Jump to content

Karşı cinse güvenememek

Recommended Posts

• İleti 120
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 saat önce, RadikalKemalist yazdı:

Her zaman söylüyorum yine söyleyeceğim. Kadın mazoşist yapılı bir varlıktır. Kadınların hemen hemen hepsi aşağılanmaktan ve acı çekmekten zevk alır. Onlar fedakar, sadık ve seven erkekleri ezik ve cepte olarak görürler. Ancak yaşları ilerlediği zaman gençliklerinde beğenmedikleri o erkeklere yamanmaya çalışırlar. 

İşte bu yüzden kadınlar erkeklere nazaran daha dindardır. Çünkü din de kadını aşağılar ve ikinci sınıf insan olarak görür. 

Atatürk'e bile düşman olabilen milyonlarca kadın var.

Kadınların daha dindar olmasının nedeni bu değil.

Bunun nedeni onların  domine edilmeye olan ihtiyaçları. 

Kadın erkeğin onun lideri olmasını istiyor. Bu onun genetik kodlarına kazınmış bir davranış. 

Sitelerde Paylaş
17 hours ago, RadikalKemalist said:

Her zaman söylüyorum yine söyleyeceğim. Kadın mazoşist yapılı bir varlıktır. Kadınların hemen hemen hepsi aşağılanmaktan ve acı çekmekten zevk alır. Onlar fedakar, sadık ve seven erkekleri ezik ve cepte olarak görürler. Ancak yaşları ilerlediği zaman gençliklerinde beğenmedikleri o erkeklere yamanmaya çalışırlar. 

İşte bu yüzden kadınlar erkeklere nazaran daha dindardır. Çünkü din de kadını aşağılar ve ikinci sınıf insan olarak görür. 

Mazoşistlik demek doğru olmaz. Kadınların bir erkeğe "ait olma", "teslim olma" güdüsü daha baskındır.  

Sitelerde Paylaş
On 15.10.2020 at 18:10, Googler yazdı:

Ama aptal cesareti değil. Başaran, yenen, haklı cesaret. 

İşte sizin yaptığınız bu tanımlama ilkel ortaçağ tanımlamasıdır. Erkek cesur olmalı , kararlı olmalı, zengin olmalı , güçlü olmalı . Peki ne için ? Sadece karısını rahat ettirmek için. Öyleyse erkek çalar, öldürür, gaspeder, yalan söyler, kandırır, savaşır.. aksi halde erkekliği sorgulanabilir. Bu yüzden kadını tavlamak ve onu geçindirmek için her tol mübahtır. Öyle ise bu tanıma en iyi uyan kişi muhammeddir.  Muhammed adam gibi adamdı, istediğini elde edebilecek kararlılıktaydı. Ne yapar eder onu alırdı değil mi?  

Bu anlayış nedeniyle kadına ortaçağda şeytan demişler. Çünkü bir adam karısına hediye etmek için toprakları işgal eder , öldürür yağmalarmış..

Sitelerde Paylaş
On 15.10.2020 at 20:26, RadikalKemalist yazdı:

Sen her şeyi yargılarken dış faktöre, tarihe bakmadan doğrudan yargılıyorsun, bu da görüşlerin güncel olarak doğru olsa bile reel olarak hiç bir şey ifade etmiyor.

Bak sana bir örnek vereyim belki aklın başına gelir, bu ülkede insanlar müslüman aile ve çevre içinde doğmuşsa ve kendisi de müslüman olarak yaşamışsa bu onu tercihli müslüman yapar mı?

Elbette yapmaz, çünkü kendi iradesiyle müslüman olmamış, doğduğundan beri dayatılmış. Müslümanlığı sorgulayacak açığı görmediyse de öyle ölür gider.

İşte senin bahsettiğin kadınlar da böyledir, yanlış veya doğru kararlarının arkasında on binlerce yılın esareti, acısı, baskısı var. Bu gerçekleri hesaba katmadan at gözlüğü ile yargılayamazsın.

Bir başka örnek vereyim, tayyip seçimde kazandı başa geldi dersen, 1940 yılından bu yana bu zihniyetin başa gelmesi için yapılan bir çok şeyi de yok sayarsın. Zira AKP zihniyetinin diktatör olması salt bir seçime bağlı değil, o seçimi besleyen yüz yıllık çalışma var. Aynı şey Atatürk düşmanlığı için de geçerli, yüz yıldır bu dünyada Atatürk düşmanlığını lanse etmek için nice planlar, projeler yürütülüyor.

