Jump to content

Ayrılıkçı Türkler hakkında

Recommended Posts

Sanırım ilk kez Uludağ Sözlük'te karşılaştığım bu akımdan söz etmek istiyorum. Genelde Türkçü ve milliyetçi görüşten kişilerden oluşan bu grup; Kürtlerin zamanla Batı'ya doğru yayılacağını ve şu anda çoğunluk olmadığı illerde gelecekte çoğunluk olacağını, bu yüzden bu Kürtleşmenin önüne geçmek için Kürtlerden bir an önce ayrılmamız gerektiğini, böylelikle hem Türk çoğunluklu bir ülkede yaşayıp hem de boş yere binlerce can kaybından ve milyarlarca dolarlık masraftan kurtulacağımızı iddia ediyor. Evet ürkütücü bir fikir ama sağlam dayanakları da var gibi.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, RadikalKemalist yazdı:

Kürtlerin zamanla Batı'ya doğru yayılacağını

Zaten bu gerçekleşmiş, bu bir ileri görüş değil.

2 saat önce, RadikalKemalist yazdı:

Kürtlerden bir an önce ayrılmamız gerektiğini,

Türklerin ayıracağı bir toprak parçası mı kalmış da ayırmayı düşünüyorlar, Türkler artık bu ülkenin en küçük azınlığı durumunda.

Müslümler zaten artık Türk sayılmaz, onlar araplaşmayı seçti, seçmeyenler de zaten asimile edilerek araplaştı.

Türk düşmanı olmayan Türk desen bir avuç kaldı, ülkücüler desen zaten Türk düşmanlığını yeşerten onlar oldu.

90 milyonluk ülkede araplaşmayan ve Türk düşmanı olmayan 5-6 milyon zor çıkar, çoğu da İzmir ve sahil kısmında.

Senin o bahsettiğin yerdekiler hayal görüyor ve zaten yürümekte olan bölücülüğe de tuz-biber oluyorlar.

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Bende Kemalist birisiyim. Ama Kemalizm ırkçılık olamaz. Kemalizm akıl ve bilim dolayısıyla sağduyudur. Bu coğrafya akıl ve bilimi savunan, dili, rengi, cinsiyeti, ne olursa olsun herkese değer vermelidir. Kemalizm budur.

Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk milleti denir. Bu ülkenin tek üst kimliği Türk kimliğidir. Bundan gocunanlara düşman olmak ırkçılık değildir. Bu ülkede Türk ırkçılığı diye bir sorun yok. Kürt ve Arap ırkçılığı sorunu var.

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Teşup'unOğlu yazdı:

Kürtler bu topraklarda Türklerden eskidir. Beğenin veya beğenmeyin, hal bu iken söylediğiniz komplo teorisi bugüne kadar gerçekleşmesiyle bugünden sonra da olmaz.

Kürtler Doğu'ya Yavuz zamanında yerleşti. O topraklarda önceden Türkmenler çoğunluktu.

Velev ki senin dediğin doğru olsun bu yine bir şeyi değiştirmez. Amerika'da Kızılderililer de Amerikalılardan eski diye ne yapmamız gerekiyor? Keza Avrupalı ulusların hemen hemen hepsi Kavimler Göçü ile o bölgeye geldi.

Sonuç olarak Türkiye Türklerin memleketidir.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, RadikalKemalist yazdı:

Kürtler Doğu'ya Yavuz zamanında yerleşti. O topraklarda önceden Türkmenler çoğunluktu.

Velev ki senin dediğin doğru olsun bu yine bir şeyi değiştirmez. Amerika'da Kızılderililer de Amerikalılardan eski diye ne yapmamız gerekiyor? Keza Avrupalı ulusların hemen hemen hepsi Kavimler Göçü ile o bölgeye geldi.

Sonuç olarak Türkiye Türklerin memleketidir.

Ben Türkiye kurtlerindir demedim, vurguladigim Kürtlerin bu topraklarda yeni olmadigidir. Kültürlerini de Türklerden daha güzel korumuşlardir. Dediğiniz gibi bir dejenerasyon olsaydı şimdiye çoktan olurdu. 

Sitelerde Paylaş

Bu iddialar çok saçma ve daha da ötesi malign ve kötü niyetli. Kürtlerin batıya doğru yayıldığı görüşü açıklamayı ve o açıklamanın delillerle desteklenmesini gerektiriyor.

Kürtler neden ve nasıl etrafa yayılıyor? Kürtler etraflarındaki ve içindeki toplumlardan daha hızlı çoğaldıkları için etrafa yayılıyorlar.

