Jump to content

Allah sözünden dönmez

Recommended Posts

Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

Kainatta  ne varsa Allahın  mülküdür  yani  manevi  anlamda  ben yaptım  ben ettim demeyin  kibirlenmeyin her şeyin  tek sahibi  özünde  o dur.

Müslümanlara ok atanda kendisi mi? Yoksa bir başkası mı?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Merhametsizlik  sıfatı. Yok  işte  zorla mi  vasıf  ekleyeyim. Bir kişi  hem çalışkan  hem de çalışkan . Olmayan. Olamaz.

Merhametsizlik sıfatı yoksa, merhametsizlik yapmaz ise yani yapamaz ise her şeyi yapabilen bu allah. Peki bunlar neyin tecellisi? Buna neden olan allah için ne demeliyiz?

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Merhametsizlik  sıfatı. Yok  işte  zorla mi  vasıf  ekleyeyim. Bir kişi  hem çalışkan  hem de çalışkan . Olmayan. Olamaz.

Niye olmasın? Hayatının bir döneminde çalışkan olursun bir döneminde olmazsın? Bu kişi yine aynı kişi? Allah'ın bir çocuğa merhametsizlik ettiğini ama artık etmediğini (edemediğini) görüyoruz bugün? 

Sitelerde Paylaş

Doğaya baktığımda merhametsizlikten başka bir şey görmüyorum malesef. Canlıları açlığa , yoksulluğa, canlı canlı diğer canlılar tarafından yenmeye muhtaç eden,  durup dururken bunları yaratma ihtiyacı hisseden bir varlık merhametli olamaz. Böyle bir tanrıda olamaz zaten. Bu tanrı değil sonsuz gücü olmayan bir piskopat,sadist ve egoist bir varlıktır eğer varsa tabi...

tarihinde Hubble_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Hubble_ yazdı:

Doğaya baktığımda merhametsizlikten başka bir şey görmüyorum malesef. Canlıları açlığa , yoksulluğa, canlı canlı yenmeye muhtaç eden,  durup dururken bunları yaratma ihtiyacı hisseden bir varlık merhametli olamaz. Böyle bir tanrıda olamaz zaten. Bu tanrı değil sonsuz gücü olmayan bir piskopat varlıktır eğer varsa...

Ama allah merhametsizlik, kötülük yapmaz. İşkence, zulüm etmez.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Buzul yazdı:

Müslümanlara ok atanda kendisi mi? Yoksa bir başkası mı?

Bakın insanlar atıyor  insanlar  seçiyor ama öz manada diyorki  kendiniz  yaptik ettik  demeyin  aslında  her şeyi  allah  diler ve Allahin  saltanatidir burası. İnsana  iradeyi  verdim eylemlerinden  sorumludur  mesajını veriyor. Simdi siz yine allah  yapıyor  her şeyi  demek ki diye sorarsınız.Fakat hakikatte  her şeyin  tek sahibi  o dur ama irade verdiği  akıllı  varlıkları da hiçe  saymamıştır. 

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Hubble_ yazdı:

Niye olmasın? Hayatının bir döneminde çalışkan olursun bir döneminde olmazsın? Bu kişi yine aynı kişi? Allah'ın bir çocuğa merhametsizlik ettiğini ama artık etmediğini (edemediğini) görüyoruz bugün? 

Merhametsizlik derken hızır  olayındaki  olayı mı  soruyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Hubble_ yazdı:

Merhametsizlik derken hızır  olayındaki  olayı mı  soruyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Hubble_ yazdı:

Doğaya baktığımda merhametsizlikten başka bir şey görmüyorum malesef. Canlıları açlığa , yoksulluğa, canlı canlı diğer canlılar tarafından yenmeye muhtaç eden,  durup dururken bunları yaratma ihtiyacı hisseden bir varlık merhametli olamaz. Böyle bir tanrıda olamaz zaten. Bu tanrı değil sonsuz gücü olmayan bir piskopat,sadist ve egoist bir varlıktır eğer varsa tabi...

Yokluktan  varlik  alemine  getirmesi  zaten  başlı  başına  merhamettir.Yani vücut  elbisenin  sahibi  olan zat'a diyorsun ki  benim  elbisemde  yama var diğerinde yama yok  benimki  neden  öyle değil  falan diyerek  mülkün  esas  sahibini suçlamak  ilginç bir durum.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Hubble_ yazdı:

Yokluktan  varlik  alemine  getirmesi  zaten  başlı  başına  merhamettir.Yani vücut  elbisenin  sahibi  olan zat'a diyorsun ki  benim  elbisemde  yama var diğerinde yama yok  benimki  neden  öyle değil  falan diyerek  mülkün  esas  sahibini suçlamak  ilginç bir durum.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Yokluktan varlik alemine bir uydurma varlık değil sen getiriyorsun. İstersen 5 çocuk istersen 100 çocuk yapabiliyorsun. Bunu yapan sensin başkası değil. Ayrıca kimse var olmayı kendisi seçmemiştir o kişiye sorulmamıştır. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Hubble_ yazdı:

Yokluktan varlik alemine bir uydurma varlık değil sen getiriyorsun. İstersen 5 çocuk istersen 100 çocuk yapabiliyorsun. Bunu yapan sensin başkası değil. Ayrıca kimse var olmayı kendisi seçmemiştir o kişiye sorulmamıştır. 