Olayları, kişileri yargılamak için dış faktöre, tarihe bakmadan yargılamanın yanlış olduğu daha nasıl anlatılır bilemedim ki, neredeyse bütün görüşlerin hep aynı kısıtlı, güncel dayanaklardan ibaret.

Yani "milyonlarca kadın Atatürk'e düşman" derken bu doğru olsa bile bunun çevre, dış ve tarihi kaynaklarını da ifade etmen gerekir, öyle düşman demeyle sırf cinse bağlamakla olmuyor bu işler.

Sitelerde Paylaş

Kadınlar halen şiddet, tecavüz, ölüm, adaletsizlikle yaşamaya itilirken, halen bu başlıkta kadınlar yerin dibine batırılıyor.

Alın işte sorgulanması gereken kadın mı yoksa kadından başka her şey mi?

Yazar: Yılmaz Özdil

Yanlış yaptın Kadir…

Kadını döven herifi öldürdün, 12 yıl yedin.

Halbuki, o herif yerine kadını öldürseydin, şimdi dışardaydın.

Eşini sopayla döve döve öldürüp, taksirle, yani dikkatsizlikle öldürmekten yargılanıp, bir senede çıkanlar var bu ülkede.

Eşini suratından pompalı tüfekle vurup, tüfeğimi inceliyordum, hay Allah, yanlışlıkla ateş aldı diyerek, sıyıranlar var.

80 yaşındaki eşini bıçaklayarak öldürüp, 83 yaşındayım, yaşıma hürmet edin diyerek, cezai ehliyeti yok gerekçesiyle bırakılanlar var.

17 yaşındaki kızcağızı kendisine aşık olmuyor diye 35 yerinden bıçaklayıp, kafasını testereyle kestikten sonra buzdolabına koyan manyağı, sadece beş yıl yatırıp bıraktılar bu ülkede!

Boşanmak isteyen eşini delik deşik ederek öldüren, 26 santim boyundaki bıçağı 37 defa saplayan, sonra o 26 santimlik bıçağa “öldürücü boyutlarda değil” diye rapor alarak, ceza indirimi alan var.

“Babam bana tecavüz etti” diyen kızını öldürüp, “babasını kamuoyunda mahçup etti” gerekçesiyle paçayı kurtaran var.

Ormanda tecavüz ederken suçüstü yakalanıp, “suç henüz gerçekleşmedi, yarım kaldı” gerekçesiyle sokağa salınanlar var.

Musallat olduğu hamile kadını boğarak öldürüp, mahkemeye takım elbise giyerek geldiği için “saygı”dan iyi hal indirimi alan var.

Kuyuya atıp “tayt giyiyordu” indirimi alan var, tavana asıp “piercing takıyordu” indirimi alan var, döve döve öldürüp “zaten travestiydi” indirimi alan var, tabancayla vurup “tanımadığı insanlara sokakta saati sorarak cilve yaptı” indirimi alan var, benzinle yakıp “çok sık banyo yapıyordu, şüphelendim” indirimi alan var, gırtlağını kesip “benden izinsiz çarşıya alışverişe gitti” indirimi alan var.

Bursa'da bir kadın, oğlu tarafından yastıkla boğularak öldürüldü, niye öldürdün diye sordular, ilk ifadesinde “rüyamda annemi öldürmem için işaret aldım” dedi, sonra “beni insanların yanında küçük düşürüyordu” dedi, en son itiraf etti, “uyuşturucu almak için para istedim, vermedi” dedi, bu herife “anne-oğul ilişkisi kopuk” gerekçesiyle indirim verildi iyi mi.

16 yaşındaki kuzenini zorla kaçıran, imam nikahıyla kapatan, kıskanarak bıçakla öldüren, sadece dört yıl yatan, afla bırakılan, çıkar çıkmaz dul bir kadını evlenme vaadiyle kandıran, kadın kandırıldığını anlayıp ayrılmaya kalkışınca, baltayı kaparak, kadının kafasını harsss diye ikiye bölerek öldüren, sadece altı yıl yatıp, tekrar sokağa salınan, normalde insan içine çıkmaması gerekirken, “cazip damat adayı” diye televizyonlardaki evlilik programlarına çıkarılan herif var bu ülkede.

