Jump to content

Erdoğan 2023 yılında Halife İlan Edilecek.

Recommended Posts

http://www.haberyuzdeyuz.com/politika/erdogan-halife-ilan-edilecek-h23249.html

100 yıllık gizli anlaşmalar  gereği halifelik ilan edilemiyormuş gibi söylentiler duyuyordum.

Bu gidişle gerçek olacak. :)

Ayasofyada cami olarak kullanıma açıldı zaten.

tarihinde Smile Buddha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ayasofya uzun süre pagan mabudu sonra kilise sonra cami olmuştur müze olması ise ne kilise ne cami olsun mantığıdır bir nevi tarafsızlık ile adeta uzlaşma sözleşmesidir

ancak fatihin istanbulu fethi ile sembolik olarak camiiye çevrildi sıradan bir camii değildir artık sembolik olan

misal mescidi harem mescidi nebevi veya mescidi aksa diğer camilerden farklıdır sembolik manaları vardır hele aksa mescidi üç dininde ortak mirasıdır bir nevi ancak en sonda islam beldelerinde kaldı ayasofya gibi

bayrakta bir semboldür atıf hocanın ingiliz bayrağı da kumaş türk bayrağıda o halde bizim bayrağı indirip ingiliz bayrağı asalım demesi

esasen sembollerin madde ötesi maddeyi aşkın manevi ruhani bir gücü manası vardır

ayasofya bu mana ile normal camii gibi değildir

ispanyada endülüs camillerini kiliseye çevirdi kimse birşey demedi zira savaşla kazandı hakimiyeti altına aldı

hakimiyet altına alınan şey hüküm sahibinin tasaruffu altındadır

aksi halde dış müdahele olursa davul senin boynunda tokmak başkasının elinde mantığınca hakimiyet tehlikeye girer

gazi paşa esasen en mühim karakteri bağımsızlık ve milli hakimiyettir  omurgası budur

ne yazık ki bu omurga değişik dümenler ile emperyalist mantığın emrine girme tehlikesi ile karşı karşıyadır

son demlerinde hayatı pahasına hatayı alması bunu ifade eder

merak etmeyin hayata olsa idi bu bağımsızlık omurgası ile ayasofya yıda yeniden cami ilan ederdi

zira artık bu sembolik yapı dinden den çok bağımsızlık hakimiyet sorunu  olmuştur

hem solcu hem milliyetçi olanların dine mesafeleri nedeni ile dar gözlük ile olaya bakıp ayasofya meselesine karşı çıkması ontolojik çelişkidir

iktidar sahiplerini sevmeyebilirsin oyunuda hiç vermezsin hatta tam zıt olana verebilisin bu senin hakkındır

anca siyaset üstü milli meselelerde birleşmek elzemdir.

Sitelerde Paylaş

Özgürlüklerin kısıtlanacağı devreye girdiğimizi düşünüyorum.Dünyayı yöneten elitler ve Masonlar ,dünyanın kendi kendini yönetmesi  ve kolayca kontrolü  için "islam" ı kullanıyor olabilirler. İslam,şeriat,halifelik ile islamın yarattığı baskı onlar için bulunmaz nimet gibi gözüküyor.Dünyaya islam hakim olacak ,böylece baskı altında yaşayan halkların kontrolü kolaylaşacak.Veya arzu ettikleri kaos ortamı yaratmak için "İslam" planın en büyük parçası olabilir.Tanrısız bir inanç sistemide düşünüyor olabilirler.Köleliği vaad eden ne varsa  her yol mübahtır misali  .

Bir diğer mesele "Tanrı" ya karşı duyulan nefret  .Nefretin kökeni İblis olabilir.İblis'i ilah edinenler ,İblis'in tiksindiği İsa'nın krallığına savaş açmış olabilirler.Bunun mesajlarını I Pet Goat, II ile daha önce verdiklerini düşünüyorum.Bu animasyonda  "gece" yerde yatan çıplak İsa figürü göze çarpıyor.(İsa gece çarmıhtan indirilmişti )İsa'yı temsil ettiğini  düşündüğüm yerde yatan bu adamın penisi ereksiyon halinde ve penisinin başında bir "haç" var. Burası bir kilise ,Kilisenin içinde biri var  ve kilisede  yaşlı, memeleri sarkmış,çirkin,delirmiş,çılgınca sağa sola zıplayan,neşeden delirmiş bir kadın var.bu kadının külodunda ki kan lekesine dikkat. Kadının Meryem Ana'yı temsil ettiğine inanıyorum.Hristiyanlık inancında Meryem Ana ebedi  "kutsal" "lekesiz" "bakire" "kız"dır.

"Kız" kocakarıya ,"Lekesizlik" kan lekesine dönüşmüş.Neşeli olması ,İsa'nın ölümüyle tarifsiz acılar çeken Meryem'in üzüntüsüyle çelişmesi açısından önemli.Öyleyse burada   İsa'ya ,annesine ,kutsallara hakaret var diyebiliriz . Bu,büyük bir düşmanlığın tezahürü,olacakların habercisi olması açısından mesaj gibi gözüküyor. Peki animasyonda islama saldırı ,hakaret var mı ? Belki  "yıkılan bir cami minaresi" sadece. Bu caminin kubbesinden yukarı doğru dönerek yükselen ,elleri elbisesinin içine kaçmış,gözükmeyen bir mevlevi dikkati çekiyor.Elleri niye gözükmüyor ? Mevleviler bir ellerini Tanrı'ya ,diğerini yere,dünyaya uzatarak açarlar.Yani Tanrı'dan alır kula verirler.Elleri gözükmediğine göre ne Tanrı'dan alacaklar ne de insana verecekler.bunun anlamı tanrısızlığa dönüştürülen "hümanist" islam olabilir mi ? .Mevlana nın öğretileride "hümanizm" değil midir ? Kuran kölelik,kılıçla cihad,savaş,cariye,ganimet,fetihler ile pek te hümanist gözükmüyor. En azından animasyon ile mesaj vermek isteyenler için.Reformistlerin yaratmaya çalıştıkları islamda da kölelik,cariyelik,savaş,ganimet,recm,el kesme yok .   peki,iddialar doğruysa niye halifeliği getirmek istiyorlar ? Bu , yeni tip halifelik olabilir mi ? reformistlerin dizayn ettiği halifelik...Reformistlerin çığırtkanlığını yaptıkları islamı "İran tipi İslam"a benzetiyorum.İran'da ki islam ile reformistlerin savundukları islam ile kıyaslamak ,iddiamı doğrulaması açısından önemli.

