Jump to content

Korona aşıları antikor azaltıyor, tıbben kanıtlandı..

Recommended Posts

Bunu en iyi tıp eğitimi alan,  Doktorlar bilir,  grip aşılarının tek bir görevi vardır,

1: antikor üretirler, nedeni ise zayıf ve kronik rahatsızlıgı olanlar için tasarlanmıştır,

2: grip aşıları  herkese önerilmez sadece  sıkl sık grip olan zayıf ve az antikor üreten hastalar için tasarlanmıştır,

3: grip aşıları antikor sayısını artırır ki;

bireyler hastalığı kolayca atlatır.

şimdi beyler,

burda sorulması gereken asıl soru ise,

a:neden inatla ve ısrarla herkesi aşılamaya çalışıyorlar?

b: neden saglam ve antikor sayısı yuksek olan kişileri aşılıyorlar?

nedeni ise açık ve net!

sizlerin;

daha zeki olduğunuzu düşünmüştüm, ama yanıldığımı düşünüyorum.

Bunu doktorlar söylüyor, 

sağlam bir bünye çok yüksek bağışıklık seviyesine sahiptir.

dahada önemlisi hangi mutasyon olursa olsun,

hasta olduğunda anında  bağışıklık kazanır,   hiç tanımadığı mikroba karşı, mucizevi şekilde, ve antikor üretmeye başlar,

bu durumda, tekrar söylüyorum,

'sağlıklı'  insanların aşılara ihtiyacı yoktur,

nedeni ise, bağısıklık sistemi aşıdan binlerce kat daha fazla antikor üreticek mekanizmaya sahip olmasıdır.,

bu durumda ise,

aksine aşı olursanız ciddi anlamda ilerki yıllarda yaşlandıgınızda,

sık sık hasta olucaksınız demektir.,

aşılar antikor üretmediği gibi, sadece bununla kalsa iyi,

saglam bir bünyeyi bile kronıkleştirir, örnegın 80 yaşında değilde, 70 yaşında ölürsünüz, yada hayatınızı , bir hastanede geçirirsiniz.

makınalara baglı olarak..

tarihinde Ignostik kahin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Asıl konuya geçelim,

peki neden ısrarla ve inatla herkesi aşılamak istiyorlar?

çok basit bir soru bu,

tabiki her insanın saglıgını  kontrol etmek için,

nüfüsü azaltmak için,

insan ömrünü azaltmak için,

en önemlisi, para kazanmak için.

'mrna'

adındanda anlaşıldıgı gibi,

bu aşı türü grip aşısı değil,

dna ile baglantılı bir aşıdır.

350px-RNA_vaccine-en.svg.png

RNA aşısı veya mRNA (haberci RNA) aşısı, sentetik RNA moleküllerini insan hücrelerine transfer eden yeni bir aşı türüdür. Burada genetik malzemenin nakli (transfeksiyon) söz konusudur. 

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Peki gerçek grip aşısı nedir???

Grip aşısı, grip virüslerinin neden olduğu hastalıklardan korunmak için uygulanan bir aşıdır.[1] Bu aşının yeni türleri yılda iki kez uygulanmaktadır. Çünkü grip virüsü çok hızlı değişim göstermektedir. Etkinliği yıldan yıla değişse de, gribe karşı en etkili yöntemdir.[2] ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri, aşının hastalığı, doktora gitmeyi, hastaneye yatırılmayı ve ölümü azalttığını tahmin etmektedir.[3][4] Grip olan aşılanmış işçiler ortalama yarım gün daha erken işe dönmektedir.[5] Aşının 65 yaş üstü bireyler üzerindeki etkisi, kaliteli araştırma yapılmadığı için belirsizdir.[6]

Dünya Sağlık Örgütü ve Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri özellikle yüksek risk grubundakiler olmak üzere, altı ayın üstündeki herkese yılda bir kez aşılanmayı önermektedir.[7][8] Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi de yüksek risk grubundakilere yılda bir kez aşılanmayı önermektedir.[9] Bu grubun içindekiler hamileleri yaşlılar, altı aydan beş yaşa kadar çocuklar, belirli sağlık sorunları olanlar ve sağlık çalışanlarıdır.[10]

Aşılar çoğunlukla güvenilirdir. Çocukların %5 ila 10'unda ateş görülebilir. Geçici kas ağrısı veya halsizlik de ortaya çıkabilir. Daha önce aşı, Guillain-Barré sendromu ile ilişkilendirildi. Birçok grip aşısı yumurta içermesine rağmen, yumurtaya alerjisi olanlara da önerilmektedir.[11] Ancak anafilaskililere önerilmemektedir. Aşılar inaktif ve zayıflatılmış virüs kullananlar olarak ikiye ayrılır. Zayıflatılmış virüs kullananlar genellikle hamilelere, iki yaşından küçük çocuklara, elli yaşından büyüklere ve bağışıklık yetmezliği bulunanlara önerilmemektedir. Kas içine (intramüsküler), burna (intranazal) veya deri altına enjekte edilenler (intradermal) olarak üç türü vardır. Deri altına enjekte edilen grip aşısı 2018-19 ve 2019-20 grip mevsiminde hiç kullanılmadı..

