Jump to content

Muhalif bütün forumlar terk edildi

Recommended Posts

3 saat önce, bilgivehis yazdı:

İktidara muhalif bütün forumlara artık üyeler girmiyor.

Bunun nedeni elbette korku ama bu ülkeyi bile bile teslim etmek olmuyor mu?

Kurtuluş savaşında canını ortaya koyanlar insan değilmiydi, ne oldu da bu kadar korkak, şuursuz, bencil, bananeci olundu?

bir kaç tane muhalif forum bağlantısı verseydin.

üye olacak forum bulamıyorum. :)

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Smile Buddha yazdı:

bir kaç tane muhalif forum bağlantısı verseydin.

üye olacak forum bulamıyorum. :)

Kalmadığı için bu başlık açıldı var olanlar da terk edildi.

Söz konusu olan milletin korkaklık yüzünden her şeyi teslim edişi, üye oldukları forumlardan bile çekilmeleri, sanki foruma uğramayınca rahat olacaklarını sanıyorlar, oysa öyle veya böyle sıra herkese gelecek, faşizmin, tek adamlığın kuralı budur.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 28.07.2020 at 13:34, bilgivehis said:

Kalmadığı için bu başlık açıldı var olanlar da terk edildi.

Söz konusu olan milletin korkaklık yüzünden her şeyi teslim edişi, üye oldukları forumlardan bile çekilmeleri, sanki foruma uğramayınca rahat olacaklarını sanıyorlar, oysa öyle veya böyle sıra herkese gelecek, faşizmin, tek adamlığın kuralı budur.

Forum olayı bitti. Artık millet twitter falan takılıyor.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

SmileBudha,birkactane müsterisi azalan FORUM istiyorsun.Ben sana bir zamanlar üniversitelerden daha ileride olup BATAN FORUMLARDAN birkaç tane yazıyım.Eski ALTERNATiFORUM,TURK DUNYA DE,HASBAHCA,19 ORG,ATEİSTFORUMDA kaç tane kişi kaldı hic dikkat ettinmi?.

Eskiden internetlere anamı kım becerdi deye sorsaydın hemen yanıtını alırdın,dili k...........lı,eli tesbihli,başı sa...........lı  diye .Edip Hocayla 19 orgda tartışıyorum bir ayat üstünde,bana dediki ayatlar üstünde FİKİR yürütemezsin,orda anlamı yazıyor.Müslümansan o yazılana uyacan.Uymazsan SERİATA göre ya sağ kolun sol bacagın yada sol kolun ve sag bacağın kesilir.Bunu diyen din adamlarının moderinlerinden ve beni FORUMDAN attı.Ama yıllar sonrada benim yasağımı kaldırdı.Ama 19 orga girdigimde 3-5 kişiden baska kimseyi göremedim ve bir daha geri dönmemek üzere forumdan ayrıldım.

Edip Yüksel hoca bir aralar bizim ATEİSTFORUMDA yazı yazmayada baslamıstı ama uzun sürmedi ayrıldıydı.Edip hoca oldukca aydın bir din adamıdır.İslama sokulan birçok uydurmaları açıklamıstır.KÜRT din adamlarinin en aydınlarındandır.Nedeniyse öldürülme korkusuyla amarıkaya kaçar 12 yıl kadar orda kalır.cesitli dinlerden din adamlarıyla temas kurar onlardanda oldukca faydalanır.

Anlayacagınız, FORUMLAR artık yaslandı,önemlerinide oldukca kaybettiler.Amaaaa bizim ATEİSTFORM hala ayakta bayağıda müşterisi var.Ateistformun yöneticilerini kutlarım.

Dedeniz Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Kulağıma gelen duyumlara göre y/z kuşakları varmış...

Bunlar ergenlik çağına kadar ellerinde akıllı telefonlarla büyüyorlar, sonra da ellerinden bırakamıyorlar bu oyuncakları.

Sabah akşam twitter, ingstagram, facebook vb. sosyal platformlarda boy gösteriyorlar artık.

Çoğu tek cümlelik(!) sloganlar yapıştırıyor; öyle derin düşünmeler, analiz etmeler falan filan...bunlar çağımızın gençlerine ağır geliyor galiba.