Youtube ' da takit ettiğim biri var,iddiasından biri İran'a saldırılacağı,İran vatandaşlarının Suriye iç savaşında olduğu gibi Türkiye' ye göçe zorlanacakları şeklinde.İyi de sünni ,şii karşıtı Türk halkı  İran vatandaşlarını kabul eder mi ? Hükümetin, aldığı karardan dolayı yıpranmaması için,Türk halkının islam anlayışını yumuşatmak ,türkleri iranlaştırmak gerektiğini  düşündükleri için reformistleri bu iş için görevlendirmiş olabilirler. Belkide Türkiye bu manevrayla  İran'da ki savaşın içine kolaylıkla çekilebilir.Tıpkı Suriye de olduğu gibi.

Hristiyanlığı yok etmenin yolu ateizm ve İslamdan geçiyor.İslam'ın İsa'nın tanrılığını,(bedenen) İsa'nın "Tanrı Oğlu" olduğunu şiddetle inkar ettiğini söylememe gerek yok  herhalde. Yinede söyleyelim ; Kuran, İsa'nın "yegane" kurtarıcılığını reddeder ve Tanrı'nın planı "çarmıh" ı küfür sayar.Bütün bunlar İncil' için Tanrı'ya başkaldırı ve küfürdür  :

1. Yuhanna 2

22 İsa’nın Mesih olduğunu yadsıyan yalancı değilse, kim yalancıdır? Baba’yı ve Oğul’u yadsıyan Mesih karşıtıdır. 

23 Oğul’u yadsıyanda Baba da yoktur; Oğul’u açıkça kabul edende Baba da vardır. 

Yahuda 1

4 Çünkü Tanrımız’ın lütfunu sefahate araç eden, tek Efendimiz ve Rabbimiz İsa Mesih’i yadsıyan bazı tanrısızlar gizlice aranıza sızdılar. Onların yargılanacakları çoktan beri yazılmıştır.

Görüldüğü üzere,islam öğretileri,Kuran'ın getirdiği yargı ,İncil'e göre Tanrı'ya  küfürdür.Budizm Tanrı'sız bir inanç sistemi olarak kullanılışlı olabilir.Artan ve yaygınlaştırılmaya çalışılan Yoga,Meditasyon,şifa ve ruhsal dönüşümü amaçlayan benzeri teknikler Budizm'in ayak sesleri gibi.Nitekim youtube bu tür videolarla dolu.İnsanlar, Tanrısız , dua etmeden ve kabul olunması için yalvarmadan,emek harcamayı  beklemeden ,Tanrı'ya ve dine ihtiyaç duymadan mutlu olmanın yollarını bulduklarına inanmaya başladılar.  

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

islam halifesi mantığı geride kaldı eskiden ümmet bilinci vardı bu bir nevi tek halife altında birleşmeye izin verebilirdi bahusus imparatorluk devrinde
milli etnik devlet paradigması ile   aynı dinin mensuplarını tek halife ile yönetmek mümkün görünmüyor
arabistan iran gibi şeriat baskın ülkeler etnik ırkçılık yapmakta
arabistan emevi dönemi arab milliyetçiliğine dönmüş iran islam öncesi fars milliyetçiliğine saplanmış
islamıda sos ve süs olarak kullanıyorlar
bahusus arabistanın ingiliz kurgulu vehabi selefi mantığı osmanlıyı kafir ilan etmiş ve savaş açtırmıştır
aynı şekilde bu mantık Türkiye ye de aynen uygulanıyor
yinede 12 imam çizgili  hz hüseyininin mazlumiyet ve hz Alinin bilgeliğini esas alan iran emperyalistlerin oyununa gelmeyen kadim devlet şuuru ile harekete daha yakındır abd ve batıya mesafeli duruşu siyasi propaganda gibi dursa da dinden de kaynaklanan bir damarı var
islamın halife ve şeriatı ile baskı oluşturmak nasıl olacak
halifelik yok ancak tarikatler gibi yapıların şeyhlerini elde edip aynen aşiret ağaları gibi kullanabilirler
buda islamın değil tarikatlerin dünyevi çıkarları veya siyasi menfaatlar ile oluşabilir
hz ömer gibi sert bir halife minberde cemaate doğru olun dürüst olun  otoriteyi dinleyin itaat edin diye vaaz verirken
cemaaten bir sahabe belinden kılıcını çeker  bayrak gibi havaya kaldırır
sert bir ses tonu ile ey halife seni ne dinliyorum nede itaat ediyorum diye haykırır
hz ömer sebebini sorunca  sahabe:
dün bize dağıttığın kumaşlarda bize bir tek gömlek çıkmazken sende baştan ayağa bir elbise çıkmış
bu haksızlık adaletsizliktir işte bu yüzden itaat etmiyorum der
hz ömer çok üzülür bozulur oğlu abdullaha sözü verir
abdullah durumu açıkalar halife yırtık eksi elbiseler ile gelen yabancıları karşılamasın diye kendi kumaş payınıda ona verdiğini açıkladıktan sonra sahabe kılıcı kınına sokar ve şimdi dinliyorum diyerek oturur.
islamda halife mutlak otorite değildir yanlışı var ise hesabını verecek
ömer k adaleti ile meşhur kölesi ile nöbetleşe deveye binen zatır..
yok öyle körü körüne biat inanma halife baskısı filan
kaldı ki uhud savaşında hz peygamberide dinlemediler okçular yerlerinden ayrıldı uhud kaybedildi ilk başta.
mevlana hzleri derin bir deryadır yüzeyine ve sahiline çöp atanların yüzeyde ki çöplerine bakıp değerlendirmek çok yüzeyseldir onu anlamak için dalgıç gibi gavas gibi derine dalmak inci mercan bulmak gerekir
Kur'an ile mesneviyi paralel okuduğumda esasen mesnevi Kur'anı şiirsel ve belağat noktasında tefsir ediyor veya yer yer tevil ediyor
bunun için az farsça bilip mesneviyi bir orjinalinden okumak elzem
az da arapça bildin mi birde Kur'anı şöyle az anladın mı orda da hakiki anlayış zuhur eder

