Jump to content

evrimcilere 3 soru

Recommended Posts

Gelelim 3 soruya.

Canlılardaki evrim ileride nelere gebedir?

İnsanlar maddede saklı enerjiyi açığa çıkarıp makinelerdi kullanmaya nasıl başladılarsa.

Canlı genetiğinde saklı biyolojik yasa ve kuralları açığa çıkarma aşamasına geldiler.

Artık gen mühendisliği, canlıların istediğimiz özelliklerini geliştirmeye olanak sağladı. Kendi hücrelerimizden kendi organlarımızı üretebileceğiz yakın zamanda. Yaşlanan yıpranan organlarımızın hücrelerini yenileyebileceğiz.

Artık doğanın kendiliğinden biyolojik süreçlerini, doğal şartların elverişsizliğini, doğal seçilimi, bilinçli seçilim olarak kontrol altına alabileceğiz.

Hani yurduminsanı der ya, Etten tırnak çıkarın da görelim, kan damlasından canlı yaratın da görelim! türünden.

İşte tanrıya mal ettikleri tüm bu gelişimleri yapacak düzeye geleceğiz kısa sürede. Nesli tükenmiş canlıların gen profilini çıkardığımızda bunları yeniden yaşam sahnesine çıkaracağız.

Sonuç itibariyle hücrelerimizin kendini yenileme mekanizmalarını, yıpranma mekanizmalarının önüne aldığımız zaman yaşamdan kopmamanın yolunu da açmış olacağız.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Uğraşmasan da olur, ben uğraşıyorum ya!

Bilgi ve fikir kısırı..

ya yürü git işine birader.belamısın nesin sen ya...işin gücün millete laf sokmak dalga geçmek..çapsızlığında bu kadarına pes yani.

tarihinde Kosovalı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ya yürü git işine birader.belamısın nesin sen ya...işin gücün millete laf sokmak dalga geçmek..çapsızlığında bu kadarına pes yani.

Çap arıyorsan ayıp sitelere girebilirsin.. ;)

Sitelerde Paylaş
1)Evrim tesadufen ortaya çıktı demez, tesadufen ortaya çıktıgını söyleyen, yaradılış hikayelerine sahip islamdır..

2)Evrim uzun bir süreci kaplar, şu an evrimleşen bir canlı göremeyiz cünkü aradan uzun bir zamanın geçmesi gerekir, ayrıca NG kanalında bazı günler evrimleşen canlılara örnek veriliyor mesela yarı insan ,yarı maymun gibi...

3)Evrimde tabii ki matematiksel işlem vardır, bu yüzden şu an evrim teorisi biyoloji biliminin temelini oluşturur...

sizin bahsettiğiniz hikaye daha ilgi çekici

Sitelerde Paylaş
1.ilk hücre kendi başına tesadüfi ortaya çıkmış diyorsunuz peki okadar bilim adamları gelişmiş teknolojilerle bi hücre bile üretemez iken,tek bi hücre nasıl olurda kör tesadüfler ile ortaya çıkabilir vede bir sürü canlıyı oluşturabilir?

2.evrim mekanizması neden hiç belli olmamaktadır.bu mekanizma en son ne zaman kendini göstermiştir.neden şuan hiç bi canlı evrimleşmemektedir?

3.evrimde matematiksel hesap varmıdır?. mesela maymundan gelen insanlar 50 000 yıl sonra nasıl bir canlıya dönüşecektir.yada bi arslan 5000 yıl sonra ne olacaktır?

şayet matematik hesabı yoksa bu teori baştan çürüktür zaten.

birinci soru çok hoş..

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

bilim adamları virüs yapıyor, hücreye az kaldı.

eğer yapay hücre yapılırsa tanrına inanmaktan vaz geçecekmisin kosovalı yoksa başka bahaneler mi uyduracaksın (mesela doku yapsınlar falanmı diyeceksin. senin dedelerinin dedeleri de belki "gökteki ay'a dokunsunlar inanmaktan vaz geçeyim" diyorlardı: amerikalılar ay'a sı..tılar kosovalı, hani şu senin kutsal kitabında nur dedikleri ay'a).

senin mantığına göre (şunu yapsınlarda inanmaktan vaz geçeyim gibi saçmalıkları kasdediyorum) bende şunu istiyorum: söyle tanrıya; bilimadamları ve kameraların önünde 1 kg civarında virüs yapsın, bende inanayım. yapamaz biliyorsun kosovalı, yapması için önce var olması, sonrada virüs yapacak g.t olması gerekir.

tanrı diye bir şey olmaz kıçovalı çünkü sınırsız güç mümkün değildir (örnek "tanrı yok edemeyeceği bir şeyi yaratabilirmi": yaratsada yaratamasada gücü (ya da g.tü) sınırlı demektir kos-ovalı, düşün biraz anlarsın, düşünebiliyorsan tabi).

farzet tanrı var, kendine peygamber olarak 9 yaşındaki çocukları s.ken bir sapığımı seçiyor kösovalı, yoksa kendimi sapık, belki de sapıkları kendine mürit seçiyor: evet ne diyorsun kekovalı, 20. yüzyılda sübyancılar en az 5-6 yıl hapis yatıyor batıda.