Sitelerde Paylaş
On 07.08.2020 at 16:11, Magnesia yazdı:

Ateistforum önümüzdeki ay tam 19 yaşında olacak. Kurulduğunda doğan çocuklar liseyi çoktan bitirdi, üniversiteye başladı. O çocukları mezun da eder...

Umarım adam da eder:)

On 07.08.2020 at 23:44, Sütlü Kase yazdı:

Ekşi sözlük genel olarak muhalif yazılıp çizilen bir yer. Pekte boşalmış sayılmaz. Hatta orası da artık forumdan sayılır. 

Takip ettiğim, ilgilendiğim bir yer değil ama bölücü ve troll çok var diye duyuyorum.

3 saat önce, kavak yazdı:

Bunlar ergenlik çağına kadar ellerinde akıllı telefonlarla büyüyorlar, sonra da ellerinden bırakamıyorlar bu oyuncakları.

Sabah akşam twitter, ingstagram, facebook vb. sosyal platformlarda boy gösteriyorlar artık.

Çoğu tek cümlelik(!) sloganlar yapıştırıyor; öyle derin düşünmeler, analiz etmeler falan filan...bunlar çağımızın gençlerine ağır geliyor galiba.

Zaten 80 darbesi ve günümüze kadar uygulanan psikoloji bunun içindi, insanlar amaçsız olacak, şuurları yozlaşacak, yönetilmesi kolay olacak.

O yılları yaşayan bugünleri daha net görür, görmez olaydım:)

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bilgivehis yazdı:

Zaten 80 darbesi ve günümüze kadar uygulanan psikoloji bunun içindi, insanlar amaçsız olacak, şuurları yozlaşacak, yönetilmesi kolay olacak.

O yılları yaşayan bugünleri daha net görür, görmez olaydım:)

Yoo yanılıyorsunuz, çünkü  günümüzün gençlerinde gözlemlenen bu durum, sadece Türkiye´nin gençlerine özgü bir mevzu değil.

Neredeyse dünyanın her tarafı bu hăle geldi. Gençler şurdan şuraya akıllı telefonsuz gidemez hale geldiler.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 10.08.2020 at 18:34, kavak yazdı:

50 yaşından sonra online bilgisayar oyunlarına başlayanlar hangi kuşak oluyor? :)

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

50 yaşından sonra online bilgisayar oyunlarına başlayanlar hangi kuşak oluyor? :)

Hah hah ha...

Güzel bir soru, alfabenin sonuna geldiğimize göre a kuşağı yanlış olmaz herhalde.

Ayrıca a harfi y/z den önce geldiği için, yaşa da vurgu yapmaktadır.:D

Evet; bence a kuşağı demek yakışır.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
On 07.08.2020 at 23:44, Sütlü Kase yazdı:

Ekşi sözlük genel olarak muhalif yazılıp çizilen bir yer. Pekte boşalmış sayılmaz. Hatta orası da artık forumdan sayılır. 

Gerçekten de şu anda sanal alemde en güçlü ve etkin "muhalif" site olarak Ekşi Sözlük görünüyor. (Daha güçlüsü varsa da, ben bilmiyorum)

Bir nevi Muhalefet'in Sesi konumunda Ekşi Sözlük... Bir kere çok kalabalık, bol yazarlı, bol iletili, çok aktif, dinamik bir platform... Kabaca bir tahminde bulunursak, siyasetle alakalı iletilerin % 80'inden fazlası CHP ya da İyi Parti yanlıları tarafından atılıyor. Yani Millet İttifakı'na ait bütün tezleri, iddiaları günbegün Ekşi Sözlük'ten takip etmek mümkün. İktidarın işlediği bütün haltlar da her gün didik didik ediliyor... (Örneğin, "adalet ve kalkınma partisi" ya da "siyasal islam" başlıklarını okursanız çok sağlam eleştirilerle dolu olduğunu görüyorsunuz)

Demokrat ve özgür bir site olduğu için farklı görüşler de (Kürtçülük vb.) kendisine yer buluyor elbette ama sitenin ağırlıklı nüfusu dediğim gibi CHP veya İyi Parti'lilerden oluşuyor.

Hem Türkiye'de Muhalefet'in olaylara bakış açısını yansıtan hem de Türkiye'de kamuoyunu etkileyebilme gücü olan bir site Ekşi Sözlük, görebildiğim kadarıyla.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...