Jump to content

CHP, gerçekten de HDP'ye muhtaç mı?

Recommended Posts

5 saat önce, RadikalKemalist yazdı:

Peki 7 Haziran'da %41'e düşen AKP sonrasında nasıl %50'ye yükseldi?

Orada yüzde 5 mhp'den 3 de hdp'den gelmiş. Bu partilerle akp arasında sürekli oy geçişi var zaten. Aynı durumda Chp olsa oy geçişi olmayacaktı. İç Anadolu'da yaşayan mhp seçmeni akp'ye çok yakın görüş olarak. Hdp'ye oy veren bir kısım dindar kürt de akp'ye yakın.  Baykal Chp'sinin durumu ortada işte ne Mhp'den de Akp'den oy koparabiliyordu. 

tarihinde Noah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 105
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 10.09.2020 at 20:08, bilgivehis yazdı:

Cehalet, salaklık değil, günlük kişisel çıkardan ibaret. Bütün akplileri profesör yapsan yine günlük çıkarı kimdeyse ona oy verirler. Aynısı milliyetçiler dışında herkes için geçerli.

Seçim, parti, ideoloji, din, ülke değerleri hepsi hikaye, herkesin yaptığı tek şey kişisel çıkar.

Yani senin eleştirdiğin halk veya kişiler ortamı senden benden iyi biliyorlar ama çıkarları ön planda.

Seçimdir, partidir, ideolojidir falan hepsini unut, bu ülkede artık onur ve değer kalmadı.

Cumhuriyetin yıkıldığı, Atatürk'ün bitirildiği, ülkenin peşkeş çekildiği ve en büyük pay da halkın olduğu bir ülkeden bahsediyoruz, daha neyi neyde arıyorsun?

Yazdılkların doğru. 

Ama yine de, sen bile bizzat bu satırlarınla pragmatist davranan bir Türk milleti tanımlıyorsun - ki doğrudur. 

Ve işte umut tam da burada. 

Bugüne kadar CHP'nin bu ülkeyi kazandırdıklarını satarak ekonomiyi rahatlatmayı başaran bu iktidar, deniz kuruduğunda kaçacak delik arayacaktır. 

Bu iş bitmedi. Ve biz bitti demeden de bitmez.

Atatürk'ü hiçbir güç yıkamaz!

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, RadikalKemalist yazdı:

Minareleri penise benzeten, kocası domuz fotoğrafı paylaşan, Ermeni soykırımı var diyen, Sakine Cansız için ağıt yakan Canan Kaftancıoğlu mu toplumu temsil ediyor? Eminim Önder Sav'ın toplumda Canan Kaftancıoğlu'ndan çok daha fazla karşılığı vardır.

benim hangi iletimde kaftancıoğlu'nun toplumun çok geniş kesimini temsil ettiği yazıyor?

senin algılamanda sorun mu var?

Sitelerde Paylaş
On 10.09.2020 at 22:36, anibal yazdı:

Bak sayın gerizekalı ve arap götü yalayıcı trol...

Sen, Atatürkçü, laikliği önemseyen adamların, amanda bu kürtçü diye, Fesli'nin kankası, Fetonun Fetoşunun sevdalısı, akit ve yeni şafağın falan koruyucusu Tayyibe oy verdiğini, vereceğini mi sanıyorsun? 

Zamanında, kürtçülüğün en ağa babasını yapan AKP, o zaman en güçlü halinde değil miyid? O zaman, kürtçü falan demeden koşa koşa AKP'ye oy verenler, bugün amanda kürtçü diye mi CHP'ye oy vermeyecek? 

Senin kafan alsa da, almasa da, bir trol olarak AKP'nin boklu bezini bayrak olarak sallamak adına, bu lakırdıları edeceksin tabi. Bu ülkede seçimin galibini belirleyen her zaman bir %10'luk kitle olmuştur. Bu kitleyi AKP'nin kucağına çekemiyorlarsa, gidecek bir yeri olmamasını da isterler. Kürt seçmeni, oynana tiyatrodan rahatsız olup, kendi partisine gidince, AKP aman bari milliyetçilerin oy diyerek saldırmışken, o oyları alabilmenin tek yolu, kürt türk falan ayırmadan herkese yakın olmak olacaktır. 

