Jump to content

Tanrı'nın Varlığı

Recommended Posts

20 dakika önce, kavak yazdı:

Dostum, bunlar körü körüne tapmayı sevenlerden. Ödleri kopuyor, taptıkları tanrıyı eleştirmeye çünkü tahtalı köyde kebap olma tehlikesi var.

Yahu hergün sayısız çocuğa tecavüz ediliyor ve bunların tanrısı sadece dikizlemekle yetiniyor ve müslümanlar buna rağmen tanrılarına toz kondurmuyorlar.

Evet haklısınız. Mutlak merhametli bir tanrı olunca böyle oksimoron oluyor. Sanki tanrı sadece iyilik yapması gerekiyormuş gibi halbuki tanrılarını kısıtlıyorlar haberleri yok. Hem özgür hem sadece iyilik yapıyor tanrıları.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
On 12.06.2021 at 11:17, kavak yazdı:

Dostum, bunlar körü körüne tapmayı sevenlerden. Ödleri kopuyor, taptıkları tanrıyı eleştirmeye çünkü tahtalı köyde kebap olma tehlikesi var.

Yahu hergün sayısız çocuğa tecavüz ediliyor ve bunların tanrısı sadece dikizlemekle yetiniyor ve müslümanlar buna rağmen tanrılarına toz kondurmuyorlar.

Herkese iyi günler şimdi sizlere nötr olarak yaklaşan bir bakış açısıyla bakan biri olarak sormak istiyorum kendini ateist olarak tanımayanlar neden bir yaratıcı olduğuna inanmadı nasıl başladı bu durum ilk olarak.ayrica kendini inanan olarak tanımlayan biri neden inanmakta. Bu inanan Müslüman mıdır.  Müslüman ise hadisleri kabul ediyor mu. İnanmayan insanlar kuran i okumuş mu. 

Sitelerde Paylaş
On 10.07.2021 at 10:19, B4B4 yazdı:

Herkese iyi günler şimdi sizlere nötr olarak yaklaşan bir bakış açısıyla bakan biri olarak sormak istiyorum kendini ateist olarak tanımayanlar neden bir yaratıcı olduğuna inanmadı nasıl başladı bu durum ilk olarak.ayrica kendini inanan olarak tanımlayan biri neden inanmakta. Bu inanan Müslüman mıdır.  Müslüman ise hadisleri kabul ediyor mu. İnanmayan insanlar kuran i okumuş mu. 

Muhterem

Kusura bakmayın ama mevzuya "Armut piş, ağzıma düş" minvalinde olanlarla uğraşmaktan bıktım. Bu forumda hemen her konuda bir şeyler yazılıp çizilmiş. Yani zaman ayıracaksınız ve forumdaki konuları okuyacaksınız. Bunu yaptığınızda üç aşağı beş yukarı bir fikir sahibi olmak, işten bile değil.

Sitelerde Paylaş
On 10.07.2021 at 11:19, B4B4 said:

Şu anda seni düzen, yani beceren bir süper zencinin var olmadığını nasıl biliyorsan, biz neden seni düzen, sülaleni kanırtan bir süper zencinin varlığına inanmıyorsak, tamamen aynı sebepten birader. Ok?

Sitelerde Paylaş

Afrika, aborjin, kızılderili, amazon vs. kabilelerinin hiç birinde tanrıya inana tek bir eleman dahi yoktur. Hele amanda muhammed, aman aman allah, yehova falan diye bişey bilen, inanan filan hiç yoktur. 

Sence bunun sebebi ne olabilir? 

Sitelerde Paylaş

1. yaratıcı olmasına inanmak
2. bu yaratıcının sadece bir tane olmasına inanmak
3. yaratıcının her şeyin haricinde olduğuna inanmak

4. bu yaratıcının her şeyi kontrol ettiğine inanmak

5. bu yaratıcının insanlarla ilgilendiğine inanmak
6. yaratıcının sana mesajlar gönderdiğine inanmak

7. büyüye sihire inanmak

8. evinde cinlerle beraber yaşadığına inanmak
9. namazda dübürüne şeytan üflemesine inanmak 

10. bunların hepsinin masal olduğuna inanmak

1-10 arasında neredesin ?

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...