Jump to content

Halil Sezai Konusu

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, Halil Sezai malumunuz yaşlı birisini darp ettiği için sosyal medya ve tvlerde linç ediliyor.

Ancak dikkat ederseniz yayınlanan görüntüler montajlanmış ve her seferinde onun yumruk attığı kısımları gösteriyor. 

Fakat şahitlerin söylediği, Halil Sezai bu kişiyle bir sebepten konuşmak istiyor ve adama çiçek veriyor ama adam kendisine tokat atıp anasına küfrediyor. 

Yani olayların kıvılcımını adam başlatıyor. 

Ezan küfrettiği söyleniyor ama aslında ezana değil adam kelime i şehadet getirdiği için adam,sen şehadet mi getiriyorsun diyemiyor çünkü ayakta zor duracak kadar sarhoş, bu nedenle ezan mı okuyorsun diyor.Sarhos olduğu için cümle kuramıyor anlayacağınız. 

Bu olayın bu kadar büyümesinin iki ana sebebi var.

1.Daha geçen gün bir tarikat liderinin bir genci suistimal ettiğini hepimiz öğrendik. Forumda konusu da var.

2.Halil Sezai laik modern ve sanatcı. Dinci yobaz ahlaksız insanların en nefret ettiği insan profine sahip yani.

Yani bu olayın bu kadar büyümesinin sebebi,Gündemi Değiştirmektir.

Bana göre de yaptığı suçtur, ancak Tahrik altında bu suçu işlemiştir. Ve kendisi gibi o ilk tokatı atıp anasına avradina küfür eden adamda yargılanmalıdır.

Ayrıca yaşlı adamın mafyatik birisi olduğu yönünde de iddialar var.

Sitelerde Paylaş

Kendisinden yaşça büyük adamın evine zorla girip odunla dövmüş, darp etmiş. 

Her şeye ideolojik gözlükle bakmayı bırakın, doğruya doğru yanlışa yanlış deyin. Ki Akp'lilerden farkınız olsun.

Ortada bir suç var ve savunulacak hiçbir yanı yok. 

tarihinde RadikalKemalist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İdeolojik gözlükle bakmakla ilgilisi yok. Olayın bizatihi kendisi ideolojik. Görmüyor musun şerefsiz herif birden kelime-i şehadet getirmeye başlıyor. Kameraların çekim yaptığını, Halil'in de dini şeylere gıcık olduğunu biliyor. Ve büyük bir ustalıkla Halil'i tuzağa düşürüyor. 

Bu yobaz itler böyledir işte. Her türlü fitne ve hileyi büyük bir maharetle kullanmakta üstlerine yoktur. 

Yazık etti kendisine. Üç kuruşluk bir yobaz için şimdi senelerce hapis yatacak. Alkolün zararlarından biri daha. 

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, RadikalKemalist yazdı:

Kendisinden yaşça büyük adamın evine zorla girip odunla dövmüş, darp etmiş. 

Her şeye ideolojik gözlükle bakmayı bırakın, doğruya doğru yanlışa yanlış deyin. Ki Akp'lilerden farkınız olsun.

Ortada bir suç var ve savunulacak hiçbir yanı yok. 

Suçu değil, suçun gereğinden fazla büyütülüp, bunun üzerinden esasında laiklere,modern yaşamı benimseyenlere,dilediğinde alkol kullanmayı hak olarak görenlere, aydınlara, sanatçılara saldırılmasını kabul etmiyorum.Ve tam karşısında duruyorum.

Adama tokat at anasına söv,montajlı kamera görüntülerini medyada yay,sonrada adam mağdur olsun ve bende,ateist atatürkçü biri olarak buna sessiz mi kalacağım.Ben şerefsiz değilim. 

Sıradan basit yaralamalı kavga bu,para cezası ile bitmeliydi.

Israrla üzerinde duruluyor ki,Tarikat liderinin tecavüzü unutulsun.

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, Teşup'unOğlu yazdı:

Ben olsam ilk başta dovmezdim belki ama böyle ezan, şehadet, arapça kelimeler fln duysaydim adamdan o zaman dayanamayıp doverdim işte. 

Sana ne adamın ezanından duasından ki? 

Buradaki mesele o değil. Bu olayın kurgulandığı çok açık. H. Sezai de içkinin etkisiyle bir güzel tuzağa düşmüş. 

Adamın hanesine girdiğin zaman her şekilde suçlusundur. Kurtuluşun olmaz. 

H. Sezai, tahrik indirimi alacak olsa bile haneye tecavüzden ve ağır yaralamadan epeyce ceza alacak. 

Olayın medyaya yansımış olması da cezasını ağırlaştıracak bir diğer etken. Kısacası yaktı kendini.... Yazık ...

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Googler yazdı:

Hay ananın götünü eşşekler siksin.

Ayyaş senin taaa götüne koysun şerefsiz trol

Okumuşunuzda aynı okumamışınızda aynı.

Küfür etmek dışında yaptığınız bir iş yok.

Alkolun arkasına saklanıp istediğinizi yapıyorsunuz.

Videodaki ayyaş  hakimin birde dokunulmazlığı var.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Googler yazdı:

Aslında döverken küfür edilir en çok.

Yani ben öyle yaparım. Giriştiğim zaman, uzay zaman durur. O esnada ağzıma ne gelirse çıkar dışarı.

Başka kavgalarda da böyle olur esasen.

Sen bir kadın olmalısın. Her erkek bunları bilir. 

Kadın değilim.

O zaman erkek adam küfür eder aslan oğlum  benim dedikleri için ediyorsun.

Pavlovun köpeği gibi şartlanmışın yani. :)

15 dakika önce, Googler yazdı:

Kalkmadığı için mi küfür ediyoruz diyorsun yani? Ne diyorsun?

Ödül olması şart değil.Eski günlerin şartlanmışlığı vardır. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...