İşte zaten K. K.'nın yaptığı da bu. Dersimli Kemalim demesinin nedeni de bu. Dersim demekle kürtçü olunmaz elbet. K.K:. siyaset yapıyor. Siyaset bu zaten. Gel de bunu bu andavallılara anlat. Adam daha siyasetin ne olduğunu bilmezken sen ona ne anlatabilirsin. 

Trol falan olduğunu sanmıyorum. Kafası karışık bir çocuk bu. Gerçi kimin kafası karışık değil ki memlekette. E çok okunan yazarından tut, umudumuzu bağladığımız İnce gibi adamlara kadar herkesin beyni çorbaya dönmüş. Anasını satayım! 

Sitelerde Paylaş
16 hours ago, Googler said:

İşte zaten K. K.'nın yaptığı da bu. Dersimli Kemalim demesinin nedeni de bu. Dersim demekle kürtçü olunmaz elbet. K.K:. siyaset yapıyor. Siyaset bu zaten. Gel de bunu bu andavallılara anlat. Adam daha siyasetin ne olduğunu bilmezken sen ona ne anlatabilirsin. 

Trol falan olduğunu sanmıyorum. Kafası karışık bir çocuk bu. Gerçi kimin kafası karışık değil ki memlekette. E çok okunan yazarından tut, umudumuzu bağladığımız İnce gibi adamlara kadar herkesin beyni çorbaya dönmüş. Anasını satayım! 

Asıl anlaşılmayan şey, bu ülkede biz türklerin bizzat bölücülük yaptığımız. Bu nasıl arsız bir şeydir ki, türk bölücülüğü yapan MHP gibi ırkçı bir parti gayet legal oluyorda, HDP tü kaka oluyor? 

Gidin bakın, bu MHP'ci teröristlerin öldürdüğü insan sayısı, ürettiği terör, PKK'yı falan misliyle katlar. Fark, o teröristler kahraman ilan edilmiştir hep. Hal buyken, ne bekleniyor bu ülkeden:

Ogün Samast ile fotoğraf çektiren polis suçlamayı kabul etmedi

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Olay o kadar basit değil. Bu ülkede binbir sorun var bu doğru. Ama ayrımcılık dersen bu listenin ancak sonlarında gelir.

Yoktur diyemem elbette var. Ama bu bir devlet politikası değil. Bu kasıtlı bir davranış değil. Bu sadece içgüdüsel olarak var ki bunu yok etmek zaten mümkün değil.

Bak Amerikada polis neler yapıyor. Silahsız bir insanın ümüğüne çöküp öldürüyor! Biz Türkler böyle bir adiliği hiçbir zaman yapmadık!

Ben Türk'üm ve Türk'ü bilirim. İslam çukuruna düştükten sonra tanınamaz hale gelmiş olsak da nüvemiz, özümüz sağlamdı,r!

Biz kürtlere haksızlık etmedik. Bunu yapmadık. Bu bir gerçektir. Bugün Batının birçok ili ve ilçesi kürt egemenlğine girmiştir. Yani bunlar bu derece yaşam bulabilmiştir. 

Şimdi kalkıp da bana PKK ağzıyla konuşursan önce bir sokağa çık gez derim. 

Sitelerde Paylaş

Sene 1964. Yer Amerika'! Yabi ABD. Ve hala zeneciler ve beyazlar ayrı otobüslere binip ayrı okullara gidiyordu!

Sıçtılkları tuvalet bile ayrılmıştı!

Biz Türkler hiçbir zaman bu insanlara bu utancı yaşatmadık'!

Bizim kültürümüz budur. Bu dünyada Türk kültürü kadar önem içeren bir konu daha yoktur. Türk bir yıldırımdır.

Bir güneştir!

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Googler yazdı:

Olay o kadar basit değil. Bu ülkede binbir sorun var bu doğru. Ama ayrımcılık dersen bu listenin ancak sonlarında gelir.

Yoktur diyemem elbette var. Ama bu bir devlet politikası değil. Bu kasıtlı bir davranış değil. Bu sadece içgüdüsel olarak var ki bunu yok etmek zaten mümkün değil.