Bu cazip damat adayının (!) televizyonlarda “yuva kurmak isteyen sevimli katil” olarak alkışlandığı gün… Kastamonu'da herifin biri eşini dövüyordu, tekmelerken belindeki tabancayı düşürdü, kadıncağız can havliyle kaptı, tetiğe bastı, herif öldü, kadına 17 sene verdiler!

Silah zoruyla tecavüz eden, hamile bırakan, “çocuklarını öldürürüm” tehdidiyle tacize devam eden, “sevgilim olduğunu söylerim, seni rezil ederim, sana değil bana inanırlar” tehdidiyle tecavüzlere devam eden, olay gecesi zorla pencereden girmeye çalışan eniştesini av tüfeğiyle vurup öldüren kadına… Müebbet verildi bu ülkede!

Erkek kadını öldürürse, artık ayıp bile sayılmıyor.

Kadın erkeği öldürürse, idam olsa idam edecekler.

Yanlış yaptın Kadir…

Kadını döven herifi öldürdün.

Bari akıl edip herifle beraber kadını da öldürseydin, hiç olmazsa iyi hal indirimi alırdın.

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Kadınlar halen şiddet, tecavüz, ölüm, adaletsizlikle yaşamaya itilirken, halen bu başlıkta kadınlar yerin dibine batırılıyor.

Yanlış yaptın Kadir…

Eşini sopayla döve döve öldürüp, taksirle, yani dikkatsizlikle öldürmekten yargılanıp, bir senede çıkanlar var bu ülkede.

Eşini suratından pompalı tüfekle vurup, tüfeğimi inceliyordum, hay Allah, yanlışlıkla ateş aldı diyerek, sıyıranlar var.

80 yaşındaki eşini bıçaklayarak öldürüp, 83 yaşındayım, yaşıma hürmet edin diyerek, cezai ehliyeti yok gerekçesiyle bırakılanlar var.

17 yaşındaki kızcağızı kendisine aşık olmuyor diye 35 yerinden bıçaklayıp, kafasını testereyle kestikten sonra buzdolabına koyan manyağı, sadece beş yıl yatırıp bıraktılar bu ülkede!

Boşanmak isteyen eşini delik deşik ederek öldüren, 26 santim boyundaki bıçağı 37 defa saplayan, sonra o 26 santimlik bıçağa “öldürücü boyutlarda değil” diye rapor alarak, ceza indirimi alan var.

“Babam bana tecavüz etti” diyen kızını öldürüp, “babasını kamuoyunda mahçup etti” gerekçesiyle paçayı kurtaran var.

Ormanda tecavüz ederken suçüstü yakalanıp, “suç henüz gerçekleşmedi, yarım kaldı” gerekçesiyle sokağa salınanlar var.

Musallat olduğu hamile kadını boğarak öldürüp, mahkemeye takım elbise giyerek geldiği için “saygı”dan iyi hal indirimi alan var.

Kuyuya atıp “tayt giyiyordu” indirimi alan var, tavana asıp “piercing takıyordu” indirimi alan var, döve döve öldürüp “zaten travestiydi” indirimi alan var, tabancayla vurup “tanımadığı insanlara sokakta saati sorarak cilve yaptı” indirimi alan var, benzinle yakıp “çok sık banyo yapıyordu, şüphelendim” indirimi alan var, gırtlağını kesip “benden izinsiz çarşıya alışverişe gitti” indirimi alan var.

Bursa'da bir kadın, oğlu tarafından yastıkla boğularak öldürüldü, niye öldürdün diye sordular, ilk ifadesinde “rüyamda annemi öldürmem için işaret aldım” dedi, sonra “beni insanların yanında küçük düşürüyordu” dedi, en son itiraf etti, “uyuşturucu almak için para istedim, vermedi” dedi, bu herife “anne-oğul ilişkisi kopuk” gerekçesiyle indirim verildi iyi mi.

16 yaşındaki kuzenini zorla kaçıran, imam nikahıyla kapatan, kıskanarak bıçakla öldüren, sadece dört yıl yatan, afla bırakılan, çıkar çıkmaz dul bir kadını evlenme vaadiyle kandıran, kadın kandırıldığını anlayıp ayrılmaya kalkışınca, baltayı kaparak, kadının kafasını harsss diye ikiye bölerek öldüren, sadece altı yıl yatıp, tekrar sokağa salınan, normalde insan içine çıkmaması gerekirken, “cazip damat adayı” diye televizyonlardaki evlilik programlarına çıkarılan herif var bu ülkede.

