Jump to content

Mustafa Öztürk istifa etti

Recommended Posts

Twitterdan kendisine linç kampanyası düzenlenmiş olması türkiyede akademi için oldukça endişe verici bir durum, çeşitli twitlere göz attığımda böyle ilahiyatçı istemiyoruz gibi ifadeler var akademi demek özgür düşünce ortamı demektir başkalarının fikirlerine saygı duymak demektir bu akademiden olmayan insanların ve zihinlerin kavrayabileceği bir şey değildir kimse kimsenin keyfine göre ilahiyatçı olmak zorunda değil bunun tutarlı bir yanı da yok, akademide akademisyen olmak bir emek gerektirir buna rağmen onun ihraç edilip devletten maaş almaması gerektiğini söyleyen insanlar var bu kesinlikle adil bir söylem değil, islamı rant kapısı haline getirmiş birilerinin artık kim olduklarını bilmiyorum belki okumuşsunuzdur onun ekmek yediği alana ihanet ettiğini söylemesi insanın aklında gerçekten soru işaretleri uyandırıyor bir insan özgürce işini yapamaz mı? ilahiyat alanında çalışan birinin kendi görüşleri olabilir ve kimse bundan dolayı yargılanamaz bu fikir hürriyetine aykırıdır, bir takım hocaların kendi tribünlerindeki fanatiklerini gaza getirmesi akademiye müdahale edicidir, müslümanların twitter üzerinden düşmanca tavırları korkutucudur, böyle şeyleri okudukça kanım donuyor.

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, anibal yazdı:

Müslümandan başka ne bekliyorsun ki?

Hala islam dairesinde olduğu için onun görüşünü çekemiyorlar, bunu tipik her şeye bidatçı yaklaşan müslüman davranışı olarak görüyorum geçmişten beri Türkiyede ne rezillik çıkıyorsa yine bu zihniyetten çıkıyor, müslüman üniversiteci zihniyet devlet paradigmasıyla uyuşmak zorundadır bu geçmişte de böyleydi nizamiye medreseleri batınilikle mücadele için kullanıldı o zamanlar saltanat vardı ve halkın itikadı taraftar bulmak için önemliydi o ülke için askere gidecek erkek nüfus demekti osmanlı iran arasındaki itikadi mücadele de eğitimle ilişkili, müslümanlarda eğitim demek ilim demek birincil olarak islamı tedris etmekle alakalı bir şey, halkın itikadının devletle uyumlu olması demokratik Türkiye cumhuriyetinde de oy demek olduğunu düşünüyorum çünkü bu zihniyet siyasi olarak birlik olmayı islamdan ayrı ve gayrı düşünemiyor dolayısıyla farklılıklar ana akımca dışlanıyor ve insanlar kamplaşıyor, umarım bu zihniyet aşılabilir.

Sitelerde Paylaş

Şöyle düşünüyorum velev ki bu adam çıkıp ben ateistim,agnostikim veya deistim dese bu adamı linç edenlerden mutlu kimse olamaz çünkü cidden zihniyetleri islamdaki bidat kavramına çok bağlı, bidat mekanizmasıyla insanlara zındık kafir gibi yakıştırmalarda bulunuyorlar, sözde müslümanlar kardeştir ancak pratikte o kadar da kardeş değiller, farklılıklarıyla kendi içlerinde birbirlerini kabul etmiyorlar ve ana akım kendini tenzih ediyor. Tarihselci görüşün islam dairesindeki meşruluğunu kaybetmesi için bu adamı kendisi beyan etmemesine rağmen tekfir ediyorlar.

Sitelerde Paylaş

Demagoji sosyal medya tetikçiliğiyle sağlanmaya çalışılıyor çünkü halk kitlesi din hakkında pek bilgili değildir bu yüzden görüşlere kişiler üzerinden saldırılarak sosyal medya çobanları koyunları üzeride algı oluşturuyorlar.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Birkaç yıl önce bursanın bir ilçesinde TARİKAT evi kuruluyor.Tabiki devletten gizli. 3 yıl sonra polis bu TEKKEYİ habar alıyor.

Polis tekkeye bir baskın yapıyor.Ana salonda dindarlar sohbet etmekteler.

Polis sorar  bu tekkenin ŞEYHI nerde?Ordan biri derki falan numaralı odada.Polis o odaya baskın yapar,aniden odaya girerki ŞEYH kızın birini kucağına oturtmuş zıplatıp duruyor.Şeyh ve kız toparlanmak ister ama pollis şöyle der.Kıpırdamayın nasılsanız öyle durun.

Kız din adamının şeyinin üstünde oturur vaziyette durur.

Polıs ŞEYHA sorar, sen bu kızı niye sikiyorsun?Şeyh derki istediginden sikiyorum.

Veeeee ekler ,bana karıkoca birlikte gelenler bile var.Ben sikmesem gidip başkalarına siktirecekler der.