ancak her şey gibi mevlananın da içi boşaldı kalıb ve şekil kaldı öz gitti.turistlere şov yapan dönen adamlar kaldı 
gazi paşada böyle kullanılıdı gardrop atatürkçülüğü budur
Kur'an hz isaya gerçek makamı veriyor tenakuza düşmüyor
hem baba hem oğul hem tanrı gibi birbiri ile çelişkili üç şeyi bir arada bulundurmak imkansızdır
işte en ünlü hristiyan teologları bu çelişkiyi üç başlı kerberos köpeği gibi korkunç ve tabii olmayan fıtrata zıt hayali bir varlık ile açıklamakta
ne imiş ruh tekmiş ama kafa üç imiş.
islam hz isayı peygamber olarak alır
ancak doğuşu mucizedir beşikte iken konuşması ölüleri diriltmesi vb mucizelere sahiptir
hz muhammedin dahi böyle mucizeleri Kur'an da geçmez
bu yüzden hz isa ya ruhullAllah denir ancak bu mucizevi babasız doğması asla tanrılığına delalet etmez
zira hz adem ilk insan ise hem annesiz hem babasız yaratıldı ruh üflendi yine de sadece peygamberdir ilk insandır hatta günah işleyip cenneten inmiştir tevbe etmiştir
**
hristiyan vatandaşlarımızın inancına saygımız sonsuz
ancak islamı kötüleyerek bir yere varamazlar
her şey aslına rucu eder 
emperyalistler islamın hakikisini kullanamazlar Kur'an ruhu bunu engeller
ancak islamı bozarak sulandırarark çarpıtarak güya reforme diye deforme ederek ancak o sahte sanal imajını kullanabilirler 
**
bunun dışında yazılanlarda hakikat payı vardır ve katılırım

Sitelerde Paylaş

Yuhanna 5 43 

"Ben Babam’ın adına geldim, ama beni kabul etmiyorsunuz. Oysa başka birisi kendi adına gelirse, onu kabul edeceksiniz."

"Esirgeyen ve bağışlayan Allah adıyla"...

Allah'ın 99 ismini de unutmayalım. Mesele İncil ve İsa ile inatlaşmak olunca Allah'ın 99 tane adının olması gayet normal. İsa'nın  "Oysa başka birisi kendi adına gelirse, onu kabul edeceksiniz." dediği kişiler Tanrı'yı sevmeyenlerdi   

Yuhanna 5 : 42 Ama ben sizi bilirim, içinizde Tanrı sevgisi yoktur. 

Yuhanna 8 44 

"Siz babanız İblis’tensiniz ve babanızın arzularını yerine getirmek istiyorsunuz. O başlangıçtan beri katildi. Gerçeğe bağlı kalmadı. Çünkü onda gerçek yoktur. Yalan söylemesi doğaldır. Çünkü o yalancıdır ve yalanın babasıdır."

Sitelerde Paylaş

Allahın 99 ismi zati manada çokluk değildir

islamın temeli tevhid ihlas süresidir yani Allah tek yaratıcıdır

hristiyanlık ta aslında tevhid temelli idi sonra dan teslis inşa edildi tarihe bakalım

şu anda dahi tevhidi Tek tanrıyı kabul eden hz isayı peygamber kabul eden hristiyan cemaatleri grupları vardır

bunlar ile islam esasen sorunu yoktur

imdi Türkçe de güneş arapçada şems ingilizce de sun farsça da hurşid kürtçe de roj zazaca roj olan güneşin isimleri her dilde

toplasan çoktur ancak manası birdir tektir gökyüzünde güneş yine tektir

Allahın isimleri esasen  sıfat manasındadır 

misal  bir çocuk annesine şefkati nedeni ile rahime der mutfakta mahareti ile mahire der çalışkanlığı yüzünde mücahide der edebli olması yönü ile edibe der 

bunlar zatında tek olan bir tek anneyi çoğaltmaz sıfatlarıdır sıfatlar arazdır bir nevi

anne bazen kızar bazen sever bu değişik modları onu zatta çoğaltmaz.

oysa hristiyanlıktaki üçleme zat düzeyinde bölünmedir ki bu tenakuzdur

hem yaratılan olacak hem yaratan olacak hem ölümlü olacak hem ölümsüz  vb

bunları zati manada aynılaştırmak imkansızdır

bu açmazları açıklayan hristiyan teologları izledim ikna olmadım iyice olayı çetrefilli hale getiriyorlar.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

ispanyada endülüs a kiliseye çevirdi kimse birşey demedi zira savaşla kazandı hakimiyeti altına aldı

Sen gerçekten kafayı yemişsin. Sizin gibileri toplayıp akıl hastanesine tıkmalı. Yemin ediyorum delisiniz siz. Abartmıyorum.

Be Allaan delisin, İspanya bu işi 1230'larda yaptı. 2020'de değil. 1200'lerde hatta sonraki yüzyıllarda politikanın kendisi din idi. 

1230'larda camiyi kilise yapmışlar, kimse de bir şey dememiş. Sanki oradaymış, diğer devletlerin bir şey demesi lazımmış veya lazım değilmiş gibi. Ettiği lafa, verdiği örneğe bak iunun.

2020'deyiz biz. Bildin mi bu çağı? 

Ayasofya'yı cami yapmasaydık bağımsızlığımız gidiyordu, Haçlılar gelip bizi Hristiyan yapacaktı di mi? Bi de bizi birlik olmaya çağırmış. Yarın gidip sabah namazını da kılalım ister misin?

