Jump to content
Emrh91

Bu nasıl bir hastalıktır?

Recommended Posts

Guest Gerçeğibulmak
On 11.08.2020 at 22:49, Türk Ateist yazdı:

Anlaşıldığı kadarıyla ilk psikoz atağınız 21 yaşında olmuş ve size BTA tanısı koymuşlar. Bu tanının, hasta hakkında bilgilerin yetersiz veya çelişkili olduğu, hastanın genel tıbbi durumumun yeterince açık olmadığı hatta çoğu zaman acil serviste konduğu için adının BTA olduğunu herhalde biliyorsunuzdur. "Başka Türlü Adlandırılamayan".

BTA her zaman kararlı seyretmez. Yani en başta BTA Psikoz tanısı almış kişiye daha sonra şizofreni, bipolar, şizoaffektif vb tanısı konabilir. Bunun için kişinin yıllarca doğru biçimde takip ve tahlil edilmesi gerekir. Bu saydığım tanıları, özellikle şizoaffektif bozukluğu ilk görüşmelerde koymak oldukça zordur, çünkü bu tanı için uzun uzadıya bir değerlendirme gerekir. O yüzden ilk psikotik atakta şizofreniform bozukluk teşhisi alan vakaların %23 kadarının, iki yıl sonra tekrar değerlendirildiğinde tanıları değişir. İkinci sırada BTA Psikoz vakaları gelir.

Tanı tutarlılığı ve tanıya zamanla geçerlilik kazandırmak her bakımdan çok çok önemlidir. Çünkü psikotik bozukluklar diğer psikiyatrik durumlardan daha yoğun bir kronik seyir izler ve uzun süreli tedaviye ihtiyaç duyar.

BTA Psikoz, DSM 4'te "Başka Türlü Adlandırılamayan Psikoz" olarak geçerken, son sürüm olan DSM 5'te "Tanımlanmamış şizofreni kapsamında ve psikozla giden diğer bozukluklar" şeklinde değiştirilmiştir, böyle yer alır. 

Sizin şu anda kullandığınız ilaçların, aldığınızı sandığınız tedavinin doğru olup olmadığı gerçekten meçhul. Çünkü tanınız net değil. Disiplinli şekilde takip edilmediğiniz, gözlenmediğiniz açık. Gerekeni yapmamışsınız veya doğru yönlendirilmemişsiniz. 

İşitsel halüsinasyonlarınız var, bunlar da mevcut ve/veya potansiyel tanılarınız düşünüldüğünde epeyce normal. Doğru tanı konduğunda ve dolayısıyla doğru tedavi uygulandığında epeyce azalırlar. 

Bulunduğunuz ilde eğer var ise bir Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gidin ve başvuruda bulunun. Size konan tanıyı belirtin, inceleme ve hatta konsültasyon isteyin. Bu sizin doğal hakkınız, zaten zorluk falan da çıkarmazlar. Bunu yapmadığınız sürece işitsel halüsinasyonlarınız artacak ve yaşam kaliteniz daha da düşecek. Eğer şizofren iseniz ki elbette mümkün, durumunuz daha kötü olacak. O yüzden henüz epizodlar ağırlaşmadan, bilişsel yeteneklerinizi kaybetmeden gidip doğru bir tanı ve tedavi alın. Tanınız belki de değişmeyecek, bunu buradan bilebilmek mümkün değil, ancak değişmese de tanıdan emin olmak ve doğru bir tedavi protokolüyle tedavi edilmek çok önemli.

Bir de psikoloğa falan gitmeyin tabii. Aslında hiç kimse gitmemeli, gidilmesi gereken ilk adres daima psikiyatr vb olmalı. Psikolojik destek ondan sonra ve de çoğu durumda gerekir ama ilk adres hiçbir zaman psikolog değildir, olmamalıdır. 

Halüsinasyonlarınıza kulak asarsanız tedavi olmanız, rahatlamanız hiçbir zaman mümkün olmayacak. Duyduğunuz seslerin sizi suçlar, aşağılar ve hakaret eder nitelikte olması da doğal, işitsel halüsinasyonların doğası zaten budur. 

Geçmiş olsun.

Zırvalayıp durmuşsun ! Hastaların moralini bozmak için böyle boş uzun uzun yazıyorsunuz heralde ! 

O kadar uzun yazı yazıp hiçbir şey yazmamış olmak seni mutlu mu ediyor ?!

