Jump to content

Türkiye'deki Türk nüfusunu artırmak amacıyla dışarıdan Türk asıllı göçmen getirme fikri

Recommended Posts

Ülkemizdeki hızla artan Arap ve Kürt oranı beni ve benim gibi vatansever Türkleri endişelendiriyor. Böyle giderse yakın gelecekte Türkiye Cumhuriyeti Türklerin ülkesi olmaktan çıkıp Arap ve Kürt federasyonlarından oluşan bir ülke haline gelecek.

Bu kötü gidişatın önüne geçmek için AKP'den kurtulur kurtulmaz uygulanacak şöyle bir proje aklıma geliyor:

Diyorum ki başka ülkelerden Suriye Türkmenleri, İran Azerileri ya da Doğu Türkistanlılar gibi Türk kökenli olan göçmenler getirip bunları Doğu illerine yerleştirsek nasıl olur? 

Evet oldukça masraflı bir iş olur ama uzun vadede kesinlikle Türkiye'nin yararına olacaktır. 

Siz ne düşünüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, RadikalKemalist yazdı:

Ülkemizdeki hızla artan Arap ve Kürt oranı beni ve benim gibi vatansever Türkleri endişelendiriyor. Böyle giderse yakın gelecekte Türkiye Cumhuriyeti Türklerin ülkesi olmaktan çıkıp Arap ve Kürt federasyonlarından oluşan bir ülke haline gelecek.

Bu kötü gidişatın önüne geçmek için AKP'den kurtulur kurtulmaz uygulanacak şöyle bir proje aklıma geliyor:

Diyorum ki başka ülkelerden Suriye Türkmenleri, İran Azerileri ya da Doğu Türkistanlılar gibi Türk kökenli olan göçmenler getirip bunları Doğu illerine yerleştirsek nasıl olur? 

Evet oldukça masraflı bir iş olur ama uzun vadede kesinlikle Türkiye'nin yararına olacaktır. 

Siz ne düşünüyorsunuz?

İşte bunları yapmak için bile şu an K.K.nın yaptığı gibi Canan gibilerine katlanmak zorundasın evlat. Siyaset böyle bir şey. 

Sitelerde Paylaş

68 kuşağı tiksinilecek en son şeydir. Hataları elbette vardır. Ama aslında 68 K tüm uygarlığın belki de en sağlam serüvenidir. 

Radyoyu aç. 60'lardan, 70'lerden dinlediğin kalitede müzik dinleyeibiliyor musun?

O dönemde yetişmiş sanatçıların karizması başka kimde var? 

Kemalist olacaksan onu bunu değil bizzat Mustafa KEmalin kendisini okuyayacaksın. Sen onu yorumlayanların bok yoluna gitmişin evlat.

Hayatta her zaman kendi yorumunu yapmayı bileceksin.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Googler yazdı:

68 kuşağı tiksinilecek en son şeydir. Hataları elbette vardır. Ama aslında 68 K tüm uygarlığın belki de en sağlam serüvenidir. 

Radyoyu aç. 60'lardan, 70'lerden dinlediğin kalitede müzik dinleyeibiliyor musun?

O dönemde yetişmiş sanatçıların karizması başka kimde var? 

Kemalist olacaksan onu bunu değil bizzat Mustafa KEmalin kendisini okuyayacaksın. Sen onu yorumlayanların bok yoluna gitmişin evlat.

Hayatta her zaman kendi yorumunu yapmayı bileceksin.

Yerli müziği kastediyorsan 2000'lerin rock müziklerini her türlü tercih ederim.

Ayrıca ben Mustafa Kemal ismini kullanmaktan zerre haz etmem. Her zaman Atatürk demeye gayret ederim.

Ben de zaten Atatürk'ün bizzat kendisini okudum. Üstelik Turhan Feyzioğlu'nu çok daha sonra tanıdım. Ve baktım ki bu adam Atatürk'ü tıpkı benim gibi anlamış. Tamamen tesadüf yani.

Elbette ki herkes kendi yorumunu yapacak. 68 kuşağı da kendince bir Atatürk yorumu yapmış. Bana göre baştan aşağı yanlış bir yorumdur bu. Kimsenin bunu doğru Atatürk yorumu diye dayatmaya da hakkı olamaz.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, RadikalKemalist yazdı:

Yerli müziği kastediyorsan 2000'lerin rock müziklerini her türlü tercih ederim.

Ayrıca ben Mustafa Kemal ismini kullanmaktan zerre haz etmem. Her zaman Atatürk demeye gayret ederim.

Ben de zaten Atatürk'ün bizzat kendisini okudum. Üstelik Turhan Feyzioğlu'nu çok daha sonra tanıdım. Ve baktım ki bu adam Atatürk'ü tıpkı benim gibi anlamış. Tamamen tesadüf yani.

Elbette ki herkes kendi yorumunu yapacak. 68 kuşağı da kendince bir Atatürk yorumu yapmış. Bana göre baştan aşağı yanlış bir yorumdur bu. Kimsenin bunu doğru Atatürk yorumu diye dayatmaya da hakkı olamaz.

