Jump to content

Şarkın bazı bölgeleri hikeye anlatsa bile SÖVEREK anlatır,Şöyle.........

Recommended Posts

İşte ambeleee,

Şarklılar işte ambeleee derler. Bende yarı şarklı sayılırım.Komşumuz mustafa beg oğlunu göremeyince, ulan anasını si......... oğlu nerdesin deyince,kadın bir bana baktıda döndü kocasına ula mıstafa utanmıysemmi oğlunun anasına sögiysen mıstafanın yanında.

Şarklılar çok söverler.

Almanyada fabrikada bir Bayburtlu vardı.Bir olayı anlatıırkan şöyle başlardı.Anasını si......... gittim falan yere,ordan bir pıçah aldım ,anasını si    ............ gittim eve anasını si.........  ,pıçağı bülevledim geçinin boynuna bir sürmekle geçinin gafası elimde galdı anasını si............min

Ulan dedim bu nasıl konuşmak böyle.Demesinmi bizde çoğunlukla böyle konuşurlar.

Dedimki camıya gidiyonmu dediki gitmezmiyim.Cumalara bayramlarada gidiyorum tabi.

Dedimki dua okurkende şaşırıp söymiyesin.

Dediki  bir kaç dafa bu kaza olmuştur valla:-)))  Dedeniz vay dilleri bozuhlar vay.

Dedem evde oköyün garılarına dindersi verirdi.Dedemde azgın zamparalardandı.Ben dedemi sıksık kontrol ederdim gizlice.Birgün dindersi alan kadının birine dedem dediki,senun kocan kimdur?Kadında dediki hocam GEDİM begdir benim kocam.

İÇİY

SIÇIY

Beni DÖGİY hoca efendi dedi.

Senin gibi ağızı kuranlı

Eli tespüühlü

Başı secdeli bir gocaya düşemedük kadın demezmi.

Dedemin yanıtı kadına şöyle oldu,E garı, haoni toğri soyleyursun dedi dedem.İçimdenn dedimki dedem için.Ulan moruk müsait yer olsa verenlerin tümünün üstüne çıharsın.

Biz TRABZONLUYUZ, babam oköyde hocaydı.Anam bahca kapısını açıp sokaga çıkınca komşu köylü bir erkeg  anamın önünden  devamlı osura osura  geçer.

Anam döndü eve bana dediki tanimatuğum atamun piri osura osura onumden geçti.Şeytan dediki alda şu küreğun sapini sok götine.

Anam koca YUSUF gibi bir kadındı.Kızdımı birine hemen pataklardı.Dedimki ana niye dövmedin.Dediki pak hao aklima kelmedi.Pirtaha rastlarsa pağa hau kapinun yanındaki HEREĞİ sokacağum onun kiçina.

Bizim Karadenizliler SIRIĞA HEREK derler.

Gerçekten şarkta bazı bölgelerde hep küfürlü konuşurlar.Gerçi kara denizlilerde çok ayıplı konuşurlar.

Pizum karatenizliler çok komiktur

Kıza laf atan gence bakın kız ne diyor.Oğlanı beyenmedigi için.

HAU  pompos kafana

Piraz akiilcuk tolsa

O serek muncurlarun             :Serek kabaca kadının şeyine derler

Ander çaruğum olsa             :Oğlanın dudaklarınıda koca karıların şeyine     -                                               benzetiyor kız.

Bizim HAMSİLERDA Bayburtlulardan iyi degildır.

Bir amarıkalı araştırmacı doğu karadenize araştırmaya gelir.Araştırma sonunda giderken şöyle der.Bu bölgedeki insanlar kadar enteresan insana gezdigim yerlerin hiçbirinde rastlamadim..

Askeri okul arkadaşım dediki Erzincanda KERHANAYA gittim bir karıyla yattım ona vuruldum.Senin deden hoca gidelim onada o kadının bana bağlanması için bana nuska yazsın.Dedimki hiç duymadım nuska yazdığınnı.Öyle bir teklif edersen bakarsın seni bastonlan döver.

Arkadaş nerde deden dedi deimki camıdaGötür beni camıya,ben yalnız girerim yanına birazda para veririm.

Dedimki dikkat et sopa yemiyesin.

Neyse ben köşrde saklandim.

O camiden içeri girdi.

5 dakka sonra padur küldür camıdan dışarı ckıp merdivenleri ikşer üçer atladigini gördüm ve camı kapısı kapanınca ben ortaya  çıkıp arkadaşa sordum.Ne oldu deye.

Arkadaş demezmiki senin deden din adamı degil külhan begi.Kaçmasaydım dövecekti beni.

Dedimki dedem hahlı adama kerhana garısını bana dost yap dersen olacagi budur.

Ben sana dedim o öyle şeylerden hoşlanmaz.

Köylü derki hoca efendi biz tarikat şehını görmeye gidiyoruz Sende gelecenmi.Dedem şöyle der.Tuymişumki o sigara içeyur ondan sonra kozimden TUŞMİŞTUR.Pir milyon para versenuz kormek istemem haoni.

Eeeee bunlar TEMEL ırkındandır.Bunların ne yapacağı belli olmaz.

Babam köyü 22 yılda suudu arabistana çevirdı.

Köyde ne tÜRK adeti nede ananesi nede TÖRESİ kaldı.Davullu,zurhalı,içkili,oyunlu dügünleri  bir mevlütle iki saatle sonlardırdı.

Köyün ileri gelenleri dediki ulan bu adam köyde hiçbir adet,anane,tore bırakmadı.Gelin bunu degiştirelim.Ama imama nasıl deyecez bunu.Biri derki derizki köyün garıları diyorki hoca yaşlandı, seside artık güzel çıkmıyor.Köye birgenç hoca istıyor köyün garıları diyelim.Gelip pedere bu lafı söyleyince,peder öyle bir laf ederki köyün ileri gelenlllllllllllllllllllllleri şaşırır kalır.Köylünün bu lafı üstüne.

Peder derki ola siz ne teyeyusunuz.Penum herşeyum mukemmeldır.

Sizin köyün  GARILARI HOCA  istemiyor,GENÇ  KOCA istiyorlar der bizim peder ve o gün çıkışını verir.Köylüde EŞŞEKTEN düşmüşe döner

Karadenizlinin HEMENCESİNDE  pekçok lafvardur.HEMENCE erkek için özel yapılmış torba demektir.

Ahhhhhh bu Temeller 

Bu Temellerrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Saban akşam hiç turmatan 

karilari EMERLErrrrrrrrr

Bir karadenizli doktor,HAMSİ paluği üstünde yaptığı araştırmada görerki hamsi paluği insanı çok azdururmuş:-)))))

Tedenuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...