Jump to content

Korona mikrobunun 2019 da ciktigini kanitliyana 500.tl vericem

Recommended Posts

8 hours ago, Ignostik kahin said:

bahsedilen görseller kovid değil, 2003 te bulunan sars virüsünün görseli . 2003 ten beri farklı şekillerde mutasyona ugramış sarsın görselleride farklı olmalıydı mutasyon değişim demektir. fakat hep aynı görseller var. ilginç değil mi? covid 19 un kanıtı yok .. ben bulamadım. bu görsel covid 19 değil 2003 srs virüsüdür..Komşuda SARS virüsü alarmı - Son dakika dünya haberleri

Geri zekalı mal....

Bu görsel hiç bir şeyin görseli değil, kafadan uydurma bir çizim sadece. Alyuvardan büyük virüsü mü olur, mal? 

Ha, zaten birde sen kendine doktor diyen utanmaz bir yalancıydın hem.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

15 saat önce, Ignostik kahin yazdı:

. Sen kimden bahsediyorsun? tanışıyor muyuz? 

Zaten meşgul biriyim, hiç vaktim yok.

Beni hiç kimse tanıyamaz,  sadece 1 tane nikim vardı, adı (spartaküs abaküs) üyeliğimi sildirdim,  neden biliyor musun? 

müslüman bir üye bana küfürler etmişti..  

O gün bu formun bana uygun olmadığını düşündüm ve ayrıldım, uzun zaman oldu , o dönemde ten ten vardı, o zaman tanışmıştık, onun sayesinde tekrar geri geldim, eger ten ten olmasaydı, asla geri dönmezdim.Seni hatırladım, seninle 

çok az diyaloğumuz olmuş,

bu yüzden beni tanıman imkansız. 

Atma Recep; hălă bizleri kekleyeceğini zannediyorsun. Sen buraya sadece 1 kere üye olmadın. Cesaretin varsa ve dürüstsen tüm üyeliklerini yazarsın. Evet; o romlu/ramlı dandik muhabbetini unutmadım. Sen her şeyin uzmanı(!) iddiasında olarak takılan birisisin, halbuki sonra ne tür boş birisi olduğun hemen ortaya çıkıyor. Bari bu huyundan vazgeç.

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Ignostik kahin yazdı:

bahsedilen görseller kovid değil, 2003 te bulunan sars virüsünün görseli . 2003 ten beri farklı şekillerde mutasyona ugramış sarsın görselleride farklı olmalıydı mutasyon değişim demektir. fakat hep aynı görseller var. ilginç değil mi? covid 19 un kanıtı yok .. ben bulamadım. bu görsel covid 19 değil 2003 sars virüsüdür..Komşuda SARS virüsü alarmı - Son dakika dünya haberleri

Bu resim uydurma resim.

Korona ismi dış görünüşleri resimde ki gibi çıkıntılı olan viruslere verilen genel isim.

Çıkıntılarında farklılık var ama elektron mikroskopu ile net görülemiyor.

Genom dizilimleri farklı hepsinin.

Aşağıdaki bağlantıda verilen listedilerin hepsi korona virus.

Çoğunun genom dizilimleri hala tespit edilememiş.

https://www.viprbrc.org/brc/vipr_allSpecies_search.spg?method=SubmitForm&decorator=corona

Sitelerde Paylaş
18 hours ago, husnu said:

Bu resim uydurma resim.

Korona ismi dış görünüşleri resimde ki gibi çıkıntılı olan viruslere verilen genel isim.

Çıkıntılarında farklılık var ama elektron mikroskopu ile net görülemiyor.

Genom dizilimleri farklı hepsinin.

Aşağıdaki bağlantıda verilen listedilerin hepsi korona virus.

Çoğunun genom dizilimleri hala tespit edilememiş.

https://www.viprbrc.org/brc/vipr_allSpecies_search.spg?method=SubmitForm&decorator=corona

Tereciye tere satıyorsun, ama olsun, en azından sayıklamamışsın.

