Jump to content

Politik yelpazede nerde duruyorsunuz?

Politik yelpazede nerde duruyorsunuz?  

38 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

EVET - Askerlik hizmeti isteğe bağlı olmalıdır

EVET - Hükümet radyo, TV, basın veya internet yayınlarını kontrol etmemelidir

EVET - İnsanları ne kadar ürkütürse ürkütsün, her türlü fikri ifade etmek serbest olmalıdır.

HAYIR - Bireylerin eğitimleri ebeveynlerin kendi sorumlulukları altındadır. Devlet eğitimden çekilmelidir.

EVET - Ülke sınırları, barışçıl geçiş yapan herkese serbest olmalıdır

HAYIR - Sanayi, ticaret ve tarımda, doğrudan devlet desteği olmamalıdır

EVET - Serbest ticaret, çeşitli gümrük ve engellerle kısıtlanmış ticaretten iyidir

HAYIR - Hükümet tarafından belirlenen işçi asgari ücreti, işsizliğe neden olur

EVET - Devlet, bireylerin güvenlik ve adalet ihtiyacını karşılamak haricinde hiç bir rol üstlenmemelidir.

EVET - Vergiler mümkün olduğu kadar azaltılmalı teşvik ve ceza aracı olmaktan çıkarılmalıdır.

Sonuç : Liberal :rolleyes:

LİBERALLER, hem toplumsal hem de ekonomik hayatın düzenlenmesinde kişisel iradeyi tercih ederler. Devletin görevlinin sadece insanları şiddet ve baskıdan korumak olduğuna inanırlar. Bireysel sorumluluğa değer verirler. Ekonomik ve sosyal çeşitliliğe anlayışla yaklaşırlar.

tarihinde Alexios tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Önceden yapmıştım bunu çok uyduruk bi anket :)

OTORİTERYEN-SOSYAL DEMOKRAT

OTORİTERYENLER, toplum ve bireylerin yaşam standartlarının, uzmanlaşmış merkezi bir planlamayla devlet tarafından geliştirilmesini isterler. Kişinin kendi iradesinin, kendisini yönetmesini daha pratik kılacağı düşüncesine şüpheyle yaklaşırlar. Solcu otoriteryenler SOSYALİST olarak da anılır. Sağcı otoriteryenler için ise FAŞİST tabiri kullanılır.

SOSYAL DEMOKRATLAR (SOLCULAR), kişisel konularda bireysel iradeyi, ekonomik konularda ise merkezi karar verme mekanizmalarını tercih ederler. Devletin, toplumun zayıf ve zor durumdaki bireylerine adaleti sağlamak adına hizmet vermesini isterler. Sosyal çeşitliliğe ılımlı yaklaşırlar ancak ekonomik eşitlik için çalışırlar.

mışşşş

tarihinde sabunkopugu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben kendime test yaptırmadım..

ama ben şuyum herhal..

herhal diyorum,bende çözemedim daha ne olduğumu..

amma asla kızılcık değilim o kadarını söyleyeyim..nokta..

tarihinde daldabiryaprak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hic hile yapmadan cevapladim (zaten insanin kendi kendini kandirmasi kadar imkansiz bir sey yok) 20 dakikaya yakin zaman harcadim sorular biraz baska sans vermiyor gibi neyse verebilecegim en iyi cevabimi verdim ve bana busun dedi ;

Verdiğiniz yanıtlara göre politik profiliniz OTORİTERYEN-SOSYAL DEMOKRAT

OTORİTERYENLER, toplum ve bireylerin yaşam standartlarının, uzmanlaşmış merkezi bir planlamayla devlet tarafından geliştirilmesini isterler. Kişinin kendi iradesinin, kendisini yönetmesini daha pratik kılacağı düşüncesine şüpheyle yaklaşırlar. Solcu otoriteryenler SOSYALİST olarak da anılır. Sağcı otoriteryenler için ise FAŞİST tabiri kullanılır.

SOSYAL DEMOKRATLAR (SOLCULAR), kişisel konularda bireysel iradeyi, ekonomik konularda ise merkezi karar verme mekanizmalarını tercih ederler. Devletin, toplumun zayıf ve zor durumdaki bireylerine adaleti sağlamak adına hizmet vermesini isterler. Sosyal çeşitliliğe ılımlı yaklaşırlar ancak ekonomik eşitlik için çalışırlar.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...