Bu cazip damat adayının (!) televizyonlarda “yuva kurmak isteyen sevimli katil” olarak alkışlandığı gün… Kastamonu'da herifin biri eşini dövüyordu, tekmelerken belindeki tabancayı düşürdü, kadıncağız can havliyle kaptı, tetiğe bastı, herif öldü, kadına 17 sene verdiler!

Silah zoruyla tecavüz eden, hamile bırakan, “çocuklarını öldürürüm” tehdidiyle tacize devam eden, “sevgilim olduğunu söylerim, seni rezil ederim, sana değil bana inanırlar” tehdidiyle tecavüzlere devam eden, olay gecesi zorla pencereden girmeye çalışan eniştesini av tüfeğiyle vurup öldüren kadına… Müebbet verildi bu ülkede!

Yanlış yaptın Kadir…

Bari akıl edip herifle beraber kadını da öldürseydin, hiç olmazsa iyi hal indirimi alırdın.

Evet bak seninle bu konuda aynı düşünüyoruz ama bir farkla.

Aldatılan erkek  eşini iyi seçseymiş diyorsunuz ya, işte şideet gören kadın da eşini iyi seçseyniş. Erkeğin ne suçu var diyebilir miyiz

Hanzolarla keşlerle takılıp gezerken iyi de bunun sonucu olarak sürtüşme anında da dayağı yer oturur. Kadına şiddet olaylarının yüzde doksan dokuz sebebi budur. Kadının maço hanzo keş tipleri seçmesidir.

Yalan mı?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, bidonadam2 yazdı:

Evet bak seninle bu konuda aynı düşünüyoruz ama bir farkla.

Aldatılan erkek  eşini iyi seçseymiş diyorsunuz ya, işte şideet gören kadın da eşini iyi seçseyniş. Erkeğin ne suçu var diyebilir miyiz

Hanzolarla keşlerle takılıp gezerken iyi de bunun sonucu olarak sürtüşme anında da dayağı yer oturur. Kadına şiddet olaylarının yüzde doksan dokuz sebebi budur. Kadının maço hanzo keş tipleri seçmesidir.

Yalan mı?

İyi de erkekler iyi seçemiyor ama kadınlar seçiyor diyen biri var mı ki?

Erkek kadındaki aksaklıkları nasıl göremiyorsa kadın da erkektekini göremiyor. Kadın ne kadarsa erkek de o kadar işte...

Ancak kadın, erkeğe daha kolay angaje olabilen, uyum gösteren bir cins olduğu için erkeğe azıcık daha fazla görev düşüyor diyebiliriz. Ancak bu, kadına sorumluluk yüklemekten kaçınmak gibi bir hatayı da beraberinde getirme ihtimali bulunan bir düşünce, ateist erkekler bu hataya sıklıkla düşerler.

Neticede İslam alemi de dahil olmak üzere dünyada çok şey değişti, değişmeye de devam edecek. Bu seksüel aşırılıklar diyebileceğimiz davranışlardan biri ve bence ilki, kadının artık erkeğe çok da muhtaç olmadığını anlaması, az veya çok para kazanabildiğini görmesi.

Bir sorun da ortalıkta gerçekten doğru düzgün diyebileceğimiz erkek oranının pek az olması. Çoğu döküntü, hal böyle olunca aldatmalar da artar para avcısı dediğiniz türdeki kadın sayısı da.

Aklı başında, erkek olabilmiş bir adamın ne parasını yiyebilirsiniz ne de onu seksle terbiye edebilirsiniz. O yüzden erkek olabilmek her bakımdan önce size lazım...

Sitelerde Paylaş
On 15.10.2020 at 09:37, RadikalKemalist yazdı:

Tam da beni tarif etmişsin. Ben baya kılıbık ruhlu birisiyim maalesef. Sevdiğim kadının etrafında pervane olmak hoşuma gidiyor. Ama bu aşırı değer verme hali de kadınlar üzerinde ters etki yapıyor. Kadınlar bence ne istediğini bilmiyor. 