Bak Amerikada polis neler yapıyor. Silahsız bir insanın ümüğüne çöküp öldürüyor! Biz Türkler böyle bir adiliği hiçbir zaman yapmadık!

Ben Türk'üm ve Türk'ü bilirim. İslam çukuruna düştükten sonra tanınamaz hale gelmiş olsak da nüvemiz, özümüz sağlamdı,r!

Biz kürtlere haksızlık etmedik. Bunu yapmadık. Bu bir gerçektir. Bugün Batının birçok ili ve ilçesi kürt egemenlğine girmiştir. Yani bunlar bu derece yaşam bulabilmiştir. 

Muhtemelen Türkiye'de yaşamayan, yaşıyorsa da Cihangir gibi foseptik çukuru bir yerde yaşayan bir tip kendisi. Kale dahi almıyorum. 

Dediklerine katılıyorum. Türkler hiç de ırkçı bir millet değil. Hatta bu halkın iyi denebilecek nadir özelliklerinden birisi ırkçı olmamasıdır.

Türkiye'de Türk ırkçıları Atsızcılar gibi ergen ve azınlık bir kesimden ibaret. Onlar dışında Kürtleri dışlayan ya da düşman olarak gören yok. Sadece PKK'ya düşman olan insanlar var. Böyleleri de fındık kadar beyinleriyle PKK düşmanlığını sanki Kürt düşmanlığı ve ırkçılıkmış gibi gösterip PKK'yı "Kürtler" adı altında masumlaştırmaya çalışıyorlar. Halbuki PKK=Kürtler değildir. Zaten Kürtlere bundan büyük hakaret olur mu?

Sitelerde Paylaş
On 13.09.2020 at 18:50, Googler said:

Ayrımcılık, yıllardır, hemde çok yıllardır, bir devlet politikasıdır bu ülkede. Malum kel şahıs ne dedi mesela, Anayasa Mahkemesine?

Bu ülkede, işte şu kafa, devletin içine çöreklenmiş haldedir:

Sitelerde Paylaş
On 13.09.2020 at 19:20, Googler yazdı:

Sene 1964. Yer Amerika'! Yabi ABD. Ve hala zeneciler ve beyazlar ayrı otobüslere binip ayrı okullara gidiyordu!

Sıçtılkları tuvalet bile ayrılmıştı!

Biz Türkler hiçbir zaman bu insanlara bu utancı yaşatmadık'!

Bizim kültürümüz budur. Bu dünyada Türk kültürü kadar önem içeren bir konu daha yoktur. Türk bir yıldırımdır.

Bir güneştir!

Burada da oldu, oluyor ayrımcılık. Görmek istediğini görüyorsun sadece. Irk üzerinden olmuyor ya da az oluyor. 6-7 Eylül 1955'te ne oldu? Şimdi diyeceksin ki onu halk yaptı, Menderes yaptı falan ama öyle değil.  Sabri Yirmibeşoğlu: ''6-7 Eylül de bir Özel Harp işidir. Muhteşem bir örgütlenmeydi. Amacına da ulaştı.''

Sitelerde Paylaş

Dinden kaynaklı ayrımcılık olduğunu zaten yadsımadık.

Sen ne bok yemeye konuyu saptırıyorsun?

Ben hiç görmek istemesem de sonuçta burada ile gördüğüm senin gibi inekler oluyor.

6 Eylül olaylarını biliyoruz. Menderes denen teresin tırmandırdığı faşizmin bir sonucudur o olaylar. 

Yine de, abartılacak ya da Türke bok atılacak bir durum yoktur. 

Biz sana siyahileri ayrı otobüslere bindirecek, okullarını ayıracak, hatta tuvaletlerini bile ayıracak şiddette bir ırkçılığın, bugün tüm dünyaya kendisini demokrasinin hamisi olarak tanıtan bir ülkede vuku bulduğunu anlatıyoruz. Sense karşılığında, faillerinin cezalandırıldığı münferit bir olayı getiriyorsun. Üstelik Sabri filan masal. Aktrol yalanları. Bunu bile anlayacak kafan yokken ne bok yemeye Türk düşmanlığı güdüyorsun onun bunun çocuğu!

Sitelerde Paylaş

Burası kadar foseptik kokan bir yer hayatımda görmedim.

