Jump to content

ABD'de El Kaide'yi savunan parti kurulabilir mi?

Recommended Posts

Merak ediyorum madem Türkiye'de PKK'nın sözcülüğünü yapan bir siyasi parti kurulabiliyor ve bu partiye karşı olmak faşizm olarak görülüyor o halde özgürlüğün beşiği olan Amerika'da da El Kaide ile organik bağı olan, onu destekleyen, ona yardım yataklıkta bulunan, onun için militan toplayan ve onun sözcülüğünü yapan bir siyasi parti kurulabilir mi? 

Aslında bunu daha da genişletebiliriz. "Herhangi bir Batı ülkesinde bir İslamcı terör örgütünü savunan parti kurulabilir mi?" şeklinde de sorulabilir.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, RadikalKemalist yazdı:

Merak ediyorum madem Türkiye'de PKK'nın sözcülüğünü yapan bir siyasi parti kurulabiliyor ve bu partiye karşı olmak faşizm olarak görülüyor o halde özgürlüğün beşiği olan Amerika'da da El Kaide ile organik bağı olan, onu destekleyen, ona yardım yataklıkta bulunan, onun için militan toplayan ve onun sözcülüğünü yapan bir siyasi parti kurulabilir mi? 

Aslında bunu daha da genişletebiliriz. "Herhangi bir Batı ülkesinde bir İslamcı terör örgütünü savunan parti kurulabilir mi?" şeklinde de sorulabilir.

İkiside terör yoluna başvursada Pkk ile Elkaide aynı şey değil.

EL kaide elemanları Afganistanda sscbye karşı savaşırken mücahid idiler.Cia desteğide vardı.

Destek kesilince beslendikleri ülkelere karşı ayaklanınca terörist oldular.

Ülke çıkarına ise kurulur.İsveç, almanya,fransa gibi ülkelerde pkkyı destekleyen partiler var.Büro  tv kanalı vb açmalarınada izin veriyorlar.

tarihinde Smile Buddha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

HDP kendi kendine kurulmadı.

HDP'yi kuranlar, Sırrı Süreyya, Hakan Fidan, RTE ve  Apo.

Hani Amerika'da bunlara karşılık gelen adamlar masaya oturursa kurulur, ama bu adamların Amerika'da karşılığı bile yok. Örneğin lise mezunu diktatör, ya da idam edilmeyip izole adada beslenen terör lideri gibi.

Sitelerde Paylaş
13 hours ago, RadikalKemalist said:

Kurulabilir. Hatta bazen kurulması desteklenir de. Hatta kurulmuşu da vardır bir batı ülkesinde:

https://www.sinnfein.ie/?no-splash=true

Ama sizin o ufak beyinsiz, salça dolu kafalarınızın almadığı şey, HDP'nin, PKK'nın siyasi falan olmadığıdır. Aşşağılık faşistlerin propagandasından başka bir şey değil bu sizin zırvalığınız. Tıpkı, Canan Kaftancı'nın Atatürk demediğini iddia edecek kadar şerefsizce ettiğiniz laflar gibi.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, RadikalKemalist yazdı:

Rahatlıkla kurulabilir. Yasal olarak kurulabilir.

Yalnız ABD'de kurulabilir ama. Herhangi bir Batı ülkesinde kurulamaz. Diğer Batı ülkelerinde aynı özgürlük yoktur.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, haci said:

Rahatlıkla kurulabilir. Yasal olarak kurulabilir.

Yalnız ABD'de kurulabilir ama. Herhangi bir Batı ülkesinde kurulamaz. Diğer Batı ülkelerinde aynı özgürlük yoktur.

İrlanda'da hazır kurulmuşu var hacı.

Batı derken, kastın AB ise, orada (çoğunda) Nazi partisi kurulamaz, ama diğerleri kurulabilir. 

Sitelerde Paylaş
On 16.09.2020 at 00:29, RadikalKemalist yazdı:

Sinnfein örneğinde olduğu gibi kurulanlar ve kapatılmayanlar da var, Batasuna ve ardılları örneğinde olduğu gibi sürekli kapatılanlar da. HDP kullanışlı olduğu için kapatılmıyor büyük ihtmal, çünkü  AYM daha önce defalarca kapattı benzerlerini. 

tarihinde Noah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 16.09.2020 at 10:58, Smile Buddha yazdı:

İkiside terör yoluna başvursada Pkk ile Elkaide aynı şey değil.

