Jump to content

Bilim geliştikçe dinler gerileyecekti,hatta ortadan kalkacaktı niye kalkmadı?

Recommended Posts

avrupa  batıda bilim geliştiği halde hristiyanlık  bahusus katolizm ortadan kalkmadı

rusya da  belli aradan sonra yeniden dindarlık arttı

çin ve japonyada dahi yöneliş yükseldi

islam ise en hızlı büyüyen din olarak tüm istatistiklerde gösteriliyor

gerileme şöyle dursun ilerleme oldu

bitme şöyle dursun yerini dahada sağlamlaştırdı

nedir bunun sebebi?

**

nacizane kanaatim  bilim din yerine ikame edilecek bir şey değil

dinin çok boyutlu ve de fıtri bir yeri var insan da

insan var oldukça din iman devam edecektir

ölüm var oldukça dirilme öteki hayat hep gündemde kalacaktır

insanın maddi yapısı sınırlı iken

manevi yapısı ruhu sınırsız bir mahiyete 

o yüzden bilim maddeyi bedeni temsil ederken

din ruhu manayı temsil ediyor

annesi ölmüş bir çocuğu hangi teknolojik oyuncak ile avutabilirsiniz?

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

İşte sorunun cevabını kendin vermişsin, din avutur.

Din elbette avutacak, işin içinde trilyonlar dönüyor, sermayesi avutmaktan ibaret, böylesi bir ticaret ortamı kolay bırakılmaz.

Aslında yükselişte olan dinlerin ticari gelirinin yüksek olması, yoksa bir avuç geri zekalıdan başka kimsenin dinleri taktığı yok.

Sitelerde Paylaş

Annesi ölmüş bir çocuğu nasıl avutacaksın diye soran sen, aynı zamanda da doğum övücülüğü yapıp, annesi ölecek, acı çekecek, baskı ve stres yaşayacak olan çocukların var edilmesini destekliyorsun. Dinine göre bu çocuğu yaratan, bu duruma neden olan allaha da övgüler diziyorsun. Ve çözüm olarak da sorunu yaratana, zarar verene tapınılmasını öneriyorsun. O çocuk, annesini öldüren allaha tapınmalı, onu övmeli, bu avutur onu sana göre. Ama avunmayan çocuklar da var. Anne mezarları başında intihar eden, gözlerine hüzün dolan, yüzlerine keder çöken, gülüşlerinde acı saklayan çocuklar.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

bilgivehis yakalamış, dinlerin varlık sebebi budur işte: avutmak!

kendi ağzınla söylemişsin!

sınırsız olan şey, insanoğlunun bitmek bilmeyen hayalleridir.

açgözlülüğüdür, yetinmezliğidir, ölümü kabullenemeyişidir!

kim hurilerle sonsuz bir hayat istemez?

milyarlarca insan inanıyor işte...

kimi fakirlikten, kimi çaresizlikten, kimi de sonsuz haz isteğiyle!

evet, dinlerin büsbütün ortadan kalkacağını ileri sürenler yanıldı.

ancak senin ileri sürdüğün gibi bir dindarlaşma süreci yok.

avrupa'da kiliseler bir bir kapanıyor...

doğu ise batı'nın gerisinden geldiğinden ha babam tapınak yapmaya devam ediyor.

ve sen bununla övünüyorsun! islam en hızlı büyüyen dinmiş!

cumadan cumaya ancak dolan tapınaklar...

14 asırda müslümanların sayısı, dünya nüfusunun kaçta kaçına karşılık geliyor?

ayrıca bu kadar cehalet içinde bir nüfusun neyiyle övünüyorsun!

5-10 milyon yahudiye söz geçiremeyen 1 milyar 800 milyon müslüman!

bütün istatistiklerde büyüyen müslüman nüfus daha ne kadar filistin topraklarının küçülmesine seyirci kalacak!

80 yaşındaki babamın bütün ömrü israil'e lanetler okuyarak geçti.

her namazında filistinlilere dualar eden babam öylece bu dünyadan göçtü gitti.

israil'i yenmenin tek yolunun bilim olduğunu o da senin gibi bilmiyordu!

hadi babam okul yüzü bile görmemişti, sen nasıl böyle cahil kalabiliyorsun?

duadan, büyüden medet umarak mı düzelecek bu müslümanların hali?

yoksa bilime sarılarak mı?

