Jump to content

Olası bir Seçimde Kürtler kime oy verir?

Recommended Posts

Kürtler derken HDP seçmenini kastediyorsunuz herhalde.

Biliyorsunuz, HDP resmi olarak Millet İttifakı'na dahil değil. Ama HDP seçmeni, büyük ihtimalle blok olarak Millet İttifakı'nın göstereceği cumhurbaşkanı adayına oy verecektir. Çünkü karşı tarafta, içinde MHP'nin olduğu bir ittifak var. MHP ve HDP, siyasette birbirinin anti-tezi haline gelmiş vaziyette. Nasıl ki MHP'liler HDP'nin yanında kendilerini asla konumlandırmazlarsa, HDP'liler de MHP'nin yanında bir pozisyon almazlar. HDP seçmeni, MHP'yi "asimilasyoncu" ve hatta "Kürt düşmanı" olarak görüyor.

Tayyip, MHP ile çok açık bir ittifak içine girerek HDP seçmenini tamamen gözden çıkarmış oldu. MHP'den gelecek %10'u, HDP'den gelecek %10'a tercih etmiş oldu. Tayyip eskiden hiç yapmadığı bir şekilde HDP'lilere bugün resmen terörist (illegal) diyor ve HDP'yi tamamen dışlıyor, HDP'lilere en küçük bir sıcak mesaj vermiyor. Bu durumda HDP seçmeni, sandıkta alternatif bloğa yani Millet İttifakı'na yönelecektir. Doğal akışa uygun olan da bu değil midir?

Selahattin Demirtaş'ın seçime yakın bir zamanda serbest bırakılacağını iddia edenler var. İktidar, HDP seçmenine şirin gözükmek için ve tamamen oy kaygısıyla böyle bir numara çevirebilir. Tabii HDP seçmeni bu kurnazca hamleyi yutup ta Cumhur İttifakı'na oy atmayı düşünmez herhalde. Çünkü onlara göre zaten Selahattin Demirtaş'ın bir gün bile hapis yatmaması gerekirdi. Demirtaş'ın serbest bırakılması Tayyip'in bir lütfu değil, zaten olması gereken bir şey HDP'lilere göre.

Sitelerde Paylaş

Bu soru boşuna sorulmuş, Kürtler her zaman olduğu gibi tayyibe oy verir, çünkü her istediklerini ondan alabiliyorlar.

Biliyorsunuz Türkler Kürtler gibi zeki değildir, kendilerine verilen oltayı her zaman yutarlar.

Ayrıca Kürtler son seçimde MHP'ye silme oy verdi, çünkü kendi çıkarları için tayyibin başta kalması gerekiyordu. Bu şekilde hem tayyibi başta tuttular hem de rahat hareket etmemesi için ona MHP'yi dayadılar.

Bir şeçim olursa yine tayyip kazanır ama yanındaki sac ayağı kim olur onu bilemem. MHP ona toz kondurmadığına göre herhalde yine MHP ile devam eder.

Kürtler istese HDP'yi iktidar bile yapar ama HDP'yi başa getirmez meclisten de geri koymaz, çünkü tayyipten aldıklarını HDP'den alamazlar, Kürtler bunun bilincinde.

Ülkenin başında akp ama ülkenin siyasi kontrolünü Kürtler yürütüyor.

Sitelerde Paylaş

Açıkçası bu tartışmalardan bir vatandaş olarak sıkıldım.

Sadece dengeyi değiştirebildikleri için birilerinin birilerine sürekli şirin gözükme çabası da midemi bulandırmaya başladı.

Ağırlığı %10'ar olan 3 parti, Türk siyasetini yönetmeye başladı.

Bizler cumhuriyet istiyoruz. Çıkarı için kime dönen varsa, hepsinin köküne kibrit suyu.

Türkiye'nin en büyük ikinci çoğunluğu olarak sesimizi duyuramıyorsak(oran bazında söylüyorum, parti bazında değil), bize de yazıklar olsun. Bu şekilde düşünüp de harekete geçmeyenler de benim gözümde kıymetsizdir.

