Jump to content

İslam Nedir?

Recommended Posts

2 minutes ago, Tikky said:

Sayın @Türk Ateist Bey;  Dün 8 Tane Hatta Daha Silmedikleriniz Varken Bugün;

Şimdi Burada da SURATINDAKİ Sıfatı İle 1

SAPIK DİYE DE Hakaret Ve İftira İle Sadece Burada 2 Tane Küfür Var. Hem İslamcılar Bizi Eziyor Yaşam Hakkımızı Alıyorlar Diyorsun. O Zaman Allah Göstermesin Ama Sizin İktidarınızda Nasıl Adaletli Olacağınızı Sanal Alemde Basit Bir Formda Gösterin Ve Bu Ahlaksız Terbiyesizi "İP'Den" Banlayın ki Sizin de Adaletinizi Görelim !  Ama Yok Sanal Alemde ki Basit Bir Forumda Dahi Adaleti Temin Edemeyenlerin Bize Adaletten Bahsetmeye Hakkı  Dahi Olmadığını Bilmesini İSTERİM.

DEKİ BEN ZEVK ALIYORUM ... EYVALLAH AMA KURALLAR MURALLAR DEME BANA ! BİZE DİYORSUNUZ BELKİ YALAN MALAN AMA KİŞİLİYETİNE SAYGI DUY VE  KENDİNİZE BARİ DÜRÜST OLUN  GERÇEĞİ SÖYLEYİN !

BU Gibi Lağım Ağız Konuşanları Sitede Daha Ne Kadar Tutacaksınız ?

(Umarım Bu Yazıyı Okuyunca Alacağınız Kararı Bu Yüz Rengiyle Almazsınız) 

Deme ya? Sapık değil misin sen?Adalet işte böyle bir şey, siz sapıklara sapık diyebilmek oluyor adalet. İşte siz şusunuz:

Osman Polat auf Twitter: "Milletin kanını emen, Uydurulmuş din satan sonra  da o dine karşı direnenleri sapık ilan edenler, sapıkların ta  kendileridir.… https://t.co/hDudZpjGXP"

Bugüne kadar, aman o yasak, bu bilmem ne diye, her tür iğrenç sapıklığı yapıp geldiniz. Ama artık yeter, her denk geldiği yerde sizin sapıklığınızı kafanıza vuracağız. Yani, siz bize sapık derken, asıl sapık sizsiniz:

sapık imamlar sıralı tam liste - uludağ sözlük

Hala gelip, sapık olmadığını söyleyeceksin tabi, çünkü şurada görüldüğü gibi, siz utanmaz, rezil yalancılarsınız hem.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 135
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bir saat önce, AteistBakish yazdı:

Hala Daha Ne Peşindesin?  Lan Ahlaksız Herif? Ben Senin Dininde Cehennemlik İmansız Kalbi Mühürlü Bir Aşağılık Değil Miyim?Allah'ın Sana Açıkça Kalplerini Mühürledim, Konuşmana Bir Şey Anlatmana Gerek Yok Demiyor Mu?Ne Bok Yemeye Buraya Geliyorsun Da Bir Şey Anlatıyorsun? İslam'a Göre Ben Günahkar Zındığım. İslam Konusunda Yalan İftira Ayetleri İnkar Ettiğimizi Söylüyor Ya Kitabın?Sonra Da Onlara Müddet Verdik, Ahirette Cezalarını Çekecekler Diyor.

Senin Sorunun Ne Lan?  Ateistlere Kendin Gidemezsin. Burada Aç Bir Başlık Yaz Orada, Ateistler İftira Atıyor İslam De. İman Konusunda Bilgi Sahibi Olmak İsteyen Bu Başlığa Yazsın Bilgilendireyim De. Adilik Yapma. Sen Çocuk Kaç Yaşından İtibaren S…lebilir Kriterleri Olan Bir Adamsın. Bana Gelmiş Doğru Yanlış Öğretmeye Cüret Ediyor. İslamı Kuranı Ve Tüm İçeriğini Reddediyor Ve Çöpe Atıyorum. Allahın Hiç Bir Tehdidini De Hiç Bir Rüşvetini De Umursamıyorum. Bir Daha Beni Rahatsız Etme  Ahlaksız Herif.