EL kaide elemanları Afganistanda sscbye karşı savaşırken mücahid idiler.Cia desteğide vardı.

Destek kesilince beslendikleri ülkelere karşı ayaklanınca terörist oldular.

Ülke çıkarına ise kurulur.İsveç, almanya,fransa gibi ülkelerde pkkyı destekleyen partiler var.Büro  tv kanalı vb açmalarınada izin veriyorlar.

Öyle değil aslında SSCB'ye karşı savaşanlar Taliban'ın öncülleri olup Hanefi'ydiler. Sonra bu gruba Arabistan destek vermeye başladı ve Arap Selefiler gelip Afganistan savaşına dahil oldu. Bunlar mücahidlerin bir kısmını da Selefi yapıp El-Kaide'yi kurdular. El-Kaide'yi kurduran Arabistan'dır. 

Sitelerde Paylaş
On 16.09.2020 at 00:29, RadikalKemalist yazdı:

Sen algıyı AKP’den başka yöne çekip trollük yapan pezevenkten başkası değilsin. Burada bu dediklerini yiyen olmaz. Sana siktir git demiştim gitmedin. O zaman bu lafları yiyeceksin! 
CHP, HDP ile işbirliği yapabilir ya da yapmayabilir, sana giren çıkan ne? HDP’liler bu ülkenin vergi veren, askerlik yapan vatandaşları değil mi? Oy hakları yok mu? 
Var değil mi pezevenk?

Ülkeye doldurulan Suriyeli, Afgan teröristler hakkında niye başlık açmıyorsun? Onlar bu ülke için PKK’dan daha tehlikeli değil mi. Seni sikip, ananı cariye yapacaklar! 
Sizin gibi aptallar yüzünden bu haldeyiz.

Hadi siktir git. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, haci yazdı:

Hiçbir batı ülkesi bu konuda ABD kadar liberal değildir.

asıl soru şu: abd'de sosyalist parti kurulabilir mi ?

4 saat önce, Noah yazdı:

HDP kullanışlı olduğu için kapatılmıyor büyük ihtmal, çünkü  AYM daha önce defalarca kapattı benzerlerini. 

kullanışlı olmakla ilgili değil elbette. eskiden anayasa mahkemesi zırt pırt parti kapatırdı. bu konuda yapılan anayasa değişiklikleriyle parti kapatma zorlaştırıldı. tabii ki parti kapatmanın bir çözüm olmadığı da görüldü. sadece tabela masrafı çıkıyordu hdp çizgisindeki partiler için. her zaman yedekleri hazırdı...

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Geta yazdı:

kullanışlı olmakla ilgili değil elbette. eskiden anayasa mahkemesi zırt pırt parti kapatırdı. bu konuda yapılan anayasa değişiklikleriyle parti kapatma zorlaştırıldı. tabii ki parti kapatmanın bir çözüm olmadığı da görüldü. sadece tabela masrafı çıkıyordu hdp çizgisindeki partiler için. her zaman yedekleri hazırdı...

Evet o kanunlar değişti ama hala parti kapatma var. Akp pek çok Hdp'li belediyeye kayyum atadı terörü gerekçe göstererek bu durumda en azından kapatma davasının da açılması gerekirdi. Akp hem Chp'ye karşı Hdp'yi kullanıyor, ortaklık yapıyorsunuz falan diye hem de istediği Hdp belediyesine kayyumla el koyuyor. Hdp kapatılıp doğuda aday gösteremezse o seçmen kazanma ihtimali en yüksek olan muhalif adaya oy verecektir ve bu durumda kayyum atamak da çok kolay olmayacaktır. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Sen algıyı AKP’den başka yöne çekip trollük yapan pezevenkten başkası değilsin. Burada bu dediklerini yiyen olmaz. Sana siktir git demiştim gitmedin. O zaman bu lafları yiyeceksin! 
CHP, HDP ile işbirliği yapabilir ya da yapmayabilir, sana giren çıkan ne? HDP’liler bu ülkenin vergi veren, askerlik yapan vatandaşları değil mi? Oy hakları yok mu? 
Var değil mi pezevenk?

