Jump to content

Kılıçdaroğlu yeniden baskan

Recommended Posts

İngiliz gizli belgelerine göre 1919 Şubat ayında, Mustafa Kemal’in tutuklanması veya ivedi olarak İstanbul dışında bir göreve getirilerek İstanbul'dan uzaklaştırılması İngilizler tarafından İstanbul Hükümetinden resmen talep edilir. 

28 Şubat 1919’da, gizli servis elemanı Yüzbaşı Hoyland, İstanbul’daki İngiliz Gizli Servis Başkanlığı’na verdiği raporda 34 kişinin görevlerinden uzaklaştırılmasını ve İstanbul dışına sürülmesini ister.

Bu listede bulunan isimler içerisinde Mustafa Kemal ve yaveri Cevat Abbas’a ilave olarak, o sırada Osmanlı devleti Genelkurmay Başkanı Fevzi Çakmak, Savunma Bakanlığı Müsteşarı Albay İsmet İnönü, Kazım Karabekir Paşa, Halil Kut Paşa, Albay Ali Çetinkaya vardır. 

Biraz tarih okuyun. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ülkenin satışına ilk imzayı atan inönüydü, menderes, bayar satışı yaşama geçirendi, demirel, özal aynı şekilde devam ettirendi, tayyip ise kökünü kurutandı.

Peki ülkenin satışı gibi bu denli önemli olaylar olurken halk neredeydi?

- komünizmle mücadele dernegindeydi.

- devrimcileri öldürmek için ülkücü tosun olma peşindeydi.

- tarikatların müridi olma yarışındaydı.

- siyasi partilerden kemik koparma peşindeydi.

İki ucu poklu değnek.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, bilgivehis yazdı:

Ülkenin satışına ilk imzayı atan inönüydü, menderes, bayar satışı yaşama geçirendi, demirel, özal aynı şekilde devam ettirendi, tayyip ise kökünü kurutandı.

İki ucu poklu değnek.

azınlığın faydasına olan şeyi satsan ne değişir satmasan neyi değiştirir.

kişi başına gelir arttı mesela  bu halkın cebine giriyor mu?

bronzdan Atatürk heykeli dökmeye para bulanlar bir köye su hattı çektiler mi?

binlerce heykel dökeceklerine vana filan dökmeleri gerekirdi.

yurt dışında yedek parça alıp  montaj etmeyide yerli üretim diye yutturmalarıda komik.

İsmat paşaya düşman olanlar Atatürk onun yerine seçtiği için celal bayar söz konusu olduğunda sus pus oluyorlar.

Liberalizm ülkeye kuruluş aşamasında girmiş.Sonradan meydana çıkmamış.

Halk ne yapacak? Olmayan silahını  alıp dağa mı çıkacak?

Açlık seviyesinde yaşayan insan sağlıklı düşünemez zaten.Günü kurtarmaya çalışır.

Atatürk döneminde okul okuyanlarıa bakıyorum hepsi ilkokul 3 terk.

Sözde mecburi ücretsiz eğitim vardı.

Bazı salaklar çıkıp halk göndermiyordu diyecekler.Halkın neden göndermediği ortada.

Bir kere kaliteli eğitim yok.Eğitim olsa iş yok yok.işssizlik bugün ortaya çıkmadı.

Kurulan devlet kuruluşları zaten özel sektör mantığı ile işliyordu.

Herkes üretilen ürünlerden  faydalanamıyordu.

çiftçiye  bu tarladan yıllık bu kadar ürün çıkar  az çıktıysa ürünü sakladığn diye ceza alıyordu.

sanki gübre mazotunu verdide modern tarım teknikleri uygulamış gibi yüksek verim bekliyorlardı.

tarihinde Smile Buddha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Smile Buddha yazdı:

azınlığın faydasına olan şeyi satsan ne değişir satmasan neyi değiştirir.

kişi başına gelir arttı mesela  bu halkın cebine giriyor mu?

bronzdan Atatürk heykeli dökmeye para bulanlar bir köye su hattı çektiler mi?

binlerce heykel dökeceklerine vana filan dökmeleri gerekirdi.

yurt dışında yedek parça alıp  montaj etmeyide yerli üretim diye yutturmalarıda komik.

İsmat paşaya düşman olanlar Atatürk onun yerine seçtiği için celal bayar söz konusu olduğunda sus pus oluyorlar.

Liberalizm ülkeye kuruluş aşamasında girmiş.Sonradan meydana çıkmamış.

Halk ne yapacak? Olmayan silahını  alıp dağa mı çıkacak?

Açlık seviyesinde yaşayan insan sağlıklı düşünemez zaten.Günü kurtarmaya çalışır.

Atatürk döneminde okul okuyanlarıa bakıyorum hepsi ilkokul 3 terk.