CHP-HDP tartışması nasıl oluyor da 6-7 Eylül olaylarına geliyor! 6-7 Eylül'de bu ülkeyi terk etmek zorunda olanlar ve onların hala bu ülkede kalan torunları, ilkel-feodal-sapına kadar cahil- her pisliği yapmaya hazır PKK/HDP yanlılarının her zaman karşısında olmuştur. Çünkü onlar Atatürkçü eğitim sisteminde yetişmişlerdir. Sizin gibi kerhanede değil. 

Size ne oldu da bu kadar Atatürke düşman oldunuz? 

CHP zamanında bu ülkede istese bir tane kürt bırakmaz topunun kökünü kazımasını bilirdi. 

Yatın kalkın CHP'ye dua edin. 

Siz edin. Ben etmem. Sizin topunuzu o zaman toprağa gömmek lazımmış. Bugün Irak'ta,, Suriye'de T,ürk bırakmadınız, hepsini öldürdünüz. Bunları biliyoruz.

Bu katliamlarınızı unutmadık, unutmayacağız.

Üstelik, siz itleri bu ulu meclise taşıyan da yine Atatürkçülerdir hain köpekler! 

Siz bunca zulmün, bu utancın altından nasıl kalkacaksınız asıl onu düşünün!

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Googler yazdı:

Dinden kaynaklı ayrımcılık olduğunu zaten yadsımadık.

Sen ne bok yemeye konuyu saptırıyorsun?

Ben hiç görmek istemesem de sonuçta burada ile gördüğüm senin gibi inekler oluyor.

6 Eylül olaylarını biliyoruz. Menderes denen teresin tırmandırdığı faşizmin bir sonucudur o olaylar. 

Yine de, abartılacak ya da Türke bok atılacak bir durum yoktur. 

Biz sana siyahileri ayrı otobüslere bindirecek, okullarını ayıracak, hatta tuvaletlerini bile ayıracak şiddette bir ırkçılığın, bugün tüm dünyaya kendisini demokrasinin hamisi olarak tanıtan bir ülkede vuku bulduğunu anlatıyoruz. Sense karşılığında, faillerinin cezalandırıldığı münferit bir olayı getiriyorsun. Üstelik Sabri filan masal. Aktrol yalanları. Bunu bile anlayacak kafan yokken ne bok yemeye Türk düşmanlığı güdüyorsun onun bunun çocuğu!

Senin o bok dolu ağzını keser götüne dikerim ha amınakodumun oğlu doğru konuş benimle. 

6-7 Eylül olayları Türkiye'de en az bir yüzelli senedir süren sistematik ayrımcılığın çok ufak bir parçasıdır sadece. 1910'larda Anadolu'da yüzde 25'i bulan gayrimüslim nüfusu sistematik ayrımcılıkla 0'a indirilmiştir. Bunda 300 bin öz be öz Türk Ortodoks'un Türkiye'den gönderilmesi de vardır. Bunun yapanlar da senin gibi Türklük adı altında bir bok yediğini sanan ama ülkenin demografisinin içine edip meydanı Akp'ye bırakan gerizekalılardır. 6-7 Eylül'ü yaptığını Sabri'nin kendisi söylüyor zaten sana noluyor amınoğlu, ana rahminde baba yarrrağına göt veren pezevenk. Onu geç Varlık vergisi ne, bir tane gayrimüslimin asker, subay vali olamamayı geç bir tane Alevi vali bile olmaması ne? Sistematik ayrımcılığı yapan devlet içindeki faşist sözde Türkçü klik zaten, Türkçülüğü maske yapan klik. Çünkü Abdülhamit döneminde başlamasına rağmen İttihat Terakki yıllarında zirve yapıyor.

Amerika'da zenciler devlet başkanı bile oluyor sende ne olabiliyor gayrimüslim? Ayrıca ulan teres hangi ortadoğu ülkesinde ırk üzerinden ayrımcılık var zaten. Irk üzerinden ayrımcılık yokken elli bin tane konuda ayrımcılık var, bu ülke de aynı işte gerizekalı. Neyiyle övünüyorsun bunun?

Not: Sikim pkk'yı da seni de amk oğlu.  

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Noah yazdı:

Senin o bok dolu ağzını keser götüne dikerim ha amınakodumun oğlu doğru konuş benimle. 