Aşırı değer görmek, etrafında pervane olan bir erkeğe sahip olmak kadında tam tersi etki falan yapmaz.

Kadın için kendi kişiliği ve doğrularından ödün verebilen, kadına adapte olan, "senin için her şeyi yaparım" diyen erkek kadın üstünde ters etki yapar. Yapmalı da. 

Özellikle Türkiye'de erkekler sekse çoktan razı, kadını ödül gibi gören bir görüntü çizdikleri için hemen maymun oluveriyor... Bu durumda da kadın ilgisini kolayca kaybediyor ve başka denizlere yelken açmaya hazır hale geliyor.

Yani kadının ne istediğini bilmesi veya bilmemesi değil sorun. Bilmese de pratik ediyor, yaşıyor zaten. Kadınların büyük çoğunluğu zaten ne istediğini bilmez. 

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Aşırı değer görmek, etrafında pervane olan bir erkeğe sahip olmak kadında tam tersi etki falan yapmaz.

Kadın için kendi kişiliği ve doğrularından ödün verebilen, kadına adapte olan, "senin için her şeyi yaparım" diyen erkek kadın üstünde ters etki yapar. Yapmalı da. 

Özellikle Türkiye'de erkekler sekse çoktan razı, kadını ödül gibi gören bir görüntü çizdikleri için hemen maymun oluveriyor... Bu durumda da kadın ilgisini kolayca kaybediyor ve başka denizlere yelken açmaya hazır hale geliyor.

Yani kadının ne istediğini bilmesi veya bilmemesi değil sorun. Bilmese de pratik ediyor, yaşıyor zaten. Kadınların büyük çoğunluğu zaten ne istediğini bilmez. 

Aşırı değer verdiğin zaman kadın "bu zaten cepte" diye düşünmez mi? Bence kadınların ilgisini kadına değer vermeyen, "bir kadına sadık kalmak enayiliktir, ne kadar çok kadınla seks yaparsam o kadar kârdır" kafasındaki erkekler çekiyor. Çünkü onları ulaşılması zor ve değerli olarak görüyorlar. Duygusal, sadık ve fedakar erkekleri ise ezik ve kişiliksiz olarak görüyorlar.

Keşke Tesla ve Newton gibi ben de aseksüel olabilsem. Her ne kadar artık kadınlara güvenmesem de ve aşka inanmasam da cinsel dürtülerim olduğu gibi duruyor. Ne kadar inkar etmek istesem de bir kadına ihtiyacım var.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, bilgivehis yazdı:

Yanlış yaptın Kadir…

Yanlış yaptın Kadir…

Yazıyı okumadım. Ama Kadir'in öldürdüğü adamın sevgilisini(sevgilisi miydi karısı mıydı unuttum) suçlu buluyorum. Kadına şiddetten şiddet uygulayan erkek kadar "Kocam değil mi sever de döver de" kafasındaki aptal kadınlar da sorumludur. 

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Erkek kadındaki aksaklıkları nasıl göremiyorsa kadın da erkektekini göremiyor. Kadın ne kadarsa erkek de o kadar işte...

Ancak kadın, erkeğe daha kolay angaje olabilen, uyum gösteren bir cins olduğu için erkeğe azıcık daha fazla görev düşüyor diyebiliriz. Ancak bu, kadına sorumluluk yüklemekten kaçınmak gibi bir hatayı da beraberinde getirme ihtimali bulunan bir düşünce, ateist erkekler bu hataya sıklıkla düşerler.

Neticede İslam alemi de dahil olmak üzere dünyada çok şey değişti, değişmeye de devam edecek. Bu seksüel aşırılıklar diyebileceğimiz davranışlardan biri ve bence ilki, kadının artık erkeğe çok da muhtaç olmadığını anlaması, az veya çok para kazanabildiğini görmesi.

Bir sorun da ortalıkta gerçekten doğru düzgün diyebileceğimiz erkek oranının pek az olması. Çoğu döküntü, hal böyle olunca aldatmalar da artar para avcısı dediğiniz türdeki kadın sayısı da.

Aklı başında, erkek olabilmiş bir adamın ne parasını yiyebilirsiniz ne de onu seksle terbiye edebilirsiniz. O yüzden erkek olabilmek her bakımdan önce size lazım...