Sözde mecburi ücretsiz eğitim vardı.

Bazı salaklar çıkıp halk göndermiyordu diyecekler.Halkın neden göndermediği ortada.

Bir kere kaliteli eğitim yok.Eğitim olsa iş yok yok.işssizlik bugün ortaya çıkmadı.

Kurulan devlet kuruluşları zaten özel sektör mantığı ile işliyordu.

Herkes üretilen ürünlerden  faydalanamıyordu.

çiftçiye  bu tarladan yıllık bu kadar ürün çıkar  az çıktıysa ürünü sakladığn diye ceza alıyordu.

sanki gübre mazotunu verdide modern tarım teknikleri uygulamış gibi yüksek verim bekliyorlardı.

1938 sonrası Atatürk Türkiyesi değil, 38 sonrasını ona mal etmekle kendi görüşünü çürütüyorsun.

Atatürk bağımsızlıkçıdır, 38 sonrası ise usul usul peşkeş çekildi ve halen devam ediyor.

Atatürk millicidir, dış yatırımcıları sınırlamak şartıyla yerli üretimin ve ihracatın arttığı bir ülke temelini atmıştı, 38 sonrası ise bütün değerler yabancılara verildi.

Atatürk eğitimcidir, Alfabe devrimi ve yeni Türkçe ile bir ulusun kendi kimliğini kazandırdı, okuma-yazma seferberliği başlattı, halk evleri açtı, 38 sonrası eğitim işgalcilerin isteğine göre değiştirildi ve bu değişim halen devam ediyor.

Atatürk Türkiyesi devam etseydi bugün bunları tartışmıyor olacaktık.

Peki neden devam etmedi?

Atatürk'ün kazandırdığı yurttaşlık hakkını kendi cellatları lehine kullanan bir halk olduğu için.

Fetoların, mendereslerin, tayyiplerin peşinden gideceklerine Atatürk'e ve onun yolunda mücadele edenlere sahip çıksalardı.

Bu ülkede 38 yılından bu yana Atatürk'ün yolunda giden ne kadar insan, ne kadar örgüt varsa hepsi yok edilip öldürülürken kendi cellatlarının çanağını yaladılar.

Halen muhalifler, gazeteciler içeri atılırken hiç birinin gıkı çıkmadı ama Atatürk'e küfür edilen Ayasofya katillerini alkışlamayı da pekala biliyorlar.

Sen 38 sonrasının zararlarını Atatürk döneminin devamıymış gibi bir yanlış ile uğraşacağına halkın kendi değerine yaptığı nankörlüğü sorgula.

Sitelerde Paylaş
On 01.08.2020 at 07:18, bilgivehis yazdı:

İki ucu poklu değnek.

Şimdi bu durumda sen kahraman bir devrimci oluyorsun.

Koskoca İsmet Paşa, vatanı ilk satan bir baş hain oluyor. 

Senden cesaret alıp hemen altındaki iletide sıçan fare de Atatürk heykellerinde kullanılan bronzdan su borusu yapılmalıydı diyerek bir halk kahramanı olma yolunda senin izinden ilerliyor.

.......

Türk milleti şeriat yılanın başını ezdiği gibi sizler gibi komünist .... de kuyruklarından asmasını bilir. 

tarihinde ŞüpheciTürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Googler yazdı:

Şimdi bu durumda sen kahraman bir devrimci oluyorsun.

Koskoca İsmet Paşa, vatanı ilk satan bir baş hain oluyor. 

Senden cesaret alıp hemen altındaki iletide sıçan fare de Atatürk heykellerinde kullanılan bronzdan su borusu yapılmalıydı diyerek bir halk kahramanı olma yolunda senin izinden ilerliyor.

Türk milleti şeriat yılanın başını ezdiği gibi sizler gibi komünist .... de kuyruklarından asmasını bilir. 

Burada İslamcı Çeteyi ve bu çetenin "Reis" olarak tanımladığı adamı eleştiriyoruz. "İslamcı Çete" tarafından "Dış Güçlerin Ajanı" olmakla suçlanıyoruz hatta bazıları biraz daha ileri giderek yaptığımız eleştirilerin ekran görüntülerini alıp bizi mahkemeye vermekle tehdit ediyorlar. Biz yine eleştirmeye devam ediyoruz.

Türkiye gibi "İslamcı Çete" tarafından ele geçirilmiş yani "İslamlaştırılmış" bir ülkede yine "İslamcı Çete" tarafından tıpkı bir silah gibi kullanılan "İslam Dinini" eleştiriyoruz. Yeri geliyor "Her şeye gücünün yettiğini" iddaa eden Allahlarını bile eleştiriyoruz. Bu seferde "İslamcı" kitle tarafından "Mürted" olmakla suçlanıyoruz. Bir çoğu bu dini eleştirdiğimiz için kafamız kesilmesi gerektiğini, başımızın ağır kayalar ile ezilmesi gerektiğini filan söylüyor, hatta biraz daha ileri gidip annemizi, eşimizi, bacımızı kendilerine cariye yapacaklarından söz ediyorlar. Biz yine eleştirmeye devam ediyoruz.

