Jump to content

Bakara-282.( borç konusunda 1 erkek 2 kadın şahid)olayına son noktayı koyalım!

Recommended Posts

10 dakika önce, bayşapka yazdı:

@acizlerdenbiri

Şeriat altında ölüme mahkum edilen insanları "islamı karalama kampanyası" olarak gösteren makale yapıştırıp, geyik ot yiyor diye vahşeti onaylamaya getiriyorsun. İç organlarının da sana hediye olarak gökten indirildiğini sanıyorsun herhalde. 

Gelgelelim düşünmeden yapıştırdığın makaleler, gelişigüzel ve tembelce yazılmış "cevap"lar kimsenin bir işine yaramıyor. Ha bunlarla sen mutlu olabilirsin, ama başkasının işine yaramıyor. Bir diyalog oluşturmuyor, karşılıklı anlayışla ise alakası yok. 

Evren, yaşam müslümanların putudur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 190
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Komodo ejderinin nasil avlandigindan haberi yok acizin.

Senden daha hizli kostuguna eminim.

Cok sabirlidir, önce ufak bir isirik atar. Sonra enfeksiyon kaparsin, kacarsin ama bir müddet sonra rahatsizlanirsin ve kaslarin islevini yitirir , yigilir kalirsin. Seni saatlerce takip eder, izini sürer ve düstügün yerde seni bulur canli canli yer.

Bu tanri tam bir sadist. 

Gerci herseye gücü yeten, herseyi bilen bir tanrinin böyle garip seyler ile oynamasi onu tanri degil rezil, cirkin, deli gibi isim bulamadigim birsey yapar. 

Bence cok fazla güvenme tanrina.

Senin icin cok acayip planlari olabilir öbür tarafta.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, deadanddark yazdı:

Komodo ejderinin nasil avlandigindan haberi yok acizin.

Senden daha hizli kostuguna eminim.

Cok sabirlidir, önce ufak bir isirik atar. Sonra enfeksiyon kaparsin, kacarsin ama bir müddet sonra rahatsizlanirsin ve kaslarin islevini yitirir , yigilir kalirsin. Seni saatlerce takip eder, izini sürer ve düstügün yerde seni bulur canli canli yer.

Bu tanri tam bir sadist. 

Gerci herseye gücü yeten, herseyi bilen bir tanrinin böyle garip seyler ile oynamasi onu tanri degil rezil, cirkin, deli gibi isim bulamadigim birsey yapar. 

Bence cok fazla güvenme tanrina.

Senin icin cok acayip planlari olabilir öbür tarafta.

peki, detaylarda kaybolmaya devam .

Komik, daha doğrusu traji-komik.

Evrende  yaşam oluşturulacak, bir elmanın bile var olması için galaksiler, güneşler vs lazım ama komodo ejderi ceylanı neden vahşice öldürüyormuş, böyle tanrı mı olurmuş. Hani geçim sıkıntısı derdine düşüp yavrularınızı öldürmeyin ayeti varmış ama falanca kuş yavrysunu yuvadan atıyormuş.. kuşun haberi var sanki ayetten.Ayrıca daha önce anne kuş oldunuz mu? daha önce tanrı oldumuz mu, her konuda fikriniz var ama ne kuş oldunuz ne tanrı. 

Falanca bölgeler kurakmış, yağmur almıyormuş, tanrı ayetlerinde bulutlarla yeryğzüne yağmur yaptırdığından bahsediyormuş ama falanca yer kurakmış.. dünyanın %10 u kurak olmak durumundadır belki, belki % 5 i dir bilmiyorum şu an.

belki oradaki sıcaklık dünyanın dengesinde rol oynuyordur, tıpkı @Buzullar bölgesinde , kutuplarda -45 derecelerde coğrafyalar olduğu gibi. Belki öyle olması gerekiyor, belki insanlar o coğrafyaya yerleşmemeli ya da göç etmeliydi. 

Tanrının içindesiniz ve onu göremediğiniz için  yok diyorsunuz, balık da suda suda olduğunun farkında değil

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

Evrende  yaşam oluşturulacak, bir elmanın bile var olması için galaksiler, güneşler vs lazım ama komodo ejderi ceylanı neden vahşice öldürüyormuş, böyle tanrı mı olurmuş.

Yani bir tanri icin kim kimi nasil yemis, kim kimi nasil sey etmis önemli degil diyorsun. Biliyorsun hayvanlar tarafindan aci cekerek öldürülen insanlar var. Sadece insan insani degil , hayvan insani, insan da hayvani acilar cektirerek öldürüyor. 

Tüm bunlara tanri gibi sende gözünü kapatmis olmalisin ama ayni dini paylastigin insanlar icin üzülebiliyorsun.