6-7 Eylül olayları Türkiye'de en az bir yüzelli senedir süren sistem ayrımcılığın çok ufak bir parçasıdır sadece. 1910'larda Anadolu'da yüzde 25'i bulan gayrimüslim nüfusu sistematik ayrımcılıkla 0'a indirilmiştir. Bunda 300 bin öz be öz Türk Ortodoks'un Türkiye'den gönderilmesi de vardır. Bunun yapanlar da senin gibi Türklük adı altında bir bok yediğini sanan ama ülkenin demografisinin içine edip meydanı Akp'ye bırakan gerizekalılardır. 6-7 Eylül'ü yaptığını Sabri'nin kendisi söylüyor zaten sana noluyor amınoğlu, ana rahminde baba yarrrağına göt veren pezevenk. Onu geç Varlık vergisi ne, bir tane gayrimüslimin asker, subay vali olamamayı geç bir tane Alevi vali bile olmaması ne? Sistematik ayrımcılığı yapan devlet içindeki faşist sözde Türkçü klik zaten, Türkçülüğü maske yapan klik. Çünkü Abdülhamit döneminde başlamasına rağmen İttihat Terakki yıllarında zirve yapıyor.

Amerika'da zenciler devlet başkanı bile oluyor sende ne olabiliyor gayrimüslim? Ayrıca ulan teres hangi ortadoğu ülkesinde ırk üzerinden ayrımcılık var zaten. Irk üzerinden ayrımcılık yokken elli bin tane konuda ayrımcılık var bu ülke de aynı işte gerizekalı. Neyiyle övünüyorsun bunun? 

"Bunun yapanlar da senin gibi Türklük adı altında bir bok yediğini sanan ama ülkenin demografisinin içine edip meydanı Akp'ye bırakan gerizekalılardır. "

Ben Türklük altında konuşmaya senin gibi şerefsizler götveren gibi saldırmaya başladıktan sonra başladım. Sen oyum buyum kürdüm diyerek, sikini sivrilderek üzerime gelirsen, ben senin taaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  ecdadını sikerim! Senin soyunu sopunu bu dünyadan silerim! Ki o zaman bu dünya senin gibi kürd denen soysuz piçlerden kurtulmuş olur! Orospunun picleri! 

Siktirin gidin lan HDP''nize. 

CHP'den uzak durun.. Eşkiya bozuntusu onun bunun fırlatmaları!

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Googler yazdı:

"Bunun yapanlar da senin gibi Türklük adı altında bir bok yediğini sanan ama ülkenin demografisinin içine edip meydanı Akp'ye bırakan gerizekalılardır. "

Ben Türklük altında konuşmaya senin gibi şerefsizler götveren gibi saldırmaya başladıktan sonra başladım. Sen oyum buyum kürdüm diyerek, sikini sivrilderek üzerime gelirsen, ben senin taaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  ecdadını sikerim! Senin soyunu sopunu bu dünyadan silerim! Ki o zaman bu dünya senin gibi kürd denen soysuz piçlerden kurtulmuş olur! Orospunun picleri! 

Siktirin gidin lan HDP''nize. 

CHP'den uzak durun.. Eşkiya bozuntusu onun bunun fırlatmaları!

Sikim Hdp'yi de seni amk malı oku yazdıklarımı oraya ne anlatmışım 300 bin Türk ortodoks'u gönderip, Gagavuzları almayıp Müslüman Pomaklar'ı bilmem kimleri ülkeye kim aldı amk evladı?

Kürtçüler mi aldı Hdpli'ler mi? İslam soslu Türk milliyetçiliği yaptığını sanıp ülkenin anasını sikenler aldı işte. Sonra Varlık Vergisi'nden tut elli tane şerefsizlikle ülkeyi siktiler. Orrospu evladı. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Googler yazdı:

O değil de seni çok kötü sikmişler. 

Burası sikiklerformu değil olm. 

Burası ateistforum.

Ağzını topla o ağzına veririm lan it!

Yiyemeyeceğin yarrağın altına yatmayacan o zaman ağzını toplayacan, neyse cevap verme niyetin yok herhalde, bok dolu beyninle devam et böyle. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...