Burada 2011'den beri hiç bir şey başaramamış, İslamcı Çetenin gerici girişimlerine karşı ciddi bir muhalefet yapamamış, engel olamamış KK'yı ve onun yönetiminde olan CHP'yi eleştiriyoruz. Bu seferde CHP'li kitle tarafından "İslamcı", "Gerici", "Komünist" ve hatta "Piç" olmakla suçlanıyoruz. Biz yine eleştirmeye devam ediyoruz.

Sizin bu tarz sert çıkışlarınız bize sökmez bunu bilesiniz. Burası CHP'nin Parti Meclisine filan benzemez. Biz Allah'ı bile eleştiriyoruz senin o Kılıçdaroğlu dediğin adamı mı neden eleştirmeyelim? Buna engel olan şey nedir? Böyle eleştirileri kaldıramıyorsan burada da yerin yok demektir. Sizin gibiler yüzünden artık ülkemizde insanların bir çoğunu fikrini söylemeye, eleştiri yapmaya korkar duruma geldi. Eleştiri yapabilen ve kafasından geçenleri açık bir şekilde yazabilen ben ve benim gibi bir avuç insan kaldı sadece bizim de sesimizi duyan olmuyor, hiç değilse forum köşelerinden içimizi dökmeye çalışıyoruz. Belki çıkardıkları İnternet yasası ile birlikte bunu bile yapamaz duruma geleceğiz.

"Türk milleti şeriat yılanının başını ezecekmiş" Hangi Türk milleti bu sorması ayıp? Hani şu kendi tarihini, benliğini, kültürünü reddeden ve Arap Kültürünü kendi kültürü olarak gören "Araplaşmış" Türk Milleti mi?

Siz önce gidin, Ekmeleddin gibi bir Şeriat düşkünü İslamcıyı bu ülkenin Cumhurbaşkanlığına neden aday gösterdiniz bunun hesabını verin. Madımak Katliamı için "Katliam olarak görmüyorum.. Pencereleri açmadıkları için öldüler" diyen "İslamcı" Saadet Partisi ile nasıl İttifak yaptınız bunun hesabını verin. Hem Şeriat ile mücadele ediyoruz diyeceksiniz hem de Şeriatçı adamlar ile işbirliği yapacaksınız. Kargalar bile güler buna...

Ne sizin gibi Partizanların ne de CHP'nin Atatürk ile bir bağı kalmamış. Hala daha utanmadan sıkılmadan Atatürk'ü "Müslüman" olarak göstermeye çalışıyoruz. "Gökten indiği sanılan kitaplarla devlet yönetilmez" diyen Atatürk'ü sen neden hala inadına "Müslüman" olarak göstermeye çalışıyorsun ki? Meydanlara çıkıp, "Atatürk herhangi bir dini inanca sahip değildi" demekten neden çekiniyorsun? Kimden çekiniyorsun? CHP'de artık ne kadar yönetici, il başkanı tanıdığın varsa bu dediğimi onlar sor. Belki senin veremediğin veya vermek istemediğin cevapları onlar verir ama eminim ki onlarında senden bir farkı yoktur.

Atatürk 1930'da yazdığı "Medeni Bilgiler" kitabında ""Benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum" diyor. Bunu diyen adamı hala "Müslüman olarak tanıtarak hem ona iftira atıyorsunuz, hemde Atatürk'ün kişilik haklarına saldırmış oluyorsunuz.

Şimdi "Harf Devrimi" konusunda da çatlak çatlak sesler çıkmaya başladı. Birisi televizyona çıktı "Gelişmenin harf ile alakası yokmuş" dedi. Önce çatlak, çatlak sesler çıkıyor, birileri bir şeyler söylüyor ve sonra söylenen şeyler yapılıyor. CHP'yi de bu yüzden eleştiriyorum. CHP'de ki abilerine, ablalarına söyle ya adam akıllı Muhalefet yapsınlar, Ya da sağda solda "Biz Atatürk'ün partisiyiz" demesinler çünkü artık Atatürk ile uzaktan, yakından bir bağları kalmadı.

Diploması bile olmayan bir adam, bu ülkenin Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturuyor. Muhalefetten "çıt" çıkmıyor!

Atatürk'ün kendi cebinden para vererek aldığı, Atatürk Orman Çiftliğinin tam orta yerine kazma vurup kaçak saray yapıyorlar. Muhalefetten "çıt" çıkmıyor!

