Jump to content

Yazasım Var

Recommended Posts

Öncelikle bu başlık gereksiz şeylerden oluşuyor ve sadece iç dökme başlığı olarak kullanılmasını rica ediyorum. Yazdığım yazıyı da okumaktansa daha yararlı işler yapabilirsiniz. Takmadan bu deli deyip geçin gidin. 

Bu yaşa gelince kedimi hiç böyle hayal etmemiştim. Liseden mezun olalı 9 sene geçmiş. Her anımsadığımda küçük şoklar geçiriyorum. Şöyle bir bakıyorum da geçmiş zamanlara bazen güldürürken bazen sinirlendiriyor bazen de hüzünlendiriyor. Neler neler yapmayı hayal etmiştim hâlbuki. Yine de baktığımda yer yer mutlu ve gururlu olduğum anlar var. Şöyle ki başarısız bir çocukluk ve gençlik dönemi geçirdim. Milletin sandığının aksine çok başarılı biri değildim ya da çok çalışkan biri değildim. Ama evet zeki biriydim. Ne yazık ki zeki olmanız yetmiyor bunun üstüne zekayı kullanabilmek ve çalışmak ama çok çalışmak gerekiyor. Tam da nispeten yoğun çalıştığım bir dönemdeyim. Sınavlar bitmiyor. Sanırsın bir yıldır sınavlarla uğraşıyorum ama daha yeni başladı. Kendime bazen çok gülüyorum bu konuda. Sınavlar var ve ayağa kalkmayı tercih etmişsin ve artık yapabileceğine olan inadın da hazır. İnanç mı? Yok aslında. Ama en azından saldım çayıra mevlam kayıra kafasından çıktım. Uğraşıyorum. Evet düşük notlar alacağım elbette ama yine de sınavlara giriyorum. Çünkü ne yaparsam kardır yav. Hiç değilse finalleri halletmiş olurum. Nerden girdik nerden çıkıyoruz ama yazarken zaten bir düzen içinde olmasına bakmıyorum. Akışına geliyor işte. Bugüne kadar kadarki hayatımda birçok zorluk çektim özellikle duygusal açıdan çok ama çok zordu her şey. Beni dinlemeyen anne baba ve kendi iç dünyamın karamsarlığı. Yine de bırakmıyordum bir şekilde. Ta ki o güne kadar. Bir şekilde yapıyordum işte dersleri ve çocukluğumdan beri büyük hayallerim oldu. Geçen 28 seneye baktığımda hala büyük hayallerim var. Bunda değişen bir şey yok. Ama çocukken hayal ettiğim kişi değilim. Aslında yanlış bir hayal peşindeymişim. Açıkçası hiç olmamam gereken ve asla olamayacağım birini hayal ediyormuşum ama bunu fark etmekte bir uyanıştır. Nasıl böyle bir karaktere sahibim bilmiyorum açıkçası ama hala çocuk gibiyim. Bunun iyi yönleri olsa da kötü yönleri de var ama değişemem napak anasını satiim. Zaten değişmediğimden oldu bütün bunlar. Gerçi yine de memnunum ama bir insan kazanmak neden bu kadar zor anlamış değilim. Ama şunu anladım ki hayatta dostum dediğin ya da her şeyi konuşabilirim dediğin hatta diğer yarını bulsan bile bu yalnızlık asla ama asla bitmiyor. Çünkü temelden gelen şeylerde eksiklik var ya da aile, dostluk denilen şey öyle kolay olmuyor özellikle belli bir yaştan sonra. Hayatım boyunca arayış içinde oldum bu noktada ve evet dünyada istediğim birkaç dilek vardı. Gerçekleşti ama hep sonu hüsran oldu. Çünkü nolursa olsun bir insanın kalbine girmek o kadar kolay değilmiş bunu anladım. Nolursa olsun anlatamayacağın anlatamadığın şeyler oluyormuş ve bunu kimse anlamıyormuş. İnsanları gördüğün şekliyle kimse seni görmüyor. Heh tamam dediğin şimdi oldu dediğin anda hayal kırıklığına tekrar uğruyorsun. Sonra döngü başa sarıyor. Sonunda artık kabulleniyorsun bazı şeyleri. Ehh kötü olaylar kadar iyi olaylar da oluyor. Kendini keşfediyorsun. Hayatı görmeye başlıyorsun. Daha önce yaşadıklarını ve kendine yaptığın kötülükleri affedip yoluna bakmaya çalışıyorsun. Olmuyor ama inatla yeniden yeniden yeniden deniyorsun ve bir gün kalbinin tüm duvarları parçalanıyor. Ardından da tekrar hayata başlıyorsun. Hee tabi bu olay olana kadar kesinlikle intihara gitmişsin, bir şekilde kurtulmuşsun vs… ölüm sana gelmiş ama kurtulamıyorsun. Yine de devam ediyorsun. Düşünüyorum da… ulan hep de düşünüyorum hee ama anlatmak o kadar zor ki. Neyse yaa devamını sonra yazarım olmazsa. Burada bitsin bu.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, zemzemsuyuyolunda yazdı:

