Jump to content

Recommended Posts

İslam kelime anlamı: Sadece Allah’a teslim olmak ve barış anlamına gelir. İslam günlük ritüellerden ibaret değildir. Sadece Allah’a teslim olan ve barışçı olan her kişi İslam’a mensuptur. İslam ile iman arasında fark vardır. İslam; dini Allah’a halis kılmaktır. İslam din kaynağı olarak sadece Kur’an’ı kabul eder. Elçiler, postacıdır. Allah’ın 99’dan daha fazla ismi vardır. Allah’ın “Ed-Dâr” diye ismi yoktur. Rahman-Rahim-Kahhar gibi isimler, yalnız Allah’a aittir.

Elçiler, günahsız değildir. Elçilerin “ismet” sıfatı yoktur. Elçilerde bizim gibi sorguya çekilecekler. Elçilerde bizim gibi insandır. Bizden iki farkı vardır: Allah’tan vahiy alırlar ve mucize gösterirler. Başka farkı yoktur.

İslam’da mürtedin cezası yoktur. Recm cezası yoktur. Namaz kılmayanı öldürme cezası yoktur. Alkol içene sopa cezası yoktur. İslam’da savaş açarak insanları zorla mümin yapmak yoktur. İslam’da eşcinsellerin öldürülmesi yoktur. İslam’da çocukların sünnet olması yoktur. Peygamberin Sünneti yoktur. Tek Sünnet Allah’ın sünnetidir. İslam’da kadınlara evi hapsetmek yoktur. İslam’da başörtü yoktur. İslam’da peçe yoktur. İslam’da tarikat/mezhep yoktur. İslam’da Mehdi ve Deccal inancı yoktur. İslam’da kader inancı yoktur. Ancak evrendeki yasalar kaderdir. Bundan başka kader inancı yoktur. 

•İslam, savaşı değil, barışı teşvik eder. (47:35-29:9-8:61)

•İslam, nakli değil, aklını kullanmayı emreder. (10:100-38:29-37:138-21:67)

•İslam, körü körüne inanmayı değil, sorgulamayı emreder. (17:36)

•İslam, soru sorulmasına teşvik eder. (93:10)

•İslam, bilimsel araştırma yapmayı emreder. (29:20-45:3-2:164-12:105-13:3-16:13)

•İslam, insanları kardeş olarak görür. İnsanların hepsi eşittir. (49:13-50:13-49:10)

•İslam, bütün dillerin Allah’ın ayeti olduğunu söyler. (30:22)

•İslam, kendi ve akrabalarımızın aleyhine olsa bile adil olmayı emreder. (5:8-5:42-6:152-7:29-16:90)

•İslam, iyi insan olmayı emreder. (2:83-2:148-16:90)

•İslam, Allah dışındakilere hizmet/kulluk/kölelik etmeyi yasaklar. Sadece Allah’a kulluk/kölelik etmek vardır. (3:64-10:105-16:114)

•İslam, gelir dağılımının düzeltilmesini emreder. (59:7)

•İslam, çevreyi korumamızı emreder. (55:7-55:8-30:41)

•İslam, mallarınızı fakirlerle paylaşmayı emreder. (2:271-57:18)

•İslam, affedici olmaya öğütler. (7:200-42:37-42:40-4:149)

•İslam, özgürlüğü emreder. (4:140-2:256-4:80-6:107-25:63)

•İslam, kadınlara değer verir. (3:195; 4:124; 16:97-49:13)

•İslam, insanları hidayete ulaştırır. (2:120-3:51-43:64)

•İslam, köleliği kaldırır. Allah’tan başka Rab(Kul sahibi/Köle sahibi) olmadığını söyler. (12:39-12:40-3:64)

•İslam, fıtrat dinidir. (30:30)

•İslam, insanlığa lütuf sözünü verir. İslam, insanlığı fakirliğe mahkum etmez. İnsanların fakirliği kendi durumları sebebiyle. (2:268-13:11-10:100)

•İslam, rüşveti/yolsuzluğu yasaklar. (2:188)

•İslam, işi ehline vermeyi emreder. (4:58)

•İslam, muhafazakarlığı değil, reformist olmayı emreder. Muhafazakarlığı yasaklar. (11:88-2:170)

•İslam, Allah ile aldatılma konusunda bizi uyarır. (31:33-35:5)

•İslam, insanlara lakap takılmasını ve alay edilmesini yasaklar. (49:11)

•İslam, herhangi bir bilgiyi körü körüne inanmayı değil, o bilgi hakkında araştırma yapmamızı emreder. Sorgulamadan inanmak yoktur. (49:6)

•İslam, saldırı savaşı değil, savunma savaşına izin verir. (22:39-22:40-60:8-60:9)

•İslam, sanata önem verir. (34:13)

•İslam, din adamlarının çoğunun kötü olduğunu söyler. (9:31-9:34-33:67)

•İslam, kölelerin özgürleştirilmesini emreder. (4:92-90:13-9:60-58:3)

•İslam, Allah’ın çok merhametli olduğunu söyler. (1:1-7:156-4:96-6:54-7:153-25:70-39:53)

•İslam, demokratik sistemin uygulanmasını emreder. (42:38)

•İslam, insanlara değer verir. (5:32)

•İslam’da şefaat inancı yoktur. (2:48-10:18-6:70)

12:108-De ki: "Benim yolum şudur: Açık bir delille ALLAH'a çağırırım, aynı şekilde beni izleyenler de... ALLAH Yücedir, ben ortak koşan birisi değilim."