On 11.08.2020 at 13:04, Emrh91 yazdı:

7/24. Uyurken bile duyuyorum.

Kalabalık ortamlarda artıyor, uğultu şeklini alabiliyor.

İşitsel halüsinasyon diyorum ben.

İki şekilde gerçekleşiyor:

1) İnsanların konuşmalarını farklı duyuyorum.

2) Hiç yokken (yani ortada herhangi bir ses yokken) olabiliyor.

İkincisine örnek olarak üç ayrı kişinin sesini duyuyorum. Bir kadın, bir adam ve bir çocuk.

Hatta kişilik özelliklerini bile çözebildim.

Kadın egzantrik biri, ismi ''Sultan''mış. Adam biraz sert, askeri birine benziyor. Çocuk baya afacan. 

Bunları evin içinde duyuyorum.

Ama evin içinde ve dışında diğer (gerçek) insanların seslerini de duyuyorum.

Hepsi tek bir karakter gibi, tek ses (tek sesten kastım ses tonu değil, söylem olarak).

Hepsi aşağı yukarı aynı şeyleri söylüyor. ''Rabbim'' tüm dünyaya benim beynimi açmış. Herkes benim düşüncelerimi okuyormuş.

''Rabbin Şeytan, amca'' diyorlar. Çocukken yaşadığım olayları bile biliyor ve söylüyorlar.

Hastalığının din ile bir alakasının olmadığını bilmen gerek.Ekmekten başla şekeri kes farkı hissedeceksin , baş ağrısı yapıyorsa ona da iyi gelir hem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
50 dakika önce, Gerçeğibulmak yazdı:

Zırvalayıp durmuşsun ! Hastaların moralini bozmak için böyle boş uzun uzun yazıyorsunuz heralde ! 

O kadar uzun yazı yazıp hiçbir şey yazmamış olmak seni mutlu mu ediyor ?!

Onun mutlu olup olmadığı beni aşar ama senin alıntıladığın kocaman yazıda, "TEŞHİS KONULMASI İÇİN BİR ŞEYLER İHMAL EDİLMİŞ OLABİLİR, YA DA OLMUŞ" gibi bir şey yazıyor. Yani yine anlamadıysan, "KLAVYEDEN TEŞHİS KOYMAMIŞ". Ve çok doğru olarak da, işin ucunu bırakmaması için, tıp fakültesine gitmesini söylemiş.

52 dakika önce, Gerçeğibulmak yazdı:

Hastalığının din ile bir alakasının olmadığını bilmen gerek.Ekmekten başla şekeri kes farkı hissedeceksin , baş ağrısı yapıyorsa ona da iyi gelir hem.

Böyle kulaktan dolma bilgilerle, komşudan alınan öğütlerle iş yürümüyor maalesef.

Şeker zararlı, çok kötü, şeytan... Peki ne yapsın onu kullanan, derdi bitmiş gibi bir de onu mu sarsın başına. Keto diyet yazmayı uygun görecekse, psikiyatr'ı görür.

Ne demiş tabipler, "Primum non nocere"

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Gerçeğibulmak
4 dakika önce, ApollonTheGod yazdı:

Onun mutlu olup olmadığı beni aşar ama senin alıntıladığın kocaman yazıda, "TEŞHİS KONULMASI İÇİN BİR ŞEYLER İHMAL EDİLMİŞ OLABİLİR, YA DA OLMUŞ" gibi bir şey yazıyor. Yani yine anlamadıysan, "KLAVYEDEN TEŞHİS KOYMAMIŞ". Ve çok doğru olarak da, işin ucunu bırakmaması için, tıp fakültesine gitmesini söylemiş.

Böyle kulaktan dolma bilgilerle, komşudan alınan öğütlerle iş yürümüyor maalesef.

Şeker zararlı, çok kötü, şeytan... Peki ne yapsın onu kullanan, derdi bitmiş gibi bir de onu mu sarsın başına. Keto diyet yazmayı uygun görecekse, psikiyatr'ı görür.

TürkAteist'in ne dediği beni ilgilendirmez ben zaten modern tıbbın kendisine inanmıyorum.

Kulaktan dolma olduğunu kim söyledi sana ? Keto diyetin faydalarını bütün dünya kabul ediyor zaten.

