Jump to content

Acı çektirerek, işkence ederek sınayan tanrı absürtlüğü

Recommended Posts

Yani düşün. Örnek olarak tanrı hastalık veriyor, acı çektiriyor, işkence ediyor. Ve bu tanrının yaptığına karşı çıkmazsan, onu eleştirmezsen, onu övüp, yüceltirsen üstün biri oluyorsun ve bu tanrı sana + puan veriyor. Ama bana işkence etme lan dersen de, bu durumdan hoşnutsuz olup, isyan edersen de, alçak biri oluyorsun ve bu tanrı sana - puan veriyor. Oldukça absürt, şaşkınlık verici bir düşünce.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Acı çektirerek, eziyet, işkence ederek sınav yapan bir tanrı olan allahı öven, onun bu yaptıklarını savunan, bu allahın sınavından geçmeyi övülesi, üstün bir durum olarak gören, bu şaşkınlık veren absürtlüğü çok mantıklıymış gibi sunan, bir eleştiri getirince de, sen yaratıcıyı eleştiremezsin, ona karşı çıkamazsın, cehennemde yanacaksın diyen insanlar var.  Sorunlardan, yaşanan acılardan, trajedilerden yakınıyorlar. Aynı zamanda buna neden oluyor dedikleri, sorun üreten bu allaha da övgüler diziyorlar. Hem yakınıyorlar, hem de tapınıyorlar. Çok tuhaf bir durum.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zorluk, sıkıntı, zarar veren şeyleri yaratan ed darr adıyla hastalık veriyor, acı çektiriyor, eziyet ediyor, övüyorlar. Sağlık bulunca, şafi adıyla sağlık verdi diyip, yine övüyorlar.

Öldürüyor, övüyorlar. Öldürmedi, korudu, şükürler olsun rabbime diyip, yine övüyorlar. Orda öldürmedi ama başka yerde yine öldürecek tabi. Hepinizi öldüreceğim, öldürülmeden kaçamazsınız allahı yine övüyorlar.

Muhtaç, yoksunluk yaşayan bedenleri var eden, geçim derdine düşüren kendisini övüyorlar. O bedenleri gereksinim gidermeye zorlayan kendisi değilmiş gibi, nimet verdi, şükür ediyoruz diyip, yine övüyorlar. Niye övüyorsunuz la. Yokken nimet sıkıntınız, yoksunluğunuz felan mı vardı?

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben çoğunuzu doğru yola eriştirirdim ama insan ve cinleri cehenneme atacağıma dair söz benden artık çıkmıştır diyebilen yani çenesini tutamadığı için bizi maalesef kurtaramayacağını itiraf eden Tanrı mı olur yahu...Sonsuz merhametliyim diyen fakat bir insanı, cehenneme gideceğini bile bile yine de yaratan tuhaf bir tanrı...Her şey benim yakarım da yerin dibine de geçiririm öyle mi? Şımarık, dengesiz bir çocuk gibi...

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, EbuTekir yazdı:

Ben çoğunuzu doğru yola eriştirirdim ama insan ve cinleri cehenneme atacağıma dair söz benden artık çıkmıştır diyebilen yani çenesini tutamadığı için bizi maalesef kurtaramayacağını itiraf eden Tanrı mı olur yahu...Sonsuz merhametliyim diyen fakat bir insanı, cehenneme gideceğini bile bile yine de yaratan tuhaf bir tanrı...Her şey benim yakarım da yerin dibine de geçiririm öyle mi? Şımarık, dengesiz bir çocuk gibi...

Ben yaparım, karşı çıkamazsınız, beni eleştiremezsiniz diyen allahın oldukça pişkin, küstah ve kibirli bir kişiliği var. Verdiği sözden de dönmüyor. Yani dönemiyor. Verdiği sözü de yerine getirmek durumunda. Sözde her şeyi yapabiliyor, ama sözünden de dönemiyor. Böyle de bir durum söz konusu. Bunca acıya ve trajediye neden olan, bunca kötülük yapan biri ama kendisi kötülük yapmıyor, merhametsizlik de etmiyor. Allahı oluşturanların mantıksızlıkları, çelişkileri, zihinsel uyumsuzlukları bu allahda tecelli etmiş.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...