Corona'nın adı, aslında RNA'dan gelir: coRoNA. Tipide, güneşe, güneşin koronasına benzediği için, koronavirüs denir. Çoğunun genom dizilimleri de tespit falan edilemez, zira siz birini yapana kadar, o gider yeni varyant olur çıkar. Sürekli değişirler. Tipleri genel olarak şuna benzer:

440px-Coronaviruses_004_lores.jpg

Yukarıdaki, kuşlarda görülen bir koronavirüs çeşidi. COVID-19 'unda benzer bir yapıda olduğu düşünülüyor. Ama COVID-19 biraz daha farklı. 

Figure thumbnail gr1

Aaa, covid'in selfie'sini çekmişler... di mi... değil. 

Eğitimli gözlerin burada göreceği bir kaç şey var. Öncelikle, o taç, güneş gibi şeylerin bir kısı covid virüsü değil, diğer tipik koronavirüslerden.  Resimlerde açık görülmüyor, ama burada coronavirüslere bir T hücresi salmışlar. O da onları yemeye girişmiş. Ama bakarsak, boyları ve şekilleri değişik bir sürü virüsün toplaştığını görüyoruz, işte onlar covid. Orta sıra, en soldaki resme (g) bakın. Gene eğitimli gözlerin farkedeceği, bunların birbirinin tam kopyası olmadığı. 

İşte sorun da zaten burada. BU virüsler, normalde bekleneceği gibi tek bir kopya, tek bir şekilde olmuyorlar. O yüzden çoookkkk kolay varyantları çıkıyor. Bu da bağışıklık sisteminin onları enselemesini çok güçleştiriyor. Bu yüzden de, uzun dönemli bağışıklık hikaye oluveriyor.

Kısaca, resimde görüleceği gibi, covid-19, çok morflu, melanet bir şey. Ama ben geçirdim bağışıklıyım diye güvenmeyin hiç. Ama bana bulaşmıyor, bulaşmaz diye güvenmeyin. Ama ben semptomsuz geçirdim de demeyin. Ama aşı oldum, bana uğramaz da demeyin. Tedbiri elde tutun.

Aşılar, bu zibidilerin iddialarının aksine, çok çok etkili ve güvenilir olduklarını kanıtladılar. Fakat, onlarında sağlayacağı bağışıklığın altı ayın ötesine uzaması şüpheli. Yani, altı ay sonra bir doz daha olmanız gerekebilir. 

Gördüğüm, bu anti-aşı dangalakları dahil, çoklarının gözden kaçırdığı bir şey var. Amanda pandemi biter, bu dertler geçer. 3000 yıllık mısır mumyalarının çiçekten öldüğünü biliyoruz. Ama aşısı bulunup yaygınlaşana kadar, bitmedi o pandemi. Her yıl, dalga dalga gelip, ortalama 400-500 bin kişiyi öldürdü, çoğu çocuk olmak üzere. Bunu görmek istemeyen bu gerzek sürüsü, bu günden itibaren covid'in güçlenerek hayatın bir parçası olacağını, 6 ayda bir, öldürene kadar teker teker herkesi vuracağını görmekten acz içindeler. Virüsün acelesi falan yok, yüzyıl mı, hiç mühim değil. Bunu çiçek yaptı, kovidin başı kel mi? 

Bugün, çiçek hastalığının nasıl bittiğini biliyoruz. Çocuk felcinin nasıl bittiğini biliyoruz. Uzun hikaye olan vaziyetler, popülasyon dinamikleri vs. ile, aşılar bu gibi virüsleri bitirir, kökünü kazır, yok eder. Çiçek örneğin. Bugün, çiçek aşısı yapılmıyor, yasak gibi bir şey. Ama öyle değil, çok riskli, çok tehlikeli olduğu, uzun dönem kötü etkiler olduğu, ölüme yol açabildiği vs. için yasak. Ancak, çiçek aşısı ile uğraşan uzmanlar ve birinci derece yakınları vurulabiliyor aşıyı. Ama, koca dünya nerdeyse, zamanında aşılandı, bizim kolumuzda damga gibi durur hala. Ve çiçek yok oldu. 