Bu filmde bir epilepsi hastasınının ketoyla hayatını nasıl değiştirdiğinin hikayesini görebilirsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Gerçeğibulmak
59 dakika önce, ApollonTheGod yazdı:

Son yazdığını görmemişim kusura bakma.Çok haklısın bu kabul edilen bir tedavi yöntemi değil , bende bu konuda bir daha yorum yapmayacağım .TürkAteist'in dediği gibi doktoruna gidip ilaçlarına güvenmesi gerek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Gerçeğibulmak yazdı:

TürkAteist'in ne dediği beni ilgilendirmez ben zaten modern tıbbın kendisine inanmıyorum.

Kulaktan dolma olduğunu kim söyledi sana ? Keto diyetin faydalarını bütün dünya kabul ediyor zaten.

Bu filmde bir epilepsi hastasınının ketoyla hayatını nasıl değiştirdiğinin hikayesini görebilirsin.

Ağırlığın diyelim 60 kg olsun.

60 gram protein

60 gram yağ

60x50=300 gram karbonhidrat  

almalı sen kalkmış karbonhidrat olan şekeri ekmeği kes diyorsun.

askeri sınavlarda kilosu  boyun son iki rakamından 5 fazla 15 eksik olanı tercih ediyorlar.

örneğin boyun 175 cm ise

Ağırlığın  60kg ile 80 kg arasında olmalı.

Bu ağırlığın üstünde ise şekeri ekmeği azalt diyebilirsin.Tamamen kes diyemezsin. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Gerçeğibulmak
49 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

Ağırlığın diyelim 60 kg olsun.

60 gram protein

60 gram yağ

60x50=300 gram karbonhidrat  

almalı sen kalkmış karbonhidrat olan şekeri ekmeği kes diyorsun.

askeri sınavlarda kilosu  boyun son iki rakamından 5 fazla 15 eksik olanı tercih ediyorlar.

örneğin boyun 175 cm ise

Bu ağırlığın üstünde ise şekeri ekmeği azalt diyebilirsin.Tamamen kes diyemezsin. :)

Kendi bileceği iş ben yinede yazayım dedim.Bu konuyu tartışmayı istemiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, Gerçeğibulmak yazdı:

Tam buğday ekmeği yiyorum, ama ara sıra beyaz yediğim de oluyor. Şekerli içecekler içiyorum, azaltacağım.

Din ile bir alakasının olup olmadığını bilmiyorum, ama en başta yazdığım gibi bu sadece benim bir hastalığım.

Kuzenime okuttum, o da bana şunları yazdı:

“Abi suç sende değil aile yaşantınızda birkere bile cumaya gitmedin allaha hamd ve şükür etmedin zikir çekmedin 21 sene ataist gezdim diyorsun Allahın gücüne gider tabi Allaha küfür etmek melekler insanın imanını alır anlına melekler kafir yazar çabuk bir boy abdesti al nasuh tövbesi 100 lerce tövbe et

Boy abdesti al nasuh tövbesi et

100 lercede tövbe estağfurullah çek

Her cuma yasin şerif oku yasin kitabından

Ben bile tek başıma ayetel kürsü okudum

Öğren ayetel kürsüyü

Kaç sene ataist gezdin abi

Sen dediğimi yap abi ilk nasuh tövbesi oku internetten

Sonra 100 tane tövbe estağfurullah

Çek ondan sonra

Allah sıkı içten hayırlı dua et ondan sonra

İlk boy abdesti al gusül abdesti al yani

Kurtulursun sıkıntından

Abi bu dualar için niyet et gusul abdesti al ilk önce

Nasuh tövbesi et

Dediğikleri yap yararını bulursun hakikakaten bir dene denmenin zararı yok bir dene”

Zaten namaz kıldığımı, dualar ettiğimi yazmıştım, din ile bir alakasının olduğunu düşünseydim hastalığım belki de son bulurdu.

Bana tanı olarak “organik olmayan psikoz” konmuştu. Beyin mr’ıma falan baktılar beynimde bir sorun görmediler ve bu tanıyı koydular.

İşitsel halüsinasyonlarım var. Duyduklarım hep olumsuz şeyler. Bir de kontrol etmek için pencereleri kapadım, kulaklarıma tıkaç taktım, hiç ses duymadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Smile Buddha yazdı:

Bu ağırlığın üstünde ise şekeri ekmeği azalt diyebilirsin.Tamamen kes diyemezsin

Paracelsus da bir şeyler demiş vaktinde, düşünüp kafa yormak okuyana kalsın: 

"The dose makes the poison"

Burada asıl cevabım Smile'a,şeker ve ekmeği kes diyemezsin, kabul. Hatta ben şeker ve ekmek yemeden aylar geçirdim. Tüketmek zorunda kalmadım, tüketme ihtiyacı duymadım ama bu söylemekle kurala bağlanacak bir şey değil. Akşama kadar bir şey yiyememek gibi, fakat intermittent fasting ismini takmadan.