Sitelerde Paylaş

Teknoloji geliştikçe kapitalizm ve sermaye de gelişti. Ve sermaye sahipleri ellerindekini korumanın gerçek yolunu halkı dinlerle oyalamak olduğunu daha iyi anladılar.

Sende varken bende niye yok demeyesin diye tanrı kimine çok kimine de az verir dedirtmek için tüm sermaye sahipleri dini gurupları desteklemeye başladılar. Bütün baronlar dini cemaatlere kendi çıkarları için nakit aktarırlar. Türkiye dahil tüm dünyada böyledir. 

Dinler bu yüzden yok olmuyor. Annesi ölen çocuktan demagoji yapmaya gerek yok .  Birde olaya tersinden bakın

Başkaları semirsin diye is kazasinda çocuğu ölen anneyi ne ile avutacaksin , yada doğum gününde kiraladigi orospuya son model araba hediye edenleri korumak için hayatını asgari ücretle ipotek edenleri ne ile avutacaksin.. Tabiki din ile.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca şunu da belirtelim ki teknolojinin gelişmesiyle dinlerin gelişmesi arasında doğrusal bağlantı yoktur. Tam tersine sahtekarlık ile dindar olmak doğru orantılıdır.

Örneğin din adına para toplayıp cukka yapmak , tecavüze fetva çıkarıp meşrulaştırmak , hırsızlığa kılıf cinayete bir bahane bulmak istiyorsanız dindar olmak en güzelidir.

Bakınız deprem olsa su Allah'ın kulları binalarin altında can verse ölenlerin yakınlarına diyeceğiniz şey şehitlik , gunahkarlik, ceza falan filan..

Ama asıl olan şey mutahit ile belediyenin elbirliği ederek halka çürük zeminde çürük bina yapıp kol gibi kazık fiyattan satmasidir.  İşte din bunu görmenize engel oluyor bu yüzden de sürekli olarak sermaye tarafından desteklenir.

Arap şeyhleri altın tuvalete sicarken diğerleri bir Mehdi bekleyip dursun diye din var.

Bu yuzden Teknoloji geliştikçe değil , sermaye büyüdükçe dinler de büyür , hırsızlık arttıkça dinler de büyür , adaletsizlik arttıkça dindarlık da çoğalır...

Konuyu açan gerzek kendisine hiç şu soruyu sormamis , heryil toplanan milyarlarca dolar yardım paralari ile tüm müslümanlar üniversite okur vede iki dil öğrenir hepsi rahatlıkla meslek sahibi yapilabilecekken neden açlık ve yoksulluk hep artar.

tarihinde bidonadam2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

slide_6.jpg

https://slideplayer.biz.tr/slide/12665182/

Hala metafizik devredeyiz.

Teorik fizikçilerin açıklamaları   deneysel olmadıkları  için açıklamaları metafiziktir.

Onun için bilim dinin yerini alamadı.

Okullarda eğitim deneysel değil ezbere dayanıyor.

Gelir dağılımı eşit olmadığı için eğitim eşitsizliğide var.

Çocuk gibi avutulanlara yapacak birşey yok.Onlar eğitim ile de düzelmezler. 

Hayal dünyasında yaşayıp duracaklar. :)