Parlamenter sistemi kaldırıp, yerine ucube bir sistem getiriyorlar. Muhalefetten "çıt" çıkmıyor!

Atatürk'e sağda solda hakaret ediliyor. Muhalefetten "çıt" çıkmıyor!

Ondan sonra buralara gelip bize KK'yı savunuyorsunuz. Şeriat'ı yok edeceğiz diyorsunuz. Bunlar olurken ben Cumhuriyet Halk Partisine nasıl güveneyim? Ben nasıl bunlara "Atatürk'ün kurduğu", "Cumhuriyet'i savunan parti" diyeyim?

Sitelerde Paylaş
On 31.07.2020 at 04:39, tolonbey yazdı:

İste böyleee,

Ben bildigim kadar,yaşamımda hiç kimseye en ufak bir iftiram olmamıstır.Kişinin lşledigi suçları yazmaksa İFTİRA degil,halkı uyarmaktır.

Sevgili google,Türk halkı ATATÜRKÜN ölümü üstüne şöyle demiştir.

GELDİ  İSMET

KESİLDİ  KISMET.

İsmet,yoksulun düşmanı,VARLIKLILARIN dostuydu.

Ismet zamanında karakola düşen yoksul haklıda olsa sopa yemeden karakoldan cıkamazdı.

1956 yılında istanbul haydar paşa askeri hastanesınde yatıyordum.Yanıma emekli olmus bır gedikli pilotu yatırdılar.Adam yasadıgı olayı şöyle anlattı.Duydukku ısmet paşa askeri hava alanını kontrola gelecek.Hava alanında subay pilotlar önde saf yapıldı,ondan sonrada bız gedikli pilotler saf tuttuk.

İsmet geldi subay pılotların ellerini teker teker SIKTI.Bize gedikli pilotlara sıra gelince geri çekilip bunlarda kim dedi hava alanı komutanına.Adamreisi cumhur olmus ama KIRRO gedikli pilotlarından habarı yok.Üs komutanı demişki nasıl bunları tanımasınız bunlar GEDİKLİ pilotlarımız der.

Sagır İsmet yanasdı yanıma el falan sıkmadan bana sordu,nerelisin?Bende dedimki Iatanbulluyum pasam.İsmetse olmadı deyip dider arkadasa sordu sen nerdensin?Arkadasda dediki Eskısehirliyim,Kırro İsmet gene olmadı deyip bir öteki arkadaşa sordu,sen nerdensin dedi,o arkadaşda dediki ben izmirliyim deyınce Ismet üs komutanına derki olmadı.Üs komutanı İsmete sorar,neden olmadı?Ismet reısı cumhur olmuş ama adam gedikli pilotlarından habarı yok.Bunlar kim utanmadan üs komutanına soruyor.Ulan onları pilot yapan üs komutanımı yoksa senmı?

Üs komutanı sorar neden olmadı paşam der.

Ülkeyi yönetmekten ACiz Ismet şöyle der.Bunların gözlerıne bak cakmak cakmak,bunlara bir TOKAT atsan, bunlardan yersin iki tokat.Bunları ıstanbuldan,eskişehırden ,İzmirden degil VANDAN.MUŞDAN,SİİRTTEN secmek gerek der üs komutanına.Ulan ÖKÜZ bunların yasalarını cıkartan sen,kakmışın üs komutanına AKIL veriyorsun.O görev üs komutanının degil senin.Atatürk ısmeti

bu gibi kafasızlıklarından dolayı basbakanlıktan atıp yerine Celalbayarı koymustu.İsmetteki kafaya bak.Adamlar pilot olmus,ismetse  bu pilotları dövmeyi düşünüyor.

Adam diyorki,izmir askeri üsse tayınım cıktı.Parasızlıktan ayakkabılarımı bile tamir ettiremiyorum.Ayakkabının altıüstünden ayrılmasın deye iple baglıyorum.Böylede izmirin içinde yürümekten utanıyorum.Birgün ucakta kullandıgımız ayakkabıyı giyip mesainin bitiminde eve gidiyordum tam izmirde saat kulesi yanına gelınce önüme bır askerı arac gecıp durdu.Aracdan ınen komutan sen niye ucakta kullanman gerekli ayakkabıları giydinde eve gidiyorsun deye baslası beniJopla dövmeye ve ayakkabıları alıp gitti.Eve yalınayak gittim demişti adam.İsmet diktator kafalı bir osmanlı sıpasıydı.