17 saat önce, Smile Buddha yazdı:

örneğin boyun 175 cm ise

Bu mevzuya da hiç şaşmadım, hatta açıp baktım. Boyuma göre bir iki kiloyla kaçırıyorum. Zaten mekik de çekmem, dakikada 57 tane falan çektireceklermiş yerse, sonra artsın bel ağrıları.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Gerçeğibulmak
On 15.08.2020 at 22:03, Emrh91 yazdı:

Tam buğday ekmeği yiyorum, ama ara sıra beyaz yediğim de oluyor. Şekerli içecekler içiyorum, azaltacağım.

Din ile bir alakasının olup olmadığını bilmiyorum, ama en başta yazdığım gibi bu sadece benim bir hastalığım.

Kuzenime okuttum, o da bana şunları yazdı:

“Abi suç sende değil aile yaşantınızda birkere bile cumaya gitmedin allaha hamd ve şükür etmedin zikir çekmedin 21 sene ataist gezdim diyorsun Allahın gücüne gider tabi Allaha küfür etmek melekler insanın imanını alır anlına melekler kafir yazar çabuk bir boy abdesti al nasuh tövbesi 100 lerce tövbe et

Boy abdesti al nasuh tövbesi et

100 lercede tövbe estağfurullah çek

Her cuma yasin şerif oku yasin kitabından

Ben bile tek başıma ayetel kürsü okudum

Öğren ayetel kürsüyü

Kaç sene ataist gezdin abi

Sen dediğimi yap abi ilk nasuh tövbesi oku internetten

Sonra 100 tane tövbe estağfurullah

Çek ondan sonra

Allah sıkı içten hayırlı dua et ondan sonra

İlk boy abdesti al gusül abdesti al yani

Kurtulursun sıkıntından

Abi bu dualar için niyet et gusul abdesti al ilk önce

Nasuh tövbesi et

Dediğikleri yap yararını bulursun hakikakaten bir dene denmenin zararı yok bir dene”

Zaten namaz kıldığımı, dualar ettiğimi yazmıştım, din ile bir alakasının olduğunu düşünseydim hastalığım belki de son bulurdu.

Bana tanı olarak “organik olmayan psikoz” konmuştu. Beyin mr’ıma falan baktılar beynimde bir sorun görmediler ve bu tanıyı koydular.

İşitsel halüsinasyonlarım var. Duyduklarım hep olumsuz şeyler. Bir de kontrol etmek için pencereleri kapadım, kulaklarıma tıkaç taktım, hiç ses duymadım.

Gerçekten dindar biri olmak istiyorsan , hastalığından da kurtulmak istiyorsan Aidin Salih isimli kadın doktor var onun tedavileri sana yardımcı olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 17.08.2020 at 09:30, Guest Gerçeğibulmak yazdı:

Gerçekten dindar biri olmak istiyorsan , hastalığından da kurtulmak istiyorsan Aidin Salih isimli kadın doktor var onun tedavileri sana yardımcı olabilir.

Teşekkür ederim.

İnternette küçük bir araştırma yaptım ilaçsız tedavi ediyormuş bu hanımefendi.

2014 yılında hayatını kaybetmiş. Kitapları var, ama bana ne derece uyar bilmiyorum.

Dün psikiyatristime uğradım, bunları okuttum, ilaçlarım değişti. Arifay 30 mg’a çıktı. İnvega 12 mg oldu ve yine Akineton verdi. Yani bütün ilaçlarımın dozajı yükseldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 09.08.2020 at 16:57, Emrh91 yazdı:

Bunu nasıl anlatmalıyım bilemiyorum. Bunu anlatabileceğim en uygun yer olarak burayı gördüm.

Lütfen beni anlayışla karşılayın. Bu sadece benim bir hastalığım.

Uzun bir mesele olduğu için sadece kısa özetler geçeceğim ve şu anı anlatacağım.

Benim hastalığım yirmi bir yaşımda başladı. Psikiyatrist tanıyı BTA Psikoz koydu.