Polis bunları o vaziyette battaniyeye sararak karakola götürür.

Bunu duyan HATUN  başbakan çok bozulur..Niye üstlerini giymeye bırakmadınız deye.

Müslümanların gerçekten dinlerinden bile doğru dürüst habarları yoktur.

Kuran duvarda asılı durur.

Kimse marah etmez bu kitabda acaba neler yazılıyor,bir bakıyım şuna   çogunlukla marah edilmez.

Kuran döğru dürüst düşünülerek okunsa müslümanların % 70 i ateist olur.

Ben 83 yaşındayım.

5 yaşımdan bu tarafa dini garıştırıyorum.Daha bilmedigim neler var neler.

Kuranı duvara asıp okumayanlar nerden neyi bilecekler.

Şimdi soralım kendimize,kuranın arapcasını omumak NEDEN  SEVAP oluyorda TÜRKÇESİNİ okumakda günah oluyor.

Kuranın arapcasını okursa o okumaktan hiçbirşey anlamıyacak.

Amaaaaaaaa TÜRKÇESİNİ okursa kuranda ne ÇAPANOĞULLARI  olduğunu ögrenecek.

Kısaca örnek veriyim.

Muhammet diyorki kuranın TÜRKCESİNDE ilk müslüman benim.Bunun arapcasını okursa hiçbirşey anlamayacaktır.

-Gene kuranda bir ayatta güye Yahuduların peygamberi MUSA demişki ilk müslüman benim.

-Yahuduların peygamberi ibrahimde güye demişki İLK müslüman benim.Bu ayatların arapcasını okuyan müslümanların enazzzzzzzzzzzzzzzzzz %99,9 bu ayatların ne dedigini bilemiyeceklerdir.

Bu ayatların  TÜTKÇESİNİ  okuyanların % 100ü ayatların ne demek istedigini anlayacak ve çoğunlukla büyük tepki göstereceklerdir.

Yahuduların peygamberleri nasıl müslüman olabilir.Onlar YAHUDİDİR.Müslümanlik Muhammetle çıktı ortaya diyeceklerdir.

Bu çarpık İFADELER insanın aklını karıştırınca.Olmaz böyle şey deyıp kuranda daha fazla araştırmaya girecek,daha fazla hatalar görünce benim gibi hoşca kal arabın dini diyecektir.

USLU din adamı hemşerim IRAHMATLIH  YAŞAR  NURİ  ÖZTÜRK dünya müslüman din önderlerine şöyle seslenmiştir.

ZAMAN geçirmeden bir araya gelin KURANDAKİ  USA yanı AKLA  ters ayatları bu kitapdan çıkarın.Eger bunu yapmazsanız.İslam pek uzun yaşayamaz.

Kuranda şöyle bir ayat vardır AKLINI  KULLANMAYANLARIN başına pislik yağdırırım.

Müslümanların basına gelenler  ayatta denen bu pisliktir.

Bu ayata karşı çok bülmüş ULAMALER şöyle cavap vermişler bu ayata,

DİN , AKIL işi degil NAKIL(arabın dedigi)  işidir.

KURAN diyor AKLINI  kullanacan ,çoh çoh bülmüş din     a damların pek çoğuda diyorki.DİNDE  AKIL kullanılmaz.Yani diyorki ALLAHA dinde AKIL deyil nakıl kullanılır çok bülmüşler.

Bu işte bir YAMUKLUK olduğunu bazı degerli din adamları bilebilmişte. Bazılarıysa inadına tersini iddia etmektedirlar.

Bazı müslümanlar derki herkes kuranı anlayamaz.

ULAN sen ALLAHTAN çokmu iyi  biliyorsun.ALLAH ayatında diyorki biz bu kitabı çok kolaylaştırdıkkı herkes anlasın deye  ,SEN ve senin gibilerde diyorki kuranı herkes anlayamaz.

83 yaşında dedeniz

Sitelerde Paylaş
On 03.12.2020 at 22:00, Kaz said:

Hala islam dairesinde olduğu için onun görüşünü çekemiyorlar, bunu tipik her şeye bidatçı yaklaşan müslüman davranışı olarak görüyorum geçmişten beri Türkiyede ne rezillik çıkıyorsa yine bu zihniyetten çıkıyor, müslüman üniversiteci zihniyet devlet paradigmasıyla uyuşmak zorundadır bu geçmişte de böyleydi nizamiye medreseleri batınilikle mücadele için kullanıldı o zamanlar saltanat vardı ve halkın itikadı taraftar bulmak için önemliydi o ülke için askere gidecek erkek nüfus demekti osmanlı iran arasındaki itikadi mücadele de eğitimle ilişkili, müslümanlarda eğitim demek ilim demek birincil olarak islamı tedris etmekle alakalı bir şey, halkın itikadının devletle uyumlu olması demokratik Türkiye cumhuriyetinde de oy demek olduğunu düşünüyorum çünkü bu zihniyet siyasi olarak birlik olmayı islamdan ayrı ve gayrı düşünemiyor dolayısıyla farklılıklar ana akımca dışlanıyor ve insanlar kamplaşıyor, umarım bu zihniyet aşılabilir.

