Jump to content

Yüce Allah'ın iyilikleri, merhametli davranışları

Recommended Posts

-Acı çekecek, baskı, stres yaşayacak canlılar yaratmak.
-Canlıların yendiği, parçalandığı bir sistem kurmak.( Örnek verecek olursak. Komodo ejderinin geyiği, babunun ceylanı, sırtlanların zebrayı canlı canlı yemesi)
-Afetler oluşturarak, canlılara zarar vermek. Örnek olarak, yangınlara neden olarak, canlıları diri diri yakmak.
-Geçim derdi yüzünden insanların, baskı ve stres yaşadığı, intihar etmek durumunda kaldığı, insanların kendilerini zehirlediği, yaktığı bir yerde, muhtaç, yoksunluk çeken bedenleri var etmek. Onları gereksinimlerini gidermeye zorlamak, geçim derdine düşürmek.
-Milyonlarca canlının beslenememekten dolayı kıvrana kıvrana ölmesine neden olmak.
-Hastalıklarla canlılara acı çektirmek.
-Yaşama içgüdüsü olan, ölümden korkan varlıklara, ölüm süreci ve psikolojisini yaşatmak, ölmeyi dayatmak.
-Cehennemi insanlarla dolduracağına dair bir söz vermek. Bu sözünü yerine getirmek için Adem babamız ile Havva anamızı yaratmak. Onlara üreme özelliği vermek. Cehennemine yakıt ürettirmek için üreyen insanları kullanmak.

Ed darr adıyla acı ve zarar verecek şeyler yaratan yüce rabbimiz asla kötülük, acımasızlık yapmaz, zalimlik, işkence etmez. Bakın yaptıkları ortada işte. Var mı bunlarda bir kötülük, acımasızlık, işkence, zalimlik. Varsa söyleyin. Yok. Zaten biri de eğer, şunlar bunlar kötülük, acımasızlık derse, yapmanız gereken de şu. Sınav, hikmet, düzen bu gibi tartışmaya son koyan, ortadaki sorunu çözen bu etkili sözcükleri kullanmak. Bu sözcükleri kullanırsanız, o kişi kötülük olarak gördüğü bir şeyi artık kötülük olarak görmüyor. 

Bu bir zalimliktir.
-Hikmetttt
Bu bir zalimlik değildir.
Gördünüz mü etkiyi. İşte bu bir mucizedir.

Rabbimizin bu iyiliklerini, merhametli davranışlarını eleştirenler de, onursuz alçaklar, asi yavşaklar olarak cehenneme atılacaklardır. Bu merhametsizlik ve kötülük savunucusu zalimler, yüce Allah tarafından cehennemde yakılacaklardır. Kendilerine orada zakkum yedirilip, irin içirilecektir. Evet merhametliler merhametlisi yüce rabbimize karşı gelenlerin sonu budur. Tabi rabbimize boyun eğenler de, rabbimiz şu yaptıklarına karşı çıkmayanlar da iyilik ve merhamet savunucusu, onurlu ve üstün kişiler olarak cennetle ödüllendirileceklerdir. Kendileri orada altın takılarla, incilerle süslenecek. İpekten giysiler giyeceklerdir. Şarap içerken de, hurilerle sohbet edeceklerdir.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya yüce Allah'a tapınarak, ona boyun eğerek yükselirsiniz, ya da ona karşı çıkarak alçalırsınız.Siz de gelin ve içinde hiçbir mantıksızlık, tutarsızlık, yanlış ve yalan bulunmayan aklın dini islama katılın. Kafirlerden, inkarcılardan olmayın.

Sitelerde Paylaş
On 01.09.2020 at 20:47, Buzul yazdı:

-Acı çekecek, baskı, stres yaşayacak canlılar yaratmak.
-Canlıların yendiği, parçalandığı bir sistem kurmak.( Örnek verecek olursak. Komodo ejderinin geyiği, babunun ceylanı, sırtlanların zebrayı canlı canlı yemesi)
-Afetler oluşturarak, canlılara zarar vermek. Örnek olarak, yangınlara neden olarak, canlıları diri diri yakmak.
-Geçim derdi yüzünden insanların, baskı ve stres yaşadığı, intihar etmek durumunda kaldığı, insanların kendilerini zehirlediği, yaktığı bir yerde, muhtaç, yoksunluk çeken bedenleri var etmek. Onları gereksinimlerini gidermeye zorlamak, geçim derdine düşürmek.
-Milyonlarca canlının beslenememekten dolayı kıvrana kıvrana ölmesine neden olmak.
-Hastalıklarla canlılara acı çektirmek.
-Yaşama içgüdüsü olan, ölümden korkan varlıklara, ölüm süreci ve psikolojisini yaşatmak, ölmeyi dayatmak.
-Cehennemi insanlarla dolduracağına dair bir söz vermek. Bu sözünü yerine getirmek için Adem babamız ile Havva anamızı yaratmak. Onlara üreme özelliği vermek. Cehennemine yakıt ürettirmek için üreyen insanları kullanmak.

Ed darr adıyla acı ve zarar verecek şeyler yaratan yüce rabbimiz asla kötülük, acımasızlık yapmaz, zalimlik, işkence etmez. Bakın yaptıkları ortada işte. Var mı bunlarda bir kötülük, acımasızlık, işkence, zalimlik. Varsa söyleyin. Yok. Zaten biri de eğer, şunlar bunlar kötülük, acımasızlık derse, yapmanız gereken de şu. Sınav, hikmet, düzen bu gibi tartışmaya son koyan, ortadaki sorunu çözen bu etkili sözcükleri kullanmak. Bu sözcükleri kullanırsanız, o kişi kötülük olarak gördüğü bir şeyi artık kötülük olarak görmüyor. 

Bu bir zalimliktir.
-Hikmetttt
Bu bir zalimlik değildir.
Gördünüz mü etkiyi. İşte bu bir mucizedir.

Rabbimizin bu iyiliklerini, merhametli davranışlarını eleştirenler de, onursuz alçaklar, asi yavşaklar olarak cehenneme atılacaklardır. Bu merhametsizlik ve kötülük savunucusu zalimler, yüce Allah tarafından cehennemde yakılacaklardır. Kendilerine orada zakkum yedirilip, irin içirilecektir. Evet merhametliler merhametlisi yüce rabbimize karşı gelenlerin sonu budur. Tabi rabbimize boyun eğenler de, rabbimiz şu yaptıklarına karşı çıkmayanlar da iyilik ve merhamet savunucusu, onurlu ve üstün kişiler olarak cennetle ödüllendirileceklerdir. Kendileri orada altın takılarla, incilerle süslenecek. İpekten giysiler giyeceklerdir. Şarap içerken de, hurilerle sohbet edeceklerdir.

Allah'ın isim ve sıfatlarının tecellisi için açlık var,hastalık var. Hastalık olmasa şafii isminin açlık olmasa rezzak isminin tecellesi mümkün olmaz ve onu idrak edemezdik. Yani Allah sadece merhamet ismini kullanıyor diye kim dedi size?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Allah'ın isim ve sıfatlarının tecellisi için açlık var,hastalık var. Hastalık olmasa şafii isminin açlık olmasa rezzak isminin tecellesi mümkün olmaz ve onu idrak edemezdik. Yani Allah sadece merhamet ismini kullanıyor diye kim dedi size?

Allahın merhametsizlik, kötülük yaptığını, işkence ettiğini kabul mu ediyorsun? Yok etmiyorsan. İşte bunu anlayamazdık, şunu anlayamazdık, hikmet, sınav gibi söylemler de, ortada bir merhametsizlik varsa, bunu merhametsizlik olmaktan çıkarmaz. Konu merhamet, kötülük çerçevesinde tartışılırken, ilgisiz kavramları ortaya atarak, ilgisiz kavramlar arasında neden sonuç ilişkisi kurma işini müslümanlar çok yapıyorlar. Sorun çıkaranın, çıkardığı sorunu çözdüğü için övgü beklemesi de ve onun övülmesi de değişik bir kafa. Bu sorun çıkarıcı, kendisine karşı çıkılmasını da istemiyor. Ben yaptıklarımdan sorumlu değilim diyor. Hastalık veriyorum, acı çektiriyorum. Ama beni eleştiremezsiniz. Yoksa sizi yakar. Size zakkum yedirir. İrin içiririm diyor. Yani işkencelerine, verdiği zararlara, çektirdiği acılara isyan edilmeden katlanılmasını bekliyor. Böyle de bir tuhaf durum var ortada. Bu da tam anlamıyla bir pişkinlik. Her şeyi yapabilen, allah pişkinlik de yapabilir tabi. Ayrıca merhamet adı olan allahın merhametsizlik adı da var mı? Merhametsizliği de tecelli ediyor mu kendisinin yeryüzünde?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Buzul yazdı:

