Jump to content

Kur'an'ın Tevrat'tan kopya olamayacağının delilleri

Recommended Posts

1 dakika önce, Gerçeğibulmak2 yazdı:

Kafa kesmek mi yazıyor lan orada ? Kafa kesmeyi düşünebilen biri insan olamaz. Olsa olsa Işid militanı filan olabilir.

Allah varsa cinlerde meleklerde onun gösterdiği bir ilüzyon olmak zorunda.Cinler yok yani.

Hocam o dönemde insanlar birbirini nasıl öldürüyordu? Silah mı vardı? 

Neden öyle olsun hocam? Bu mantığa göre Allah bizi de yarattı biz de mi illüzyonuz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 113
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, robertobaggio yazdı:

Korkuyordun dediği çevresindeki insanlar yani müslümanlar yani onların tepkisinden korkup ''içinde bir şeyler gizliyordun'' Yani buradaki korku fiziksel bir saldırıdan korku değil, süper-ego sebebiyle yaşanan toplumsal tepkiden gelecek olan korku.Ayrıca, Bu ayet Medine'de inmiş orada müşrikler yoktu ; bu da yorumama delil.

medinenin hepsi müslümanmıydı muşrik yoktu diyorsun? :)

https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/31213

https://islamansiklopedisi.org.tr/hilful-fudul

peygamber olmadan öncede güçlü biriydi  muhammed.(mafya lideri gibi.)

pdf dosyasında arabulucu gibi göstermişler ama alakası yok.Güçlünün yanında susmuş hepsi.

Mafya liderleride kendilerini haksızlığa uğrayanlara yardım amaçlı  çalıştıklarını iddia ederler.haraç kesme olayına girmezler.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Smile Buddha yazdı:

medinenin hepsi müslümanmıydı muşrik yoktu diyorsun? :)

https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/31213

https://islamansiklopedisi.org.tr/hilful-fudul

peygamber olmadan öncede güçlü biriydi  muhammed.(mafya lideri gibi.)

pdf dosyasında arabulucu gibi göstermişler ama alakası yok.Güçlünün yanında susmuş hepsi.

Mafya liderleride kendilerini haksızlığa uğrayanlara yardım amaçlı  çalıştıklarını iddia ederler.haraç kesme olayına girmezler.

Medineye hicret neden yapılıyor? Medine'de güven içinde yaşamak için oraya gittiler. Mekke'de Hz muhammed 7 yıla yakın boykot ve baskı altında kaldı. Bir mafya babası kendi memleketinde baskı altında kalır mı? Neden kaçar? Madem peygamber çok güçlüydü neden hicret etti? Hem de gece yarısı takip edilerek...

Tevbe 40 :

﴾40﴿

Siz peygambere yardımcı olmasanız da önemli değil. Nitekim inkârcılar onu, iki kişiden biri olarak yurdundan çıkardıklarında Allah ona yardım etmişti: Hani onlar mağaradaydılar; arkadaşına "Tasalanma! Allah bizimle beraberdir" diyordu. Derken Allah ona kendi katından bir güven duygusu indirdi, sizin göremediğiniz askerlerle onu destekledi ve inkârcıların sözünü değersiz hale getirdi. Allah’ın sözü ise en yücedir. Çünkü Allah mutlak galiptir, hikmet sahibidir.

Nasıl bir mafyaymış ki kaçıyor ve mağaraya sığınıyor?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Gerçeğibulmak2 yazdı:

Kafa kesen sakallılar cennete girsin biz cehenneme gidelim ? Yok öyle dünya.

Bugün Türkiye'ye bir saldırı olsa ya da sokakta bizi öldürmek isteseler biz ne yapacağız? Haksız saldırıyı Kur'an kabul etmiyor :

﴾8﴿

Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutun, adaletle şahitlik eden kimseler olun. Herhangi bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi adaletsiz davranmaya itmesin. Adaletli olun; bu, takvâya daha uygundur. Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır.