Benim babam köyümüzün ımamıydı.Köylü caminin 7 tarlasından 3 ünü bıze vermıstı.Babamda buna karsılık köye ımamlık yapıyordu.Atatürk ölüpde ısmet basa gecince camının 7 tarlasınıda camıden alıp okula bagıslandı bu tarlalar.Ulan sen hanki YASAYLA alabılırsın camıye vakfedilen bu tarlaları.Atatürk bilmiyormuydu bunu.?İsmet,ilkel kafalı bir diktatordu.Onun yamuklukları anlatmayla bitmez.

Dedeniz

Hah, şimdi oldu. Ben de yıllardır "Bu Tolonbey'in şiddetli İsmet İnönü nefreti ve düşmanlığı nereden geliyor acaba, vardır mutlaka bir nedeni" deyip dururdum. On yıldır bıkmadan usanmadan İnönü hakkında nefret kusarsınız, gerçek olduğunu söylediğiniz bir milyon dedikoduyu bu nefretinize dayanak olarak gösterirsiniz ama biz pek yanıt da vermeyiz.

Şimdi anladım nefretinizin nedenini. Adam, imam olan babanıza köylünün verdiği ve aslında camiye (muhtemelen devlete) ait olan tarlaları geri alıp okula bağışlamış. Ellerine sağlık İsmet Paşa'nın tabii de bu durum sizi ona düşman etmiş. 

Vay be... İnsan her yerde aynı insan işte. Çok tipik.

Sitelerde Paylaş
On 01.08.2020 at 07:18, bilgivehis yazdı:

İki ucu poklu değnek.

İnönü en az Atatürk kadar vatanseverdir; ayrıca iyi niyetlidir, değerlidir. Çok değerlidir hem de. 

Hataları olmuştur, bunlar elbette konuşulup tartışılır ama ülkeyi satan alçaklardan biri saymak gerçekten çok üzücü ve tehlikeli.

İnönü de Atatürk gibi mutlaka sahip çıkılması gereken bir değerdir, Atatürk'e laf edemeyen dinci vb hainlerin saldırısına uğrayan kişidir. Buna bir şekilde ortak olmamak gerek.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, 322 yazdı:

Burada İslamcı Çeteyi ve bu çetenin "Reis" olarak tanımladığı adamı eleştiriyoruz. "İslamcı Çete" tarafından "Dış Güçlerin Ajanı" olmakla suçlanıyoruz hatta bazıları biraz daha ileri giderek yaptığımız eleştirilerin ekran görüntülerini alıp bizi mahkemeye vermekle tehdit ediyorlar. Biz yine eleştirmeye devam ediyoruz.

Türkiye gibi "İslamcı Çete" tarafından ele geçirilmiş yani "İslamlaştırılmış" bir ülkede yine "İslamcı Çete" tarafından tıpkı bir silah gibi kullanılan "İslam Dinini" eleştiriyoruz. Yeri geliyor "Her şeye gücünün yettiğini" iddaa eden Allahlarını bile eleştiriyoruz. Bu seferde "İslamcı" kitle tarafından "Mürted" olmakla suçlanıyoruz. Bir çoğu bu dini eleştirdiğimiz için kafamız kesilmesi gerektiğini, başımızın ağır kayalar ile ezilmesi gerektiğini filan söylüyor, hatta biraz daha ileri gidip annemizi, eşimizi, bacımızı kendilerine cariye yapacaklarından söz ediyorlar. Biz yine eleştirmeye devam ediyoruz.

Burada 2011'den beri hiç bir şey başaramamış, İslamcı Çetenin gerici girişimlerine karşı ciddi bir muhalefet yapamamış, engel olamamış KK'yı ve onun yönetiminde olan CHP'yi eleştiriyoruz. Bu seferde CHP'li kitle tarafından "İslamcı", "Gerici", "Komünist" ve hatta "Piç" olmakla suçlanıyoruz. Biz yine eleştirmeye devam ediyoruz.

Sizin bu tarz sert çıkışlarınız bize sökmez bunu bilesiniz. Burası CHP'nin Parti Meclisine filan benzemez. Biz Allah'ı bile eleştiriyoruz senin o Kılıçdaroğlu dediğin adamı mı neden eleştirmeyelim? Buna engel olan şey nedir? Böyle eleştirileri kaldıramıyorsan burada da yerin yok demektir. Sizin gibiler yüzünden artık ülkemizde insanların bir çoğunu fikrini söylemeye, eleştiri yapmaya korkar duruma geldi. Eleştiri yapabilen ve kafasından geçenleri açık bir şekilde yazabilen ben ve benim gibi bir avuç insan kaldı sadece bizim de sesimizi duyan olmuyor, hiç değilse forum köşelerinden içimizi dökmeye çalışıyoruz. Belki çıkardıkları İnternet yasası ile birlikte bunu bile yapamaz duruma geleceğiz.