Sen aktif olmazsan, tepki göstermeyi, hakkını savunmayı bilmezsen bunu bilenler gelir başa geçer, seni de aynı bir koyun gibi güderler.

Sana sabah akşam dezenformasyon yapar, gider holdinginde çalışırsın. Aklını, en kıymetli varlığını gider böyle adamlara kiralarsın.

Bir diğeri başka musluk başlarını tutar, kendi içinde ticaret yapar. Birileriyle işbirliği yapıp kozmik odaya girer, ülkede darbe yapacak kadar güçlenir.

Bir diğeri zaten sokaktan gelir, her türlü birbirine destek olur.

Sen de oturup, sosyal medyadan bunları eleştirirsin. Davan için hiçbir şey yapmadan güçlü olmayı bekliyorsun. Senden başka herkes kendi davası için çalışıyorken hem de.

Herkes çalışsaydı bunlar olmazdı demiyorum, herkes çalışıyor ama çalışması gerekenler çalışmıyor diyorum.

Bir avuç gerizekalı, gerizekalılığıyla sosyal medyayı kontrol altına almış. Daha dün ülke satılırken bir numaralı destekçi değillermiş gibi, şimdi de kanaat önderliği oynuyorlar.

FETÖ'cüler Youtube'da onlarca kanal açmış, gerek açık açık gerekirse de gizliden propaganda yapıyor, bizim gerizekalılar bu videoları paylaşmakla meşgul.

Televizyon desen malum. Ülkenin en büyük ikinci halk hareketi, ülkenin sözde ikinci partisinin güdümünden çıkamayan birkaç gazete ve haber sitesinden ibaret bir ağa sahip.

Kalan girişimler alayla karşılaşıyor. Araştırmacılar yüzlerce yayın yapıyor. Birçok alanda kitaplar yazıyorlar. Bu kitaplar bu gerizekalı güruh tarafından okunmadığı gibi,  yazarlarına "ulusalcı", "kemalist" gibi etiketler konuyor, radikalmiş gibi davranılıyor.

Peki kendini vatansever addeden insanlar bu insanlara destek olmak için ne yapıyor dersiniz? Kıymet biliyorlar mı sizce? Ne güzel dünya, birileri yazsın çizsin, biz de dost meclisinde yazdıklarından bahsedip prim yaparız. Ötesine gerek yok. Bahsettikleri sorunlara değinmeye, başımızı ağrıtmaya gerek yok. Halbuki birlikte çalışmak, birlikte varolmak gerek.

Biz cumhuriyet istiyoruz, adalet istiyoruz, itiraz ediyoruz demek gerek. Aldığın vergileri ne yapıyorsun, hakça bölüşülmesini istiyorum demek gerek.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Bir Buçuk yazdı:

Açıkçası bu tartışmalardan bir vatandaş olarak sıkıldım.

Sadece dengeyi değiştirebildikleri için birilerinin birilerine sürekli şirin gözükme çabası da midemi bulandırmaya başladı.

Ağırlığı %10'ar olan 3 parti, Türk siyasetini yönetmeye başladı.

Bizler cumhuriyet istiyoruz. Çıkarı için kime dönen varsa, hepsinin köküne kibrit suyu.

Türkiye'nin en büyük ikinci çoğunluğu olarak sesimizi duyuramıyorsak(oran bazında söylüyorum, parti bazında değil), bize de yazıklar olsun. Bu şekilde düşünüp de harekete geçmeyenler de benim gözümde kıymetsizdir.

Sen aktif olmazsan, tepki göstermeyi, hakkını savunmayı bilmezsen bunu bilenler gelir başa geçer, seni de aynı bir koyun gibi güderler.

Sana sabah akşam dezenformasyon yapar, gider holdinginde çalışırsın. Aklını, en kıymetli varlığını gider böyle adamlara kiralarsın.

