Jump to content

evrimcilere 3 soru

Recommended Posts

Sana Islam dininde kardes kardes ile cinsel iliski yasak mi degil mi diye soran olmadi ki!...

Sorun Adem ile Havva'dan turemek. Bunlardan tureyen cocuklar ister sirf ikiz olsun, ister yediz olsun, farketmez. Yine de kardestir.

Istediginiz kadar soyleydi boyleydi onlar ikizdi, bunlar ucuzdu deyin, bunlar yine birbirleri ile kardestir ve bu kardesler birbiri ile yatacak.

Kisacasi size gore "konusan, alet yapan, tarim yapan Adem-Havva ailesi" ensest iliski yasamistir.

Soyunuzu maymun gurubundan saymak zorunuza gidiyorasagilik cirkinlik olarak nitelendiriyorsunuz, ama Adem ve Havva cocuklarinin ensest iliski sonucu turemis bir soydan gelmis oldugunuzu kabul ediyorsunuz.

burda..

tarihinde Kosovalı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kosovalı, maymundan gelmek sana koyuyor da -ki maymundan gelme diye bir şey yoktur evrimde-, ensest ilişki sonucu ortaya çıkmış bir tür olmak sana koymuyor mu?

yoksa özrünü adem-havva ilişkisine bağlayıp rahatlıyor musun?

bu çizimler kime ait sevgili dino?

dandik2de0.jpg

dandik2de0.fb1818093e.jpg

Sitelerde Paylaş
Soyunuzu maymun gurubundan saymak zorunuza gidiyor, asagilik cirkinlik olarak nitelendiriyorsunuz, ama Adem ve Havva cocuklarinin ensest iliski sonucu turemis bir soydan gelmis oldugunuzu kabul ediyorsunuz.

ya nedemezsin.evrim hakkında öyle ispatlar getirdinizki adeta dudaklarımız uçukladı..

mohammed nickli üye maymundan gelmedik siz cahilsiniz bilmiyorsunuz diyor.

sen diyorsun maymundan geldik.

Bazen sen gerçek insanmısın yoksa, şu 'merve' gibi bir yapay zeka (yada yapay gerizeka) mısın diye düşünmeden edemiyorum.

Bu soruları sormadan önce hiç kendi kendine ''acaba aptal durumuna düşüp kendimi rezil edermiyim'' diye düşünmez misin?

Bukadar merak ediyorsan neden gidip öğrenmeye çalışmak yerine hesap sorar gibi bize soruyorsun?

Ateistleri aptallığınla bezdirererek altedmeye mi çalışıyosun?

Şu maymundan gelmektense ensestten gelmeyi bile kabul ediyorsun ama çapraz mapraz bunu da kibarlaştırmanın yolunu bulmuşsunuz müslimanlar olarak.Ne yaparsan yap babanın kızı senin kardeişn olur annenin kızı da kardeşin olur kardeşinin kardeşi de kardeşin olur vs vs...

Sitelerde Paylaş

dandik2de0.jpg

Şu aptallık abidesi çizimi de nerden bulduysa günlerdir aynı şeyi foruma yapıştırıp duruyor.Sen her gördüğün şeyi bilimsel çizim miş sanıyorsun? Ohade şu anki saçmalamana şaşmamalı.

Bunu da senin gibi cahil çizmiş bukadar.

Maymundan geliyoruz diye bişey yok.YAzılarıda okuyamıyorsun 'maymun gurubu' var...

Böyle bir çizimi hatta daha uçuk ve daha inadırıcısını ben 15 dakikada çizerim ona da inanırmısın?

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Adem ve Havva'dan tureyerek ensest iliski urunu bir insan oldugunu kabul etmek, maymun sinifindan olmaktan cok mu daha gurur verici?

Ne çapraz evliliği yahu? Kafan mı güzel senin? Diyelim iki ikiz, toplam dört kardeştiniz. Kardeşinle çocuk yapar mıydın?

kosovalı, maymundan gelmek sana koyuyor da -ki maymundan gelme diye bir şey yoktur evrimde-, ensest ilişki sonucu ortaya çıkmış bir tür olmak sana koymuyor mu?

yoksa özrünü adem-havva ilişkisine bağlayıp rahatlıyor musun?