Zekasız, vitaminsiz, lapa beyinler sizi. Tayyip'in koyunları...

Aysofya çok umurumuzdaymış gibi...

Sitelerde Paylaş

İncil'le inatlaşmak adına bu şu demek

"değil kendi adımla , 99 adımla geldim!".

Kuran'ın Tanrı kelamı olduğuna inanmıyorum.Kuran'ı her kim veya kimler yazmışsa, İncil 'den ve İsa 'dan anormal derecede nefret ettiği kesin.

Aylarca İncil 'i  Kuran ile kıyaslayarak okudum. Kuran'ın  İncil'in istisnasız her satırına, yargısına, öğretisine, tavsiyesine,emrine şiddetle karşı çıktığını gördüm.Bu öyle şiddetli bir muhalefet ki , İncil insan olsa,Kuran da karşısında hasmı bir insan olsa , Kuran isimli adamın İncil denen adama şizofrenik boyutta düşmanlık ettiğini düşünürüm. İncil 'de gök mavi dese , Kuran hayır yeşil diyecek.o derece. 

İsa'dan nefret eden bir adam olsaydım ve İblis'in tarafında yer alsaydım Kuran başucu kitabım olurdu. Baştaki mesajımda da anlatmaya çalıştığım bu.İblis'in peşinden giden, İsa ve Tanrı düşmanı azımsanmayacak sayıda insan var dünyada.En azından duyduğum ve şahit olduğum bu.Böylelerinin Kuran hakkında ki düşüncelerinin olumsuz olduğuna inanmıyorum.Bu insanlar,   Tanrı olan İsa 'ya "abd" yani "köle" diyen Kuran 'ı savunarak, İsa'nın " oysa başka birisi kendi adına gelirse onu kabul edeceksiniz " yargısını doğrulamış oluyorlar. 

Kuran İncil düşmanı bir kitaptır.Kuran İncil'i onaylamaz. Direk günümüzdeki İncil'i yani "Matta, Markos,Luka, Yuhanna , Elçilerin İşleri..." ni muhatap alır. Hemde yüzde yüz muhatap alır. Kuran İncil'i onaylamaz.Her satırına itiraz eder hatta hakaret eder. İncil' de Muhammed 'in müjdelenmesi imkansızdır. Adam İncil'i okumamış, İslamın doğruluğundan şüphe etmediğini söylüyor. Tevrat ve İncil'i okudum diyor , İslamı şiddetle savunuyor. Adama benim farkettiklerimi farketmedin mi diye soruyorum, Tevrat ve İncil değiştirilmiştir diyor. İnsanları çözemiyorum. Tevrat ve İncil de " Bakacak bakacak ama görmeyecekler" denir.Bu sözün doğruluğuna artık şahidim.

Kuran da Allah diyor ki " Ey Muhammed, sen daha önce kitap okumaz,elinle yazı yazmazdın.Öyle olsaydı , senden kuşku duyarlardı" 

İncil de İsa havralara girer, Tevrat açıp okur.Parmağıyla eğilip toprağa yazı yazar.Kuran da resmen demek istenen şu : İsa kuşku duyulması gereken kişidir.

Muhammed kitap okumayı, eliyle yazı yazmayı bilmiyorsa , bu 21.yüzyıl da yaşayan insanlar için nasıl delil olsun ? Üstelik Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı bile tartışma konusuyken.Muhammed'in ümmiliğinin tek başına Kuran'ın Tanrı kelamı olduğuna delil olması da aklıma yatmıyor . 

Muhammed gizli okuma yazmayı öğrenmiş olabilir.Veya hafızası , kavrayış gücü fazla olduğu için bilgelerin bilgilerinden sözlü olarak faydalanmış olabilir. Kuran'ı başkası yazıp,Muhammed'i aracı yapmış ta olabilirler.Muhammed gelen vahiyleri katiplere yazdırıyormuş. Katiplerden şüphelenmek mümkünken, Kuran da niye bundan bahsedilmez ? Bana göre en mantıklısı , Muhammed'in ümmiliğinin, Kuran'ın doğruluğuna delilmiş gibi gösterilmesinin nedeninin İsa'ya iftira atmak olmasıdır.

İsa zina dışında bir sebeble boşanmayı yasaklar.Kuran da değil bir kere boşanmak 3 kere boşanmak emredilir. Bu inatlaşmak değilde nedir.yani ; "Madem İsa boşanmayı yasakladı , bende üç kere üst üste boşanmayı emrediyorum" gibi.

İncil de SÖZ Tanrı'dır denir. Kuran da "Allah Kafirlerin SÖZünü alçalttı. Kendi SÖZü ise en yücedir " denir. İncil de SÖZ' den kasıt  İsa 'nın Tanrılığı iken , burda nasıl iyi niyet arayabilirim ?

İsa "yemeğe akrabalarınızı, eşinizi dostunuzu çağırmayın, onlar size yemeğe davet ederek karşılık verirler.Ziyafet verdiğinizde Kör , topal,sakat, hastaları yemeğe çağırın.Onlar size karşılık veremezler.Karşılığını verecek olan Göklerdeki Baba'nızdır "der. Kuran da "köre ,topala, hastaya güçlük yoktur.Yemeğe akrabalarınızı davet etmenizde sorun yoktur..."vs  diyor.Veya bu mealde ifadeler var . Bu resmen köre, topala, hastaya güçlük yok ki, ne diye yemeğe davet ediyorsunuz , akrabalarınızı, dostlarınızı yemeğe çağırın demektir.Yani İsa'ya inat dost ve akrabaları yemeğe çağırmaya teşviktir.Bu yetmezmiş gibi Kuran ,kör , topal,sağır diye hakaretlerle doludur..İnsanlar bunlar gibi yüzlerce detayı nasıl farkedemiyorlar, anlamak mümkün değil.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 hours ago, nogodbutAllah said:

ayasofya uzun süre pagan mabudu sonra kilise sonra cami olmuştur müze olması ise ne kilise ne cami olsun mantığıdır bir nevi tarafsızlık ile adeta uzlaşma sözleşmesidir