GRİP AŞIŞARINDA RNA!! DİZİLİMLERİ OLMAZ,

GRİP AŞILARI SADECE ANTİKOR ÜRETMEK İÇİN TASARLANMIŞTIR.

VE BÜGÜNE KADAR GRİP AŞILARINDAN HİÇ KİMSE ÖLMEMİŞTİR.,

DEDİĞİM GİBİ BEN AŞI KARŞITI DEĞİLİM, BEN PROJE KARŞITIYIM..

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Ignostik kahin yazdı:

nedeni ise açık ve net!

sizlerin;

13 dakika önce, Ignostik kahin yazdı:

tabiki her insanın saglıgını  kontrol etmek için,

nüfüsü azaltmak için,

insan ömrünü azaltmak için,

en önemlisi, para kazanmak için.

Haklısın, bizler geri zekalı sen ise bir hayli sivri zekalısın.

Mesela ben ve benim gibiler çok geri zekalıdır muhakkak, çünkü iki kere aşı oldum.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
2 saat önce, kavak yazdı:

Haklısın, bizler geri zekalı sen ise bir hayli sivri zekalısın.

Mesela ben ve benim gibiler çok geri zekalıdır muhakkak, çünkü iki kere aşı oldum.

Çok ilginç! bir forum burası,

neden her üye ön yargılı davranıyor?

bu bana ilginç! geliyor,

ben ise, sadece sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum, 

'ateistler' zeki insanlardır,

araştırır, sürekli irdeler,

'teistler'  gibi bir kitaba bağımlı değildir,

ateistler zihnen özgür insanlardır,

ateistler ön yargıdan önce eleştirmek yerine , 

zihnen olaya şüpheci yaklaşır,

azıcık septiktirler,

bu onlar için iyi birşeydır.

en sevdiğim söz nedir? ,sokratesinde dediği gibi,

'sorgulanmayan hayat ve kaderler yaşanmaya değmez.

eğer birşeyin kanıtı yoksa, orda mutlaka cehalet! vardır..

Eğer gerçekten korona olsaydı ve bu kadar hızlı yayılsaydı, ne aşı nede maske hiç bir işe yaramazdı,

bunu anlamak çok mu zor?

insan nesli çoktan tükenmiş olurdu..( hava yoluyla yayılan virüs komedisi,)

,

Sitelerde Paylaş

Ne önyargısı bre?

Yukarıda kendi yazdıklarını okumuyor musun yoksa?

Aşı olanların, psikolojık  olarak,  zihnen  rahatladığını düşünüyorum,

grip mikrobu uzun yıllardır,(binlerce yıldır)

can alıyor, ama ölenlerin çoğu kronik ve yaşlılar,

60 yaş üstü için,

gerekli bu aşılar,

bunu en iyi doktorlar bilir,

aşı olmayın demiyorum,

normal içinde 'rna' olmuyan aşıları olursanız, antikor seviyeniz yükselicektir,

rna- dna bağlantısını anlamaya çalış.

ibonükleik asid (RNA), bir nükleik asittir, nükleotitlerden oluşan bir polimerdir. Her nükleotit bir azotlu baz, bir riboz şeker ve bir fosfattan oluşur. RNA pek çok önemli biyolojik rol oynar, DNA'da taşınan genetik bilginin proteine çevirisi (translasyon) ile ilişkili çeşitli süreçlerde de yer alır. RNA tiplerinden olan mesajcı RNA, DNA'daki bilgiyi protein sentez yeri olan ribozomlara taşır, ribozomal RNA ribozomun en önemli kısımlarını oluşturur, taşıyıcı RNA ise protein sentezinde kullanılmak üzere kullanılacak aminoasitlerin taşınmasında gereklidir. Ayrıca çeşitli RNA tipleri genlerin ne derece aktif olduğunu düzenlemeye yarar.