Adem ilk insan değildi ilk halefti.

Yani ondan önce insan soyu zaten vardı o ilk insan değildi, ilk peygamberdi.

Ensest ilişkiyle çoğalma YOK.

Sitelerde Paylaş

dandik2de0.jpg

bir jpg dosyası ile, evrimle ilgili bir satır okumadan çözdüm diyorsun yani?

o verdiğin çalışmadaki mantık genelde karikatürlerde çıkar. "maymundan gelme" evet evrimin kaba tabiridir ve espiri malzemesi olmuştur çok kez. niye bir resimde bu kadar ısrar ediyorsun anlamadım.

evrimi gerçek kaynaklardan öğrenerek reddetmeye çalışmaya cesaret edemiyor musun?

Sitelerde Paylaş
Soyunuzu maymun gurubundan saymak zorunuza gidiyor, asagilik cirkinlik olarak nitelendiriyorsunuz,

Bu aslında tüm teist aleminde ciddi bir sorun.Bize öyle görünmez çünki bu insanların bukadar .... (ne derseniz) olabileceklerini düşünmeyiz.

Ancak gerçekten de çok evrim karşıtı insanın bu fikrinin temlinde maymunla olan akrabalığının gururuna dokunması yatar.

Öyledir maymun sevimli bir hayvan değildir.Aslan, kaplan gibi sevilmez.Hatta burada görebileceğimiz bir örnekle hiç bir teist bir maymunu avatar olarak kullanmaz :rolleyes: genelde aslan kurt puma vs...

Ayrıca hiçbir evrim karşıtı teist belgeselde ''bakın tanrı ne güzel yaratmış'' denilirken maymunların yetenekleri veya zekaları övülmez.

Oysaki maymun insana en çok benzeyen hayvandır, evrime inansanız da inanmasanızda.

Hayvanalar aleminin en zeki hayvanıdır.

ve aynı zamanda en sevilmeyen hayvanıdır :unsure: Tam bir ironi, kendimize benzeyen hayvan ile aynı aileden olduğumuza inamak ağır geliyor.Ancak heralde teist belgeselllerde güzellikleri övülen, takımlara masgot olan, insalara onurlandırıcı lakap olan hayvanlardan geldiğimizi idda etse idik kabul eden çok olurdu.

Unutmayın, aslandan yada gül ağacından geldiğiz söylenseydi, hiç kuşku yok, hoşunuza gidecekti.Kutsal kitap size, yüzyıllarca, bir toprak külçesinden varolduğunuzu söyleyip durdu da niçin utanmadınız?

-Alfret Webar

Ben söyleyim.Aslan sevilir çünki aslan güzelliğini vahşiliğinden alır.Ki bu tamda hayvansı içgüdülerimizin bizde olasını istediği şeyidir.İhtiyaç (özlem) duyulan şey sevilir.

Maymunu sevmeyiz çünki ondaki herşey zaten bizde vardır.

Buda akrabalığımızın bir kanıtı sayılabilir.

Bilimsel gerçekleri baltalamak için diller döken bir adamın soyundan gelmektense, alçakgönüllü ve haddini bilen bir maymunun soyundan gelmeyi tercih ederim.

-Huxley.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Vay genç maymun agresifleşti.Kızışma döneminde olmalı

:lol:

yav ne odun adamsın sen.ha maymun grubu hada maymun ne farkı var

o ve benzeri çizimleri evrimci bilim adamları çizmişlerdir.

ha sen ben bu bilim adamlarından daha iyi biliyorum diyorsan..........?

sana tek lafım eh yuh artık

Sitelerde Paylaş
Bahsettiğiniz çizim "hala" ilkokul 4. sınıf fen bilgisi müfredatında yer alan kitaplarda bulunmakta ve evrim teorisi bu resimle işlenmektedir. Bu nedenle resmin bilimsel sanılmasını ve insanların evrimi bu kadar saçma bulmasını normal karşılıyorum.

