Jump to content

islama 5 sarti kimler koydu?

Recommended Posts

iste böyleee,

Evetttttttt, gelin arastirip bakalim.

islamin gercek sarti kac.

Öyle birsey geciyormu kuranda.

islamin sarti 5 deye uyduranlara ne  yapalim dersiniz?

Tanri diyorki iLAHi  DiN KURALLARINI BENiM  KOYDUGUM DiNDiR.

O zaman bu sarti birileri koyduysa,ölünce PAMUK yerine seyine MISIR kocanimi TIKIYALIM ne deyonuz?

Bence enböyyük MISIR kocanlarindan tikiyalimki,herkes kafasindan birseyler koymasinlar dine.

Din keci yavrusu kadar HAFIFKEN bu Allahla yarisanlar DiNi FiL kadar agirlastirdilar.

Samda 8 yil imamlik yapan bir hoca samda basindan gecen bir olayi söyle anlatti.

Samda ilk namaz kildirmaya ilkindide basladim.Farzi kildirdimicimden dua ettim.Dua biraz uzun oldu.Neyse sünnete kalktim.Birde arkama bakarimki camide benden baska kimse kalmamis.Sonradan ögrendimki araplar sadece FARZLARI kiliyorlarmid.

Hoca dediki inanin cok sevindim:-)))) Cünkü Samin sicaginda namaz kildirmak gercekten demisti.

Bizdede eskiden 16 rekaat kilinan cuma namazlari bazi yerlerde 2 rekata indirilmis.

Aslinda 2 bile degil cuma ghünü övledecamide milletin derleri üstünde konusulmasi gerekiyormu.

Ne ise gelin uydurulan su 5 sart icin UYDURANLARA bir bisi yapalim.

Nasrettin hoca ormana gitmis.Essege biraz fazla odun yüklemis.Essek agir yükten cok yavas yürüyormus.Hoca kizmiis.Cebinden cikarmis SAP sisesini essegin götüne sap sürmüs.Essek hizlaninca hoca gerilerde kalmis.Hoca demiski birazda benim kicima süriyim.

Hoca kicina sabi sürünce hoca okadar hizlanmiski essekten önce eve gitmis.Hanimi sormus essek nerde deye?Hoca demiski hanim sorma demis.Icindende demiski ulan hoca anlatma.Senin gari ayda 2dafa zorla seninle oluyor.Gece hatun uyurken bu sabdan sürersen hatunun seyine en az haftada bir dafaya cikarir birlikte olmak isteyini.

Neyse bir gece hanimi uyurken hanimin seyine azicik sap sürer ve hoca uykuya dalar az sonra hocanin hanimi elini hocanin donuna sokar ve hocanin seyini yakalar.Hoca uyanir baslarlar sevismeyeyatak güresi biter yikanip yatarlar.aradan iki saat gecer gecmez hocanin garinin eli gene hocanin seyini kavrayinca hoca derki boku yedim.Neyse gene hatununun gönlünü zar zor papar gene yikanip uyurlar hoca sabaH namazina tam kalkacagi sirada HANIMI GENE HOCAYI SEYINDEN YAKALAR.Hoca töbe estagfirullah der.Gene yatak güresi yaparlar ve yatip uyurlar.Kapi calinir,kalkip kapiya giderken saata bakarkii saat olmus 14,00 yani övle namazinida kacirmislar.Hoca kapiyi acarki bütün cami camaati kapida.Camaat derki hoca sana ne oldu yoksa hastami oldunuz?Hoca derki simdi cok uykum var.Alin bu ilaci seylerinize süründe ögrenirsiniz neden camiye gelemedigimi.

Camaat alirlar hocadan ordan ayrilirlar.

Camaat marah edip sabtan bolbol sürerler seeylerrine.Hoca ilkindiye gider kimse yok,aksam namazina gider kimse yok.yatsi namazina gider cimse yok.Hoca yatsi namazini yalniz kilip cikarki bütün köyün garilari kapida.Hoca sorar sizin neisiniz var burda.Kadinlar derki onu biz sana soracaz.Sen bu bizim adamlara ne yaptinki bizi YATAKTAN cikarmadilar deyince hoca kusura bakmayin bir yanli yaptik.Ayni derten bizde muztaribiz.

Hocanin dediginden bisi anlamazlar.Muhtarin hanimi süphe üstüne muhtarin cantasinda bir kücük sise SAPI bulunca anlar isin nedenini,Muhtarin cantasindan ali SAP sisesini köyün bütün kadinlarin seylerine sürerler Ates alan kadinlar adamlarin Tuvalete bile girmesine müsaade etmezler.Adamlar gücden guvvatan düseyler.dedeniz

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, tolonbey yazdı:

iste böyleee,

Evetttttttt, gelin arastirip bakalim.

islamin gercek sarti kac.

Öyle birsey geciyormu kuranda.

islamin sarti 5 deye uyduranlara ne  yapalim dersiniz?

Tanri diyorki iLAHi  DiN KURALLARINI BENiM  KOYDUGUM DiNDiR.

O zaman bu sarti birileri koyduysa,ölünce PAMUK yerine seyine MISIR kocanimi TIKIYALIM ne deyonuz?

Bence enböyyük MISIR kocanlarindan tikiyalimki,herkes kafasindan birseyler koymasinlar dine.

Din keci yavrusu kadar HAFIFKEN bu Allahla yarisanlar DiNi FiL kadar agirlastirdilar.

Samda 8 yil imamlik yapan bir hoca samda basindan gecen bir olayi söyle anlatti.

Samda ilk namaz kildirmaya ilkindide basladim.Farzi kildirdimicimden dua ettim.Dua biraz uzun oldu.Neyse sünnete kalktim.Birde arkama bakarimki camide benden baska kimse kalmamis.Sonradan ögrendimki araplar sadece FARZLARI kiliyorlarmid.

Hoca dediki inanin cok sevindim:-)))) Cünkü Samin sicaginda namaz kildirmak gercekten demisti.

Bizdede eskiden 16 rekaat kilinan cuma namazlari bazi yerlerde 2 rekata indirilmis.

Aslinda 2 bile degil cuma ghünü övledecamide milletin derleri üstünde konusulmasi gerekiyormu.

Maalesef din adamlari islami doldurdularda doldurdular............................................................................................................................

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...