Ben açık konuşayım . Bir kızla sevgili olmadan önce hareketlerini gözlemlerim . Aaaa çok güzel fiziği varmış diye peşine koşarsam zaten ben yanlış yapmış olurum. Aynı durum kadınlar için de geçerlidir. Bir bakışta anlayamazsın erkeği de kadını da ama gerçek şu ki kadınlar diyalog kurmuyorlar.  Cinselliğini öne çıkarıyor erkeğin dikkatini çekmek için . Beni cinselliği ile yada kıskandırma numarası ile kandırabiliyorsa ben zaten onun için yanlış biriyim. Kadınların bunu bilmesi gerekir. Benim dikkatimi çeken önemli faktör buydu. İlk görüştüğümüz  Ertesi gün kısa etek giyip hiçbir şey demeden karşıma geçip kendini göstermesi gerçekten sinirimi bozuyor. Senin ağzın yok mu ve kadın niye ağzınla konuşmuyorsun diyesim geliyor. Bir insan diğerini başka türlü nasıl  tanıyabilir ki.  

Ayrıca şiddet meyilli kişiler yada keşler hareketleri ile çok kolay seçilebilir toplumda. Ben erkeklerde veya kadınlarda  bu davranışları çok kolay seçebiliyorum. Zaten insan seçmek için flört etmeye gerek yok ki.  

Cinsellik aşaması flört etmeye başladığında ortaya çıkmalıdır bence.  Zaten ülkemizde cinselliğe talep çok olduğundan kadın bu şekilde istediğini kolayca alabileceğini düşünüyor. Evet belki alsa da sonra pişman oluyor netekim.

Sitelerde Paylaş
On 15.10.2020 at 20:32, bidonadam2 said:

İşte bu noktada evlilik mantıksız oluyor. Niye malıma ve kazancıma ortak alayım ki. Cinsel ihtiyacımı vede duygusal ihtiyacımı zaten her yaşta flört ederek gideririm. Belki evlenmemek daha çok güven verir bu durumda.  

Erkek cesur olacak , çok kazanacak, zeki olacak falan filan peki niye? Sadece bir kadını memnun etmek için mi? Eğer bir erkek bunları yapamadığı takdirde boynuzlanacağını düşünüyorsa ve kadın da kendini bu durumda haklı görüyorsa zaten o evlilik tümüyle işkenceye dönüşür. Böyle olursa da iliğin kurumuş olacak .  

Erkek cesur olacak, tamam. Ama çok kazanacak, zeki olacak falan diye bir şey yok. Evet, onlar olursa, önce erkek kendi rahat eder, o başka mesele.

Evliğin mantıklı olması için, kadının seni seçmiş ve seçmeye devam ediyor olması gerekli. Bunu anlamaktan acz içindesiniz. Ve bunun yolu, kadını bir eli yağda, diğeri balda yaşatmak değil, ki en çok bunu yanlış anlıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
On 16.10.2020 at 09:39, RadikalKemalist said:

1066823978.jpg

Olayı doğru görüyorsunuz, ama vaziyeti kavrayamıyorsunuz.

Kadının düşünmesine, etmesine fırsat vermemen lazım, bunu önce anla. Gider sorarsan, benimle çıkar mısın diye, kadını düşünmek zorunda bırakırsın ki, onlar bunu hiç sevmez, irrite olur. Ondan sonra tabi ki çıkmaz senle. 

Ama çık benimle dersen, domine etmiş olursun, düşünme gereğini koymamış olursun, kız da tabi olur, olaylar gelişir. 

Bunu cidden anlayabilirseniz, olayın çoğunu halledersiniz. Ama çıkması demek, kalması demek değildir, bunu da unutmayın.

Sitelerde Paylaş
On 17.10.2020 at 14:03, Türk Ateist said:

İyide, erkek seçemez, böyle bir olayı yok erkek biyolojisinin.

Aşık olmak, seçmek değildir. Erkek aşık olur kadının tersine. Ama kadın seçer, seçmesini bilir, fakat aşık olmaz. Ha, kadın seçme kabiliyetini düzgün kullanabilir mi, bu başka tartışma.

Boltzmann sabitini hemen herkes bilir, bilir di mi? Ama çok kimse boltzmann dağılımını bilmez. Fakat, hayat, bu işler falan o dağılıma uyar. Git bak, kapitalizm veya sosyalizm farketmez, gelir düzeyinin dağılımı. Aynı şekilde, doğru dürüst erkeklerin, erkekler arasında dağılımı falan. Fiziksel özellikler dışında, sanki fizik kanununa uyar gibi toplumlar bu dağılım modeline uyarak şekillenir. 