yav siz yeni nesil olarak bu teoriyi tamamen değiştirmişsinizde haberimiz yokmuş :lol:

darwin ve diğer bilim adamları gerizekalımıydı peki? arkadaşım charls darwin isimli adam insanın maymundan geldiğini ortaya atmıştır.ve bu konuda hayali çizimleri bu yöndedir....bunu ben uydurmuyorum.bilim çevreleri bunu söylüyor..

ve ben böyle sorular sorunca bazı vatandaşlar salyasümük saldırarak hakaretler savuruyor.

arkadaşımmmmmmmmmm.

hakaret savuracağına adam gibi bilgi dökte sustur beni..

mesela konudaki 3 soruya cevap vermekle başlayabilirsin...

sen sen sana diyorum akıllı ol.ya adam gibi yaz,yada hiç yazma.iğrenç avatarını görmek istemiyorum çünkü.

tarihinde Kosovalı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adem ilk peygamber imis, ama Adem'den once yeryuzunde insan soyu zaten mevcutmus.

Ilk peygamber dediginiz Adem'den once insan soyu varsa, bu camurdan yaratip dunyaya gonderme esprisi neyin nesi?

Bakalim "Kosovali" musluman kardesin ne diyor bu olaya?

Bakalim hanginiz dinini daha iyi biliyor...

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Adem ilk peygamber imis, ama Adem'den once yeryuzunde insan soyu zaten mevcutmus.

Ilk peygamber dediginiz Adem'den once insan soyu varsa, bu camurdan yaratip dunyaya gonderme esprisi neyin nesi?

Bakalim "Kosovali" musluman kardesin ne diyor bu olaya?

Bakalim hanginiz dinini daha iyi biliyor...

SAYGILAR

Çamurdan yaratma mevzusunda sıkıntı nedir ben de alaktan ve kan pıhtısından yaratıldım ne olmuş bu Adem'in ilk insan olmadığını ve peygamber olmadığını mı gösterir?

Sitelerde Paylaş

barışcım.

kuranda belirtilen olay senin görüşünle uyuşmamaktadır.bu nedenle bu iddan geçersiz üzgünüm.

ilk insan ademdir..kendini kimseye karşı kasmana gerek yok..biz neysek oyuz.

Sitelerde Paylaş

Bilim din gibi mutlak bir olgu değildir,yani şu anda evrim sadece darwinin ortaya attığı şey olarak düşünülmemelidir. Kabul ediyorum,darwin evrim teorisini ortaya atmış ve insanın maymundan evrimleştiğini savunmuştur,ama bilim sürekli ilerleyen ve yanlışlanabilen birşeydir,darwin sadece düşünceyi,ana fikri ortaya atmıştır,zaten insanın maymundan evrimleşmediğide kanıtlanmıştır,ama bu evrim denilen olguyu tamamen gözardı edebileceğimiz anlamına gelmez.

tarihinde Brooklyn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
barışcım.

Kuranda belirtilen olay senin görüşünle uyuşmamaktadır.bu nedenle bu iddan geçersiz üzgünüm.

BAKARA SURESİ: 30 Bir zamanlar Rabbin meleklere: "Ben, yeryüzünde bir halife atayacağım." demişti.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

barışcım.

kuranda belirtilen olay senin görüşünle uyuşmamaktadır.bu nedenle bu iddan geçersiz üzgünüm.

Yani Kosovali diyor ki,

"bariscigim, sen dinini bilmiyorsun. Kuran'da Adem yaratilan ilk insandir ve ilk peygamberdir. Ondan once insan soyu filan yoktu. Insanlik Adem ve havva ciftinden turedi. Kardes kardes ile birlesti. Yani bizle rensest iliski ile cogalmanin urunuyuz. Bu boyle. Kasmaya gerek yok. Soyleyelim artik. Evet ensest iliski olmustur."...

diyor...

Sitelerde Paylaş
sende doğadaki tasarıma bakarak yaratıcı görebilirsin olay bu..

ama önce kendine aynadan bakmayı ihmal etme ;)

Kıyasladığın bu mu? Akıl kavramı çelişkili değil, tanrı öyle. Bu yüzden birinin olduğunu düşünüyorum, diğerinin ise olamayacağını.

Yargılama, yorumlama, olaylar arasında bağlantı kurma yetisidir akıl. Tanrı nedir peki?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...