"Türk milleti şeriat yılanının başını ezecekmiş" Hangi Türk milleti bu sorması ayıp? Hani şu kendi tarihini, benliğini, kültürünü reddeden ve Arap Kültürünü kendi kültürü olarak gören "Araplaşmış" Türk Milleti mi?

Siz önce gidin, Ekmeleddin gibi bir Şeriat düşkünü İslamcıyı bu ülkenin Cumhurbaşkanlığına neden aday gösterdiniz bunun hesabını verin. Madımak Katliamı için "Katliam olarak görmüyorum.. Pencereleri açmadıkları için öldüler" diyen "İslamcı" Saadet Partisi ile nasıl İttifak yaptınız bunun hesabını verin. Hem Şeriat ile mücadele ediyoruz diyeceksiniz hem de Şeriatçı adamlar ile işbirliği yapacaksınız. Kargalar bile güler buna...

Ne sizin gibi Partizanların ne de CHP'nin Atatürk ile bir bağı kalmamış. Hala daha utanmadan sıkılmadan Atatürk'ü "Müslüman" olarak göstermeye çalışıyoruz. "Gökten indiği sanılan kitaplarla devlet yönetilmez" diyen Atatürk'ü sen neden hala inadına "Müslüman" olarak göstermeye çalışıyorsun ki? Meydanlara çıkıp, "Atatürk herhangi bir dini inanca sahip değildi" demekten neden çekiniyorsun? Kimden çekiniyorsun? CHP'de artık ne kadar yönetici, il başkanı tanıdığın varsa bu dediğimi onlar sor. Belki senin veremediğin veya vermek istemediğin cevapları onlar verir ama eminim ki onlarında senden bir farkı yoktur.

Atatürk 1930'da yazdığı "Medeni Bilgiler" kitabında ""Benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum" diyor. Bunu diyen adamı hala "Müslüman olarak tanıtarak hem ona iftira atıyorsunuz, hemde Atatürk'ün kişilik haklarına saldırmış oluyorsunuz.

Şimdi "Harf Devrimi" konusunda da çatlak çatlak sesler çıkmaya başladı. Birisi televizyona çıktı "Gelişmenin harf ile alakası yokmuş" dedi. Önce çatlak, çatlak sesler çıkıyor, birileri bir şeyler söylüyor ve sonra söylenen şeyler yapılıyor. CHP'yi de bu yüzden eleştiriyorum. CHP'de ki abilerine, ablalarına söyle ya adam akıllı Muhalefet yapsınlar, Ya da sağda solda "Biz Atatürk'ün partisiyiz" demesinler çünkü artık Atatürk ile uzaktan, yakından bir bağları kalmadı.

Diploması bile olmayan bir adam, bu ülkenin Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturuyor. Muhalefetten "çıt" çıkmıyor!

Atatürk'ün kendi cebinden para vererek aldığı, Atatürk Orman Çiftliğinin tam orta yerine kazma vurup kaçak saray yapıyorlar. Muhalefetten "çıt" çıkmıyor!

Parlamenter sistemi kaldırıp, yerine ucube bir sistem getiriyorlar. Muhalefetten "çıt" çıkmıyor!

Atatürk'e sağda solda hakaret ediliyor. Muhalefetten "çıt" çıkmıyor!

Ondan sonra buralara gelip bize KK'yı savunuyorsunuz. Şeriat'ı yok edeceğiz diyorsunuz. Bunlar olurken ben Cumhuriyet Halk Partisine nasıl güveneyim? Ben nasıl bunlara "Atatürk'ün kurduğu", "Cumhuriyet'i savunan parti" diyeyim?

Atatürk Müslüman değildi, bunu herkes biliyor da bununla uğraşmanın anlamı ne? Türk halkı senelerdir sistemli biçimle Araplaştırılıyor, dincileştiriliyor, aynı anda doğal olarak Atatürk'e ve devrimlerine savaş açılmış, toplumun ulusal bilinci yok edilmeye çalışılıyor; bütün bunların içinde Atatürk'ü Müslüman veya ateist gösterip göstermemeleriyle mi ilgilenelim? 

Bunun dışında CHP son yıllara kadar gayet de iyi muhalefet etti, gayet iyi çalıştı, Kılıçdaroğlu çok iyi işler yaptı. 2015 seçimlerindeki parti programını, propagandalarını falan bir hatırlarsanız göreceksiniz. Çok başarılıydı, hepimiz de destekledik ve çalıştık.

Kılıçdaroğlu son yıllarda çuvalladı, artık çekilip gitsin elbette, ben de aynı şeyleri söyleyenlerdenim ama her şeyin sorumlusu da CHP imiş gibi yazmak ve bağırmak da neyin nesi?

AKP seçim kazandıkça millet muhalefete saldırdı, her şeyin suçlusu muhalefetmiş gibi bir algı oluştu.