Sakin Ol Şampiyon .... Hödödö Hödödö Konuşmayı Bırak. Ben Müslüman Olarak İslami Bir Konu Olan  Bir Başlık Altına Yorum Yazdım. Buraya Gelip Konuşan Sensin Ben Değilim ki :) Sen Yazmasan Hakaret Ve Küfür Etmesen Varlığından Bile Haberim Olmazdı Emin Ol !...

Hala Daha Ne Peşindesin?  

İslam'a Attığınız Yalan Ve İftiralarınızı Çürütüp Gerçek Yüzünüzü Ortaya Koymak !

Ben Senin Dininde Cehennemlik İmansız Kalbi Mühürlü Bir Aşağılık Değil Miyim? Allah'ın Sana Açıkça Kalplerini Mühürledim, Konuşmana Bir Şey Anlatmana Gerek Yok Demiyor Mu? Ne B...k Yemeye Buraya Geliyorsun Da Bir Şey Anlatıyorsun? İslam'a Göre Ben Günahkar Zındığım. İslam Konusunda Yalan İftira Ayetleri İnkar Ettiğimizi Söylüyor Ya Kitabın? Sonra Da Onlara Müddet Verdik, Ahirette Cezalarını Çekecekler Diyor.  Senin Sorunun Ne Lan?

Aziz Kardeşim. İslam Kendinden Öncekileri Siler !... Mizan isterseniz İslamdan Önce Ömer, İslamdan Sonra Ömer... O  Yüzden Ben Başta Yukarde Belirttiğim Gibi Sadece İslam'i Konulara Yazıyorum. Onun Haricinde Hiç Bir Sayfayla İlgilenmedim Şu Ana Kadar. Pek Vaktimde Olmadı Zaten.  Ben Buradayım Çünkü 

Bunu Fakirin Yazısına/Yazılarına İstinaden Söylemişsiniz ! Soruyorum Yazılarımın Hangi Kısmında Sizin Gibi Bir Şahsı Hedef Almışım Hedef Alana Cevap Vermek Dışında ? Başkalarının Fikirlerine Saygıdan Bahsederken Benim Bu Mesele Hakkında Fikrimi Söyledim Diye Eleştiriden Öteye “Hakaret Edilirken”, Üzerine de “Bizim Fikirlerimize Saygınız Yok Demeniz”  Şecaat Arz Edeyim derken Sirkatin Söylemek Oluyor, Farkında mısınız ? Bir Müslüman İçin Tek Bir Üstünlük Vardır O da Allah’ın Yarattığı Kainatında , Allah’ın Koyduğu Sınırlar Ve Ölçüler İçerisinde , Gene Cenab-ı Hakkında Bizzat Kendisinin Ayeti Kerime İle (Ey İnsanlar! Biz Sizi Bir Erkekle Bir Kadından Yarattık. Sizi Milletlere Ve Kabilelere Ayırdık Ki Tanışasınız. Ve (Bilin Ki) Allah Katında En İyiniz, En Takvalı Olanınızdır. Şüphesiz Allah, (Sizi) Çok Daha İyi Bilen Ve (Sizden) Haberdar Olandır.  Hucurat Suresi 13. Ayeti Kerimesinde) Belirttiği Gibi Üstünlük Ululuk Büyüklük Sadece Ve Sadece Takva İledir !

Aralarında Hükmedip (Karar Vermesi) İçin Allah’a Ve Elçisine (Kur’an Ve Sünnet Kaynaklı Hükümlere Ve Düzene) Çağrıldıkları Zaman Mü’min Olanların Sözü: “İşittik (Kabul Ve) İtaat Ettik” … Ayetine Uyar Hatamızı Görür Tevbe Ederiz. İsterseniz Nefsinizin Yolunda Devam Edebilirsiniz. Hayatta Sizin Dünya’nız da Sizin ! Ahiretiniz de Sizin. Ama Ben Dinimin Sizin Ve Benim Üzerime Yüklemiş Olduğu Emri İlahi Gereğince :  Hakikati “Çatlatırcasına Anlat” Hicr Suresi 94.Ayeti Kerimesinin Emrince Başta “Kendi Nefsime” Ve  Nefsimle Birlikte Sizin Zımmınızda Gelinim Sana Söylüyorum Kızım Sen Anla Diye Anlattığım Hakikati Anlayan Salih Bey Ve Saliha Hanımlara Bir Merhem Ve  Nusret ,Sizin Gibi de Gafletkerane Bir Şekilde Nefsi Yolunda Hareket Eden Aldanmış Ve Çok Aldatan Ama Samimi Ve İhlaslı Genç Kardeşlerimizide Bu Ateizm Rezilliği Hususunda Uyarmak İçin 

