Jump to content

FETTULLAH GÜLEN, Gülle Davutoğlu ikiside gelip beni ZİYERET ettiler dedi.

Recommended Posts

İşte böyleee,

Bakın FETTULLAH  GÜLÜ AKP den kimler ziyerete gitmişler ve neler olmuş.

Gülen 15 Temmuz’un yıldönümünde yine tehdit etti

FETÖ lideri Fethullah Gülen, ABD'li radyo kanalı NPR’den Robert Siegel’e bir röportaj verdi...

gulen-15-temmuzun-yildonumunde-yine-tehdit-etti-1207171200_m2.jpg?v=1525886800
12.07.2017 02:54  font_02.gif font_04.gif

FETÖ lideri Fethullah Gülen, ABD'li radyo kanalı NPR’den Robert Siegel’e bir röportaj verdi. Gülen röportajında eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kendisini ziyaret ettiğini söyledi.

-

Gül konuyla ilgili açıklama yaptı ve "Görevlerim süresinde kesinlikle bir görüşmem olmamıştır" dedi.

-

Gülen röportajda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı doğrudan hedef aldı. Gülen, 

-

“Erdoğan beni bitirebilirse hareketteki herkesin çözülebileceğini düşünüyor ama bu hareket Tanrı’ya bağlı bir sevgi ve özveri hareketidir. Bizden sonra da insanlar harika işlerini yapmaya devam edecektir” diye konuştu.

-

Gülen, röportajında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ismini kendisini ziyaret edenler arasında ilk kez verdi.

-

“Binlerce insan burayı(beni) ziyaret etmek için geldi” diyen Gülen, “Ziyaret edenler arasında

50 milletvekili yanı sıra

Abdullah Gül

ve Ahmet Davutoğluda bulunuyordu” diye konuştu.

Gülen bu cümlesinin ardından ise 

-

“Bu nedenle, birçok insan beni tanıyor olabilir, ancak ben onları tanımıyorum” ifadelerini kullandı.

-

Röportajda, Türkiye’de milyonlarca destekçisi olduğunu söyleyen Gülen, darbenin sorumluluğunu ise 15 Temmuz 2016’dan bu yana olduğu gibi, reddetti.

-

Türkiye’nin geleceğiyle ilgili “umutsuz” olduğunu söyleyen Gülen,

buna karşın “kendisini umutlandıran şeylerin” de olduğunu vurguladı.

-“YÜZÜNE TÜKÜRMEK İSTERİM”

Röportajda Gülen’e Türkiye’de idamın geri getirilmesi talepleri de soruldu. Gülen bu soru karşısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik çok sert ifadeler kullandı. Erdoğan’ı isim vererek ilk kez bu kadar sert eleştiren Gülen, şunları söyledi:

“Son yıllarımı yaşıyorum.

Beni asmak için ölüm cezasını geri getirmeye karar vermiş olsalar bile son arzun nedir diye sorduklarında, bu acıya sebep olan ve binlerce masum insana baskı yapan kişiyi söyleyebilirim, yüzüne tükürmek istiyorum.”

-

Bu sözler üzerine röportajı yapan Robert Siegel, Gülen’e “Erdoğan mı” diye sordu.

Gülen ise “Başkası değil, baskıyı yapan o” yanıtını verdi.

-

Röportajın sonunda ise Gülen, Türkiye’deki anayasanın ABD anayasası gibi olması gerektiğini söyledi.

Gülen, “Türk anayasasının Amerikan anayasası üzerinde modellenmesi gerektiğini daha önce de söylemiştim.

Amerika, böyle bir anayasa altında 300 milyonun üzerinde homojen olmayan bir toplum.

Böyle bir şey Türkiye için çok etkili olurdu” dedi.

-

GÜL'DEN AÇIKLAMA

Konuyu Odatv'nin gündeme getirmesinin ardından Abdullah Gül açıklama yaptı. 11. Cumhurbaşkanlığı resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
"11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün bugün bir medya organında hakkında çıkan asılsız haberler ile ilgili açıklamalarıdır:
'Düşünce,

din

ve siyaset anlayışım açısından hayatımın hiçbir döneminde yakınlık duymadığım bu örgüt lideri ile;
Başbakanlığım,

Dışişleri Bakanlığım

ve Cumhurbaşkanlığı görevlerim süresinde kesinlikle bir görüşmem olmamıştır.

-
Kamuoyunun bilgisine.'"

cumhur.JPG

Odatv.com

pensilvanyadan-gorusmedim-diyen-abdullah

Tolonbey:Onların kafaları çok karışık,HATIRLATIRSAN  iyi olur. 
Dedeniz                    
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

GÜLENİN çocukluk arkadaşlarım ı bunlar.

Boyut

Renk

Tür

Zaman

Kullanım Hakları

Yeni içerik başarıyla yüklendi. Daha fazla içerik görmek için sayfayı aşağı kaydırın.

İzmir, Türkiye - İnternet adresinizden - Daha fazla bilgi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...