• Mümtehine Suresi, 8. ayet: Allah, sizinle din konusunda savaşmayan, sizi yurtlarınızdan sürüp-çıkarmayanlara iyilik yapmanızdan ve onlara adaletli davranmanızdan sizi sakındırmaz. Çünkü Allah, adalet yapanları sever.

• Bakara Suresi, 191. ayet: Onları, bulduğunuz yerde öldürün ve sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne, öldürmekten beterdir. Onlar, size karşı savaşıncaya kadar siz, Mescid-i Haram yanında onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa siz de onlarla savaşın. Kafirlerin cezası işte böyledir.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, robertobaggio yazdı:

Medineye hicret neden yapılıyor? Medine'de güven içinde yaşamak için oraya gittiler. Mekke'de Hz muhammed 7 yıla yakın boykot ve baskı altında kaldı. Bir mafya babası kendi memleketinde baskı altında kalır mı? Neden kaçar? Madem peygamber çok güçlüydü neden hicret etti? Hem de gece yarısı takip edilerek...

Tevbe 40 :

﴾40﴿

Siz peygambere yardımcı olmasanız da önemli değil. Nitekim inkârcılar onu, iki kişiden biri olarak yurdundan çıkardıklarında Allah ona yardım etmişti: Hani onlar mağaradaydılar; arkadaşına "Tasalanma! Allah bizimle beraberdir" diyordu. Derken Allah ona kendi katından bir güven duygusu indirdi, sizin göremediğiniz askerlerle onu destekledi ve inkârcıların sözünü değersiz hale getirdi. Allah’ın sözü ise en yücedir. Çünkü Allah mutlak galiptir, hikmet sahibidir.

Mafya liderleri sürekli kaçar.

Her zaman sürekli güçlü olamazlar.

Ayrıca kendi iç  çatışmaları  var.

Kaçmasaydı bugün onu anan olmazdı.ölürdü. :)

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

Bütün ergenler buraya toplansa da belki birkaç aklı başında insana ulaşırım diye bu konuyu açtım umarım da ulaşmışımdır ama sana artık cevap vermeyeceğim.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, robertobaggio yazdı:

Tevbe 40 :

﴾40﴿

Kuran , Muhammed'in tek mucizesi diye duymuştum.Musa için denizi yaran Allah neden son peygamberini koruyamıyor ?

1 dakika önce, robertobaggio yazdı:

Bugün Türkiye'ye bir saldırı olsa ya da sokakta bizi öldürmek isteseler biz ne yapacağız? Haksız saldırıyı Kur'an kabul etmiyor :

﴾8﴿

Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutun, adaletle şahitlik eden kimseler olun. Herhangi bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi adaletsiz davranmaya itmesin. Adaletli olun; bu, takvâya daha uygundur. Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır.

• Mümtehine Suresi, 8. ayet: Allah, sizinle din konusunda savaşmayan, sizi yurtlarınızdan sürüp-çıkarmayanlara iyilik yapmanızdan ve onlara adaletli davranmanızdan sizi sakındırmaz. Çünkü Allah, adalet yapanları sever.

• Bakara Suresi, 191. ayet: Onları, bulduğunuz yerde öldürün ve sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne, öldürmekten beterdir. Onlar, size karşı savaşıncaya kadar siz, Mescid-i Haram yanında onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa siz de onlarla savaşın. Kafirlerin cezası işte böyledir.

"Bugün Türkiye'ye bir saldırı olsa ya da sokakta bizi öldürmek isteseler biz ne yapacağız? Haksız saldırıyı Kur'an kabul etmiyor :"

Bana göre bunların hepsi boş laf lala luga dan ibaret.Türkiye Cumhuriyeti laik bir devlettir.Laik olmasaydık içimizde Taliban sürüngenleri gibi faşizan köpekler olucaktı.Haliyle başka devletler üzerine cihat yapmak isteyeceklerdi.Tam burada dinin akıl hastalığı olduğunu kanıtlamış oluyoruz.

Sonuç olarak , din her zaman yozlaştırır.

