Jump to content

Türk Filmleri Neden Kötü

Recommended Posts

3 dakika önce, bidonadam2 yazdı:

Sen önce yakın tarihini oku. Hem burada ırkçı goygoyu yapıyorsun hemde daha yakın tarihinden haberin yok.

Türkiye kendisine sınır komşusu bile olmayan bir ülkenin topraklarını ABD emriyle işgale gitmiştir. Ayla filmi de bunu konu edinir.  Olayin aslı temelden vahşidir zaten . Elin memleketini ABD ye yaranmak için ikiye bölüp  gelmiştir.

Sonra ne oldu, biz oraya iyilik yapmaya gittik , aylayi kurtardık...

Hadi canım yesinler yalanını..

ABD ve Avrupa'da Vietnam savasini eleştiren onlarca film çekildi . Sıkıysa bu gerçekleri anlatan bir film  Türkiye de yapılsın bakalım neler oluyor.

Sinemayı gala gecesinde allafü akpar diyerek içindeki insanlarla birlikte yakarlar. Yakarlar ulan ... Yakarlar işte.. bu yüzden türk sineması boktan ve gelişmeyen sanat bile demeye değmez bir eğlenceden ibarettir.

Ayla bugün hala hayatta. 

AYLA bir gerçek. 

Türklerin kahramanları asla bitmez. Al sana taş gibi bir gerçek daha!

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Googler yazdı:

Türk askeri oraya işgale değil, işgalden kurtarmak için gitmiştir. 

ABD emriyle değil kendi inisiyatifiyle gitmiştir.

Atatürk'ün askeri başka ülkelerden emir almaz. 

Bana diyeceğine otur önce sen bir tarih oku. Tabii kafan basarsa...

İşte gerçeklerle yüzleşmek istemeyen bir yapınız var Türk Kürt Laz farketmiyor hepiniz hayal görüyorsunuz. Gördüğünuz hayaller nedeniyle eleştirel tarafınız sıfır ve saldırgan tarafınız 100 . Bu yüzden sinema gelişmiyor buna en iyi örnek başta sensin. 

Ayla hayatta olabilir bu Kore savasini meşrulaştırmaz. Ayla çok memnun olabilir bu onu diğerleri adına sözcü yapmaz, ayla çok sevinmiş olabilir bu diğerleri de çok seviniyor anlamına gelmez.

Yunan ve İngiliz işgaline sevinenler de vardı.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, bidonadam2 yazdı:

İşte gerçeklerle yüzleşmek istemeyen bir yapınız var Türk Kürt Laz farketmiyor hepiniz hayal görüyorsunuz. Gördüğünuz hayaller nedeniyle eleştirel tarafınız sıfır ve saldırgan tarafınız 100 . Bu yüzden sinema gelişmiyor buna en iyi örnek başta sensin. 

Ayla hayatta olabilir bu Kore savasini meşrulaştırmaz. Ayla çok memnun olabilir bu onu diğerleri adına sözcü yapmaz, ayla çok sevinmiş olabilir bu diğerleri de çok seviniyor anlamına gelmez.

Yunan ve İngiliz işgaline sevinenler de vardı.

Sen utanmaz bir yalancısın. O kadar ki insanın içinden sana saldırmak şöyle dursun yanıt vermek bile gelmiyor.

Sen kimsin ki sana saldırılsın? Nesin sen? 

-----

Neredesin  HACI?

Gel de gör bana karşı savunduğun zatın ne halt olduğunu!

Ah bir gün de beni yanıltsan....

Akılsız seni!

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Elbette bir getirisi olmalı .Ama sanat para için yapılmaz.ortaya bir eser çıkartıcaksan (sinema sanatı için konuşuyorum) bunu para ün ve  popülerlik için yapmamalı yoksa ortaya çıkacak iş kötü olacaktır..Türk filmleri bu yüzden kötü..

tarihinde TanrıBeniNiyeKorudu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Googler yazdı:

Sen utanmaz bir yalancısın. O kadar ki insanın içinden sana saldırmak şöyle dursun yanıt vermek bile gelmiyor.

Sen kimsin ki sana saldırılsın? Nesin sen? 

-----

Neredesin  HACI?

Gel de gör bana karşı savunduğun zatın ne halt olduğunu!

Ah bir gün de beni yanıltsan....

Akılsız seni!

Şiddeti kutsallaştiran bir toplumda sevgi konulu bir savaş filmi çekilmesi gerçekten sanat olabilir. Hiç bu açıdan bakmamıştım.  TC nin kendi vatandaslarina hain diyerek yaptığı işkenceleri konu alan filmler de vardı ama ne oldu biliyor musun yakıldı :)

Şahitleri de yaşıyor , tıpkı ayla gibi:)

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, bidonadam2 yazdı:

Şiddeti kutsallaştiran bir toplumda sevgi konulu bir savaş filmi çekilmesi gerçekten sanat olabilir. Hiç bu açıdan bakmamıştım.  TC nin kendi vatandaslarina hain diyerek yaptığı işkenceleri konu alan filmler de vardı ama ne oldu biliyor musun yakıldı :)

Şahitleri de yaşıyor , tıpkı ayla gibi:)

Senin beyin amcıklaması yaşayan gerzek bir komünist olduğun zaten ta başından beri belliydi. 