Kardeşin yok mu? Şu hayatta annen ve babandan sonra gerçekten güvenebileceğin tek kişi kardeşindir. Seni yargılamayan, senden bir beklentisi olmayan, sadece kardeşin olduğu için yanında olan. Sonsuz güvenebileceğin. Tabii aralarında kötüleri de çıkıyor.

Hocam maalesef günlük çıkarlar kardeşleri bile birbirine düşürebiliyor. 

Ayrıca dostunuzda olsa, siz siz olun kimseyle sırlarınızı paylaşmayın. 

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
On 27.11.2020 at 23:39, zemzemsuyuyolunda yazdı:

Kardeşin yok mu? Şu hayatta annen ve babandan sonra gerçekten güvenebileceğin tek kişi kardeşindir. Seni yargılamayan, senden bir beklentisi olmayan, sadece kardeşin olduğu için yanında olan. Sonsuz güvenebileceğin. Tabii aralarında kötüleri de çıkıyor.

Bazen kardeşler güvenilmezdir...

Sitelerde Paylaş
On 27.11.2020 at 22:53, pica pica yazdı:

Gerçi yine de memnunum ama bir insan kazanmak neden bu kadar zor anlamış değilim. 

bak dostum aslında şu basit cümle ile bile bence, sorununu özetlemişsin( bana öyle geldi) eğer insan kazanmak istiyorsan kalp kırmayacaksın ...ne olursa olsun sana ne yapılmış olursa olsun...  kendimede söylediğim şey budur...

tarihinde TanrıBeniNiyeKorudu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 16.02.2021 at 23:37, TanrıBeniNiyeKorudu yazdı:

bak dostum aslında şu basit cümle ile bile bence, sorununu özetlemişsin( bana öyle geldi) eğer insan kazanmak istiyorsan kalp kırmayacaksın ...ne olursa olsun sana ne yapılmış olursa olsun...  kendimede söylediğim şey budur...

Maalesef insanlara böyle yaklaşırsan bunu suistimal ediyorlar. Tatlı-sert olmakta her zaman fayda vardır. 

Sitelerde Paylaş
On 27.11.2020 at 23:39, zemzemsuyuyolunda yazdı:

Kardeşin olmasıyla alakası yok ki bunun. Kimse yok öyle güvenebileceğim. Açıkçası burada çok okunmaz diyordum anında gelmişsin lan. 😂

Sitelerde Paylaş
On 16.02.2021 at 23:37, TanrıBeniNiyeKorudu yazdı:

Kalp kırmamakla ilgisi yok ki bunun. Kalp kırmadık da noldu? Hayat işte herkes için sanırım farklı işliyor. Bazen bazılarımız yalnızlığa mahkum oluyoruz. 

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...