Büyük ihtimal tanrin da üzülüyordur.

Peki üzülebilen bu tanri sence kendisinden haberi olmayan diger canlilara duyarsiz kalabilir mi?

kuşun haberi var sanki ayetten.

Olsaydi fena mi olurdu. En azindan farkli bir yöntem arardi. Yaratilani severdi yaratandan ötürü belki.

Bosver sen simdi kutuplari , dünyanin dengesini. Cennette ortam nasil. Yuvarlak mi düz mü, iki kutuplu mu , on mu? Ondan haber ver.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

peki, detaylarda kaybolmaya devam .

Komik, daha doğrusu traji-komik.

Evrende  yaşam oluşturulacak, bir elmanın bile var olması için galaksiler, güneşler vs lazım ama komodo ejderi ceylanı neden vahşice öldürüyormuş, böyle tanrı mı olurmuş. Hani geçim sıkıntısı derdine düşüp yavrularınızı öldürmeyin ayeti varmış ama falanca kuş yavrysunu yuvadan atıyormuş.. kuşun haberi var sanki ayetten.Ayrıca daha önce anne kuş oldunuz mu? daha önce tanrı oldumuz mu, her konuda fikriniz var ama ne kuş oldunuz ne tanrı. 

Falanca bölgeler kurakmış, yağmur almıyormuş, tanrı ayetlerinde bulutlarla yeryğzüne yağmur yaptırdığından bahsediyormuş ama falanca yer kurakmış.. dünyanın %10 u kurak olmak durumundadır belki, belki % 5 i dir bilmiyorum şu an.

belki oradaki sıcaklık dünyanın dengesinde rol oynuyordur, tıpkı @Buzullar bölgesinde , kutuplarda -45 derecelerde coğrafyalar olduğu gibi. Belki öyle olması gerekiyor, belki insanlar o coğrafyaya yerleşmemeli ya da göç etmeliydi. 

Tanrının içindesiniz ve onu göremediğiniz için  yok diyorsunuz, balık da suda suda olduğunun farkında değil

Evren, yaşam, elma, armut anladık da şunları yapan allah kötülük, merhametsizlik yapmış mıdır, işkence edip, zulmetmiş midir? Soru bu. Ama tabi anlayış da şu. Evreni, yaşamı yaratan yaratıcıdır o, eee yaratıcı olduğuna göre kötülük yapmadı, işkence edip, zulmetmedi tabi. Yaratıcı olunca kötülük, merhametsizlik yapmıyor. Ne alakaysa artık.

Çocuğunuzu yoksulluk korkusuyla öldürmeyin diyen allah yavrusunu yuvadan atan bir leylek de tecelli etmedi mi size göre? Kabilin habili öldürmesini eleştiren allah kardeşini gagalayan bir kartal da tecelli etmedi mi size göre? Benim dediğim bu yani. Kuş ayeti bilmiyor da, o kuşta tecelli ediyor dediğiniz allah biliyor tabi. Sonuçta o kuşa bakarak allahı görmüyor musunuz siz?

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Buzul yazdı:

Evren, yaşam, elma, armut anladık da şunları yapan allah kötülük, merhametsizlik yapmış mıdır, işkence edip, zulmetmiş midir? Soru bu. Ama tabi anlayış da şu. Evreni, yaşamı yaratan yaratıcıdır o, eee yaratıcı olduğuna göre kötülük yapmadı, işkence edip, zulmetmedi tabi. Yaratıcı olunca kötülük, merhametsizlik yapmıyor. Ne alakaysa artık.

Çocuğunuzu yoksulluk korkusuyla öldürmeyin diyen allah yavrusunu yuvadan atan bir leylek de tecelli etmedi mi size göre? Kabilin habili öldürmesini eleştiren allah kardeşini gagalayan bir kartal da tecelli etmedi mi size göre? Benim dediğim bu yani. Kuş ayeti bilmiyor da, o kuşta tecelli ediyor dediğiniz allah biliyor tabi. Sonuçta o kuşa bakarak allahı görmüyor musunuz siz?

Sevgili buzul! Dünya mutluluklar ve acılar dünyasıdır. Dünyada acılar vardır elbet fakat  fakat sorduğun sorunun cevabı " hayır " ALLAH kötülük, merhametsizlik yapmamıştır. Sorduğun, soracağın soruların %99 una cevap veremem , ilk filler, antiloplar nasıl yaratılmıştır falan.. bilemem . Bilebildiğim tek ama garanti bir gerçek var, şüphesiz , benim için şüphesiz bir gerçek, yaratıcı var.

Ve en önemlisi bu.