AMA ÇAKTIRMA HAYRANIMSIN BİLİYORUM  :) HER YAZIMA HEMEN CEVAP YAZMAK İÇİN VAZİFELİYMİŞSİN GİBİ HEMEN KOŞUYORSUN ;) TEKRAR DİYORUM 

İSLAMİ KONULARA YALAN ATMAMAN

BENİMDE YORUMLARIMA CEVAP YAZMAMAN KAYDU ŞARTI İLE İNAN VARLIĞINDAN BİLE HABERİM OLMAZ.. GERÇİ ALIŞMIŞSINIZ Dİ Mİ?  KAMALİST TORNADAN GEÇTĞİ İÇİN HİÇ BİR DİNİ EĞİTİM ALMAYAN SADECE İMANI OLAN MÜSLÜMANLARLA KONUŞMAYA ! KÜFÜR ETSİNLER BİZDE EDELİM GOY GOY YAPALIM DİYE ALIŞMIŞSINIZ !

SİZİN KARŞINIZA

• SLOGAN ATMAYAN
  • KÜFÜR ETMEYEN
  • ALLAHIN İZNİ VE KONUŞTURMASI İLE MARİFET VE İLİMLE ÇATIR ÇATIR GERÇEKLERİ SAVUNAN BİR FAKİR KUL KARŞINIZA  ÇIKINCA AYARLARINIZ BOZULDU :)

tarihinde Tikky tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, AteistBakish yazdı:

Sen, Burada Mükemmel Anlayış, Nesnellik, Nasıl Olması Gerektiği Dersi Veriyorsun.

Alabilirsen Bu Dersi Ne Mutlu Sana  :) (Est Asla Öyle Bir Niyetim Yok Latife Yaptım Kırılma Sakın. Sadece Fakir Acizane Ve Nacizane Olarak Düşüncelerini Paylaşıyor. Bunu da "ÖNCE" Kendi Nefsime  Sadece SESLİ Olarak Düşünüyormuş Gibi Kabul Edersen Memnun Edersin. Dileyen Kulak Kabartır Dilemeyen de Dinlemeyebilir.  ) 

22 dakika önce, AteistBakish yazdı:

Lan Felsefen Çocuk Nasıl Becerilir Ve Karımı Kimse Nasıl Görmezden İbaret Ya? :) 

"Bir Kimsenin Diğer Bir Kimsede Gördüğü İlk Kusur, Kendi Nefsinin Pek Âşina Olduğu Bir Kusurdur." :) Sana Diyorum İslam'a Bakan Onda Kendini Görür ... Buyur  ? :)  Bu Senin Tanımın Bizimkisini Soruyorsan :

“İman, Resûl-İ Ekrem Aleyhissalatü Vesselâm’ın Tebliğ Ettiği Zaruriyât-I Diniyeyi Tafsîlen Ve Zaruriyâtın Gayrisini İcmalen Tasdik Etmekten Hâsıl Olan Bir Nurdur.”

Sitelerde Paylaş

İslam ile ilgili olarak naçizane bir kaç sorum olacak.İslam dininde her şeyin yaratıcısı ve yoktan var edeni Allah. Allah en baştan en sona ne olacağını yani bir kulunun cennete gidip gitmeyeceğini biliyor. O zaman sınav yapılmasının mantığı nedir? İnsanda kendisinin özellikle Müslüman ise dünyada yaptıklarından cennete ve cehennemi gideceğini bilir. Buraya kadar ki anlattığım kısım sanırım gayet net. ikinci konu ise Allah bize özgür irade vermiş midir? Mesela dua edin icabet edeyim diyor. Siz dua ediyorsunuz ki ben dua ederken net şekilde isteğimi söylerim. Çünkü özgür irade net olarak istediğim şeyin Allah tarafından  benim hakkımda hayırlı olup olmaması konusunu bana bırakmasını isterim. Şimdi net olarak istediği şey hayırsız olsa dahi Allah kendi seçimi ile bana hayırlısını verirse bu benim özgür irademe karışması olmuyor mu? Eğer benim özgür irademe her zaman bu şekilde müdahale ediliyorsa, o zaman kaderimizi Allah tayin etmiş olmuyor mu? Kaderimizi ya da seçimlerimize müdahale edildiğinde o zaman ben neden suçlu oluyorum? 