Ben ateist biriydim. Bu yüzden toplumdan kendimi hep soyutladım.

Yaklaşık bir yıl önce aniden abimi kaybettim ve henüz sebebi açıklanamadı.

Anneminde yardımıyla müslümanlaştım. Şu an yirmi dokuz yaşımdayım.

Benim sorunum duyduklarımda. İnsanların konuşmaları yakınımdayken başka uzaklarındayken başka geliyor kulaklarıma.

Hatta yakında iken bile yanlış duyabiliyorum.

Ne var bunda dersiniz belki, ama benim sorunum biraz daha farklı.

Ben ateist biriydim ve gerek bu forumda gerek başka mecralarda bu düşüncelerle diğer insanlarla çatıştım.

Yaşamımda İslamın Tanrısına küfürler ettim, hakaretler ettim.

Hatta Allah'ın Şeytan ile Tanrı'nın bir karışımı, yahut İncil'deki Canavar (Monster) olduğunu ileri sürdüm.

Şimdi ise bunun yaşamıma etkisini görüyorum.

Yıllar içinde git gide alınganlaştım. İnsanlar benim yüzüme bir şey söylemeseler bile bana söylüyorlarmış gibi geliyor.

Zaten adımı da söylüyorlar ya da ben öyle duyuyorum. Her şey düşmanca geliyor.

İlaçlar kullanıyorum, haç aldım taktım, namaz kıldım, dualar ettim yine de değişen bir şey olmadı.

Konu şu Allah veya Şeytan benimle iletişime geçiyormuş gibi. Beynimde telepatik bir şekilde sesler duyuyorum.

''Battın'' diye bir söylemle başladı her şey.

Bir gün ben evde kahvaltı yapıyordum. Dışarıdan sesler geliyor. Evimizin karşısında cafeler var muhtemelen oralardan geliyordur.

Bana ve anneme küfürler, hakaretler...

Dışarı çıktım, spora gidiyorum. Ses hala var. ''Taktım sana p...venk'' diyor. Durdum. Etrafıma dikkatlice baktım.

Hiçbir yerde kimseler yok, ne caddede ne dükkanlarda ne evlerde, cafeler sinek avlıyor.

Ses gökten geliyordu.

Biraz dinledim ve yoluma devam ettim.

Şimdileri benzeri sesleri insanlardan duyuyorum. Hayat kalitemi sıfırladı diyebilirim.

''Abin geberdi. Cehennemde yanacak'' ve saire...

Ateist birinin tanrıya karşı kayıtsız olması sağlıklı olarak beklenen bir durumdur yani tanrı, şeytan gibi dini kavram ve imajlara hakaret etmen tutup haç takman sağlıklı bir tepki değil, bak ne diyeceğim dini toplumsallaşmakta araç olarak görebilirsin ancak bu dini amaç olarak gördüğün anlamına gelmiyor, inanmıyor olabilirsin ancak dine karşı çok saplantılı olmaman senin için daha iyi olacaktır dini toplumsallaşmada araç olarak kullanman bir zorunluluk değil ancak verdiğin bilişsel tepkiyi söndürmen iyiliğine olacaktır bir de dindar bir çevrede olma ihtimaline karşı söylüyorum, dine karşı düşmanca davranmak devlet ateizmi çizgisindedir ancak ateist bir toplumda yaşamadığımıza göre ister istemez müslüman topluma maruz kalıyoruz. İslam hoşgörüsü diye bir şey yoktur ateist olduğunu belli edersen seni dışlarlar ister istemez dışlarlar buna emin ol (onların zihinleri buna programlı), denebilir ki müslüman toplum kendi münafığını doğurur bu sağlıksız bir durum, yine o münafık şeytanlaştırılır ama tarihsel olarak münafık tipine baktığımızda bugün 1400 yıl önceki gibi islam düşmanlığına gerek yok çünkü bir insanın düşmanlarıyla birlikte yaşadığını hissetmesi sağlıksızdır islami bir söylemle devam etmem gerekirse sana bir fayda veya zarar veremeyen bir şeye düşmanlığın anlamı yoktur. Sinir stresten uzak dur, müslüman baskın bir toplumda nasıl toplumsallaşacağını öğren veya kendi kafandan insanlar varsa onlarla takıl devamlı asosyal kalma eğer böyle bir durum söz konusuysa ek olarak uyuşturuculara yönelme seni rahatlatan uğraşlara yönelebilirsin, motivasyon alabileceğin ortamlar sağla.