ancak fatihin istanbulu fethi ile sembolik olarak camiiye çevrildi sıradan bir camii değildir artık sembolik olan

misal mescidi harem mescidi nebevi veya mescidi aksa diğer camilerden farklıdır sembolik manaları vardır hele aksa mescidi üç dininde ortak mirasıdır bir nevi ancak en sonda islam beldelerinde kaldı ayasofya gibi

bayrakta bir semboldür atıf hocanın ingiliz bayrağı da kumaş türk bayrağıda o halde bizim bayrağı indirip ingiliz bayrağı asalım demesi

esasen sembollerin madde ötesi maddeyi aşkın manevi ruhani bir gücü manası vardır

ayasofya bu mana ile normal camii gibi değildir

ispanyada endülüs camillerini kiliseye çevirdi kimse birşey demedi zira savaşla kazandı hakimiyeti altına aldı

hakimiyet altına alınan şey hüküm sahibinin tasaruffu altındadır

aksi halde dış müdahele olursa davul senin boynunda tokmak başkasının elinde mantığınca hakimiyet tehlikeye girer

gazi paşa esasen en mühim karakteri bağımsızlık ve milli hakimiyettir  omurgası budur

ne yazık ki bu omurga değişik dümenler ile emperyalist mantığın emrine girme tehlikesi ile karşı karşıyadır

son demlerinde hayatı pahasına hatayı alması bunu ifade eder

merak etmeyin hayata olsa idi bu bağımsızlık omurgası ile ayasofya yıda yeniden cami ilan ederdi

zira artık bu sembolik yapı dinden den çok bağımsızlık hakimiyet sorunu  olmuştur

hem solcu hem milliyetçi olanların dine mesafeleri nedeni ile dar gözlük ile olaya bakıp ayasofya meselesine karşı çıkması ontolojik çelişkidir

iktidar sahiplerini sevmeyebilirsin oyunuda hiç vermezsin hatta tam zıt olana verebilisin bu senin hakkındır

anca siyaset üstü milli meselelerde birleşmek elzemdir.

Boş laf üstündesiniz...

Sanıyorsunuz ki, o zamanlar her şey böyle, güllük güllistanlık falan. Tepende Rusya var, çatacak bahane arıyor ve ortada bir nato falanda yok, arkanı kollayacak. Sen olsan ne yapardın bu durumda? 

O dönemin şartları, bugünkülerle kıyaslanamaz. Atatürk, öyle amanda camileri kapatalım edelim kafasında bir adam değildi zaten. Ama devrin konjonktürü içinde, böyle olmasının uygun olacağını değerlendirmiş, gerek diplomatik, gerek siyasi, gerekse restorasyon gereği gibi sebeplerle. Şöyle düşün, ayasofya, her an yıkılabilir halde, bir de yıkılırsa?

Ha, belki yanlış değerlendirmiş de olabilir. Ama, amanda durun dine kelek atayım, yok osmanlıya nanik yapayım falan filan gibi bir şey, o değerlendirmede hiç olmamıştır.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

Adam İncil'i okumamış, İslamın doğruluğundan şüphe etmediğini söylüyor. Tevrat ve İncil'i okudum diyor , İslamı şiddetle savunuyor. Adama benim farkettiklerimi farketmedin mi diye soruyorum, Tevrat ve İncil değiştirilmiştir diyor. İnsanları çözemiyorum. Tevrat ve İncil de " Bakacak bakacak ama görmeyecekler" denir.Bu sözün doğruluğuna artık şahidim.

Kuran da Allah diyor ki " Ey Muhammed, sen daha önce kitap okumaz,elinle yazı yazmazdın.Öyle olsaydı , senden kuşku duyarlardı" 

İncil de İsa havralara girer, Tevrat açıp okur.Parmağıyla eğilip toprağa yazı yazar.Kuran da resmen demek istenen şu : İsa kuşku duyulması gereken kişidir.

İncil de SÖZ Tanrı'dır denir. Kuran da "Allah Kafirlerin SÖZünü alçalttı. Kendi SÖZü ise en yücedir " denir. İncil de SÖZ' den kasıt  İsa 'nın Tanrılığı iken , burda nasıl iyi niyet arayabilirim ?

İsa "yemeğe akrabalarınızı, eşinizi dostunuzu çağırmayın, onlar size yemeğe davet ederek karşılık verirler.Ziyafet verdiğinizde Kör , topal,sakat, hastaları yemeğe çağırın.Onlar size karşılık veremezler.Karşılığını verecek olan Göklerdeki Baba'nızdır "der. Kuran da "köre ,topala, hastaya güçlük yoktur.Yemeğe akrabalarınızı davet etmenizde sorun yoktur..."vs  diyor.Veya bu mealde ifadeler var . Bu resmen köre, topala, hastaya güçlük yok ki, ne diye yemeğe davet ediyorsunuz , akrabalarınızı, dostlarınızı yemeğe çağırın demektir.Yani İsa'ya inat dost ve akrabaları yemeğe çağırmaya teşviktir.Bu yetmezmiş gibi Kuran ,kör , topal,sağır diye hakaretlerle doludur..İnsanlar bunlar gibi yüzlerce detayı nasıl farkedemiyorlar, anlamak mümkün değil.

Selamlar. Bu 3 kısımla ilgili söylemek istediklerim var, öncelikle 9 yaşımdan beri İncil ve Tevrat okuyorum ve İncil ile Tevratı süresi geçmiş kitaplar olarak görmemekle birlikte çocukluğumdan beri bana öğretildiği şekilde Kuran'dan ayırmıyorum. Söylemeliyim ki, mesajınızda geçen ifadeler inanılmaz yanlış. 

- İlk yanlış Kuran'ın İsa'ya "kuşku duyulması gereken kişi" gibi bir anlama gelen herhangi bir ayeti yoktur. Bildiğiniz üzere kendi döneminde de Muhammedin söylediklerini öğrendiği, kopya çektiği gibi iddialar vardı ve Kuran bu iddialara yanıt veriyor olsa gerek. 

