Jump to content

KARLMARKS DEMİŞDİKİ, DİNLER AFYONDUR.(Bakalım doğrumu demiş)

Recommended Posts

İste böyleee,

Hakka suresi 40 inci ayat:O yani kuran çok muhterem bir nebinin SÖZÜDÜR.DOĞRU

Hakka suresi 43 üncü ayat:O yani kuran ALLAHIN sözüdür.YALAN.Cünkü TANRI bir yerde kuran Muhammedin sözüdür deyip başka ayattada kuran benım sözümdür demez.

İslami kural:Allah istedigine verir,istemedigine vermez SÖZÜDE  YALAN.Kimm TANRININ  kafamıza koyduğu USU çalıstırırsa o herseye sahap olur.Bunu yapmayıpda ALLAHDAN bekleyenlerse HAVAYI alır.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

Kemalizmde dindir. :)

Doğrusu Kamalizm olmalı.

Atatürk geriye bir dogma bırakmadı. Beni sürekli övün, arkamdan ağlayın, bana tapın falan demedi. Hatta kendisi için bir kabir yapılmasını bile istemedi.

Kemalizm; dönemindeki Marksizm, faşizm, Nazizm ve din gibi dogmatik düşüncelere tepki olarak ortaya çıkmış antidogmatik bir düşüncedir. Kemalizm belirli dogmalara saplanıp kalmak değil tam aksine dogmaları ve kalıpları yırtmaktır.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, RadikalKemalist yazdı:

Atatürk geriye bir dogma bırakmadı. Beni sürekli övün, arkamdan ağlayın, bana tapın falan demedi. Hatta kendisi için bir kabir yapılmasını bile istemedi.

Kemalizm; dönemindeki Marksizm, faşizm, Nazizm ve din gibi dogmatik düşüncelere tepki olarak ortaya çıkmış antidogmatik bir düşüncedir. Kemalizm belirli dogmalara saplanıp kalmak değil tam aksine dogmaları ve kalıpları yırtmaktır.

o zaman marks bana tapın dedi mide marksizmi din yapıyorsun? :)

Dogmatik olan ne?

Faşizme dogmatik diyen selam göndermez.

hsk6af12cla41.jpg?width=960&crop=smart&a

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, RadikalKemalist yazdı:

Olabilir, Atatürk Sovyet Rusya ile de müttefikti ama onun anti-komünist bir lider olduğunu herkes biliyor.

yani ruslar aptallıklarındanmı silah yardımı yaptılar?  ve ayrıca  Şunu kafanıza sokun Atatürk de farklı düşünceleri olan insanları hakir görmek gibi hastalıklı düşünceleri de  yoktu ...

tarihinde TanrıBeniNiyeKorudu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 saat önce, RadikalKemalist yazdı:

Olabilir, Atatürk Sovyet Rusya ile de müttefikti ama onun anti-komünist bir lider olduğunu herkes biliyor.

Ben  sana Atatürk komunist  dedim mi?

neden bunu açıklama ihtiyacı hissettin?

İçini doldurmadan ortaya bir iddia atıp kaçıp gidiyorsun.  :)

Atatürk osmanlı döneminde fransadan ithal pozitivizm felsefesine göre eğitilmiştir.

Pozitivizm felsefesini osmanlıya sokan kişide Ahmet Rıza'dır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ahmed_Rıza

https://tr.wikipedia.org/wiki/İttihat_ve_Terakki

ittihat ve terakki anlamı düzen ve ilerlemedir.

Pozitivizmin mottosuda düzen ve ilerleme.Brezilya bayrağında bile yazar. :)

Flag_of_Brazil_1889-1960_svg.png

https://library.brown.edu/create/fivecenturiesofchange/chapters/chapter-4/positivism/#:~:text=The%20motto%20“Ordem%20e%20Progresso,that%20deposed%20the%20monarchy%20and 

Dine karşı pozitivizm felsefesini ortaya atan Augoste comte daha sonra bunu katoliklikten alıntı yaparak insanlık dinine çevirmiş.

Bizimkilerde sunnilikle harmanlamışlar tabi.  :)

Çoğu ülkede o zamanlar  pozitivizm kilisesi bile açmışlar.

Bizimkiler çocuklar duymasında yer alan  seyyar tayyar karekteri gibi herşeyi gibi ben buldum diyerek kendilerine mal ediyorlar. :)

label-4.jpg

The motto “Ordem e Progresso” (Order and Progress) on the flag of Brazil is inspired by Auguste Comte’s motto of positivism, “Love as the beginning, and order as the base; progress as the end.” It was inserted due to the fact that several of the people involved in the military coup d’état that deposed the monarchy and proclaimed Brazil a republic were followers of the ideas of Comte.

Sitelerde Paylaş

https://en.wikipedia.org/wiki/Religion_of_Humanity

In Catéchisme positiviste (1851), Comte defined the Church of Humanity's seven sacraments:

• Introduction; (nomination and sponsoring)
  • Admission; (end of education)
  • Destination; (choice of a career)
  • Marriage;
  • Retirement; (age 63),
  • Separation; (social extreme unction[jargon]),
  • Incorporation; (absorption into history) - 3 years after death.

http://positivists.org/blog/welcome

Daha detaylı bilgiyi bu blogdan alabilirsiniz.Kurucusu banada teklif yapmıştı yaz diye.
Ben yabancı dil bilmediğim için ilgilenmedim.

Tercüman aracılığı ile konuşuyorduk.Hem ben sosyalizme meyilli olduğum için aralarına girmem uygun olmazdı. :)

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kavak yazdı:

Azizim; bu tür eski gazete köpürlerini nereden buluyorsun?

Yoksa kendine ait özel bir kolleksiyonun mu var?:D

keşke kendime ait  koleksiyonum olsaydı.
Hem O kadar yaşlı değilim. :)

gazetelerin kendi arşivleri var.

Paralı üyeliği olanlar görebiliyorlar bütün sayfaları.

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

keşke kendime ait  koleksiyonum olsaydı.
Hem O kadar yaşlı değilim. :)

gazetelerin kendi arşivleri var.

Paralı üyeliği olanlar görebiliyorlar bütün sayfaları.

@Smile Buddha

Benden yaşlı olmadığın kesin.:D

Peki, hani şu meşhur milli arşiv denilen Osmanlı arşivine girmek de sıradan bir araştırmacı için mümkün mü?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, RadikalKemalist yazdı:

Cidden ilk defa mı görüyorsun? İnternette çok dolanan gazete küpürlerinden birisidir bu.

Ben genel anlamda sormuştum.

Ona bakarsan, internette her türlü zibil var ve bu tür köpürleri bile günümüzde bilgisayarda üretmek işten bile değil.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, kavak yazdı:

Benden yaşlı olmadığın kesin.:D

Peki, hani şu meşhur milli arşiv denilen Osmanlı arşivine girmek de sıradan bir araştırmacı için mümkün mü?

internette halka açık arşivi  olmadığı için zor.

yabancı ülkelerin ne güzel arama motoru var arşivlerinde.

Ne aradığımı bilmem için arşivin indeksini görmem gerekiyor. O yok bizim arşivlerde.

Hala tasnifi yapılmamış.Arşiv çöplük gibidir. :)

randevu alacakmışsın. :)

Kabul ederlerse alabiliyormuşsun.cevap verme süreleride 30 günü buluyormuş.

http://www.devletarsivleri.gov.tr/Sayfalar/Sayfa/12/AA54A70923B86C8AD74249E0E555F5948A9923AE2A51E06E2DFE30B4D635A1E2

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...