Sitelerde Paylaş

Sevgili aturandursun.

Uslubun çok itici, dindarlara kızabilirsin, onlardan nefret edebilirsin ama duygularını yazılarına yansıtmadaki üslup, düşüncelerinin haklı ve doğru olmasına gölge düşürür. Hele belden aşağı öğeleri sık kullanırsan (yukardaki yazın gibi); kendini bizlere yanlış tanıtmış olursun.

Haklılık, kızgınlığın şiddetinde değil, doğruluğun şiddetinde saklıdır.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
senin dedelerinin dedeleri de belki "gökteki ay'a dokunsunlar inanmaktan vaz geçeyim" diyorlardı:amerikalılar ay'a çıktılar kosovalı, hani şu senin kutsal kitabında nur dedikleri ay'a)

şu soruna yanıt vermek istiyorum

bu konu ile ilgili ayet var zaten..

İnşikak Suresi

18. Ve dolunay haline geldiği zaman Ay

19. Siz gerçekten tabakadan tabakaya binip geçeceksiniz

20. Şu halde onlara ne oluyor ki iman etmiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Kosovalı birincisi maymun soyu diyerek ne kadar bilimsellikten uzak ve evde googledan evrim araştırması yapan bi tip olduğunu gözler önüne seriyorsun..

yahu ortak atayı elli kere açıkladık burda değil mi?ben bizzat derste de gördüm kadabbada en ilkel homo pongid yapısı ki yaklaşık 6 milyon yıl önce..daha sonrası austrolapithecuslar filan geliyor bu tipten biraz daha gelişmiş olarak yaklaşık 5 milyon yıl tahmin edersem.2 buçuk milyon yıl öncesinde ise homo habilisler yani alet yapabilme özelliğine sahip ve tam olarak insan veya maymun diyemeyeceğimiz insanımsı türler var git araştır.

daha sonra bu yapı iki çatala ayrılıyor yavaş yavaş ve pongid familyası kendi yönüne hominid familyası kendi yönüne doğru evrimleşiyor.

zaten O YILLARDA BUGÜNKİ İNSAN VEYA MAYMUN YOK Kİ MAYMUNDAN GELELİM!!!!

dersimize güven arsebük gelmişti ilgilenenler ne kadar değerli ve büyük bir prof. olduğunu bilir kendisi aynı zamanda evrim konusunda uzmandır.insan ve evrim kitabının yazarıdır.Bu prof dersimize geldiğinde nedense nurcu elemanlar keklüm küklüm kalıp anlattıklarına karşı gelemediler,saçma sorularına bir güzel cevaplar alıp yerlerine oturdular.nurcunun da arkeolojide ne işi varsa artık...

yani bu adamlar yıllardır kendilerini bilime adamışlar ama sizin o islam otoritesi harun yahyanız çürütüyor di mi teoriyi?

komik..

Sitelerde Paylaş

ayrıca sanki sizin uyduruk yaradılış teoriniz kanıtlanmış gibi bi de evrim hakkında otorite kesilmeyin,sanki bilim adamlarının işi uyduruk islamcıların yaradılış teorisini yalanlamak.Adamlar onlarla ilgilenmiyor bile gerçekleri arıyorlar sadece.madem evrim yoksa kosovalı.

alet yapabilen ama insanımsı türde olan buluntular neydi yoksa adem ve havvanızın atası mı :o

Sitelerde Paylaş
1.ilk hücre kendi başına tesadüfi ortaya çıkmış diyorsunuz peki okadar bilim adamları gelişmiş teknolojilerle bi hücre bile üretemez iken,tek bi hücre nasıl olurda kör tesadüfler ile ortaya çıkabilir vede bir sürü canlıyı oluşturabilir?

...

Burdaki her soru zaman ile alakali. Tek tek cevaplamak yada buna calismak bizlerin isi degil. Bilim adamlari bir hücre bulsa kim bu hücrenin basinda milyon sene bekleyecekte ondaki degismeleri kayitlayacak? Haydi nesilden nesile kayitlandi diyelim ve hücre insan olmadida baska birseye evrimlesti kim kosovaliyi diriltipte anlatacak? Ya biraz akilli olun. Evrim öyle bir kac senede olan bir sey degil. Binlerce seneden bahsediyorlar. Abzeichenler(belirti, isaret) bunlari bize gösteriyor.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Kosovalı birincisi maymun soyu diyerek ne kadar bilimsellikten uzak ve evde googledan evrim araştırması yapan bi tip olduğunu gözler önüne seriyorsun..