Geç bu tantanaları. Müslüman denen millet gönlünce am alıp am satamadığı için oluyor hep bunlar. 

Cariyeler: Kadın Köleler ve Osmanlı Cariye Esir Pazarları - Düşünmek ve  Paylaşmak

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, anibal yazdı:

Geç bu tantanaları. Müslüman denen millet gönlünce am alıp am satamadığı için oluyor hep bunlar. 

Cariyeler: Kadın Köleler ve Osmanlı Cariye Esir Pazarları - Düşünmek ve  Paylaşmak

İyi de müslümanların kadın satmasını konuşmak için mi bu konuyu açtım ayrıca tantana yaptığımı düşünüyorsanız bunu ifade etmekte özgürsünüz.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
On 05.12.2020 at 15:07, Kaz said:

İyi de müslümanların kadın satmasını konuşmak için mi bu konuyu açtım ayrıca tantana yaptığımı düşünüyorsanız bunu ifade etmekte özgürsünüz.

La havleeee...

Bu mevzuların sebebini söylüyoruz işte, müslümanların am alıp satam hakkının ellerinden alınması. Nesini beğenmiyorsun?

Sitelerde Paylaş
On 22.12.2020 at 23:51, anibal yazdı:

La havleeee...

Bu mevzuların sebebini söylüyoruz işte, müslümanların am alıp satam hakkının ellerinden alınması. Nesini beğenmiyorsun?

Konu köle ticareti değil müslümanlara hakaret etmek uğruna başlığı kirletiyorsun birazdan hasan akçay gelip islamda kölelik yok derse yeridir sana daha fazla cevap yazmayacağım eskiden dünya çapında köle ticareti vardı insan haklarının ilerlemesiyle şartlar iyileşse de hala insan kaçakçılığı günümüzde de varlığını koruyor.

On 23.12.2020 at 21:42, ateistik yazdı:

Nasıl yargılanamaz yargılanıyor işte

Elbette yargılanıyor, emir cümlesi kurmadım.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Mustafa Öztürk'ü ben daha çok bir Teoloji hocası olarak görüyordum. Bu açıklamayı yaptığı sırada "Gerçek İslam'ın" hüküm sürdüğü ülkeler olan İran, Afganistan, Suudi Arabistan gibi ülkelerde yaşıyor olsaydı mürted olmakla suçlanacak ve dini terk ettiği için kafası ağır kayalarla ezilerek öldürülecekti, mal varlığına el konulacaktı, karısı ve çocukları da cariye ve köle yapılacaktı.

ki Türkiye'de yaşamasına rağmen adam linç edilmekten son anda kurtuldu, "bak hoca benim dinim hakkında ileri geri konuşuyorsun, ayağını denk al yoksa kelleni uçururum" şeklinde tehditler havada uçuşuyordu. Bu olayın yaşanması aynı zaman da son 20 yıldır İslam ideolojisi temel alınarak yönetilen Türkiye'nin geldiği durumu da gözler önüne serdi.

Bu halk uyumaya devam etsin bir kaç yıla kalmaz artık sakallı, sarıklı insanların sokak ortasında kelle aldıklarını da görürüz. Recebullah Hamaney hazretleri sayesinde Türkiye "Gerçek İslam" ile bir kaç yılında içerisinde tanışmış olacak.

Sitelerde Paylaş

türkiye'de "gerçek islam" toplum tarafından kabul görmez. anadolu islamı, türk islamı bize özgüdür. radikal fikirler olur ama toplum tarafından kabul görmez. bizdeki islam; cuma mesajları atmak, uyduruk kandil geceleri kutlamak, oruç tutmak ama beş vakit namaz kılmamak... boyuna bayrak, ezan edebiyatı yapmak şeklindedir. bizden tam anlamıyla ne şeriat çıkar, ne sosyalizm ne de başka bir ideoloji... biraz ordan biraz burdan... türk usulü... ne avrupa'dan vazgeçeriz ne de avrupalı oluruz. afganistan da olmayız, norveç de!

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

diyanetin dini islam olmaktan uzaklaştı. muhammed'in hira'da münzevi hayatına itekleniyoruz. mustafa öztürk kafa karıştırıcı açıklamalar yaptı zenim olayında. ayette zenim arapça piç anlamını görünce, allah müslüman olmayanlara buğz ediyor dedim içimden. tufan gerçekleştiren enlil ile allah arasında fark kapandı biranda beynimde. enlil insanların sosyal gürültüsüne kızıp tufan meydana getirmişti, enki kurtarmıştı. allah, enlil gibi buğz ediyora insani kimlik taşıyor demekki.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...