AKP, cumhuriyet tarihinin gördüğü en ahlaksız, en adi, en yasa tanımaz ve ilginç olarak en güçlü çetesidir. Değil CHP,  kim gelirse gelsin onunla baş edemeyecekti. Anayasa, hukuk, devlet geleneği, ahlak tanımayan ve hatta bunlara savaş açmış bir çeteyle, hukuki ve etik yolları kullanarak baş edemezsiniz. CHP de bu yüzden baş edemedi, edemezdi. 

Tek başına iktidar olamayınca gidip PKK'yla işbirliği yaparak kendi halkının üstüne terörist salıp kan döken bir iktidar bu. Arkasına da halk desteğini almış, öyle veya böyle...

İşte mesele tam olarak bu. Halkın desteğini arkana almak. AKP bunu kaybediyor şimdilerde.

CHP'nin hataları, eksikleri çokça, hele Kılıçdaroğlu'nun son senelerdeki halini konuşmaya bile gerek yok ama CHP haindir, birilerinin projesidir demek gerçekten de akıl tutulması.

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

CHP'nin hataları, eksikleri çokça, hele Kılıçdaroğlu'nun son senelerdeki halini konuşmaya bile gerek yok ama CHP haindir, birilerinin projesidir demek gerçekten de akıl tutulması.

Gerçek CHP'yi 1980 Darbesi ile kapattılar. 1995'de Kurulan İKİNCİ CHP'NİN ise Atatürk tarafından kurulan CHP ile hiç bir alakası yok. 1995'de tekrar kurulan CHP'ye ben tabi ki "Proje" derim kimse alınmasın. Neden Proje dediğimi de bu konuda uzun uzun yazdım isteyen mesajlarımı okuyabilir.

CHP'ye neden mi Proje diyorum? Erdoğan’a vekillik ve Başbakanlık yolunu açan Anayasa değişikliğini kimin oyları ve kimin desteğiyle yaptılar sorarım size? 2002'de Deniz Baykal ile Erdoğan bir araya gelip gizlice anlaşmadı mı? Meclis'de Erdoğan'ın siyasete girmesine engel olan 76.Maddeyi CHP'nin oyları ile değiştirmediler mi? CHP'nin bu desteğinden dolayı Dönemin İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, CHP'ye teşekkür mektubu göndermedi mi?

Çok eski değil 2000'li yılların başlarından bahsediyorum. Eğer o gün Deniz Baykal ve onun yönetiminde olan CHP, Anayasanın 76.Maddesinin değiştirilmesi için AKP'ye destek vermeseydi biz zaten bugün Erdoğan diye bir adamla uğraşmıyor olurduk. Erdoğan'ın başımıza musallat eden de Deniz Baykal oldu. Ya çok saf oldukları için bunu yaptılar, ya da Proje oldukları için başka seçenek yok. Zülfü Livaneli vaktinde Deniz Baykal'ı çok uyardı yapma etme diye ama adamı dinleyen olmadı.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Türk Ateist yazdı:

İnönü en az Atatürk kadar vatanseverdir; ayrıca iyi niyetlidir

Vatanseverliğine ve iyi niyetliliğine zaten diyeceğim yok, ülkeye faydalı olmak için bu iki özellik yetmeyebiliyor, hatta iyi niyetlilik bazen zararlı da olabiliyor.

Hitler de bir numaralı vatanseverdi, sonuç ortada, aşırı vatanseverlik sadece dünyaya değil kendi milletine de zarar verdi.

İnönü Marshall planlarına imza atmayacaktı, NATO'ya üyeliği onaylamayacaktı, bir ABD'yi sevdirme propagandası olan süt tozu uygulamasını kabul etmeyecekti, halk belirli bir bilinçlenme sınırına gelmeden çok partili sistemi donduracaktı.

Yani Atatürk'ün bağımsızlık hedefinden sapan hiç bir şeyi onaylamayacaktı ama hep tersini yaptı, onun iyi niyetinden işte bugünlere kadar geldik.

Tabi bugünleri ona yüklemek de elbette haksızlık, zarar vermiş olsa da en azından bir vatansever ve iyi niyet tarafı var, ben halkın hiç bir değere sahip çıkmamasını en büyük neden olarak görüyorum, hatta İnönü'nün yanlışları bana göre halkın yanlışının yanında çerez kalır bana göre, zira bir ülkede ne olursa olsun, son söz halkın duruşunda biter.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Hah, şimdi oldu. Ben de yıllardır "Bu Tolonbey'in şiddetli İsmet İnönü nefreti ve düşmanlığı nereden geliyor acaba, vardır mutlaka bir nedeni" deyip dururdum. On yıldır bıkmadan usanmadan İnönü hakkında nefret kusarsınız, gerçek olduğunu söylediğiniz bir milyon dedikoduyu bu nefretinize dayanak olarak gösterirsiniz ama biz pek yanıt da vermeyiz.