Acı olan ise, her tür test, faz 2, faz 3 vs. vs. hepsinin daha şekillenmediği bir dönemde icat edilen bu aşının, covid aşılarının hiç biri kadar zamanında denenmemiş, test edilmemiş olması. Dallamalar bilmese de, en sağlam, en yaygın faz 3 testine sahip olan aşılar, açık ara covid aşıları. 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, anibal yazdı:

Corona'nın adı, aslında RNA'dan gelir: coRoNA. Tipide, güneşe, güneşin koronasına benzediği için, koronavirüs denir. Çoğunun genom dizilimleri de tespit falan edilemez, zira siz birini yapana kadar, o gider yeni varyant olur çıkar. Sürekli değişirler. Tipleri genel olarak şuna benzer:

Yukarıdaki, kuşlarda görülen bir koronavirüs çeşidi. COVID-19 'unda benzer bir yapıda olduğu düşünülüyor. Ama COVID-19 biraz daha farklı. 

Figure thumbnail gr1

Eğitimli gözlerin burada göreceği bir kaç şey var. Öncelikle, o taç, güneş gibi şeylerin bir kısı covid virüsü değil, diğer tipik koronavirüslerden.  Resimlerde açık görülmüyor, ama burada coronavirüslere bir T hücresi salmışlar. O da onları yemeye girişmiş. Ama bakarsak, boyları ve şekilleri değişik bir sürü virüsün toplaştığını görüyoruz, işte onlar covid. Orta sıra, en soldaki resme (g) bakın. Gene eğitimli gözlerin farkedeceği, bunların birbirinin tam kopyası olmadığı. 

İşte sorun da zaten burada. BU virüsler, normalde bekleneceği gibi tek bir kopya, tek bir şekilde olmuyorlar. O yüzden çoookkkk kolay varyantları çıkıyor. Bu da bağışıklık sisteminin onları enselemesini çok güçleştiriyor. Bu yüzden de, uzun dönemli bağışıklık hikaye oluveriyor.

Kısaca, resimde görüleceği gibi, covid-19, çok morflu, melanet bir şey. Ama ben geçirdim bağışıklıyım diye güvenmeyin hiç. Ama bana bulaşmıyor, bulaşmaz diye güvenmeyin. Ama ben semptomsuz geçirdim de demeyin. Ama aşı oldum, bana uğramaz da demeyin. Tedbiri elde tutun.

Aşılar, bu zibidilerin iddialarının aksine, çok çok etkili ve güvenilir olduklarını kanıtladılar. Fakat, onlarında sağlayacağı bağışıklığın altı ayın ötesine uzaması şüpheli. Yani, altı ay sonra bir doz daha olmanız gerekebilir. 

Gördüğüm, bu anti-aşı dangalakları dahil, çoklarının gözden kaçırdığı bir şey var. Amanda pandemi biter, bu dertler geçer. 3000 yıllık mısır mumyalarının çiçekten öldüğünü biliyoruz. Ama aşısı bulunup yaygınlaşana kadar, bitmedi o pandemi. Her yıl, dalga dalga gelip, ortalama 400-500 bin kişiyi öldürdü, çoğu çocuk olmak üzere. Bunu görmek istemeyen bu gerzek sürüsü, bu günden itibaren covid'in güçlenerek hayatın bir parçası olacağını, 6 ayda bir, öldürene kadar teker teker herkesi vuracağını görmekten acz içindeler. Virüsün acelesi falan yok, yüzyıl mı, hiç mühim değil. Bunu çiçek yaptı, kovidin başı kel mi? 

Bugün, çiçek hastalığının nasıl bittiğini biliyoruz. Çocuk felcinin nasıl bittiğini biliyoruz. Uzun hikaye olan vaziyetler, popülasyon dinamikleri vs. ile, aşılar bu gibi virüsleri bitirir, kökünü kazır, yok eder. Çiçek örneğin. Bugün, çiçek aşısı yapılmıyor, yasak gibi bir şey. Ama öyle değil, çok riskli, çok tehlikeli olduğu, uzun dönem kötü etkiler olduğu, ölüme yol açabildiği vs. için yasak. Ancak, çiçek aşısı ile uğraşan uzmanlar ve birinci derece yakınları vurulabiliyor aşıyı. Ama, koca dünya nerdeyse, zamanında aşılandı, bizim kolumuzda damga gibi durur hala. Ve çiçek yok oldu. 