yahu ortak atayı elli kere açıkladık burda değil mi?ben bizzat derste de gördüm kadabbada en ilkel homo pongid yapısı ki yaklaşık 6 milyon yıl önce..daha sonrası austrolapithecuslar filan geliyor bu tipten biraz daha gelişmiş olarak yaklaşık 5 milyon yıl tahmin edersem.2 buçuk milyon yıl öncesinde ise homo habilisler yani alet yapabilme özelliğine sahip ve tam olarak insan veya maymun diyemeyeceğimiz insanımsı türler var git araştır.

kardeşimmmmmmmmm..

maymundan gelme olayını ben demiyorum..kafamdanda uydurmuyorumm..evrimci bilim adamları diyor ve çizimleri bu yönde...

tamam hadi diyelim ortak ata..işte sorun burdaya..çok çelişkiyi konuşuyorsunuz...ben bu ortak atayı soruyorumm..nedir,neyin nesidir?

insanmı ? maymunmu? yada ney? ben bunu soruyorumm..ama malesef cevap verecek babayiğit bi evrimci henüz piyasaya çıkmadı..

hep senin gibi diyolar..yok insansılar,yok homo bilmem ne..yokmu direk cevap verecek bi babayiğit?

gelelim ilk insanların alet yapma olayına...sen eski medeniyetleri biliyormusun? medeniyet yeni yeni oluşan birşeymi?

ilk insanlar adem ve havvaya Allah tarafından tarım aletleri filan öğretilmiştir..

ben neye şaşırıyorum biliyormusunuz? herşeye kadir olan bi yaratıcıya inanmıyorsunuzda, bu çelişkiler ve tesadüfler yumağı evrime inanıyorsunuz..

oysa kendi kendine oluşan bi bilgisayar gösterebilirmisiniz bana? insan dediğiniz adeta bi bilgisayar değilmidir?

canlılardaki kompleks yapı neye işarettir?

ayrıca sanki sizin uyduruk yaradılış teoriniz kanıtlanmış gibi bi de evrim hakkında otorite kesilmeyin,sanki bilim adamlarının işi uyduruk islamcıların yaradılış teorisini yalanlamak.Adamlar onlarla ilgilenmiyor bile gerçekleri arıyorlar sadece.madem evrim yoksa kosovalı.

alet yapabilen ama insanımsı türde olan buluntular neydi yoksa adem ve havvanızın atası mı :o

git istediğin embriyoloğa sor..anne karnındaki süreç bu ayetteki gibidir.

Muminun:

13.Sonra onu bir su damlası olarak, savunması sağlam bir karar yerine yerleştirdik.

14.Sonra o su damlasını bir alak (embriyo) olarak yarattık; ardından o alak'ı (hücre topluluğu) bir çiğnem et parçası olarak yarattık; daha sonra o çiğnem et parçasını kemik olarak yarattık; böylece kemiklere de et giydirdik; sonra bir başka yaratışla onu inşa ettik. Yaratıcıların en güzeli olan Allah, ne Yücedir.

Sitelerde Paylaş

Ulan ortak atalar zaten maymunumsu insansılar çizimde göstermek istediği iki çatalın ayrılıp başka yönlere doğru evrimleştiği.Tarım aletleri allah tarafından mı öğretilmiştir hahahahahhaha kurs filan da vermiş midir peki ?yüksek ziraat filan mı okudular?Evrim mi çelişki yumağı senin kitabın mı çelişki yumağı iyi düşün bence..Evrimin henüz aydınlatılmamış kısımları evrimin olmadığı anlamına gelmez.Medeniyet yeni oluşan birşey demedim ben zaten zamanla ve birikerek oluşan birşey,aman ne de güzel cevap vermişsin ben sana diyorum ki o insanların anatomik özellikleri bugünküyle aynı değildi ama alet yapabiliyorlardı sen ne diyorsun bunu nasıl açıklicaksın veya harun açıklamış mı?

Sitelerde Paylaş

Tarım adem ve havvada mı vardı kosovalı helal olsun sana valla,meğersem neolitikte yokmuş tarım he?paleolitik filan da yalandır di mi?bu üstün bilgin için tebrik ediyorum seni,ulan paleolitikteki mağara yazılarını hayvanlar mı yazdı?neolitikte yerleşme ve tarıma geçildi önceden tarım yoktu.ne diyim sana ya

tarihinde fairy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tarım adem ve havvada mı vardı kosovalı helal olsun sana valla,meğersem neolitikte yokmuş tarım he?paleolitik filan da yalandır di mi?bu üstün bilgin için tebrik ediyorum seni,ulan paleolitikteki mağara yazılarını hayvanlar mı yazdı?neolitikte yerleşme ve tarıma geçildi önceden tarım yoktu.ne diyim sana ya

tarımın başlangıç konusunda bi bilgim yok..

aslında tarım ın cidden başlangıç tarihi bence bilinmiyor..bilimsel araştırmalar tahminden öteye gitmez bu konu hakkında..

yanlız islam kaynaklarında adem ve havvaya, cebrail tarafından tarım ın öğretildiği yazıyor..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...