Jump to content

AKP gidince her şey daha iyi olacak mı

Recommended Posts

Açıkçası ben sanmıyorum.

AKP'den daha kötüsü -muhtemelen- gelemeyeceği için, yeni gelen iktidar da biraz popülist işler yapmak isteyeceği için muhtemelen biraz rahatlarız.

Ancak AKP probleminin kaynağı kurutulmadan gerçek bir ilerlemenin kaydedileceğini sanmıyorum.

Zaman zaman işte Türk insanının en büyük sorunu nedir diye bir soru soruluyor. Kimi islam diyor, kimi cehalet diyor, kimi sağ iktidarlar diyor şu bu

Bence asıl sorun çok daha büyük ve kimse bunu dillendiremiyor.

Bu problem namus ve şeref problemidir. Bu millet namusunu ve şerefini satmıştır, bu yüzden de daha çoook çekeceği vardır.

tarihinde Kenopsia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Kenopsia yazdı:

Açıkçası ben sanmıyorum.

AKP'den daha kötüsü -muhtemelen- gelemeyeceği için, yeni gelen iktidar da biraz popülist işler yapmak isteyeceği için muhtemelen biraz rahatlarız.

Ancak AKP probleminin kaynağı kurutulmadan gerçek bir ilerlemenin kaydedileceğini sanmıyorum.

Zaman zaman işte Türk insanının en büyük sorunu nedir diye bir soru soruluyor. Kimi islam diyor, kimi cehalet diyor, kimi sağ iktidarlar diyor şu bu

Bence asıl sorun çok daha büyük ve kimse bunu dillendiremiyor.

Bu problem namus ve şeref problemidir. Bu millet namusunu ve şerefini satmıştır, bu yüzden de daha çoook çekeceği vardır.

İnsanımız ahlaksız.Gunluk çıkarı için her şeyi yapar.Bu nedenle her türlü sistemi yozlaştırır. 

Ancak yinede Akp den kurtulmak kaynakların çok daha adil paylaşılmasını,liyakatsizliği,adaletsizliği azaltacaktır.

Sitelerde Paylaş

akp'nin gitmesi, en azından ülkenin çılgınca soyulmasının önüne geçecektir. akp'den sonra ülke soyulmayacak mı? Elbette soyulacak, ama bu seviyede bir talan olmayacaktır. Zaten cumhuriyet tarihi böyle bir talan görmedi. Yandaşın zenginleştirilmesinin önüne geçildikten sonra, daha adil bir dağıtım olacaktır. Ama öncelikle bu çürümüş kadroların temizlenmesi gerekiyor. İktidara kim gelirse gelsin işi zor olacak.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Magnesia yazdı:

akp'nin gitmesi, en azından ülkenin çılgınca soyulmasının önüne geçecektir. akp'den sonra ülke soyulmayacak mı? Elbette soyulacak, ama bu seviyede bir talan olmayacaktır. Zaten cumhuriyet tarihi böyle bir talan görmedi. Yandaşın zenginleştirilmesinin önüne geçildikten sonra, daha adil bir dağıtım olacaktır. Ama öncelikle bu çürümüş kadroların temizlenmesi gerekiyor. İktidara kim gelirse gelsin işi zor olacak.

Hocam sizce talan edenler yargılanacak mı günün birinde?

Sitelerde Paylaş

Toplumsal bir değişim olmadan siyaset yoluyla değişim kalıcı olmaz, siyasette sandığa gidip oy atmak dışında bir müdahale söz konusu değil, önce toplum hırsız olmayacak ve hırsızlığın faturası da bir günah keçisine yüklenmeyecek yoksa daha çok soyuluruz, Türkiyede tarihsel olarak kaynakların adil dağatılması diye bir şey yok kaynak kavgası var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...