Sitelerde Paylaş

hz peygamber hz aişe ve fatmanın olduğu bir  zaman da  hz fatımayı çağırdı kulağına bir şey söyledi
hz fatıma ağlamaya başladı
sonra tekrar hz fatımayı çağırdı kulağına bir şey söyledi bu sefer sevindi güldü
hz aişe merak etti sordu hz peygamberin kulağına ne dediğini hz fatıma söylemedi
hz fatıma hz peygamber  orta yere değilde kulağıma bana has bir şey söylediğinde 
göre bu babam ile benim aramda olacak bir şey demektir deyip söylemedi
hz peygamber vefat etti sonra zaman geçti hz aişe ısrarla tekrar sordu
bu sefer hz fatıma şöyle dedi:
1. çağırışta hz peygamber ölümünün yaklaştığını artık gitme vaktinin geldiğini söyledi
bunun üzerine üzüldüm ağladım 
2. çağırışta : fatma ailemden ilk bana kavuşacak olan sensin
dediğinde sevindim güldüm neşelendim
nitekim  hz peygamberin vefatından bir süre sonra hz fatıma da vefat etti.
ve babasına kavuştu.
ölüme materyal bir bakış insanı ağlatır
islam ruhani ahiret dirilme ebedi yurt fikri ile bakıldığında insanı sevindirir kalbini genişletir aklını ferahlandırır ufkunu nurlandırıp genişletir ve güneşletir.
esasen uyku ve ölüm kardeştir derler
nasıl ki  gece yastığa başını koyup uyuyan sabah olduğunda kalkacağını bildiği için rahatça uykuya dalar
dirilmeye ahirete iman eden kişide ölüm uykusuna böyle rahatça dalar nasıl sa dirilme saatinin zemberiği olan sura üflendiğinde o uyanma dirilme başlayacağını bilmenin rahatlığı içindedir.
materyal bakış ise ebedi sonsuz bir yok oluş olarak ölümü algıladığı için onunda ölümü karşılayışı öyle olacaktır.
din ve bahusus islam avutmaz teselli teskin ve tedavi eder
bilimin ruhu yok ki tedavi etsin
din kanlı canlı diri bir anne gibi çocuğu kucağına alır sarıp sarmalar
bilim ise ruhsuz soğuk donuk bir kadın heykeli gibidir çocuğu ancak hasta eder.

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

din ve bahusus islam avutmaz teselli teskin ve tedavi eder
bilim ise ruhsuz soğuk donuk bir kadın heykeli gibidir çocuğu ancak hasta eder.

geri zekalı, sen hastalandığında hastaneye gitmiyor musun?

bilimin ruhu yokmuş ki tedavi etsinmiş!

bir gram da mı akıl kalmadı sende?

hayır özellikle hakaret sözlerinden kaçınıyorum ama insan ettiği lafları bir akıl süzgecinden geçirir!

böyle sıçıp sıvamaz!..

Sitelerde Paylaş

Din çocuğuna acı çektirip, işkence eden allaha yalaka ve yancılık yap, ona onursuzca boyun eğ, başkaldırma der. Yani düşün çocuk hastalıktan kıvranırken, anne, baba o çocuğu kıvrandıran allaha da övgüler dizerler. Senin şefkat, merhamet anlayışın epeyi tuhaf. 

Sitelerde Paylaş

Tabi hastalıkları tedavi eden allahtır, değil mi? Hastalıkları tedavi eden, sağlık veren insanların eylemlerini, bunu yapan allahtır, allah şafi adıyla sağlık verdi diyerek allaha üstlendirip, allaha övgü beklersiniz. Ama işinize gelmeyen insan eylemlerini ise, allaha üstlendirmez, bunu yapan insanlardır, bunun sorumlusu insanlardır, der. Allaha eleştiri kabul etmezsiniz. Bir müslümanın, kötü olarak gördüğü, eleştirdiği bir insan eylemini allaha üstlendirip, allah ed darr adıyla zarar verdi, allah kötülük, merhametsizlik yaptı, bunu yapan allahtır dediğini gördünüz mü? Ben görmedim. Ama işlerine gelenleri üstlendiriyorlar tabi. Şu açık ki sen tutarsız bir kişisin.

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, Buzul yazdı:

Şu açık ki sen tutarsız bir kişisin.

Bunun adı tek yönlü bakmak, at gözlüğü ile bakmak.

aynı ezberi tekrar edip dururlar.

bütün evreni yaratan tanrı'nın senin tuvalete hangi ayakla gireceğinle ilgilenmesinde de bir tuhaflık görmezler.

şunu sormazlar:

koca bir tanrı neden benim sol ayakla tuvalete girmemi istiyor?!

şimdi bu salağa sorsan, bize uzun uzun sağ elin, sağ ayağın hikmetlerini anlatır!

o kadar fotoğraf attın, birbirini parçalayan hayvanların videolarını filan..

bu daha diyor ki benim tanrı'm çok merhametlidir!