- İkincisi, bahsettiğiniz "sözünü alçalttı" cümlesi eğer başka bir yerde daha geçmiyorsa, savaş konusunda inen bir ayette geçiyor ve burada hitap edilen insanlar zaten savaşa gitmeye isteksiz iman etmiş kişiler ve Allah onlara  Muhammet peygamber ve Ebu Bekir Mekkelilerden kaçarken Allah'ın onlara nasıl yardım ettiğini anlatıyor. Yani burada bahsedilen sözü alçaltılan kafirler Muhammedi öldürmeye çalışan kişiler ya da savaştıkları kişiler. Hristiyanlara yönelik ya da Kitap Ehli gibi bir ifade geçmiyor. Ya da İncilde geçen bir ifadeye karşı.

- Son olarak, kör, topal ve hastaya güçlük olmaması savaşta söz konusu, Allah savaş ayeti indiğinde onları hariç tutmak için söylüyor bu sözü. Burada yemek ya da verilen bir ziyafet hatta sadaka vs. söz konusu değil.  "Zayıfların" hariç tutulduğu konular (Kuranda) genelde savaş, oruç veya hicret ayetleridir. Ayrıca akraba geçen ayetlerde de yemeğe çağırmaya en yakın ifade "akrabaya, yoksula, yetime hakkını verin" olarak geçiyor. 

Elbette Kuran Hristiyanları doğru kişiler olarak göstermez. Ve o dönemdeki iman etmiş kişileri onlardan "yolunu kaybetmiş" olanlar gibi olmamaları için uyarır. Ancak aynı zamanda şu ayetin varlığını da unutmayalım: 

Onlardan, iman edenlere sevgi bakımından en yakın olanların da: "Hıristiyanlarız" diyenleri bulursun. Bu, onlardan (birtakım) papaz ve rahiplerin olması ve onların gerçekte büyüklük taslamamaları nedeniyledir.  MAİDE 82

Dahası Kuran, Hristiyanları ve Yahudileri İncil ve Tevrat ile hükmetmeleri konusunda uyarır. Ellerinde bulunan kitabı izlemelerini söyler. 

Söylediklerimin hepsinin kaynağı Kuran, ayetleri eksik ya da fazla yazmadım. Ancak eğer siz başka ayetlerden bahsediyorsanız numaralarını öğrenmekten memnuniyet duyarım. Benim bildiklerim bunlardı. ^_^ (Not: Allah'ın 99 ismi diye bir şey Hz.Muhammet döneminde yoktu, kendisinden sonra uydurulmuştur.)

tarihinde Yeremya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

24 Temmuz'da Ayasofya'da Cumhuriyet'in cenaze namazını kıldılar. Atatürk'ün partisiyiz diye gezen ama "acaba şunu yaparsam Erdoğan bize dinsiz der mi?" diye düşünmekten bir bok yapamayan CHP bile bu olaya destek verdi. CHP'de ki bazı ismi lazım olmayanlar bile "Davet gelirse Ayasofya'da beraber saf tutar, namaz kılarız", "Oh be sonunda cami oldu" diye bu olaya destek verdiler.

Türkiye'de, İran gibi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İran'da nasıl bir İslam Devrimi olduysa önümüzde bir kaç ay içerisinde bu olayın benzeri Türkiye'de de yaşanacak. İran'da İslam Devrimi öncesinde "Tudeh Partisi" vardı bizim CHP'nin İran'da ki versiyonu gibi. Humeyni uçak ile İran'a geldiğinde Solcu Tudeh Partisi tarafından bayağı destek gördü, tıpkı şuan da CHP'nin İslamcı kesime şirin gözükmeye çalışması gibi. Humeyni tüm gücü eline geçirince Tudeh Partisine ve bu partiye ne kadar destek adam varsa hepsini tutuklayıp, şeriat mahkemelerinde yargıladılar, hepsini "Mürted" olmak ile suçladılar ve katlederek öldürdüler.

Ayasofya'nın cami olması ile birlikte artık İslamcı kesim çok cesaretlendi. O gün ülke çapınca önümüzde ki aylarda gerçekleştirilmesi planlanan İslam Devriminin provasını yaptılar. Bizim halkımız hala uyumaya devam etsin, birileri hala bu İslamcı Çetenin seçimle gitmesini bekleye dursun adamlar yapmayı planladıkları İslam Devrimine her gün bir adım daha yaklaşıyorlar. Seçimle gelen "Siyasal İslamcı" seçimle gitmiyor bunun Orta Doğu'da yüzlerce örneği mevcut. Siyasal Alt Yapıdan tarafından yani Halk tarafından bir hareket yapılmadığı sürece önümüzdeki aylarda "İslam Devrimine" tanıklık etmiş olacağız.

Sitelerde Paylaş

ispanya 1230 da yaptı osmanlı 1453 te camii yaptı yani dönemler savaş dönemi fetih dönemleri

avrupa  batıda  islami  geriletip kendi eserlerini inşa ediyordu

osmanlı ve islam fikri doğudan batıya doğru aynı şeyi yapıyordu

mesele 1453 te camii olan şey yine bizim elimiz ile savaşsız silahsız müze oldu belki şartlar onu gerektiriyordu

ve 2020 de 1453  te fetih ile alınan camiiye çevrilen şey yine camii oldu yani doğal fıtri bir akış oldu

yani kilise yi alıp camii ye çevirseler   her kes karşı çıkar bayram değil seyran değil nerden çıktı bu

ancak fetih ile istanbul feth edilmiş doğu roma yıkılmış çağ açılmış sembol olarak  camiiye çevrilmiş

kaldı ki fatih  freskleri kazıtmamış yıkmamış aynen korumuş şimdi perde ile kapatılıyor zira islamda ikonalar put kabul ediliyor

camii de resim heykel yoktur hüsnü hatlar tezhipler vardır zira doğu romanında izleri var tarihi var

her ey aslına rucu eder bu boş laf değil

misal ezan da orjinali arapça belli süre türkçe oldu yine aslına döndü

fıtri şeyleri zorla baskı ile küfür ve şiddet ile ancak belli süre değiştirebilirsiniz