Yani, bilim diyor ki, erkeklerin çoğu, fakir, miskin, ezik, perişan erkekler olacak. Bu kaçınılmaz görünüyor, maalesef.

Sitelerde Paylaş
On 15.10.2020 at 09:26, Türk Ateist yazdı:

Çok haklısın, bu çok önemli. Karşıdaki bir şey söylüyor ve yapıyor, o yaptığı veya söylediği şey bir şekilde bizi rahatsız ediyor veya içimize sinmiyorsa onu ciddi ciddi bir düşünmek veya kişiyi daha dikkatli gözlemlemek lazım. 

Yani doğru olmayan kişi aslında mutlaka birtakım sinyaller verir ama hoşlanmak, aşk gibi duygular onları görmezden gelmemize neden olabiliyor. Bazen de ilişkiyle ilgili yapılan olumlu planlar, o güne dek yapılmış yatırım ve umut, gerçeği görmeyi reddetmeye neden olabiliyor. Kadın için de erkek için de geçerli bu.

Sonra gelip sana anlatıyor diyelim... E sana bir dolu sinyal vermiş, nasıl davranacağı belli biriymiş aslında diyorsun ama geçmiş olsun...

Çok fazla ego yapmaya gerek yok. Herkes, hepimiz aldatılabiliriz. Bu bizim iyi veya kötü olduğumuzu göstermez her zaman. En tehlikeli düşünce biçimi "Ben bunu haketmedim" dir. O yüzden aldatılmak çoğu zaman karşıdakiyle ilgilidir ve bizim hakedip haketmediğimize bakmaz. 

Tabii burada kendimizin daha normal, düzgün, güvenilir insanlar olduğumuzu varsayıyoruz. 

Genç erkek kardeşlerimize bu konuda söyleyebileceğimiz en önemli şey de şu:

Kadın kendini güvende hissediyorsa sizinle, çok sevildiğini bilip hemen her bakımdan tatmin olabiliyorsa aldatmaz. Sizden başkasını gözü görmez. Bu onu şımartmak,  her istediğini yapmak, maymuna dönmek demek değil tabii. Kadını memnun edeyim diye maymuna dönen erkekler en önce aldatılanlar oluyor zira. Biraz erkek ol diyoruz biz onlara. Bunu da anlayabilen pek az gerçi..

Aman ne yaparsanız yapın, n'apiyim...

Benimde hemfikir olduğum şeyleri söylediğin için teşekkürler, iyiki varsın gerçekten .bu başlık altında yazdıkların çok aydınlatıcı ve umut verici çünkü bu ülkede okadar bulanık zihhinli insan varki,net düşünceleri olan insanların olduğunu görmek insanı bir nebze olsun mutlu ediyor.

tarihinde TanrıBeniNiyeKorudu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 saat önce, anibal yazdı:

Erkek cesur olacak, tamam. Ama çok kazanacak, zeki olacak falan diye bir şey yok. Evet, onlar olursa, önce erkek kendi rahat eder, o başka mesele.

Evliğin mantıklı olması için, kadının seni seçmiş ve seçmeye devam ediyor olması gerekli. Bunu anlamaktan acz içindesiniz. Ve bunun yolu, kadını bir eli yağda, diğeri balda yaşatmak değil, ki en çok bunu yanlış anlıyorsunuz.

Sen ilkel duygulara göre genelleme yapıyorsun. Erkekler de seçici davranır. Öyle nefes alsın yeter tarzındaki yaklaşım ilkel tarım toplumlarında var. Günümüze kadar gelmiş olabilir ama günümüzde boşanma ve ayrılma konusunda erkekler daha ısrarcı. Eğer erkek seçici olmasaydı eşini aldatmazdı.  

Kadınların seçici davranması genelde onların rekabetçi karakterinden kaynaklanır. Çünkü onların istediği çoğunlukla erkeğin tipi karizması falan değil. Onlar çoğunlukla erkeğin elindeki imkana sahip olmayı hayal ederler.

Senin dediğin gibi tipler de olabilir. Ama ben erkek olarak çıktığım kızları seçerim. Öyle off aman kıza bak tarzında peşine koşmam.  

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...