T. C.'yi elbette biz de eleştiriyoruz. Ama bunu adam gibi yapıyoruz.

Sen hezeyanlarına bu cumhuriyeti alet etmeye çalışıyorsun. Senin kafan bokla dolu. 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Googler yazdı:

Senin beyin amcıklaması yaşayan gerzek bir komünist olduğun zaten ta başından beri belliydi. 

T. C.'yi elbette biz de eleştiriyoruz. Ama bunu adam gibi yapıyoruz.

Sen hezeyanlarına bu cumhuriyeti alet etmeye çalışıyorsun. Senin kafan bokla dolu. 

Cemmat yurtlarında yetişip de  hergün abilerinin kaynağından sidik içince senin gibi birşey ortaya çıkıyor anlaşılan.

Ben komünizmi de eleştiririm. Eleştirme özgürlüğü var. Senin gibi kutsal zannettigim şeyleri öpmüyorum.

T.c nin işkence yaptığı tüm dünya kayitlarina geçmiştir.

tarihinde bidonadam2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, bidonadam2 yazdı:

Cemmat yurtlarında yetişip de  hergün abilerinin kaynağından sidik içince senin gibi birşey ortaya çıkıyor anlaşılan.

Ben komünizmi de eleştiririm. Eleştirme özgürlüğü var. Senin gibi kutsal zannettigim şeyleri öpmüyorum.

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, bidonadam2 yazdı:

Demek cemaat yurtlarında kaldın ve maalesef tecavüze uğradın.

Bu zaten yazdıklarından okunabilen bir şeydi.

Ve senin gibi sikiklerin hangi tarafa hizmet edeceğini de biliyoruz. Çünkü sen ilk değilsin....

Hoş geldin ...

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Googler yazdı:

Ben cemaat yurtların yetişmek şöyle dursun oralarda tek saniye bile harcamadım.

Ben Atatürkçü bir ailede büyüdüm ve bugün nem varsa o aileye borçluyum!

Ooooo orta malisin demek bu daha fena. Sidik yarışlarında ağzını pisuvar olarak kullanmışlar demek. Saygı duyduğunu zannettiğin değerleri bile acımadan kullanabiliyorsun.

Sıkışınca neden Atatürk'ü malzeme olarak kullanıyorsun. Senin neci olduğun beni ırgalamaz ki. Ağzından çıkan şeyler ne ile beslendiğini gösteriyor zaten.

Hadi ordan .

Burada sanat adına diyeceğin birşey varsa söyle. Sanata saygın yok bari konuyu acana saygın olsun.

Sitelerde Paylaş

Siz hala böyle bidonlarla uğraşadurun...

Bizim Abdallarda öyle bir cevher vardır ki, Türkün sanat yeteneği o kadar yüksektir ki idraki on yıllar alır. Hatta bazen bir asra bile sığmaz. 

Aha işte Muharrem Ertaş! İşte Avşar Bozlağı!

Bağama virtüozu Arif Sağ diyor ki "Bana virtüöz diyorlar ama ben daha bağlamanın böyle çalındığını görmedim."

Ki doğru diyor. 

Çünkü ben de bir bağlama virtüözüyüm ama bağlamayı böyle çalanı ben de görmedim. Hele böyle söyleyeni hiç görmedim.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Googler yazdı:

Siz hala böyle bidonlarla uğraşadurun...

Bizim Abdallarda öyle bir cevher vardır ki, Türkün sanat yeteneği o kadar yüksektir ki idraki on yıllar alır. Hatta bazen bir asra bile sığmaz. 

Aha işte Muharrem Ertaş! İşte Avşar Bozlağı!

Bağama virtüozu Arif Sağ diyor ki "Bana virtüöz diyorlar ama ben daha bağlamanın böyle çalındığını görmedim."

Ki doğru diyor. 

Çünkü ben de bir bağlama virtüözüyüm ama bağlamayı böyle çalanı ben de görmedim. Hele böyle söyleyeni hiç görmedim.

Aç tavuk kendini darı ambarında sanarmış. Aç lavuk da kendini sanat festivalinde sanarmış.

Bu kadar sanatçı her toplumda var . Afrika'nın kabilelerinden çıkan sanatçı sayısı senin toplamından daha fazla . Hemde çoğu dünyaya tanıtmış kendini.

Sen hala 40 yıl öncekileri çıkarıyorsun. O bağlamadan anladığın da yok gerçi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...