Acı olan ise, her tür test, faz 2, faz 3 vs. vs. hepsinin daha şekillenmediği bir dönemde icat edilen bu aşının, covid aşılarının hiç biri kadar zamanında denenmemiş, test edilmemiş olması. Dallamalar bilmese de, en sağlam, en yaygın faz 3 testine sahip olan aşılar, açık ara covid aşıları. 

Eline sağlık hocam. Gayet açıklayıcı.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 23.07.2021 at 01:26, Ignostik kahin yazdı:

bahsedilen görseller kovid değil, 2003 te bulunan sars virüsünün görseli . 2003 ten beri farklı şekillerde mutasyona ugramış sarsın görselleride farklı olmalıydı mutasyon değişim demektir. fakat hep aynı görseller var. ilginç değil mi? covid 19 un kanıtı yok .. ben bulamadım. bu görsel covid 19 değil 2003 sars virüsüdür..Komşuda SARS virüsü alarmı - Son dakika dünya haberleri

Davara bakın, clickbait sitelerdeki animasyonları gerçek zannediyor. Stereoskopik mikroskoplar bile bu görüntüyü vermiyor. Hayatın boyunca mikroskop a 1 kez olsun dokundun mu acaba. 

Sitelerde Paylaş
On 23.07.2021 at 10:00, anibal yazdı:

Geri zekalı mal....

Bu görsel hiç bir şeyin görseli değil, kafadan uydurma bir çizim sadece. Alyuvardan büyük virüsü mü olur, mal? 

Ha, zaten birde sen kendine doktor diyen utanmaz bir yalancıydın hem.

Beni gerçekten güldürüyorsun, ortadaki görsel virüs değil mi yani?  etrafındaki alyuvarlar değil..

Yoksa ortadaki sana mı benziyor, ( kendini beğenmiş)  :D 

Sitelerde Paylaş
On 24.07.2021 at 14:48, anibal yazdı:

Figure thumbnail gr1

Sana çok basit bir soru sorucam, covid-19 açılımın daki  19 rakamı ne anlama geliyor?

okuman yazman var değil mi?

:D 

Sitelerde Paylaş

Çok ilginç yahu, öyle değil mi anibal?

elektro mikroskopla henüz gözlem dışı olan covid-19  u

uzman doktorlar, kanıtı olmamasına rağmen aşıyı icat etmişler, 

vay beee,; tanrıyı falan geçtim asıl mucize bu bence; 

40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi..

bunu hiç düşünmemiştim, çok zekisin anibal..  

tebrik ederim..

? :D  

Sitelerde Paylaş
On 23.07.2021 at 17:31, kavak yazdı:

Atma Recep; hălă bizleri kekleyeceğini zannediyorsun. Sen buraya sadece 1 kere üye olmadın. Cesaretin varsa ve dürüstsen tüm üyeliklerini yazarsın. Evet; o romlu/ramlı dandik muhabbetini unutmadım. Sen her şeyin uzmanı(!) iddiasında olarak takılan birisisin, halbuki sonra ne tür boş birisi olduğun hemen ortaya çıkıyor. Bari bu huyundan vazgeç.

https://eksisozluk.com/benzetme-hastaligi--381110

image.jpeg.f65f5c66c703afb52fde07f7bd9f6e68.jpeg

Sitelerde Paylaş
18 hours ago, Ignostik kahin said:

Çok ilginç yahu, öyle değil mi anibal?

elektro mikroskopla henüz gözlem dışı olan covid-19  u

uzman doktorlar, kanıtı olmamasına rağmen aşıyı icat etmişler, 

vay beee,; tanrıyı falan geçtim asıl mucize bu bence; 

40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi..

bunu hiç düşünmemiştim, çok zekisin anibal..  

tebrik ederim..

? :D  

Ne diyon sen, göt lalesi?

Aşı ne boktur bilecek beyin mi var sende, gelmiş buralarda zortluyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...