Jump to content

Kemalizm Türklüğün şahlanışıdır

Recommended Posts

Türkler Osmanlı döneminde etrak-ı biidrak gibi sıfatlarla anılır ve üçüncü sınıf vatandaş olarak görülürdü. Osmanlı'da Araplar ve dönme devşirmeler daima el üstünde tutulurken Türkler sadece tarımla uğraşan ve askerlik yapan bir topluluğa indirgenmişti. Osmanlı'da "Türk'üm" demek bile ayıp karşılanırdı.

Türklerin Arap dinini kabul edip milli benliğinden uzaklaşması Osmanlı döneminde zirveye ulaşmıştı. Asırlar boyu Arap dini için savaşmaktan Türklerin milli rabıtaları gevşemiş ve milli hisleri uyuşmuştu. Türkler, bir ümmet kişiliksizliğinin içinde eriyip gitmek üzereydi ki... Atatürk diye bir adam çıktı. Ümmetçiliğe ve Arap seviciliğine çok ağır darbeler indirerek Türkleri yeniden bir ulus yaptı. Unutulmaya yüz tutmuş Türklüğün büyük medeni vasfı ve kabiliyeti, Ulu Önder'in de dediği gibi âtinin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğuyordu. 

Asırlardır itilip kakılmış ve milli benliğini neredeyse tamamen kaybetmiş Türk ulusu, Atatürk'ün devrimi sayesinde yeniden milli şuur kazanmaya başladı. Artık Türk, yoksul ve ezik bir kul değil; ülkenin asli unsuru ve yegane efendisiydi. 

Eğer Atatürk; cumhuriyeti Türk üst kimliği ve Türk kültürü üzerine kurmamış olsaydı, "Türkiye Türklerindir" demeseydi belki de Türk ulusu bugün asimile olmuş olacak yani dünyadan silinecekti.

Bugün düşmanlarımız bizim Kemalizm'den kopmamız, Türk üst kimliği değil de alt kimlikler üzerine kurulu bir ülke haline gelmemiz, yeniden ümmet olup Türklük bilincimizi kaybetmemiz için devamlı propaganda yapıyor. Bu propagandalara asla aldanmamalı ve Kemalizm'e daha da çok sarılmalıyız.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir ulusun kurtuluş değerleri sayılan şeyleri bir ırka mal etmek doğru değildir. Hakkını veren herkes bu ülkede yaşayabilir. Irkın bir önemi yok. 

Eziklik üzerinden faşizme övgüler sermişsin.

Türkü kimse ezmedi , kim ne gördüyse zamanında uyuşuk ve tembel olduğu için görmüştür.

Sitelerde Paylaş

Verimsiz asya topraklarında yaşarken normal karşılanabilir ama dünyanın en verimli  anadolu topraklarında  hala ilkel durumdayız.

İçeriği saçma olsada arapların kuranı yahudilerin tevratı çinlilerin tao te ching vb kitapları  var.
Türklerin dillerini kültürlerini unutmamak için yanlarında taşıdıkları böyle bir kitabı yok.

Çocuklarımız için  para  mal  mülk biriktirmiyoruz.(seks,uyuşturucu,hac vb şeylere harcıyoruz.)

Günlük hayatta karşılaşıp çözdüğümüz  problemleri gelecek nesile çocuklarımıza aktarmıyoruz.

Çocuklarımız hayata hep sıfırdan başladıkları için gelişemiyorlar.Her şeyi yeniden keşfetmek zorunda kalıyorlar.Ömür kısa.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, bidonadam2 yazdı:

Bir ulusun kurtuluş değerleri sayılan şeyleri bir ırka mal etmek doğru değildir. Hakkını veren herkes bu ülkede yaşayabilir. Irkın bir önemi yok. 

Eziklik üzerinden faşizme övgüler sermişsin.

Türkü kimse ezmedi , kim ne gördüyse zamanında uyuşuk ve tembel olduğu için görmüştür.

Faşizm dediğin ne senin?

Faşist kim?

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Googler yazdı:

Faşizm dediğin ne senin?

Faşist kim?

Senin anlayacağın dilde faşizm şöyledir, en çok oyu ben aldıysan herşeyi yaparım, yada iktidarı ele geçirdiysem her şeyi yaparım kanun benim diyen guruplardır.