Sitelerde Paylaş

Bütün ergenler buraya toplansa da belki birkaç aklı başında insana ulaşırım diye bu konuyu açtım umarım da ulaşmışımdır ama sana artık cevap vermeyeceğim.

ergen değilim 50 yaşını  aşmış biriyim.

gerçek mi hikayemi orası tartışılır.ama lut peygamber olayı  tevratta daha detaylı anlatılıyor.kuranda parça parça.

kuranda lut peygamberin kızları ile ilişkisi anlatılmaz.ama kutsal kitapta anlatılır.

kopyalayan tam kopyalamamış. :)

https://www.bible.com/tr/search/bible?q=lut

https://www.kuranmeali.com/Arama.php?kelime=lut&meal=diyanetvakfi&sure=hepsi&tip=hepsi

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Gerçeğibulmak2 yazdı:

Kuran , Muhammed'in tek mucizesi diye duymuştum.Musa için denizi yaran Allah neden son peygamberini koruyamıyor ?

"Bugün Türkiye'ye bir saldırı olsa ya da sokakta bizi öldürmek isteseler biz ne yapacağız? Haksız saldırıyı Kur'an kabul etmiyor :"

Bana göre bunların hepsi boş laf lala luga dan ibaret.Türkiye Cumhuriyeti laik bir devlettir.Laik olmasaydık içimizde Taliban sürüngenleri gibi faşizan köpekler olucaktı.Haliyle başka devletler üzerine cihat yapmak isteyeceklerdi.Tam burada dinin akıl hastalığı olduğunu kanıtlamış oluyoruz.

Sonuç olarak , din her zaman yozlaştırır.

Allah, peygamberini bütün mekkeli bezirgânlardan zâlimlerden korudu. Onu öldürmek istediler, Tevbe suresi 40. ayette buna delil ; ama başaramadılar. Bütün bir Mekke panteonuna karşı çıktı, birçok geleneği yok saydı. Onunla beraber olanlar ve o birçok eziyete marûz kalsalar da Allah tarafından korundular ve kovuldukları Mekke'ye geri döndüler o kovanların hepsi de teslim oldu. Allah peygamberini koruyamasaydı, herhalde müşrikler tarafından öldürülmüş olurdu. 

Sitelerde Paylaş

Allah, peygamberini bütün mekkeli bezirgânlardan zâlimlerden korudu. Onu öldürmek istediler, Tevbe suresi 40. ayette buna delil ; ama başaramadılar. Bütün bir Mekke panteonuna karşı çıktı, birçok geleneği yok saydı. Onunla beraber olanlar ve o birçok eziyete marûz kalsalar da Allah tarafından korundular ve kovuldukları Mekke'ye geri döndüler o kovanların hepsi de teslim oldu. Allah peygamberini koruyamasaydı, herhalde müşrikler tarafından öldürülmüş olurdu. 

Öldürmek isteseler öldürürlerdi.Onlar Muhammed'e hoşgörülü davrandı ama aynı hoşgörüyü göremediler.Gerçek ne yazık ki bu.

Bir tarafta ölüyü dirilten Mesih bir tarafta ölmemek için kaçan son peygamber. Mantıklı geliyor mu cidden ?

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, robertobaggio yazdı:

o kadar eskiye  gitmeye gerek yok.

bu kuzey kore  liderlerininde düşmanı çoktu.Bunlarıda mı Allah korudu? üstelik bunlar ALLAH'a inanmayan kişiler.:)

hatta bu kişiler mısır firavunu gibi kendilerini tanrı olarak görüyor. :)

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kim_Il-sung

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kim_Jong-il

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Gerçeğibulmak2 yazdı:

Öldürmek isteseler öldürürlerdi.Onlar Muhammed'e hoşgörülü davrandı ama aynı hoşgörüyü göremediler.Gerçek ne yazık ki bu.

Bir tarafta ölüyü dirilten Mesih bir tarafta ölmemek için kaçan son peygamber. Mantıklı geliyor mu cidden ?