Müzikten zerre kadar anlamadığın kesin ama o ayrı mesele.

Ben sana, 68 kuşağı, senin Atatürk'ü anladığından daha iyi anladı da demedim. Ki bence sen birçok insandan, hatta 68'lilerden bile daha iyi anlıyorsun O'nu. Lütuf falan değil. 

68'in Atatürk yorumu yanlıştı da Yılmaz Özdil'in Türk-İslam senteziyle aynı kapıya çıkan yorumu mu doğrudur? Atatürk gibi bir deha asla avam tarafından tam anlaşılamaz. 

Atatürk ne ise odur. O konuda nihai sözü ancak tarih bilimi söyler ve çoktan söylemiştir de. Burayı yöneten zevata ben yıllarca anlatmaya çalıştım, atatürkle ilgili sağlam kaynaklar içeren başlıklar açalım dedim. Yavşakların hiç biri tınlamadı bile. Eee hava atacaklar, bilgiçlik taslayacaklar tabii.. Onların kalitesi bu....

İşte dünya böyle bir dünya evlat. 

Daha dur neler göreceksin. 

Sitelerde Paylaş
On 11.08.2020 at 04:29, RadikalKemalist yazdı:

Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu çok radikal, zararlı ve tehlikeli bir düşünce. Ülkeyi kesin olarak böler. Kaça böler bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
On 11.08.2020 at 11:29, RadikalKemalist yazdı:

Siz ne düşünüyorsunuz?

Göçler sosyolojik problemleri beraberinde getirir, ülkemizdeki arapların ve kürtlerin ülkeyi bölebilecek güce ve konuma sahip olduklarından hatta böyle bir öncelikleri olduğundan şüpheliyim, insanlar daha çok hayatta kalmakla meşgul, milliyetçiliğin siyasi bir öncelik olmaktan çok bir aidiyet olarak sürmesi toplum için daha iyidir, toplum daha heterojenleşse de hala toplumdur, her alt kimlik bölücülük demek değildir, önemli olan refah düzeyini artırmak çocukça bölücülük düşüncelerine kapılmadan.

tarihinde Kaz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Guest Gerçeğibulmak

Siz ne düşünüyorsunuz?

Senin düşüncelerinin faşist veya dinci aşırı sağ ırkçılığından bir farkı yok sayın salak.Beş yaşındaki çocuk bile senin cahilin teki olduğunu anlar.

5 saat önce, haci yazdı:

Bu çok radikal, zararlı ve tehlikeli bir düşünce. Ülkeyi kesin olarak böler. Kaça böler bilmiyorum.

Buna cevap vermeye niye tenezzül ettiniz sayın @haci ? Yapıştırın engeli geçin bu bölücü yobaza.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Kaz yazdı:

Göçler sosyolojik problemleri beraberinde getirir, ülkemizdeki arapların ve kürtlerin ülkeyi bölebilecek güce ve konuma sahip olduklarından hatta böyle bir öncelikleri olduğundan şüpheliyim, insanlar daha çok hayatta kalmakla meşgul, milliyetçiliğin siyasi bir öncelik olmaktan çok bir aidiyet olarak sürmesi toplum için daha iyidir, toplum daha heterojenleşse de hala toplumdur, her alt kimlik bölücülük demek değildir, önemli olan refah düzeyini artırmak çocukça bölücülük düşüncelerine kapılmadan.

En doğru cevabı sen vermişsin.

Türkiye nin ekonomisi iyi olsa herkes Türk olmak için can atardı. :)

Almanyaya amerikaya gidip geri dönmeyenleri görmüyorlar.

Sitelerde Paylaş

Siz ne düşünüyorsunuz?

İttihat terakki kurucularından Atatürk'ün akıl hocası  Kürt aydını ABDULLAH CEVDET te avrupalı getirelim diyormuş.

zırvalık olduğunu düşünüyorum. :)

Alıntı

Cumhuriyetin ilk yıllarında Cevat Paşa’nın Elazığ milletvekilliğinden çekilmesi üzerine onun yerine meclise girmesi söz konusu olduysa da 1925’te tarımı geliştirmek üzere göçmen getirilmesine ilişkin sözleri nedeniyle “damızlık adam getirmek istiyor” şeklinde söylenti çıkarılınca siyasetle ilişkisini kesti.[18]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Abdullah_Cevdet

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 13.08.2020 at 16:31, haci yazdı:

Türk düşmanı etnik halklar Türkiye'nin her yerini işgal ettiği halde bölünmeyen bu ülke Türk etnik grupların anavatana iade edilmesi halinde nasıl bölünecek?

Bu ne radikal, ne zararlı ne de tehlikeli bir düşünce.

Bu oldukça akılcı, yararlı ve akıl dolu bir öneri. Aslında bu, İnönü döneminde uygulanan bir politika. Ne mutlu ki İsmet İnönü gibi devlet adamlarımız varmış başımızda. 

