Jump to content

EV ALIP KİRAYA VERMEK

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, benim aileme ait gayrimenkullerimiz var.Hepsinde kira geliri elde ediyoruz.

Bunun yanı sıra tanıdığımız ve güvendiğimiz müteahhit var ve yaptığı daireleri inşaata alırsak %20 indirim yapacağını söyledi.

Sizce inşaattan ev alıp daha sonra daireler tamamlanınca satmak mantıklı mı? Olası bir krizde elimizde kalabilir diye düşünüyorum.Babam ise kriz olsa bile kira alır satmayız diyor. 

Siz daire almayı mantıklı buluyor iseniz,aldıktan sonra satmayı mı yoksa kira almayı mı tercih ederdiniz ve neden?

Teşekkür ederim .

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Brad pit yazdı:

Merhaba arkadaşlar, benim aileme ait gayrimenkullerimiz var.Hepsinde kira geliri elde ediyoruz.

Bunun yanı sıra tanıdığımız ve güvendiğimiz müteahhit var ve yaptığı daireleri inşaata alırsak %20 indirim yapacağını söyledi.

Sizce inşaattan ev alıp daha sonra daireler tamamlanınca satmak mantıklı mı? Olası bir krizde elimizde kalabilir diye düşünüyorum.Babam ise kriz olsa bile kira alır satmayız diyor. 

Siz daire almayı mantıklı buluyor iseniz,aldıktan sonra satmayı mı yoksa kira almayı mı tercih ederdiniz ve neden?

Teşekkür ederim .

vergiler düştükten sonra alacağın kira gelirine bağlı. :)

Aldığın kiralar evin değerini 20 yılın altında  amorti ediyorsa karlıdır.etmiyorsa zarardasın.

Birde satınca o parayı nerede değerlendireceksin?

Banka faizleri enflasyonun altında.

Borsayı hiç anlamıyorum.Belirli bir formülü yok.
Altın iyi ama şuan almak riskli.Aşırı artmış durumda.Aşı kesin bulununca aniden düşer. :)

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Smile Buddha yazdı:

vergiler düştükten sonra alacağın kira gelirine bağlı. :)

Aldığın kiralar evin değerini 20 yılın altında  amorti ediyorsa karlıdır.etmiyorsa zarardasın.

Birde satınca o parayı nerede değerlendireceksin?

Banka faizleri enflasyonun altında.

Borsayı hiç anlamıyorum.Belirli bir formülü yok.
Altın iyi ama şuan almak riskli.Aşırı artmış durumda.Aşı kesin bulununca aniden düşer. :)

Ten ten,hesapladım kendini 12,5 yılda amorti ediyor.

Borsada yatırım yapacaksan,Yatırım Fonları ile yap,senin yerine profesyoneller işlem yapıyor. 

Sabit getirili Fonlarda var,yıllık %12-14 getirisi oluyor.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Teşup'unOğlu yazdı:

Malmisin arkadaş, paran varsa nerde harcayayim , ne yiyeyim, nereyi gezeyim diye düşünme zaten.

Hocam durduğu yerde değerini kaybediyor ama,bir yandan enflasyon bir yandan dolar vuruyor.Dolarda dursa değerini kısmen korur ama o bile yeterli değil . Araba fiyatlarına bile bakarsanız anlarsınız.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Brad pit yazdı:

Hocam durduğu yerde değerini kaybediyor ama,bir yandan enflasyon bir yandan dolar vuruyor.Dolarda dursa değerini kısmen korur ama o bile yeterli değil . Araba fiyatlarına bile bakarsanız anlarsınız.

Gün geçtikçe yaslaniyorsun, sağlığını kaybediyorsun. Odak noktana paranı değil kendini getirmelisin.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Teşup'unOğlu yazdı:

Gün geçtikçe yaslaniyorsun, sağlığını kaybediyorsun. Odak noktana paranı değil kendini getirmelisin.

para yoksa sağlıkta yok.

işsiz olduğum halde GSS(Genel sağlık sigortası) için para veriyorum.

Ödemezsen hastahaneden içeri almıyorlar.Alsalar bile özel hastahane gibi ücret alıyorlar.

Sitelerde Paylaş
On 13.09.2020 at 11:14, Smile Buddha yazdı:

para yoksa sağlıkta yok.

işsiz olduğum halde GSS(Genel sağlık sigortası) için para veriyorum.

Ödemezsen hastahaneden içeri almıyorlar.Alsalar bile özel hastahane gibi ücret alıyorlar.

Gss nin asıl adı  "Sike Sike Sigorta" bence.

Yoksa bu zorbalık başka türlü açıklanamaz. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...