Faşizmin hukuku olmaz tamamen iktidar gücünü referans alır. Faşist ülkelerde çocuk bezinden ÖTV alınırken lüks yatlara mazot vergisiz satılır, pırlanta dan vergi alınmaz. Esnafa gecikme faizi uygulanırken faşist kadronun tüm borcu silinir.

İşte faşizm budur. Ve toplum bunu vatan sağolsun devlet varolsun diyerek savunur. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, bidonadam2 yazdı:

Senin anlayacağın dilde faşizm şöyledir, en çok oyu ben aldıysan herşeyi yaparım, yada iktidarı ele geçirdiysem her şeyi yaparım kanun benim diyen guruplardır.

Faşizmin hukuku olmaz tamamen iktidar gücünü referans alır. Faşist ülkelerde çocuk bezinden ÖTV alınırken lüks yatlara mazot vergisiz satılır, pırlanta dan vergi alınmaz. Esnafa gecikme faizi uygulanırken faşist kadronun tüm borcu silinir.

İşte faşizm budur. Ve toplum bunu vatan sağolsun devlet varolsun diyerek savunur. 

Bak sen neler de biliyormuşsun böyle.

Be hey bok kafalı! Bunların Kemalizmle ne ilgisi var? 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Googler yazdı:

Bak sen neler de biliyormuşsun böyle.

Be hey bok kafalı! Bunların Kemalizmle ne ilgisi var? 

Hey yavrum be sidiği fazla içince okuduğunu da anlamamışsın. Kemalizm diye faşizm anlatılıyor bu ülkede aç bidaha oku ama abilerinin idrar borusunu  fazla emmeden oku tamam mı? 

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, bidonadam2 yazdı:

Hey yavrum be sidiği fazla içince okuduğunu da anlamamışsın. Kemalizm diye faşizm anlatılıyor bu ülkede aç bidaha oku ama abilerinin idrar borusunu  fazla emmeden oku tamam mı? 

Senin gibi picleri neden burada tutarlar ki?

Ulan adam geldiği günden beri ben trolüm diye bağırıyor. Ve bizim yönetim hala uyukluyor. 

Anlaşılan bu forumda değişen hiçbir şey yok. Yöneticiler kafasına göre takılıyor. 

Bir daha böyle bir şeye tanık olmak istemiyorum. Bu pisliği derhal göndereceksiniz!

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Googler yazdı:

Ulan adam geldiği günden beri ben trolüm diye bağırıyor. Ve bizim yönetim hala uyukluyor. 

Anlaşılan bu forumda değişen hiçbir şey yok. Yöneticiler kafasına göre takılıyor. 

Bir daha böyle bir şeye tanık olmak istemiyorum. Bu pisliği derhal göndereceksiniz!

Boşver kale alma şu Kürtçüyü.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Googler yazdı:

Ulan dipsiz salak tecavüze uğrarken çıkardığın sesleri burada fikir diye belirtme. Zira arkanda ben de olabilirim.

Gelelim Kürtçü zırvalığına, yazdığım hiçbir yazıda Kürt yada türk diye ırk belirtmemişken neden Türk olarak yorumlayıp üstünüze alındınız. 

Kemalizm üzerinden ırkçılık yapamazsın diyorum bunun neresi Kürtçülük oluyor. Kemalizm bir milletin kurtuluş mücadelesidir ama sen istiklal marşını bile bir ırka mal etmeye çalışıyorsun.

Barbarların genel özelliklerinden bahsediyorum üzerine alınan iki tane ırkçı gelmiş burada tarih dersi vermeye kalkıyor.

Bana bulşamadan önce ırkçılığı sana öğreten İngilizlere bak. İngiliz in borusuyla burada Türkçülük taslamayın.

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, bidonadam2 yazdı:

Tayyip faşizmini anlatmışsın burayı anladık, peki bunun Atatürk'le alakası nedir?

5 saat önce, bidonadam2 yazdı:

Barbarların genel özelliklerinden bahsediyorum

Kim bu barbarlar?

Sitelerde Paylaş
On 22.10.2020 at 11:53, husnu yazdı:

Türklerin dillerini kültürlerini unutmamak için yanlarında taşıdıkları böyle bir kitabı yok.

Türklerin dilleri, kültürleri, yazılı tarihi her şeyi var ama kuran denen uydurma kitap yüzünden kendilerini unutuyorlar ve unutturuyorlar.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, bilgivehis yazdı:

Tayyip faşizmini anlatmışsın burayı anladık, peki bunun Atatürk'le alakası nedir?