sonra su akar yolunu bulur

taşıma su ile değirmen dönmez

misal gazi paşa şapka giyidi memurlarada kanuen zorunlu 

karşı çıkanlardan idamlar oldu

tutmadı kimse takmıyor

niye fıtri değil

kağıt üzerinde kaldı

ayasofya da böyle eninde sonunda aslına rucu edecekti

kaldı ki gazi paşa bunu isteyerek yapmış değil şartlar icabı öyle davrandı

gazi paşayı ne sağ anladı ne sol anladı

bir takım şekilsel şeylere takıldı kaldılar

Sitelerde Paylaş

99 isim uydurma filan değildir

arapçanız varsa Açın Kur'anı o isimlerin ekseriyeti zaten Kur'an dan alınmadır

Rahman Rahim isimleri zaten her sure başında besmelede mevcut

ha besmele ayet mi değilmi  tartışmasına girenlerde olmuş bunların hatırına

ayet saymayalım yine çok ayette Rahman Gaffur Rahim geçer 

bir çok ayet sonunda Hakim Kerim Kadir Basir Rezzak Aziz zaten geçer

ha bunların belli sayıda okunması şuna iyi gelir gibi uygulamalar belki tarikat tasavvufta sonra dan girmiş o başka

ancak zikir olarak  zaten Kur'anı okuyan bu isimleride okumuş olur

bu kadar kolay fikir beyanı beni korkutuyor

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

ispanya 1230 da yaptı osmanlı 1453 te camii yaptı yani dönemler savaş dönemi fetih dönemleri

avrupa  batıda  islami  geriletip kendi eserlerini inşa ediyordu

O zaman dinin kendisi politika idi. İşgal ettiğin veya ele geçirdiğin yerin en değerli ibadethanesine girer ve kendi inanışın için kullanırsın. Bu bir ilandır, önemli bir gösteridir.

Biz İstanbul'u alalı olmuş neredeyse 570 yıl, di mi? Bu yapının bizdeki adı zaten Ayasofya Camii idi, biz müze haline getirmiş ve dünyanın ziyaretine açmış olsak da ön taraftaki küçük Ayasofya basbayağı cami idi. Gittiysen görmüşsündür.

Yıl 2020. Ortada bir savaş yok, elindeki kılıçlarla gelmiş gavur yok, daha da önemlisi Ayasofya'nın cami olması için yanıp tutuşan bir toplum yok. Bu ülkenin ciddi şeriatçı nüfusu -ki oranları tarih boyu %8'le %12 arasında gidip gelmiştir- dışında kimse ilgilenmiyor, kimsenin de umurunda değil. AKP de bunu bildiği için "dünya bize karşı çıkıyor, CHP'liler karşı çıkıyor" diye kendi kendine yaygara koparmaya çalışıyor. Aynısını sen de burada yapıyorsun. Aman da dine mesafeli olan milliyetçiler destek olmalı falan diyorsun deli deli.

31 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

kaldı ki gazi paşa bunu isteyerek yapmış değil şartlar icabı öyle davrandı

gazi paşayı ne sağ anladı ne sol anladı

bir takım şekilsel şeylere takıldı kaldılar

Atatürk'ün senin hoşgörüne, savunmana, anlayışın ihtiyacı yok. Kimsiniz ki siz? İsteyerek yapmamış da bilmem ne...

34 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

misal gazi paşa şapka giyidi memurlarada kanuen zorunlu 

karşı çıkanlardan idamlar oldu

tutmadı kimse takmıyor

niye fıtri değil

kağıt üzerinde kaldı

Sen evvela git o şapka devrimi niye yapıldı, Osmanlı erkeği başını nasıl kapatıyordu falan biraz öğren. 

Şapka takmayanlar idam edilmedi. Devrimlere karşı çıkanlar da idam edilmedi. Devrimlere karşı örgütlenip eyleme geçen ve halkı kışkırtan yobazlar idam edildi.

E devrim bu... 

Şapka fıtri değil ama fes, bugün o dindar yobazların kafasına kondurduğu abuk sabuk beyaz şeyler mi fıtri?

Bugün toplum, özellikle erkekler başlarını örtmüyor, değil mi? Avrupa'da Amerika'da falan da örtmüyor. O zaman örtüyorlardı işte. 

Sen bilmezsin, şapka devriminden önce takılan ve sizin İslam'ın simgelerinden biri sandığınız fes de büyük tepki almıştı, kabul edilmemişti vaktiyle. Benim sevdiğim ve hürmetle andığım tek padişah olan 2. Mahmut, 19. yüzyılın ortalarına doğru fes giyilmesini zorunlu kıldı. Bugün sarık meraklısı mollalar onu da hain olarak niteler mesela...

Atatürk fesi de attı, ille kafanıza bir şey takacaksınız modern şapkalar takın dedi. 

Sonra dünyada şapka takmak, başı kapatmak diye bir şey kalmadığı için insanlar elbette fes, şapka vb takmadı, takmıyor. Fıtratımızda olmadığı için değil yani.

Sitelerde Paylaş

gazi paşa istiklal mücadelesinde toplumu nasıl birleştirdiği açıktır

bu sarıklı bu müftü bu dindar bu kürt bu alevi demedi hepsini kucakladı millet dedi milletin istiklalini yine miletin azim ve kararı kurtaracaktır

erzurum kongresi iki maddesi:

"

5 — Hristiyan azınlıklara siyasî hâkimiyet ve sosyal dengemizi bozacak imtiyazlar verilemez (Bildiri, madde 4).

6 — Manda ve Himaye kabul olunamaz (Bildiri, madde 7).