İslamiyet ve kuran ile ilgili olarak konuya yavaşça bir giriş yaptım. Cevaplara göre daha detaylı sorularım olacak. konu hakkında cevap verecek arkadaşlara teşekkür ediyorum. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, james_33 yazdı:

İslam ile ilgili olarak naçizane bir kaç sorum olacak.İslam dininde her şeyin yaratıcısı ve yoktan var edeni Allah. Allah en baştan en sona ne olacağını yani bir kulunun cennete gidip gitmeyeceğini biliyor. O zaman sınav yapılmasının mantığı nedir? İnsanda kendisinin özellikle Müslüman ise dünyada yaptıklarından cennete ve cehennemi gideceğini bilir. Buraya kadar ki anlattığım kısım sanırım gayet net. ikinci konu ise Allah bize özgür irade vermiş midir? Mesela dua edin icabet edeyim diyor. Siz dua ediyorsunuz ki ben dua ederken net şekilde isteğimi söylerim. Çünkü özgür irade net olarak istediğim şeyin Allah tarafından  benim hakkımda hayırlı olup olmaması konusunu bana bırakmasını isterim. Şimdi net olarak istediği şey hayırsız olsa dahi Allah kendi seçimi ile bana hayırlısını verirse bu benim özgür irademe karışması olmuyor mu? Eğer benim özgür irademe her zaman bu şekilde müdahale ediliyorsa, o zaman kaderimizi Allah tayin etmiş olmuyor mu? Kaderimizi ya da seçimlerimize müdahale edildiğinde o zaman ben neden suçlu oluyorum? 

İslamiyet ve kuran ile ilgili olarak konuya yavaşça bir giriş yaptım. Cevaplara göre daha detaylı sorularım olacak. konu hakkında cevap verecek arkadaşlara teşekkür ediyorum. 

Sekiz sene evvel şunları yazmışsın... Yani aslında o zamanlar bir hayli bilgili olmalısın ki kusursuzluktan bahsetmişsin. Şimdi de bu dine inanmaktan vaz mı geçtin?

On 14.12.2012 at 21:00, james_33 yazdı:

Aslında islamiyet kendi içinde kusursuzdur.Fakat islamiyeti uygulama konusunda ise insan kusurludur.İnsanın kusurlu olması durumunda ise mutlaka islamiyeti benimsemiş fakat islamiyetin emirlerinde haddini aşmış olanlar da cezalandırılacaktır.

Artık İslamiyetin kusursuz olduğuna inanmıyor musun?:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, kavak yazdı:

Sekiz sene evvel şunları yazmışsın... Yani aslında o zamanlar bir hayli bilgili olmalısın ki kusursuzluktan bahsetmişsin. Şimdi de bu dine inanmaktan vaz mı geçtin?

Artık İslamiyetin kusursuz olduğuna inanmıyor musun?:D

Bildiğiniz üzere, insan kendisini yaşadığı hayattan ve elde ettiği tecrübelerden mütevellit kendi gelişimi ile ilgili olarak bazı şeyleri  daha fazla araştırıyor ve sorguluyor. Bu yüzden İslama ve felsefe bakış açısı olarak benden daha  bilgili birisinin sorularıma istinaden cevap verebilmesini umuyorum. Belki benim gözden kaçırdığım bir şeyler vardır. Fakat gelecek cevaplara istinaden bunu sorgulamayacağım anlamının çıkmasını istemiyorum.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, james_33 yazdı:

Bildiğiniz üzere, insan kendisini yaşadığı hayattan ve elde ettiği tecrübelerden mütevellit kendi gelişimi ile ilgili olarak bazı şeyleri  daha fazla araştırıyor ve sorguluyor. Bu yüzden İslama ve felsefe bakış açısı olarak benden daha  bilgili birisinin sorularıma istinaden cevap verebilmesini umuyorum. Belki benim gözden kaçırdığım bir şeyler vardır. Fakat gelecek cevaplara istinaden bunu sorgulamayacağım anlamının çıkmasını istemiyorum.