Bir diğeri başka musluk başlarını tutar, kendi içinde ticaret yapar. Birileriyle işbirliği yapıp kozmik odaya girer, ülkede darbe yapacak kadar güçlenir.

Bir diğeri zaten sokaktan gelir, her türlü birbirine destek olur.

Sen de oturup, sosyal medyadan bunları eleştirirsin. Davan için hiçbir şey yapmadan güçlü olmayı bekliyorsun. Senden başka herkes kendi davası için çalışıyorken hem de.

Herkes çalışsaydı bunlar olmazdı demiyorum, herkes çalışıyor ama çalışması gerekenler çalışmıyor diyorum.

Bir avuç gerizekalı, gerizekalılığıyla sosyal medyayı kontrol altına almış. Daha dün ülke satılırken bir numaralı destekçi değillermiş gibi, şimdi de kanaat önderliği oynuyorlar.

FETÖ'cüler Youtube'da onlarca kanal açmış, gerek açık açık gerekirse de gizliden propaganda yapıyor, bizim gerizekalılar bu videoları paylaşmakla meşgul.

Televizyon desen malum. Ülkenin en büyük ikinci halk hareketi, ülkenin sözde ikinci partisinin güdümünden çıkamayan birkaç gazete ve haber sitesinden ibaret bir ağa sahip.

Kalan girişimler alayla karşılaşıyor. Araştırmacılar yüzlerce yayın yapıyor. Birçok alanda kitaplar yazıyorlar. Bu kitaplar bu gerizekalı güruh tarafından okunmadığı gibi,  yazarlarına "ulusalcı", "kemalist" gibi etiketler konuyor, radikalmiş gibi davranılıyor.

Peki kendini vatansever addeden insanlar bu insanlara destek olmak için ne yapıyor dersiniz? Kıymet biliyorlar mı sizce? Ne güzel dünya, birileri yazsın çizsin, biz de dost meclisinde yazdıklarından bahsedip prim yaparız. Ötesine gerek yok. Bahsettikleri sorunlara değinmeye, başımızı ağrıtmaya gerek yok. Halbuki birlikte çalışmak, birlikte varolmak gerek.

Biz cumhuriyet istiyoruz, adalet istiyoruz, itiraz ediyoruz demek gerek. Aldığın vergileri ne yapıyorsun, hakça bölüşülmesini istiyorum demek gerek.

Sayın Bir buçuk,istemekle tepki göstermekle olmuyor ama,ne yaparsak yapalım kanun kural tanımaz soysuz insanlar var karşımızda. 

tarihinde Brad pit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Iste böyleee

Iste böyleee,

Yavuz Sultan Selim,Iran seferine giderken ,Siirtte bir yerde bir böyyük cesme insa ettirir.

Dönüsündede orda konaklarim deye.

Iran dönüsü bir baharki,cesme ucup gitmis.

Cesme yoh.

Kürtler yihip galdirmislar cesmeyi.

Cesmeyi yihdiranlari,yihanlari,cesmenin oldugu yerde idam eder.

Cesme yeniden inse edilir.

Cesmenin anlina söyle bir siir yazdirir.

Kürde firsat verme Yarap

Dehre sultan olmasin.

Ayagini carih sihsin

Asla iflah bulmasin.

Vur sopayi al haraci

Karni bile doymasin.

Bu cesmeden gavur icsin,Urum icsin

Kürde nasip olmasin .

Yarabbbbbbbbbbbbbb.

Amiinnnnnnnnnnn:-)))))

Sair sultan Selim

Demekki Yavuzun bu beddusi tuttuki,Kürtlerin Garni doymuyopr iflah bulmuyor,sultanda olamiyorlar..

Dehre sultan adam öldürmekle olmiy,adam yasatmahla oliy.

Burda Yavuz hahli.

Kürtlerinde isi gücü yihmah.

Hec birsey yaptuhlari yoh.

Eeeeeee atalari kimin :-)))).

Tolondede

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...