Sitelerde Paylaş
52 minutes ago, acizlerdenbiri said:

Dünya mutluluklar ve acılar dünyasıdır. Dünyada acılar vardır elbet fakat  fakat sorduğun sorunun cevabı " hayır " ALLAH kötülük, merhametsizlik yapmamıştır.

Dünyada acı olduğunu kabul ettiğine göre bu acıya sebep olmak nasıl kötülük ve merhametsizlik olmuyor?

Sitelerde Paylaş
20 hours ago, acizlerdenbiri said:

dünyada mutluluk olduğunu da kabul ediyorum, buna sebep olmak nasıl iyilik ve merhametlilik olmuyor?

Yani bir tanrının biraz mutluluk vermesi ona kötülük yapma hakkı mı veriyor? Mesela bir arkadaşın sana bir kötülük yaptığında "Olsun, geçen de bana iyilik yapmıştı." diye mi düşünüyorsun?

Ya da şu örneği düşün: Adamın birisi pedofili, küçük çocuklara tecavüz ediyor, onları suistimal ediyor ama aynı zamanda falan kurumlara bağış yapıyor. Şimdi bu adamı ama bu adam da şu kurumlara bağış yapıyor o halde küçük çocuklara tecavüz etme ve onları suistimal etme hakkı vardır mı diyorsun? Bu ne biçim bir düşünme tarzı?

Soru: Birinin bir iyilik yapması ona kötülük yapma hakkı verir mi?

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, sağduyu yazdı:

Yani bir tanrının biraz mutluluk vermesi ona kötülük yapma hakkı mı veriyor? Mesela bir arkadaşın sana bir kötülük yaptığında "Olsun, geçen de bana iyilik yapmıştı." diye mi düşünüyorsun?

Ya da şu örneği düşün: Adamın birisi pedofili, küçük çocuklara tecavüz ediyor, onları suistimal ediyor ama aynı zamanda falan kurumlara bağış yapıyor. Şimdi bu adamı ama bu adam da şu kurumlara bağış yapıyor o halde küçük çocuklara tecavüz etme ve onları suistimal etme hakkı vardır mı diyorsun? Bu ne biçim bir düşünme tarzı?

Soru: Birinin bir iyilik yapması ona kötülük yapma hakkı verir mi?

sana göre kötülük yapıyor bana göre kötülük yapmıyor. Bu olan bitenden senin anladığın şey. olan biten içinde onun kötülük yaptığını gösteren örnekler veriniz.

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

sana göre kötülük yapıyor bana göre kötülük yapmıyor. Bu olan bitenden senin anladığın şey. olan biten içinde onun kötülük yaptığını gösteren örnekler veriniz.

Doğada  ne olsa Allah kötülük  yapmış  derdiniz  merak ediyorum?

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Doğada  ne olsa Allah kötülük  yapmış  derdiniz  merak ediyorum?

Ben kuran'ın ilahi bir kitap olduğuna inanıyorum ve o kitapta ALLAH 'ın yalnızca merhametli değil merhametlilerin merhametlisi olduğu yazıyor. Ne olursa olsun ALLAH kötülük yapmıştır diyemem,aciz ve son derece küçük aklımın kavrayamadığı hikmetler vardır ve ben onları kavrayamadığım için ona kötülük yapmıştır dersem bu benim yanlışım olur. 

Dileyen dilediğine tapar, seçme şansı verilmiş, ben bir yaratıcı var diyenlerdenim ve en mantıklı senaryo olarak semadan gelen sözlerin derlendiği kitaplar ve onların gönderildiği peygamberler haberine inanmayı seçiyorum. Özgürüz hepimiz, dileyen dilediğini seçer.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

Ben kuran'ın ilahi bir kitap olduğuna inanıyorum ve o kitapta ALLAH 'ın yalnızca merhametli değil merhametlilerin merhametlisi olduğu yazıyor. Ne olursa olsun ALLAH kötülük yapmıştır diyemem,aciz ve son derece küçük aklımın kavrayamadığı hikmetler vardır ve ben onları kavrayamadığım için ona kötülük yapmıştır dersem bu benim yanlışım olur. 

Dileyen dilediğine tapar, seçme şansı verilmiş, ben bir yaratıcı var diyenlerdenim ve en mantıklı senaryo olarak semadan gelen sözlerin derlendiği kitaplar ve onların gönderildiği peygamberler haberine inanmayı seçiyorum. Özgürüz hepimiz, dileyen dilediğini seçer.