Sorularıma yanıt vermedin.

Ayrıca yazı stilin, seni bana kısa süre önce buradan giden birisini hatırlatıyor. Umarım yanılırım.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kavak yazdı:

Sorularıma yanıt vermedin.

Ayrıca yazı stilin, seni bana birisini kısa süre önce buradan giden birisini hatırlatıyor. Umarım yanılırım.

Sorunuza cevap vermediğim için üzgünüm. Çünkü bazı şeyleri mantıksal olarak kendi içimde çözemiyorum. Ya ben hatalıysam. Ya benim bakış açımda bir sorun varsa. Bu yüzden  sorununuza tatmin edici bir cevap verememiş olmamı maruz görün.Bu yüzden aklımdaki soruları burada paylaştım. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, james_33 yazdı:

Sorunuza cevap vermediğim için üzgünüm. Çünkü bazı şeyleri mantıksal olarak kendi içimde çözemiyorum. Ya ben hatalıysam. Ya benim bakış açımda bir sorun varsa. Bu yüzden  sorununuza tatmin edici bir cevap verememiş olmamı maruz görün.Bu yüzden aklımdaki soruları burada paylaştım. 

Üzgün olduğunu zannetmiyorum, çünkü sebebi başka bence!

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, james_33 yazdı:

Peki size göre sebebi ne olabilir ? Neden bu şekilde bir kanıya vardınız?

Hey; karşında keriz birisi yok.

Sorular yukarıda; cevap vereceksen ver!

Vermeyeceksen uzatma. Uzatacaksan, o zaman senin o mălum kişinin olma ihtimali yükseliyor.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kavak yazdı:

Hey; karşında keriz birisi yok.

Sorular yukarıda; cevap vereceksen ver!

Vermeyeceksen uzatma. Uzatacaksan, o zaman senin o mălum kişinin olma ihtimali yükseliyor.

Gerçekten kimden bahsettiğiniz konusunda hiç bir fikrim yok.8 senedir foruma girmemiştim. Bu yüzden zannettiğiniz malum kişi olmadığımı düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, james_33 yazdı:

Gerçekten kimden bahsettiğiniz konusunda hiç bir fikrim yok.8 senedir foruma girmemiştim. Bu yüzden zannettiğiniz malum kişi olmadığımı düşünüyorum.

Beni ikna edemediniz.

Olsun yine de yukarıdaki sorduğum soruları bir zahmet yanıtlayıver. Şu an itibarı ile  İslam´ın neresinde durduğunuzu görelim hep beraber!

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kavak yazdı:

Beni ikna edemediniz.

Olsun yine de yukarıdaki sorduğum soruları bir zahmet yanıtlayıver. Şu an itibarı ile  İslam´ın neresinde durduğunuzu görelim hep beraber!

Zaten o sorunuza net bir yanıt verebilseydim, sizce bu konu hakkında benden daha fazla bilgili olan insanlardan yardım talep eder miydim?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, james_33 yazdı:

Zaten o sorunuza net bir yanıt verebilseydim, sizce bu konu hakkında benden daha fazla bilgili olan insanlardan yardım talep eder miydim?

Yahu, amma da uzattın.

Sen o soruları yanıtlamadığın müddetçe, benim nazarımda ciddiyetsiz ve yüzsüz birisi olarak kalacaksın.

Evet; aynen böyle, çünkü forumlar ha bire sağ gösterip sol vuranlarla dolu.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kavak yazdı:

Yahu, amma da uzattın.

Sen o soruları yanıtlamadığın müddetçe, benim nazarımda ciddiyetsiz ve yüzsüz birisi olarak kalacaksın.

Evet; aynen böyle, çünkü forumlar ha bire sağ gösterip sol vuranlarla dolu.

Peki siz öyle görüyorsanız, bunu değiştirmek için bir şey diyemem.Ayrıca kimseye bir şey ispat etme zorunluluğum olduğunu bilmiyordum. Forum kurallarında bir değişiklik mi var ? İnsanların duyu durumlarını  artık ispat mı etmek zorundalar ? Siz birisine fazlaca kızgınsınız, ve bunun acısını benden çıkartmaya çalışıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...