Allahın merhametsizlik, kötülük yaptığını, işkence ettiğini kabul mu ediyorsun?  Yok etmiyorsan. İşte bunu anlayamazdık, şunu anlayamazdık, hikmet, sınav gibi söylemler de, ortada bir merhametsizlik varsa, bunu merhametsizlik olmaktan çıkarmaz. Konu merhamet, kötülük çerçevesinde tartışılırken, ilgisiz kavramları ortaya atarak, ilgisiz kavramlar arasında neden sonuç ilişkisi kurma işini müslümanlar çok yapıyorlar. Sorun çıkaranın, çıkardığı sorunu çözdüğü için övgü beklemesi de ve onun övülmesi de değişik bir kafa. Bu sorun çıkarıcı, kendisine karşı çıkılmasını da istemiyor. Ben yaptıklarımdan sorumlu değilim diyor. Hastalık veriyorum, acı çektiriyorum. Ama beni eleştiremezsiniz. Yoksa sizi yakar. Size zakkum yedirir. İrin içiririm diyor. Yani işkencelerine, verdiği zararlara, çektirdiği acılara isyan edilmeden katlanılmasını bekliyor. Böyle de bir tuhaf durum var ortada. Bu da tam anlamıyla bir pişkinlik. Her şeyi yapabilen, allah pişkinlik de yapabilir tabi. Ayrıca merhamet adı olan allahın merhametsizlik adı da var mı? 

Sorun çıkarmasının nedeni bizim şükrümüzü ve sabrımızı sınamak yoksa kendisini sürekli övmek veya ego taslamak değil ki egoist dediğimiz kişi kendinde olanı abartarak anlatır.Siz bana benim ismim buzul deseniz siz egoist olmazsınız aynen öyle de Allah ta kitapta kendi isimlerini sıfatlarını sürekli söylemekle egoistlik yapmış olmaz ki zaten kendinde olan şeyler bunlar.

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Sorun çıkarmasının nedeni bizim şükrümüzü ve sabrımızı sınamak yoksa kendisini sürekli övmek veya ego taslamak değil ki egoist dediğimiz kişi kendinde olanı abartarak anlatır.Siz bana benim ismim buzul deseniz siz egoist olmazsınız aynen öyle de Allah ta kitapta kendi isimlerini sıfatlarını sürekli söylemekle egoistlik yapmış olmaz ki zaten kendinde olan şeyler bunlar.

Çıkardığı sorunlara, yaptığı işkencelere, çektirdiği acılara, merhametsizliklerine ve kötülüklerine alkış tutarsak, onu eleştirmezsek, dediklerine ve yaptıklarına katılırsak, onurlu ve üstün kişiler olacağız ve sınavı kazanacağız yani sana göre. Bu sınavın başarı kriteri ise şu bana göre. Onursuz bir yalaka ve yancı olmak. Ayrıca allah zalimliğe, kötülüğe, merhametsizliğe karşıyım diyorsa, kendime karşıyım diyordur. Zalimleri sevmem diyorsa kendisini sevmiyordur. Yeryüzündeki her şey onun tecellisi değil mi hem. Allahın zalimlikleri de, merhametsizlikleri de yeryüzünde tecelli ediyordur herhalde değil mi? İnsanların savaşta korunmak için yaptığı zırhlar için, sizi korusun diye zırhı yarattım diyen, bunu üstlenen ve bunun için övgü ve şükür bekleyen allah, birbirlerine zarar vermek için silahlar yapan insanların zarar verme eylemlerini de üstleniyor mu? Korusun diye zırhı yaratan o da, zarar versin diye silahları yaratan kim? Koruyan o ise, zarar veren kim? Ki kendisinin adlarından biri de ed darr değil mi? Bu Allah kendisiyle bir savaş halinde sanırım. Şafi, hastalık veren, zarar veren ed darrı, yenilgiye uğratıyor. Allah kendiyle savaşıyor ve kendini yeniyor. Ve bunun için de övgü bekliyor. Tuhaf. Ayrıca allah kibirli değil miydi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...