Şimdi anladım nefretinizin nedenini. Adam, imam olan babanıza köylünün verdiği ve aslında camiye (muhtemelen devlete) ait olan tarlaları geri alıp okula bağışlamış. Ellerine sağlık İsmet Paşa'nın tabii de bu durum sizi ona düşman etmiş. 

İnönü'yü kurtardın.

Atatürk ne olacak şimdi?  :)

Alıntı

aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık

aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık

[1] Darıltmak, gücendirmek istemediği iki şeyden birini seçmek durumunda kalan kimse. Karar vermesi güç
.
https://tr.wiktionary.org/wiki/aşağı_tükürsen_sakal_yukarı_tükürsen_bıyık

Sitelerde Paylaş

Ben maalesef Türkiye Cumhuriyeti’nin Suriye gibi olacağını düşünüyorum. Herşey hazır. Suriyeli Arap, Afgan Taliban boşuna beslenmiyor! Sadece birinin koltuğunu kaybetmesiyle kıvılcım atmaları yetecek. Artık zor bulur bu halk Atatürk gibilerini. Geçmiş olsun.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Ben maalesef Türkiye Cumhuriyeti’nin Suriye gibi olacağını düşünüyorum. Herşey hazır. Suriyeli Arap, Afgan Taliban boşuna beslenmiyor! Sadece birinin koltuğunu kaybetmesiyle kıvılcım atmaları yetecek. Artık zor bulur bu halk Atatürk gibilerini. Geçmiş olsun.

Türkiye'de olan her şey BOP'un bir parçasıdır. BOP'un son halkası Türkiye'dir. Yugoslavya'yı nasıl bitirdilerse bunu bir benzerini Türkiye'de de yapacaklar. Halk zaten Dinli-Dinsiz, Laik-Anti Laik, Türk-Kürt-Ermeni-Alevi şeklinde bölünmüş durumda.

tarihinde 322 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 31.07.2020 at 04:39, tolonbey yazdı:

Benim babam köyümüzün ımamıydı.Köylü caminin 7 tarlasından 3 ünü bıze vermıstı.Babamda buna karsılık köye ımamlık yapıyordu.Atatürk ölüpde ısmet basa gecince camının 7 tarlasınıda camıden alıp okula bagıslandı bu tarlalar.Ulan sen hanki YASAYLA alabılırsın camıye vakfedilen bu tarlaları.Atatürk bilmiyormuydu bunu.?İsmet,ilkel kafalı bir diktatordu.Onun yamuklukları anlatmayla bitmez.

Dedeniz

Menderes nasıl başa geldi sorusunun cevabı bu satırlardadır. 

Çok ayrıntıya girmeye gerek yok, toprak ağası denen kişilerle ilgili desek yeter. 

Beton dökücü müteahhitlerde sıradaki adımımız oldu. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, 322 yazdı:

Türkiye'de olan her şey BOP'un bir parçasıdır. BOP'un son halkası Türkiye'dir. Yugoslavya'yı nasıl bitirdilerse bunu bir benzerini Türkiye'de de yapacaklar. Halk zaten Dinli-Dinsiz, Laik-Anti Laik, Türk-Kürt-Ermeni-Alevi şeklinde bölünmüş durumda.

Türkiye’de iç savaş çıkmayacağını düşünen birinin ahmak olduğunu düşünüyorum. TSK, emniyet, bekçi vs cemaatların kontrolüne girdi. Mülteci yamyamlar her yerde ve kullanışlılar. 
Bekliyorum. Kesin sonuç alınacak.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Camiye bedava imamlık yapacak değil ya,tarlanın bağışlanması normal.Daha sonra okula bağışladıysa,imamın da maaşa bağlanması gerekir.Aksi durumda imama haksızlık olur.Dede nin de kastettiği bu.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Türkiye’de iç savaş çıkmayacağını düşünen birinin ahmak olduğunu düşünüyorum. TSK, emniyet, bekçi vs cemaatların kontrolüne girdi. Mülteci yamyamlar her yerde ve kullanışlılar. 
Bekliyorum. Kesin sonuç alınacak.

Savaş tam olarak kimlerle kimlerin arasında geçecek?

Lâik islamcı mı yoksa Türk Kürt olarak mı?

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Sütlü Kase yazdı:

Menderes nasıl başa geldi sorusunun cevabı bu satırlardadır. 

Çok ayrıntıya girmeye gerek yok, toprak ağası denen kişilerle ilgili desek yeter. 

Beton dökücü müteahhitlerde sıradaki adımımız oldu. 

Bence Dede ye haksızlık ediyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...