Ülkeye doldurulan Suriyeli, Afgan teröristler hakkında niye başlık açmıyorsun? Onlar bu ülke için PKK’dan daha tehlikeli değil mi. Seni sikip, ananı cariye yapacaklar! 
Sizin gibi aptallar yüzünden bu haldeyiz.

Hadi siktir git. 

Esas sen PKK'yı aklamaya çalışan sinsi bir örgüt sempatizanının tekisin. PKK'ya düşman olanlara da aktroll şu bu diye iftira atarak ad hominem yapıyor, hedef saptırmaya çalışıyorsun. Suriyeliler için zaten eski hesaplarımdan birisinde başlık açmıştım:

Kimse senin Pkk'lı kardeşlerini sevmek zorunda değil. 

Bir daha da bana cevap yazma.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Noah yazdı:

Evet o kanunlar değişti ama hala parti kapatma var. Akp pek çok Hdp'li belediyeye kayyum atadı terörü gerekçe göstererek bu durumda en azından kapatma davasının da açılması gerekirdi. Akp hem Chp'ye karşı Hdp'yi kullanıyor, ortaklık yapıyorsunuz falan diye hem de istediği Hdp belediyesine kayyumla el koyuyor. Hdp kapatılıp doğuda aday gösteremezse o seçmen kazanma ihtimali en yüksek olan muhalif adaya oy verecektir ve bu durumda kayyum atamak da çok kolay olmayacaktır. 

güçlü olan her zaman kullanacak bir şeyler bulur. 

mesele, halkın bu tip girişimlere karşı koyacağı tavır.

ama hdp yerel yönetimlerde hiç hizmet üretmediği için,

oradaki vatandaşlar da bari kayyum asfalt döküyor diye seviniyor!

gerek belediyelerde gerekse milletvekilliklerinde davalar şahsın kendisine açılıyor.

artık parti kapatmak türkiye gündeminden çıktı.

kapatmayı savunan kimse de kalmadı.

akp istese chp'li belediyeleri de bir bir devralabilir.

hatta chp'nin kendisini bile kapatabilir!

ama elbette halkın tepkisinden çekiniyor.

istanbul'da seçimleri iptal etti, chp aradaki farkı daha da artırdı.

mansur yavaş hakkında seçimden önce dava açıldı.

seçilse bile başkanlık yapamaz diye..

mansur yavaş seçimi rahat kazandı.

halk bu tür uyanıklıkların cezasını keser.

kayyum işi de iktidar için bir risktir.

bazı belediyelerde hizmet üreterek bu riski gidermeye çalışıyor.

ama bu sürdürülebilir bir politika değil.

hdp bir sonraki seçimde doğrudan muhalif bir adayı destekleyebilir.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, haci said:

Hiçbir batı ülkesi bu konuda ABD kadar liberal değildir.

Bu konuda haklısın tabi. Ama AB'de en azından bu kadar olsun liberaldir.

Şu genelde gözden kaçan şey olur. Demokrasidir, insan haklarıdır, böyle şeyleri olgun karşılamaktır vs. vs. gökten inmiş değil. Böyle olmayınca, ziyan olduğu, çok zaman baştakilerin kellesi gittiği için bu şeyler icat edilmiş.

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, anibal yazdı:

Bu konuda haklısın tabi. Ama AB'de en azından bu kadar olsun liberaldir.

Şu genelde gözden kaçan şey olur. Demokrasidir, insan haklarıdır, böyle şeyleri olgun karşılamaktır vs. vs. gökten inmiş değil. Böyle olmayınca, ziyan olduğu, çok zaman baştakilerin kellesi gittiği için bu şeyler icat edilmiş.

ABD'nin en zayıf tarafı her türlü eğilimi özgürlük eseri olarak kabul etmesi ve onlara izin vermesi. En azından itiraz etmemesi. Sanırım bu düşünce şekli onun sonunu getirecek.

AB'de bu yok. AB'nin özgürlük anlayışı daha rasyonel ve mantıklı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...