Kim bu barbarlar?

Atatürk'le alakası yok zaten , Atatürkçü lerle alakası var. Bir milletin ortak değerlerine dayanarak başkasına baskı kuranlara alakası var. Aynısını dinciler de yapıyor.

Faşizm hesap vermez hep hesap sorar. Bak bakalım iki taraftan da iktidarken hesap veren var mı? Her yaptıklarını %100 haklıyız diyerek yapıyorlar.

Barbarlar kimdir diyorsan çok basit , barbarlık yapanlardır.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, bilgivehis yazdı:

Türklerin dilleri, kültürleri, yazılı tarihi her şeyi var ama kuran denen uydurma kitap yüzünden kendilerini unutuyorlar ve unutturuyorlar.

1000 2000 yıllık Türkçe yazılmış  kitaplara örnek bekliyorum.
Dikilitaşları örnek verme onları her yere götüremezsin. :)

O dikilitaşları zaten çinli ustalara yaptırmışlar.

Birleşmiş milletlerde arapça resmi diller içinde yer alıyor.

Türkçe nerede? standart  ortak bir dil yok Türk devletlerinin.

Kurana  boş yere kızıyorsun.

cambridge oxford ayarında bir universitemiz  bile yok.1200 lü yıllarda kurulmuş bunlar.

Biz o devirde hala göçebe  yaşıyorduk.

selçukludaki osmanlıdaki medreselerde zaten bilimsel eğitim denilen birşey yok.

resmi dilleri zaten arapça farsça türkçe karışımı.
eğitim halka inmemiş kendini üstün gören azınlığın elinde.

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, TanrıBeniNiyeKorudu yazdı:

Kemalizm gerçekte Atatürkü temsil etmez ,günümüzde dogmatik aptalca ne üdüğü belirsiz bir hal almıştır ,Atatürk'ün ağzından Kemalizm diye bir kelime duymadım ben.Kemalist zihniyet ona bilinçsizce tapmış  bir güruhun uydurduğu aptalca bir safsatadır...

Sen Kemalizmden değil Tayyibizimden bahsediyorsun. 

Yukarıda sıçtığın satırlarda Kemalizm yerine Tayyibizm yazınca bağlama cuk oturuyor.

Bu gerçek esasen senin kişiliğini de gözler önüne seriyor. 

Bilmem farkında mısın?

Sitelerde Paylaş

Ama forumda dahiler hiç eksik olmaz. 

Ve bu başlıkta başka bir dahi daha var. 

Öyle bir dahi ki bu, dehasıyla özdeşleşmiş bir vecizesi var:

"Barbarlar kimdir diyorsan çok basit , barbarlık yapanlardır."

Harika değil mi? Üstün bir zeka ürünü bu tanımlama. Barbar elbette berber değil, barbarlık yapan kimse işte. Sütçü süt sağan kimse. 

Yine örneğin, üç kağıtçı kim? Üç kağıtçılık yapan kimse! Ne müthiş tanımlama! 

Türkler barbardır demeye bile g.tü yemiyor. Çünkü şu üç kuruşluk hezeyanlarını kusmak için bile yüreklilik gösterip açıkça niyetini belli edemiyor. 

Bilinçaltının altında kıvranıp duruyor. 

Gerizekalılar, zavallılar, kişiliksizler tarafından yönetilen böyle bir forumdan atılmayı bile göze alamıyor!

Sitelerde Paylaş

Kemalizm'in Atatürk ile ilgisinin olmadığı ve sonradan uydurulduğu iddiası Atatürk düşmanlarının uydurduğu bir yalandır.

Kemalist kelimesi ilk kez İngilizler ve Yunanlar tarafından Kurtuluş Savaşı sırasında Kuvâ-yi Milliyecileri tanımlamak için kullanıldıysa da bu kavram Atatürk ve arkadaşları tarafından da benimsenmiş ve 1935 CHP Kurultayı'nda kullanılmıştır. 

Atatürk'ün en yakın arkadaşlarından ve Kemalizm'in en önemli kuramcılarından birisi olan Mahmut Esat Bozkurt da eserlerinde bu kelimeyi sık sık kullanır. 

Kemalizm değil tam aksine Atatürkçülük kelimesi sonradan uydurulmuştur. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...