RNA, DNA'ya çok benzer olmakla beraber bazı yapısal ayrıntılarında farklılık gösterir. Hücre içinde RNA genelde tek zincirli, DNA ise genelde çift zincirlidir. RNA nükleotitleri riboz içerirler, DNA ise deoksiriboz (bir oksijen atomu eksik olan bir riboz türü) vardır. DNA'da bulunan timin bazı yerine RNA'da urasil vardır ve genelde RNA'daki bazlar ayrıca kimyasal modifikasyona uğrar. RNA, RNA polimeraz enziminin DNA'yı okuması (transkripsiyonu) ile sentezlenir ve ardından başka enzimler tarafından işlenerek değişime uğrar. Bu RNA işleyici enzimlerin bazıları kendi RNA'larını içerirler.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Ignostik kahin yazdı:

Aşı olanların, psikolojık  olarak,  zihnen  rahatladığını düşünüyorum,

grip mikrobu uzun yıllardır,(binlerce yıldır)

can alıyor, ama ölenlerin çoğu kronik ve yaşlılar,

60 yaş üstü için,

gerekli bu aşılar,

bunu en iyi doktorlar bilir,

aşı olmayın demiyorum,

normal içinde 'rna' olmuyan aşıları olursanız, antikor seviyeniz yükselicektir,

rna- dna bağlantısını anlamaya çalış.

ibonükleik asid (RNA), bir nükleik asittir, nükleotitlerden oluşan bir polimerdir. Her nükleotit bir azotlu baz, bir riboz şeker ve bir fosfattan oluşur. RNA pek çok önemli biyolojik rol oynar, DNA'da taşınan genetik bilginin proteine çevirisi (translasyon) ile ilişkili çeşitli süreçlerde de yer alır. RNA tiplerinden olan mesajcı RNA, DNA'daki bilgiyi protein sentez yeri olan ribozomlara taşır, ribozomal RNA ribozomun en önemli kısımlarını oluşturur, taşıyıcı RNA ise protein sentezinde kullanılmak üzere kullanılacak aminoasitlerin taşınmasında gereklidir. Ayrıca çeşitli RNA tipleri genlerin ne derece aktif olduğunu düzenlemeye yarar.

RNA, DNA'ya çok benzer olmakla beraber bazı yapısal ayrıntılarında farklılık gösterir. Hücre içinde RNA genelde tek zincirli, DNA ise genelde çift zincirlidir. RNA nükleotitleri riboz içerirler, DNA ise deoksiriboz (bir oksijen atomu eksik olan bir riboz türü) vardır. DNA'da bulunan timin bazı yerine RNA'da urasil vardır ve genelde RNA'daki bazlar ayrıca kimyasal modifikasyona uğrar. RNA, RNA polimeraz enziminin DNA'yı okuması (transkripsiyonu) ile sentezlenir ve ardından başka enzimler tarafından işlenerek değişime uğrar. Bu RNA işleyici enzimlerin bazıları kendi RNA'larını içerirler.

Konuyu dağıtma ve başka yere de çekme. Yukarıda ilk 2 iletinde nasıl birisi olduğun gayet açık. Ve burada doktorluk taslamaya da çalışma, çünkü kendinden başkalarını zeka yoksunu zanneden birisi benden uzak dursun. Bu salgın hastalık mevzusunda yeterince kendimi bilgilendirdim; hem sağlık kurumu ve şahsi doktorum ve samimi arkadaşım olan doktor arkadaşim beni gayet iyi bilgilendirdi.

Yani bana boşuna gazel okuma.

Sitelerde Paylaş

Sayın başlık sahibi bazı noktalara katılıyorum:

" 'sağlıklı'  insanların aşılara ihtiyacı yoktur,
nedeni ise, bağısıklık sistemi aşıdan binlerce kat daha fazla antikor üreticek mekanizmaya sahip olma"

Ancak günde 400 ölümün olduğu dünyada milyonların öldüğü bir ortamda hangi bünyenin sağlam ve dayanıklı olduğu  belli olmadığı için en sağlamı aşı olmaktır.
Yani bünye sağlamlığı ancak virüs bulaştığında ortaya çıkmış olur .Bu aşamada kritik bir aşama. Ya sağlam değilse gitti.
Zira virüs alıp hemen ölmektense uzun seneler sonra 80 inde ölmek daha mantıklı gibi.
Bu çok pahalı riskli bir kumar.