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, Geta yazdı:

Bunun adı tek yönlü bakmak, at gözlüğü ile bakmak.

aynı ezberi tekrar edip dururlar.

bütün evreni yaratan tanrı'nın senin tuvalete hangi ayakla gireceğinle ilgilenmesinde de bir tuhaflık görmezler.

şunu sormazlar:

koca bir tanrı neden benim sol ayakla tuvalete girmemi istiyor?!

şimdi bu salağa sorsan, bize uzun uzun sağ elin, sağ ayağın hikmetlerini anlatır!

o kadar fotoğraf attın, birbirini parçalayan hayvanların videolarını filan..

bu daha diyor ki benim tanrı'm çok merhametlidir!

İmana tutsak olur. İslam paketine toptan katılmak zorunda kalırsan, islamda yanlış,tutarsızlık, mantıksızlık bulma, bir şeyi eleştirme hakkında olmazsa, gerçekleri inkar etmek, saçma sapan şeyleri, yanlış söylemleri, oksimoronca düşünceleri savunmak durumunda kalırsın. Zebrayı sırtlanlara parçalatan, geyiği komodo ejderine parçalatan ama işkence, merhametsizlik etmeyen, zulüm de yapmayan allah düşüncesini mantıklı diye sunmak durumunda kalırsın. İslama iman yalancılığa, tutarsızlığa, inkarcılığa neden olur. Putları yıkmakla övünen bu kişi iman putunun, putlaştırılmış düşüncelerin tutsağı.

Sitelerde Paylaş

az okuması yazması olan bunun yanıda tabii en mühimi anlama kavrama düzeyinde düşünen biri

yazıklarımı rahatlıkla anlayabilir

bilimi maddeye bedene eşliyorum zaten

bilimin beden hastalıklarına çözüm bulmadığı tıbbi tedavi etmediğimi söylemiş değilim

tam aksine bedene maddeye eşlemek ile tıbbı da modern tedaviyide bedeni hastalıkları tedavisinide kabul etmiş olunur

ancak velakin annesi ölmüş çocuk örneği zaten söz konusu olanın

manevi ruhi kalbi bir elem ve azab olduğu

buna hakiki şifa ve tedavinin din tabii islamda ve islamında dirilme ahiret ebedi hayat müjdesi oluğunu söylemekteyiz

Kur'an-ı Kerim de firavun boğulacağı esnada güya iman ediyor ancak boğuluyor

bedenini yani cesedini kurtardık ruhunu aldık gibi bir ifade var

bilim tıp bedeni kurtarır ruhu değil

kaldı ki bilim dinin ikameti ettiği ahlaka sahip olmadığından

bedeni kurtarmadığı da açık bedeni adeta bir kadavra gibi kullanıyor

atom bombası ile kitleleri imha etti

veya ilaç para kapitalizm mantığı ile tıpta sağlıkta ticarete dönüştü

hipokrat yemini etmiş tabib organ çalıyor

hiç gereği yokken sırf para için ameliyat öneriyor.

tıp kızlık zarını dikebilir

ancak o insanın ruhi dünyasında  ömür boyu devam edecek belki kangren olacak manevi yarayı tedavi edemez

işte Kur'an islam o noktada ruhi tedavi yapar.

madde ile mana arasındaki ince çizgiyi görmek hassas bir basiret uyanık bir akıl derin bir idrak sağlam ve samimi bir kalb grektirir.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

atom bombası ile kitleleri imha etti

Korunmak için zırh yapan insanların bu eylemlerini, sizi korusun diye zırh yarattım diyip üstlenen, bunun için övgü ve şükür bekleyen allah, zarar vermek için silahlar yapan insanların bu eylemlerinin de sorumlusudur, yapanıdır herhalde değil mi ama? Öyleyse atom bombasını kullanan ve kitleleri imha eden allahtır. İşine gelen insan eylemini allaha üstlendir, övgü bekle, işine gelmeyen insan eylemini üstlendirme, eleştiri kabul etme. Olacak iş mi?