"

sivas kongresi 

1.madde: "Osmanlı Devleti ile itilaf Devletleri arasında yapılan Ateşkes Anlaşması’nın imzalandığı 30 Ekim 1918 tarihindeki sınırlarımız içinde kalan ve her noktasında çok büyük bir İslâm çoğunluğunun bulunduğu Osmanlı ülkesinin parçaları birbirinden ve Osmanlı topluluğundan parçalanamaz ve hiçbir sebeple ayrılmaz bir bütündür. Bu ülkede yaşayan bütün Müslüman halklar, birbirine karşılıklı hürmet ve fedakârlık duygularıyla dolu, birbirlerinin ırkî ve sosyal haklarına saygılı, yaşadıkları muhitin şartlarına tam olarak riayetkâr öz kardeştirler"

**

nutkun hülasası olan gençliğe hitabeyi sözlüğe bakmadan anlamayanlar  gazi paşayı zor anlarlar

gazi paşa milli değerler etrafında milleti bütünleştirmiş asla ayrımcılık yapmamıştır

esasen sivas 1. madde kürt türk alevi sunni ayrımını ve  bölünmeyi reddediyor

ve bu unsurların islam paydası etrafında  toplanmasını salık veriyor

zira ırk mezhep bazında uygulama olsa idi birlik sağlanmazdı

savaş kazanıldı içe dönüldü iç siyaset başladı

işte bu dönemde ayrımlar başladı

gazi paşa ile kazım paşa savaşta et tırnak gibi savaş sonrası fikri ayrılıklar başladı

zira gazi paşa batı felsefesi ile yetişmiş kazım paşa daha islami daha doğulu fikirlere sahip idi

savaş sırasında fikir niyet tek idi vatanın kurtuluşu

savaş sonrası nasıl bir devlet kurulacak karakteri ne olacak bu konuda ayrımlar derin uçurumlar oluştu

esasen  halen bu ayrımcılık bitmiş değil

siyaset üstü kalarak  vatanın birliğinin tehlike altına girdiği durumlarda istiklal savaşı gibi bu fikri birliği yeniden sağlamak zorundayız

aksi halde bölünme parçalanma olur ki  afganistan suriye ye dönme olur.

kadim devlet geleneğimiz derin tarihi şuurumuz  ve imparatorluk geçmişimiz kıtalara yayılmış etkimiz bizi buna mecbur ediyor

Sitelerde Paylaş

Bu islamcılar, salaktır. Tarihten ders almayacak kadar salak. Hatta, daha onlar sağken yaşanan tarihten bile ders almayacak kadar salak.

En son, amanda hilafeti getirecem ben diyenin hali ne oldu, bunu bile görmek istemeyecek kadar salak.

Related image

Sitelerde Paylaş
On 24.07.2020 at 15:30, Smile Buddha yazdı:

http://www.haberyuzdeyuz.com/politika/erdogan-halife-ilan-edilecek-h23249.html

100 yıllık gizli anlaşmalar  gereği halifelik ilan edilemiyormuş gibi söylentiler duyuyordum.

Bu gidişle gerçek olacak. :)

Ayasofyada cami olarak kullanıma açıldı zaten.

Halifelik ilan edilirse uygulamalı olarak şeriatın gelmesi de gerekir bu durum farklı dengeler barındıran türkiye için endişe verici olacaktır, seçimlerde zarar ettikleri dönemde iktidar süreleri içinde kopartabileceklerini kopartmaya çalışıyorlar bu belki kalıcıklarından şüphe içinde olduklarındandır ama ne olursa olsun bence karşılarındaki muhalefetin zoraki alternatif olmaktan öte gidebildiği yok. Şeriata dönersek o zaman türkiye gayrimüslüm unsurlar için nefes alınmaz bir yer olabilir, bu saatten sonra bir de cizye mi vereceğiz mesela.

Sitelerde Paylaş
49 minutes ago, Kaz said:

Halifelik ilan edilirse uygulamalı olarak şeriatın gelmesi de gerekir bu durum farklı dengeler barındıran türkiye için endişe verici olacaktır, seçimlerde zarar ettikleri dönemde iktidar süreleri içinde kopartabileceklerini kopartmaya çalışıyorlar bu belki kalıcıklarından şüphe içinde olduklarındandır ama ne olursa olsun bence karşılarındaki muhalefetin zoraki alternatif olmaktan öte gidebildiği yok. Şeriata dönersek o zaman türkiye gayrimüslüm unsurlar için nefes alınmaz bir yer olabilir, bu saatten sonra bir de cizye mi vereceğiz mesela.

Şeriat, halifelik falan ilan edebilmek için, en az bir %70 oy desteği gerek. Olay kanunla falan alakalı değil. Şöyle ki, ne oluyor diyen herkesin başına en az iki kişi çullanabilmeli. Bu olmazsa, bu iş başarılamaz, tipik bir devrim kaidesidir, bkz: Bolşevik devrimi öncesi yapılan tatbikatlar falan. 

Bunlar, belki katakülleye getirip bunu seçimle falan yapmaya çıkabilirlerdi. Ama o devirde geçti, artık öyle kafalarına göre anayasa değiştirtecek çoğunlukları yok. 

En komik olanı ise şu. Bu angutlar, en zayıf dönemlerinde, en güçlü iken yapmaları gereken hamleleri yapmaya çıkıyorlar. Gerçi bu, Hitlerin ruslara savaş ilan etmesine benziyor. Aa yanlış zamandı, yanlış karardı falan filan bir sürü şey denebilir rusya saldırısı için; ama Hitlerin yapabileceği başka bir şeyde yoktu. Bu da öyle bir şey. AKP, ekonomik falan flan olarak sıçtığının farkında. En bir göğe çıkardıkları sağlık reformu falanda patlamış halde, yakında sonuçları görmeye başlarsınız. Elinde sadece böyle goygoysal mevzular kalıyor, fakat bunların tabanda karşılık bulması mümkün değil. Sonuç olarak, çırpınığ boğuluyor AKP ve siyasal islam işte.

Düşünün bakalım, hadi hilafet ilan ettiniz, dediniz Tayyip halife.. Kim kazır, kim şeyinin kılına takar? Irak'mı, Pakistan mı? Araplar hemen gelip tilavet ederek biat mı ediverecekler? Kim kazıyacak, kim takacak senin hilafetini? IŞİD'de hilafet, liderleri de kendini halife ilan etmişti, eeee, ne oldu sonra? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...