İsa da tehlikedeydi... hoşgörülü davranışları yüzünden mi hicret etmek zorunda kaldılar? Hoşgörülü olmalarından dolayı mı Hicret ettikleri yere ( Medine’ye ) saldırdılar hendek savaşında? 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Smile Buddha yazdı:

o kadar eskiye  gitmeye gerek yok.

bu kuzey kore  liderlerininde düşmanı çoktu.Bunlarıda mı Allah korudu? üstelik bunlar ALLAH'a inanmayan kişiler.:)

hatta bu kişiler mısır firavunu gibi kendilerini tanrı olarak görüyor. :)

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kim_Il-sung

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kim_Jong-il

Peygamberliğe delil demedim, arkadaş “neden korumadı Allah? “ Diye sordu ona cevap verdim.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Smile Buddha yazdı:

Hiçbir mafya fidye almanın yanlış olduğuna dair beyanda bulunmaz “siz dünyayı(parayı) istiyorsunuz ancak allah ahireti istiyor “ diye beyanda da bulunmaz ve “ben sizden bir ücret istemiyorum” demez. 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, robertobaggio yazdı:

Yine zırvalamışsın, çünkü ergenlik yapan bizahiti kendinsin.

Hălă mı burada tebliğ yapıyorsun?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 saat önce, robertobaggio yazdı:

Korkuyordun dediği çevresindeki insanlar yani müslümanlar yani onların tepkisinden korkup ''içinde bir şeyler gizliyordun'' Yani buradaki korku fiziksel bir saldırıdan korku değil, süper-ego sebebiyle yaşanan toplumsal tepkiden gelecek olan korku.Ayrıca, Bu ayet Medine'de inmiş orada müşrikler yoktu ; bu da yorumama delil.

Ona delil, buna delil, ortada ne var bir çuval saçmalık. Bunlara ancak ilkokul çocukları inanır. 

10 saat önce, Gerçeğibulmak2 yazdı:

Senin iddia ettiğin Muhammed'in Kadeş savaşını bilmesi sanırım.Kadeş'ten önce Mısır Krallık idi sonra imparatorluk haline geldi.Mısır imparatorlarına da Firavun denir.

Evet tarihsel olarak bu bir mucize sayılabilir. Muhammed'in beyninin ürettiği bir tesadüf te olabilir . 

Cinleri perileri nasıl açıklıyorsun diye sormayacağım zira onu kimse açıklayamaz , ben tam bu noktada deist oluyorum işte.

Ben pozitif dinsiz değilim zaten. :))) Ara ara bende şüphe moduna geçiyorum sonra aklıma cinler geliyor tekrar deist oluyorum.

Dediğim gibi o dönemde çok fazla dini metin vardı kimin ne yaptığını bilemeyiz.

Muhammed hiçbir boku bilmiyordu, kuranı da Muhammed yazmadı, ondan sonra gelen emevi-abbasi hanedanlığı kuranı yazarken kendinden onceki mitolojileri derleyip topladilar. Muhammed okuma yazma bilmiyor yahu kitap nasıl yazsın ? 

Antik Mısır mitolojisine, sümer mitolojisine bakarsan tevratta ve Kuran'da ortak bir sürü hikaye görürsün. Hikayeleri hırsız gibi çalıp kendi isimleriyle değiştirmişler.

O cinler,periler gibi saçmalıklar da İslamiyet öncesi putçu Arap mitolojisinde gelen bir inanış. Araplar haricinde başka hiçbir mitoloji de cin diye bir varlık yok. 

İşte bu putçu araplar İslamiyet adı altında eski put inanişlarini sürdürmeye devam ediyor. Büyük put evinin etrafında dönüyor, şeytan putuna taş fırlatıyor. Hacerul esvet putunu gidip öpüyor,el sürüyor. Günümüz gerikalilari da eski Arap putlarina delil bulmakla vakit harcıyor.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, robertobaggio yazdı:

İsa da tehlikedeydi... hoşgörülü davranışları yüzünden mi hicret etmek zorunda kaldılar? Hoşgörülü olmalarından dolayı mı Hicret ettikleri yere ( Medine’ye ) saldırdılar hendek savaşında? 