Sitelerde Paylaş

zırh ile atom bombası aynı kefeye konulmaz

biri bireysel koruma biri kitle imha silahı

kendini koruma muhafaza nefsi müdafa şarttır elzemdir

Allah üzüm yaratır sen fermente edip sarhoş edici içki yapıp içersen sen sorumlusun

Allah atomu uranyumu yaratır pek ala nükleer enerji vb barışçıl faydalı alanda kullanılabilir bomba yapıp insanları imha ise bilinçli insan tercihidir

değişik canlılar savunma mekanizmalarına sahib yaratılmış

bakınız bombardıman böceği

savunma helal saldırı savunma için ise helaldir

islamın ilk savaşları hep savunmadır.

Sitelerde Paylaş

anlamlı seviyeli bir eleştiri bile ilim akıl seviye gerektirir

düz argo konuşan insan acizdir cahildir söyleyeceğim hiç bir şey yok çaresiz kaldım demektir

bir merkebin çifte atması ile aynıdır bir eşek arısını nedensiz saldırısı gibidir

oysa bal arısı rahatsız edilmedikçe saldırıya geçmez

bal arısı olunmalı eşek arısı değil

tabii bu söylemle olacak iş değil huy tabiat kumaş meselesi

bu yüzden bu tipleri ne okurum ne cevap yazarım ne muhatap alırım

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

zırh ile atom bombası aynı kefeye konulmaz

biri bireysel koruma biri kitle imha silahı

kendini koruma muhafaza nefsi müdafa şarttır elzemdir

Allah üzüm yaratır sen fermente edip sarhoş edici içki yapıp içersen sen sorumlusun

Allah atomu uranyumu yaratır pek ala nükleer enerji vb barışçıl faydalı alanda kullanılabilir bomba yapıp insanları imha ise bilinçli insan tercihidir

değişik canlılar savunma mekanizmalarına sahib yaratılmış

bakınız bombardıman böceği

savunma helal saldırı savunma için ise helaldir

islamın ilk savaşları hep savunmadır.

Üzümden üzüm suyu yapan insan, şarap yapan da insan. Korunmak için zırhı yapan insan, atom bombasını yapan da insan. Zırhı yapan insanlar üzerinden allaha övgü bekliyorsun, ama atom bombasını yapan insanlar üzerinde allaha sövgü kabul etmiyorsun. Nasıl oluyor iş? Atom bombasında da allah zarar veren, sıkıntı, sorun yaratan ed darr adıyla tecelli etmiştir. Yani atom bombasını kullanan allahtır. Yoksa tecelli eden başkası mı? Savunan o da, saldıran kim ? Yarar veren o da, zarar veren kim? Şafi övülsün de, ed darra ne yapılsın? Dediğim gibi sen tutarsız bir kişisin.

Ayrıca bombardıman böceğini nasıl yaratmış. Atıyorum 10. 000 tane bombardıman böceği var olsun demiş, bu ilk bombardıman böcekleri birdenbire var mı olmuşlar? Bunun bir yanıtını ver. Ya birde komediye , şu absürtlüğe bak ayrıca. O kurbağayı böcek yiyecek şekilde tasarlayan, bu duruma neden bu allahın kendisi. Bombardıman böceğini o şekilde tasarlayan da kendisi buna göre. Kurbağa böceğe saldırıyor. Böcekte allahın tasarladığı bu kurbağadan kurtuluyor. Saldıran kurbağa allah, savunan böcek de allah yani. Bunları yapan kendisi. Yani ikisinde de kendi tecelli ediyor bunların kafaya göre. Ama birçok şey de tecelli eden, bunların işlerine gelen insan eylemlerinde tecelli eden kendisi, ne hikmetse işlerine gelmeyen insan eylemlerinde tecelli etmiyor. Kendisi birçok şey yapıyor. Ama merhametsizlik, kötülük yapmıyor, işkence, zulüm etmiyor. Yani bunların olayı şu, işimize gelmeyen, eleştirdiğimiz insan eylemlerini sorumluluğunu insana verelim. İnsanı eleştirelim. Bir insan hastalığı tedavi mi etti, bunu yapan da allahtır, allah şafi adıyla sağlık verdi diyip, allaha üstlendirelim, allaha övgü bekleyim. Pişkinlik, küstahlık, tutarsızlık. Bunlar da allahın tecellisi olsa gerek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...