Hem bunlara neden olan, hem de merhametsizlik yapmayan, zulmetmeyen, kötülük yapmayan bir tanrı uydurulursa işte ortaya da böyle bir oksimoronluk, mantıksızlık ortaya çıkar. Buna iman edilmesi durumunda da, bu oksimoronluk, bu yanlış savunmak durumunda kalınılır. Buradan şu sonuca ulaşabiliriz. İslama iman inkara, kafirliğe, yalana, oksimoronluğa neden olur.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Buzul yazdı:

Hem bunlara neden olan, hem de merhametsizlik yapmayan, zulmetmeyen, kötülük yapmayan bir tanrı uydurulursa işte ortaya da böyle bir oksimoronluk, mantıksızlık ortaya çıkar. Buna iman edilmesi durumunda da, bu oksimoronluk, bu yanlış savunmak durumunda kalınılır. Buradan şu sonuca ulaşabiliriz. İslama iman inkara, kafirliğe, yalana, oksimoronluğa neden olur.

aynaya baktığında gördüğün suratı kim yarattı, kimse mi?

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

Diyelim ki bu evreni yaratan bir yaratıcı var. Yaratıcı olması, onun merhametsizlik yapmadığı, zulmetmediği anlamına mı gelir? Gelmez. Zaten bu dünyadan da, merhametsizlik yapmayan, zulmetmeyen bir tanrı da çıkmaz. Öyleyse hem bunlara neden olan, hem de merhametsizlik yapmayan, zulmetmeyen tanrı düşüncesi yanlıştır. Bu da bize içeriğinde böyle bir tanrı barındıran dinlerin yanlış olduğunu gösterir.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

aciz ve son derece küçük aklımın

Iste o kücücük aklinla neden bize tanrini savunuyorsun. Neden insanlari mesgul ediyorsun. 

Hepiniz onun avukati olmussunuz. O kadar zavalliki karsima gecip konusmaya cesareti yok. Belki utaniyor diyecegim ama görünen o ki ha duvar ha senin tanrin.

10 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

Gevezelik etme. 

Sitelerde Paylaş

O zaman ateistlerle  objektif  olarak  tartişma şansınız  kalmaz.Ateistler sizin gibi  iman edip hikmeti  vardır  deneyeceğine  göre  onlarla oetak zemin olmalı 

Sitelerde Paylaş

Aynada görülen surata bakarak tanri var, bu güzel surati ancak bir tanri yaratmis olmali diyerek tartisilmaz. 

O suratin hic bir özelligi yok, aynindan sadece dünyada 7 milyar tane var.

Kutsal kitap üzerinden de tartisilmaz cünkü bastan sona basit ve yanlis söylemlerle dolu.

Üstelik dünyada binlerce tanri varken siz iclerinden anne babanizin olani, sanki yakin akrabaliginiz var diye en cok bildiginiz tanriyi savunuyorsunuz.

11 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

O zaman ateistlerle  objektif  olarak  tartişma şansınız  kalmaz.Ateistler sizin gibi  iman edip hikmeti  vardır  deneyeceğine  göre  onlarla oetak zemin olmalı 

Objektif olmaz tabi. Islamin tanrisi diye tutturursaniz elbet olmaz.

Kutsal kitaplar üzerinden tartisilmaz.

Sadece rezil olursunuz.

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, acizlerdenbiri said:

Vereyim hemen, sakat ve hastalıklı doğan, acı içinde bir kaç gün yaşayıp ölen bebekler mesela.

Dünyada acı, keder, korku ve vahşet var mı? Var, yok diyecek halin yok ya. Söyle bakalım, hiç bir şeye ihtiyacı olmayan, her şeye gücü yeten bu muhteşem, yüce, ulu tanrı neden böyle bir maskaralığa kalkışmış? Tek başına yaşayıp giderken kıçına rahat mı batmış, canı mı sıkılmış da böyle dünya yaratmaya karar vermiş? Böyle boktan, adaletsiz, içinde acı, keder, korku, vahşet olan bir sistem yaratmasındaki amaç ne? Bir canlının böyle bir sistemde acı çekmesinden bu çok yüce, ulu varlık ne elde etmeyi düşünüyor? Bir insanı sonsuza kadar akıl almaz işkencelerle yakmak bu tanrıya ne kazandıracak?

Sitelerde Paylaş
13 hours ago, acizlerdenbiri said:

İnanmak işin kolayına kaçmaktır, düşünmekten, akıl yürütmekten, beyin yormaktan kaçınmak demektir. Asıl zor olan gerçeği, doğruyu bulmak için çabalamaktır, akıl yürütmek, beyin yormaktır.

Madem özgürüz, dilediğimiz seçeriz, o halde ne diye bir arap bedevisine inanmadığımız için sonsuza kadar yakılmamızı istiyorsun? Bir arap bedevisine inanmamak nasıl sonsuza kadar yakılmayı gerektiren bir suç oluyor, ha?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...