Jump to content

Evrenin Başlangıçsızlığının analizi?

Recommended Posts

Evet bu konuyu çok düşündüm ve yapmaya karar verdim. Bence evrenin başlangıcı olması da olmaması da aynı derecede beyin yakıcı bir durum. Çünkü bir şeyin başlangıcı olmaması demek nedenselliği çiğner veya başlangıcı varsa sonsuz bir döngüye gireriz, bu işin içinden çıkabilecek biri var mı? Ne dersin hacı?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, bilgix yazdı:

Evet bu konuyu çok düşündüm ve yapmaya karar verdim. Bence evrenin başlangıcı olması da olmaması da aynı derecede beyin yakıcı bir durum. Çünkü bir şeyin başlangıcı olmaması demek nedenselliği çiğner veya başlangıcı varsa sonsuz bir döngüye gireriz, bu işin içinden çıkabilecek biri var mı? Ne dersin hacı?

Bana göre çok felsefi bir konu.

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

Şahsi fikrimce her şey enerjinin yapısını çözmekle başlar. Çünkü onun da nasıl oluştuğunu bilmiyoruz henüz tam anlamıyla. Bir vakum sayesinde oluştuğu düşünülüyor ama bilemedim. Açıkçası belki de başlangıç aramamak gerekiyor ama henüz bunu kafamız kaldıramıyor. Her şeyin küçük bir patlamayla olduğu düşünülüyor ama o patlamayı sağlayan neydi? Ancak benim asıl merak ettiğim nokta enerjinin nasıl var olduğu. Belki de kuantumu çözersek bir cevabı olabilir. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...