Sorulmuştur ama hatırlasaydık imtihanin  anlamı  kalmazdı.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

mülkün  esas  sahibini suçlamak  ilginç bir durum.

İşin en komik tarafıda ne biliyormusun ? Çok fazla nurcu şarlatan videosu izlemişsin onların sözlerini ezberleyip gelip burda satmaya çalışıyorsun. Ama sonuçta cevap veremeyecek durumda olduğunuzda herbiriniz ağzından hep aynı cümle cıkıyor !!! ----> Mülk sahibi mülkünde dilediği gibi tasarruf eder !  Yabi ben bilmem ben sadece atalarımın dinine iman ederim diyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

O zaman herkesin imtihan olması lazım. Sınav olmadan cennete gidenler var. Yine çuvalladın. Ayrıca bir insanın hafızasını silme yetkin olsun. Ona kabul edip etmeyeceği  bir şey sor sonrada deki. Hafızanı silicem bunları hatırlamayacaksın! Bu kişi aynı kişi olmaz. Seni sen yapan tecrübelerindir , yaşadıklarındır. Anan baban katı müslüman diye müslümansın. 10-20-30 yıldır islam beynine kazındığı için gelir burda misyonerlik yapmaya çalışıyorsunuz zaten. Ne kadar uzun kandırılırsan o kadar zordur o kandırılmacadan sıyrılmak.

tarihinde Hubble_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Bakın insanlar atıyor  insanlar  seçiyor ama öz manada diyorki  kendiniz  yaptik ettik  demeyin  aslında  her şeyi  allah  diler ve Allahin  saltanatidir burası. İnsana  iradeyi  verdim eylemlerinden  sorumludur  mesajını veriyor. Simdi siz yine allah  yapıyor  her şeyi  demek ki diye sorarsınız.Fakat hakikatte  her şeyin  tek sahibi  o dur ama irade verdiği  akıllı  varlıkları da hiçe  saymamıştır. 

Sürekli seçimlerden söz ediyorsun. Atalarının dinine inandırılmış, atalarının inanç ve öğretilerine göre yapılandırılmış bir müslüman dinini kendi mi seçti? Kuranda nuh demiyor mu? Sen bunları kendi durumlarına bırakırsan kafir kimseler yetiştirirler diye. Allah da bunu onaylayıp, insanları öldürüyor. Bu da ne anlama gelir. Koşullar değişirse sınav sonucu değişir. Ve üstelik bu kişilerin kendi seçimlerinden kaynaklanan bir durum da değil. Çay mı, kahve mi içsem diyip, ikisi arasından birini seçebilirsin. Ama burada böyle bir durum söz konusu bile değil. Yani sen böyle bir durum söz konusuyken, özgür iradeli bireyleri allah sınav yapıyor diyemezsin. Bu organizmaların yapısı buna olanak vermiyor. Düşün yani. Hristiyanlar da, onlarla savaşan müslümanlarda atalarının dinine göre yetiştirilip, yapılandırılmışlardı. Koşulların farklı olduğu bir evrende, bu evrenin hristiyanları islama göre yapılandırılmış olsaydı islam için, müslümanları da hristiyanlığa göre yapılandırılmış olsaydı, hristiyanlık için savaşacaklardı. Atalarının dinine göre yetiştirilmek, yetiştirilen kişinin eylemi midir, seçimi midir?

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Hubble_ yazdı:

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Sen çocuk yapacaksın, birinin varoluşuna neden olacaksın, sonra da yaptığın çocuğa allah seni sınamak için yarattı mı diyeceksin? Çocuk yapıp, allaha sınattırmak nedir? Bu neyin kafasıdır? Absürtlük, komedi, akılsızlık, akılsızlığa bağlı bir alaycılık var burada.

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Yokluktan  varlik  alemine  getirmesi  zaten  başlı  başına  merhamettir.

Yokluktan varlığa getirilmek merhamette, milyonlarca kişi neden intihar etti? Var edilme merhametini takdir edemediler mi?  İntihar ettirecek duruma getiren bir merhamet.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...