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

İnsanlığın fakirliği kendi durumu sebebiyle deniyor.Ama Allah da dilediğine dilediği kadar verir diyor.Karun'a bizzat ona zenginlik verdim daha da artırmamı bekliyor diyor.İyi şeyler Allah'tan kötü şeyler hep insandan.Kötülüğün kaynağı insan mı yoksa şeytan mı yoksa bizzat Allah'ın kendisi mi? Güzel  ve korkutucu isimlerini Kuran da sıralarken diğer isimler niye yok?Levh-i Mahfuz da herşey yazılıysa sıçtığımız bok da yazılıdır.Bir de Levh-i Mahfuz a temizlerden başkası el süremez diyor.Sağolsun.Çoğu büyük melek ve çoğu peygamber Levh-i Mahfuzdakileri okuyup zaten cehennemlik deyip dünya hayatına müdahale edip kaderimizi değiştiriyor,hayatımızın ağzına sıçıyor.İblis ise sadece işin bahanesi ve Allah'ın bizzat ajanıdır.Pis işleri ona yaptırıyor sadece.Sinirlenip üstüne yemin edip cehennemi dolduracağım diyor.Biz sadece bu istatistiği tamamlamak için yaşıyoruz.İnsanların çoğu cehenneme gidecek.İnsanlık için mutlu son yok.Kahrolası insan! O Allah'ın istediğini yapmadı diyor.Bu da insanların çoğunun cehenneme gideceğinin kanıtı.Ha bir de tevbe suresi hariç her suresinin başında Bağışlayıcı ve esirgeyici isimlerini kullanmayı ihmal etmiyor.İblis'e niye Adem'e secde etmedin diyor.Kovuldun diyor.İblis de o zaman yeniden diriltilecekleri zamana kadar mühlet ver diyor.Daha Adem tek bir insan.Zürriyet meselesi falan yok.Belki insanların ruhları piyasada yok.Nereden biliyor İblis Adem'in zürriyetinin olacağını yeniden diriltileceklerini?Adem cennette değil,elmayı yememiş şeytan da cennete nasıl girebiliyor onu da anlamış değilim.Sonuç olarak Sen yazıyorsun sen yaşatıyorsun sen yargılıyorsun.Sonra insana kendin yaptın diyorsun.Sen adaletli bir tanrı değilsin.Sen tek tanrı da değilsin.Büyük ihtimalle Milkyway'in tanrıcığısın.Diğer yüz milyar galaksinin tanrıcıkları gibi.Gerçek Tanrı Big Bangi yapandır.Senin de ağababandır.Gözlemlenebilen evren 46 milyar ışık yılı.Cebrail ışık hızıyla gitse kaç bin yılda çıkabilecek bizim evrenden.Bunun da üstünde daha 6 gök daha var.Git babam git.İzafiyet teorisini bilmiyorum.Kanatları olan bir varlığın da ışık hızını geçebileceğine kesinlikle inanmıyorum.Allah yeri 2 günde yarattı diyor.4 milyar yaşında bu dünya.Burada yevm kelimesini evre olarak çevirecekmişiz.Zaten amk Arapça da 1 kelimenin 5- 10 anlamı oluyor.Hangisi desteklerse ona çevir.Kıvır babam kıvır.Amma da apaçık Kuran'mış doğrusu.Hem apaçık Kuran diyor,hem de müteşabih ayetler koyuyor.En hafif işkence fantezisi Zebanilerinin zorla kaynar su içirip bağırsaklarımızı götümüzden çıkaracak olan bu tanrıcığın varlığına inanmakla beraber ne sözüne,ne kitabına,ne adaletine inanmıyorum.Yarattıktan sonra bana sordun mu seni sınava tabi tutacağım,sonsuz ödül veya sonsuz azap var kabul ediyor musun diye.Ben hayır derdim.Yok et derdim.Günahları ve sevapları eşit olanlar Araftan sonra yine kesin bir yere girecekler.Yokluk yok yani.bir asırdan kısa süren dünya yaşamında kimse ne sonsuz cenneti ne de sonsuz cehennemi hakeder.Dünyadaki bütün insanları öldürsen yine cezası birgün biter.Sen adaletli değilsin.Kibir hakkın olabilir ama vebalini yarattıkların niye ödüyor?Sonuç olarak senin cennetini istemiyorum.Cehennemin den de korkmuyorum.Gerçi korktuğumda da zaten müjdeni belli ediyordun piskopatlığınla.Hurma ağaçlarıymış,dikensiz sedir ağaçlarıymış.Memeleri yeni tomurcuklaşmış kızlarmış.İri gözlü hurilermiş.Arap fantezilerini süslemek için koyduğun ayetlerin.Ben mesela hurmayı,sedir ağacını napayım.Küçük göğüslülerden nefret ederim genç bile olsa.İri gözlülerde bana hitap etmiyor.Diğer galaksilerden birine iltica hakkı isitiyorum.Bu yazı o çok iyi diye bildiğimiz meleklerinin ve işine geldiği gibi kullandığın şeytanlarının aşağılamalarına karşı yazılmış bir intikam yazısıdır.Olur ya birgün ölsem bile şuracıkta kalıverir.Belki de düşünce ve inançlarından dolayı 8'e çevirdiğin Stewhan Hawking insanlığa umut olan düşünceleriyle göçtü gitti.Hani diyorsun ya ey insan ve cin toplulukları göğün katlarından geçebilirseniz geçin diye.İnsanlar geçti.50 yıl içinde bu galaksiyi de geçecekler.Bir yanında Muhammed öbüründe Firavun ve saz ekibin melekler ve şeytanlar bi rakı sofrası kurup tüh be kaçırdık diyebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...