Bu yayılma sırasında kültürlerini, gelenek ve göreneklerini empoze etmiyorlar. Tam aksine.... Diğer toplumların kültürlerini adapte ediyorlar ve çoğu kere o toplumlar tarafından asimile ediliyorlar.

Bu iddialarla kafaları yeterince çalışmayanları tahrik ediyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, haci yazdı:

Bu iddialar çok saçma ve daha da ötesi malign ve kötü niyetli. Kürtlerin batıya doğru yayıldığı görüşü açıklamayı ve o açıklamanın delillerle desteklenmesini gerektiriyor.

Kürtler neden ve nasıl etrafa yayılıyor? Kürtler etraflarındaki ve içindeki toplumlardan daha hızlı çoğaldıkları için etrafa yayılıyorlar.

Bu yayılma sırasında kültürlerini, gelenek ve göreneklerini empoze etmiyorlar. Tam aksine.... Diğer toplumların kültürlerini adapte ediyorlar ve çoğu kere o toplumlar tarafından asimile ediliyorlar.

Bu iddialarla kafaları yeterince çalışmayanları tahrik ediyorsunuz.

Ben de tam olarak böyle düşünüyorum. Kültürlerini empoze etme şansları zaten yok, isteseler de yapamazlar. Kültürlerini yaşamak ve yaşatmak istemeleri, o kültür yoz olduğu için çevreyi rahatsız ediyor. Bunu kültürlerini empoze etmeye çalışmak şeklinde yorumlamak yanlış.

Ben aynısını Araplar için de düşünüyorum. Zamanla bir şekilde uyum sağlayacaklar. Türklerin Araplaşması falan da pek öyle mümkün değil. 

Hislerimiz olumlu olmayabilir ki benimki hiç mi hiç olumlu değil zaten, ama konuya antropolojik, sosyolojik ve tarihsel olarak bakarsak biraz daha mantıklı laflar ederiz.

Bir de artık bu konu baydı, sıktı. Gündemimiz çok başka ve daha önemli.

AKP eriyor, ülke ekonomisi çöktü. Bunlar dururken başka şeyleri konuşmak çok anlamlı değil. Ülkenin bölünmesini gerektirecek herhangi bir şey yok şu anda. 

Sitelerde Paylaş
On 10.08.2020 at 18:50, RadikalKemalist yazdı:

Sanırım ilk kez Uludağ Sözlük'te karşılaştığım bu akımdan söz etmek istiyorum. Genelde Türkçü ve milliyetçi görüşten kişilerden oluşan bu grup; Kürtlerin zamanla Batı'ya doğru yayılacağını ve şu anda çoğunluk olmadığı illerde gelecekte çoğunluk olacağını, bu yüzden bu Kürtleşmenin önüne geçmek için Kürtlerden bir an önce ayrılmamız gerektiğini, böylelikle hem Türk çoğunluklu bir ülkede yaşayıp hem de boş yere binlerce can kaybından ve milyarlarca dolarlık masraftan kurtulacağımızı iddia ediyor. Evet ürkütücü bir fikir ama sağlam dayanakları da var gibi.

ahmet kayaya çatal atan serdar ortaçı düşünüyorum

Sitelerde Paylaş

Kenan Evren  hayranı olduğun için kürtlere özerk devlet istemen normal.

TRT televizyonlarında  özerk devlt istiyordu Kenan evren kürtler için. :)

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

Kenan Evren  hayranı olduğun için kürtlere özerk devlet istemen normal.

TRT televizyonlarında  özerk devlt istiyordu Kenan evren kürtler için. :)

Ben istekte bulunmadım. Sadece fikirlerini soruyorum forumdakilerin. 

Ayrıca Ayrılıkçı Türkler Kürtlere özerklik değil bağımsızlık vermeyi savunuyor. Bildiğim kadarıyla PKK'nın istediği de zaten bağımsızlık değil özerklik. "Kürdistan bizim ama Türkiye hepimizin" diyorlar.

Evren Paşa nerede Kürtlere özerklik vermekten bahsetmiş? 

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, RadikalKemalist yazdı:

Ben istekte bulunmadım. Sadece fikirlerini soruyorum forumdakilerin. 

Ayrıca Ayrılıkçı Türkler Kürtlere özerklik değil bağımsızlık vermeyi savunuyor. Bildiğim kadarıyla PKK'nın istediği de zaten bağımsızlık değil özerklik. "Kürdistan bizim ama Türkiye hepimizin" diyorlar.

Evren Paşa nerede Kürtlere özerklik vermekten bahsetmiş? 

Sağlam dayanakları var diyen meyillidir? :)

Eyalet sistemi gelmeliymiş. :)

Yönetim kolaylığı içinmiş yersen.

tarihinde Smile Buddha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...