tarihinde Kaz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Kaz yazdı:

Ateist birinin tanrıya karşı kayıtsız olması sağlıklı olarak beklenen bir durumdur yani tanrı, şeytan gibi dini kavram ve imajlara hakaret etmen tutup haç takman sağlıklı bir tepki değil, bak ne diyeceğim dini toplumsallaşmakta araç olarak görebilirsin ancak bu dini amaç olarak gördüğün anlamına gelmiyor, inanmıyor olabilirsin ancak dine karşı çok saplantılı olmaman senin için daha iyi olacaktır dini toplumsallaşmada araç olarak kullanman bir zorunluluk değil ancak verdiğin bilişsel tepkiyi söndürmen iyiliğine olacaktır bir de dindar bir çevrede olma ihtimaline karşı söylüyorum, dine karşı düşmanca davranmak devlet ateizmi çizgisindedir ancak ateist bir toplumda yaşamadığımıza göre ister istemez müslüman topluma maruz kalıyoruz. İslam hoşgörüsü diye bir şey yoktur ateist olduğunu belli edersen seni dışlarlar ister istemez dışlarlar buna emin ol (onların zihinleri buna programlı), denebilir ki müslüman toplum kendi münafığını doğurur bu sağlıksız bir durum, yine o münafık şeytanlaştırılır ama tarihsel olarak münafık tipine baktığımızda bugün 1400 yıl önceki gibi islam düşmanlığına gerek yok çünkü bir insanın düşmanlarıyla birlikte yaşadığını hissetmesi sağlıksızdır islami bir söylemle devam etmem gerekirse sana bir fayda veya zarar veremeyen bir şeye düşmanlığın anlamı yoktur. Sinir stresten uzak dur, müslüman baskın bir toplumda nasıl toplumsallaşacağını öğren veya kendi kafandan insanlar varsa onlarla takıl devamlı asosyal kalma eğer böyle bir durum söz konusuysa ek olarak uyuşturuculara yönelme seni rahatlatan uğraşlara yönelebilirsin, motivasyon alabileceğin ortamlar sağla.

Yazdığınız için teşekkür ederim.

Hakaret konusunda haklısınız. Zaten hastalığımın ilerlemesinde bununda payının olduğunu düşünüyorum. Haçı bir tepki olsun diye takmamıştım. İnançsal yönelimlerim hep değişti, belki de bunda hastalığımın da bir rolü vardı, bilmiyorum. Ateist oldum, Hristiyan oldum, Budist oldum, Agnostik oldum, Deist oldum, Müslüman oldum...

Şu an kendimi daha olgun hissediyorum ve olduğum şeyin tanımını yapamıyorum, ama bu yukarıda saydığım tüm inançtan ve inançsızlıktan olan insanlara sevgiyle bakıyorum.

Uyuşturucu falan yok. Hiç kullanmadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 18.08.2020 at 21:30, Emrh91 yazdı:

Hakaret konusunda haklısınız. Zaten hastalığımın ilerlemesinde bununda payının olduğunu düşünüyorum. Haçı bir tepki olsun diye takmamıştım. İnançsal yönelimlerim hep değişti, belki de bunda hastalığımın da bir rolü vardı, bilmiyorum. Ateist oldum, Hristiyan oldum, Budist oldum, Agnostik oldum, Deist oldum, Müslüman oldum...

Şu an kendimi daha olgun hissediyorum ve olduğum şeyin tanımını yapamıyorum, ama bu yukarıda saydığım tüm inançtan ve inançsızlıktan olan insanlara sevgiyle bakıyorum.

Zihinsel ve bedenen sağlıklı bir ateist birey olmanız dileğiyle.

tarihinde Kaz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 18.08.2020 at 21:30, Emrh91 said:

Ben dahil, buradakilerin alayını toplasan, o internet şeyleri de dahil, hepimiz seni gören bir psikiyatr'ın tırnağı bile etmeyiz.

Sen doktoruna güven, gerisi hikaye. Sorunun bilinen bir sorun ve tedavi şemaları da belli. Ama öncelikle, en sıkı şekilde, o tedaviye inanman lazım. Zira, her durumda bu nihayetinde bir psikolojik hastalık ve psikolojin tedavinde çok önemli bir etmen.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...