Sitelerde Paylaş

Türklerin tarih boyunca yaptığı en büyük hatalardan birisi bence her yere yayılmış olmasıdır. Bir de bunu övünerek anlatanlar var ki bence saçmalıktan başka bir şey değil. 

Her yere seyrek bir şekilde yayılmaktansa belirli bir bölgede yoğunlaşıp orayı sağlama almak daha mantıklıdır. Zaten Misak-ı Milli'nin özeti de bu değil mi?

Çoğunuz bu dediklerimi ırkçılık olarak görüyor ama bu ülkede Türk asıllı insanların az olması bence büyük bir sorundur. Belki de bu kadar çok Türk düşmanı yetişmesinin sebeplerinden birisidir. İsmet Paşa da demiş zaten "Başka hiçbir ülke yoktur ki kendi içinde bizim kadar hain yetiştirebilsin" diye.

Ben ırkçılığı reddediyorum. Kendini Türk hisseden herkesi de kardeş olarak görüyorum ama Türklerin ülkesinde Türk asıllıların çoğunluk olmasıdır normal olan.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, RadikalKemalist yazdı:

Türklerin tarih boyunca yaptığı en büyük hatalardan birisi bence her yere yayılmış olmasıdır. Bir de bunu övünerek anlatanlar var ki bence saçmalıktan başka bir şey değil. 

Her yere seyrek bir şekilde yayılmaktansa belirli bir bölgede yoğunlaşıp orayı sağlama almak daha mantıklıdır. Zaten Misak-ı Milli'nin özeti de bu değil mi?

Çoğunuz bu dediklerimi ırkçılık olarak görüyor ama bu ülkede Türk asıllı insanların az olması bence büyük bir sorundur. Belki de bu kadar çok Türk düşmanı yetişmesinin sebeplerinden birisidir. İsmet Paşa da demiş zaten "Başka hiçbir ülke yoktur ki kendi içinde bizim kadar hain yetiştirebilsin" diye.

Ben ırkçılığı reddediyorum. Kendini Türk hisseden herkesi de kardeş olarak görüyorum ama Türklerin ülkesinde Türk asıllıların çoğunluk olmasıdır normal olan.

Türk asıllı insanların az olması ne demek?

Türkiye'de uzaylılar mı yaşıyor. Türkiyenin kahir ekseriyeti Türklerden oluşur: Türkmen/Yörük/Tatardan oluşur.

Sende bir ışık gördüğümü sanmakla hata etmişim.

İnsan böyle saçmalar mı!

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Googler yazdı:

Türk asıllı insanların az olması ne demek?

Türkiye'de uzaylılar mı yaşıyor. Türkiyenin kahir ekseriyeti Türklerden oluşur: Türkmen/Yörük/Tatardan oluşur.

Sende bir ışık gördüğümü sanmakla hata etmişim.

İnsan böyle saçmalar mı!

Ben senin kadar iyimser düşünemiyorum. O Türkmen/Yörük/Tatar dediklerinin oranı yüzde kaçı bulur?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Googler yazdı:

En az yüzde 80'dir.

İşte bu bence çok çok iyimser bir oran. Ülkede Kürt, Arap, Çerkes, Abaza, Boşnak, Gürcü, Laz ve Arnavut gibi sayamayacağımız kadar çok etnik grup yaşarken nasıl en az yüzde 80 Türkmen olabilir?

Sokağa çıkıp bak mesela insanların ne kadarı Türk'e benziyor? Bence yüzde 50'yi bile bulmaz Türk oranı. Atatürk devrimi olmasaydı eminim ki Türk ismi tarihten silinecekti.

tarihinde RadikalKemalist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, RadikalKemalist yazdı:

İşte bu bence çok çok iyimser bir oran. Ülkede Kürt, Arap, Çerkes, Abaza, Boşnak, Gürcü, Laz ve Arnavut gibi sayamayacağımız kadar çok etnik grup yaşarken nasıl en az yüzde 80 Türkmen olabilir?

Sokağa çıkıp bak mesela insanların ne kadarı Türk'e benziyor? Bence yüzde 50'yi bile bulmaz Türk oranı. Atatürk devrimi olmasaydı eminim ki Türk ismi tarihten silinecekti.

Çerkes, Abaza, Boşnak, Gürcü, Laz ve Arnavut vs. kendilerine Türk der zaten. 

Sorunlu olan kesim kürttür. Ki onlar da bu açılım sürecinden sonra böyle Türk düşmanı haline gelmişlerdir. Düşman olup analarının a..nı da görmüşlerdir. Daha da göreceklerdir. 

Araplara gelince onlar evlerine gidecekler. Hiç bir zaman topluma nüfuz edemediler. Garip bir biçimde Türk dokusu kendisini korudu ve koruyacaktır. 

Bu dokuyu bozmayı malum şahıs ve hempaları bile başaramadı.

Hatta sonunda, parti binasına 30 metrelik dev Atatürk bayrağı asmak zorunda kaldı!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...