Salak işte bildiğin salak. Bilgilendirme yapayim savaş dediği olayda muslimler 3 bin kişi , paganlar 10 bin kişi. Savaş dediği olayda 6 kişi muslimlerden 8 kişi paganlardan ölmüş.

Bu nasıl savaş arkadaş bildiğin mahalle kavgasi , Adana'da 100 kişi birbirine girse bundan daha çok kan çıkar. 

Gerçek bir savaş tarihi okumak istersen eğer  Büyük İskender 'in, Kartacalı Anibal 'ın, General Baycu' nun, Cengiz Han 'ın, Timur 'un, Atilla 'nin, Atatürk 'ün  savaşlarına bir göz at derim. 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, robertobaggio yazdı:

Hiçbir mafya fidye almanın yanlış olduğuna dair beyanda bulunmaz “siz dünyayı(parayı) istiyorsunuz ancak allah ahireti istiyor “ diye beyanda da bulunmaz ve “ben sizden bir ücret istemiyorum” demez. 

Kölelerin sempatisini kazanmak için böyle yapıyordu. Çünkü kölelerin kaybecek birşeyleri yok bu tip insanlar sempati duydukları şey için ölür yada öldürebilir.

Aynı işgüzarlık günümüz siyasetinde de var. Örneğin RTE her konuşmasında "bu fakir , bu aciz" diyerek kendini kastederken saraylara sahip oldu. 

Sonra da bunu sizi itibarınız için yapıyoruz bu fakirin sizden farkı yok bakın iftarda fakirlere yer sofrasında yiyoruz diye görüntüler paylaştılar.

İşte siz gibi köleleri böyle güdüyorlar. Anlamıyorsunuz zaten savunmaya geçmenizin kaynak noktası da buradan başlıyor.

Bak örneğin diğer bir halifelik iddiasında bulunan F.Gülen emekli maaşını devlete bağışlamış kul hakkı olur diye hiç bir kuruşuna dokunamamis gibi laflarla cemaatine bağladığı kölelerin sempatisini artırıyor.  Her iki örnekte de her ikisinin her istediğini yapan bir kitle oluşmuş etraflarında. Tabiki onların sempatisi lider için en önemli ekmek kaynağıdır.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Teşup'unOğlu yazdı:

Salak işte bildiğin salak. Bilgilendirme yapayim savaş dediği olayda muslimler 3 bin kişi , paganlar 10 bin kişi. Savaş dediği olayda 6 kişi muslimlerden 8 kişi paganlardan ölmüş.

Bu nasıl savaş arkadaş bildiğin mahalle kavgasi , Adana'da 100 kişi birbirine girse bundan daha çok kan çıkar. 

Gerçek bir savaş tarihi okumak istersen eğer  Büyük İskender 'in, Kartacalı Anibal 'ın, General Baycu' nun, Cengiz Han 'ın, Timur 'un, Atilla 'nin, Atatürk 'ün  savaşlarına bir göz at derim. 

Her tarihi olay kendi şartları (coğrafya,nüfus,sağlık vs) altında incelenir. Tarih felsefesi ve özellikle Wilhelm Dilthey okumanı tavsiye ederim. Mekke ve medine nüfusu neydi? Elbette savaş olduğunda da o kadar az insan arasında olacaktı. 

Hz. Muhammed'e Peygamberlik görevi verildiğinde(610), Mekke nüfusunun 20-25 bin civarında olduğu kabul edilmektedir. Medine'de ise, hicret öncesinde, yaklaşık 6 bin müşrik(Hıristiyan Araplar ve putperestler) ve 4 bin Yahudi'den oluşan bir nüfus bulunmaktaydı.

Senin dediğin savaşlarda sadece asker sayısı 100 binleri buluyordu. Bir de kendinizi akıllı sanıyorsunuz ya en çok da ona gülüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...