Kaldı ki virüs bulaştığında gerçek RNA' sı hücreye girer bu daha riski bir şey.
Sentetik mRNA değiştirilip sonra kısa sürede yok oluyor. Amacı yapay virüs diken proteinleri üretmek.
Beden bunları yabancı olarak algılar saldırır. Antikor oluşur. Virüs bulaştığında beden hazır savunma ile yok eder. DNA  çift  kılıfla çekirdek içinde korunuyor. Sitoplazmadan DNA ya RNA geçişi söz konusu değil. HIV çift iplikli RNA virüsü yani DNA gibi. Bazı enzimleri de yapısında barındırır .Bu enzimler ile  genetik materyali sitoplazmada parçalanır küçülür çekirdek zarı gözeneklerinden DNA ya ulaşır ona yapışır bu yüzden tehlikeli. Covid böyle değil.

Bu aynen bir çok parçadan oluşan bir mobilyayı evin dışında montaj yapsan kapıdan içeri girmez. Ancak tek tek parçaları eve taşıyıp evde montaj etsen sorun çıkmaz. Hiv virüsü adeta parçalara ayrılıp küçülüp öylece gözeneklerden içeri sızıyor. 

Virüsler canlı yapı olarak adlandırılmazlar. Zira kendi besinini ve çoğalmasını yapamıyor. Bu canlı organizma tarifine uymuyor. Bu yüzden virüs bulaşmaz. Kişi hapşırır virüs partiküllerle o enerji ile diğer kişiye transfer olur. O yüzden mask takarız. Veya elimizi yıkarız.

Bu  konuda çok makaleye baktım. Bir başlıkta açtık. İsterseniz oraya bakabilirsiniz:

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Konuyu dağıtma ve başka yere de çekme. Yukarıda ilk 2 iletinde nasıl birisi olduğun gayet açık. Ve burada doktorluk taslamaya da çalışma, çünkü kendinden başkalarını zeka yoksunu zanneden birisi benden uzak dursun. Bu salgın hastalık mevzusunda yeterince kendimi bilgilendirdim; hem sağlık kurumu ve şahsi doktorum ve samimi arkadaşım olan doktor arkadaşim beni gayet iyi bilgilendirdi.

Yani bana boşuna gazel okuma.

Neler öğrendin? beni de aydınlatır mısın?

ben tartışmayı sevmem seviyeli bilgi alışverişini severim,

bence zeki insanlar,  tartışmaz, sürekli bilgi edinir ve kendini geliştirir,

sana ilginç! birşey  söylim mi?,

Doktorlar bile farklı düşünüyor,

sana da ilginç! gelmiyor mu?

bazı Doktorlar,

tek doz yeterlidir derken, bazıları da  3 doz olunması gereklidir tezini savunuyor.

bu bana çok garip geliyor,

reelde ,ise  tüm doktorlar aynı meslek tendir., 

peki neden farklı düşünüyorlar?

ciddi anlamda, bazı doktorların benim gibi düşündüğünü defalarca gördüm..

Korona ya 'inanmıyan! çok fazla doktor var , 

peki neden daha önce standart grip aşılarında farklı düşünceler yoktu?

neden doktorlar ayrışmıyordu? 

hiç düşün dünmü? neden şimdi? ayrıştılar?

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Başka ilginç bir nokta daha var onuda paylaşıcam müsadenizle.. dünya genelinde;

1: yıl 2001: ölüm sayısı: 37 milyon.

2: yıl 2002: 32 milyon.,

3: yıl 2003: 27 milyon..

4: yıl 2005..24 milyon.

5: 2006: 21 milyon..

6: 2007: 17 Milyon.,

7: 2008: 14 milyon.,

8: 2009.. 13 milyon.,

9: 2010: 11 milyon..

10: 2011:9 milyon.,

11: 2012: 8.7 milyon.

12: 2013. 7. 9 milyon.

13: 2014: 7.3 milyon.

14: 2015: 6.8 milyon.,

15: 2016: 6.1 milyon.

16:2017: 5.5 milyon.

,17: 2018: 5.2 milyon.

,18: 2019: 4.6 milyon. ,

19: 2020: korona ortaya çıktı ve  ölü sayısı sadece 4 milyon. size de garip gelmiyor mu? ölü sayısı artıcağına gittikçe düşmüş! 

bu  email'i çok ünlü bir  hastanenin sitesinden aldım..

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, Ignostik kahin yazdı:

Neler öğrendin? beni de aydınlatır mısın?

Ne mi öğrendim?

Bu hastalığın herkese, sağlıklı sağlıksız farketmeksizin, bulaşma riskinin olduğunu ki kendi çevremdeki sağlıklı insanlara bulaştığına da şahit oldum. Bazılarında hafif geçmesine rağmen bazıları hastanelik oldular. Hiçbirisi sağlıksız değildi. Hepsi turp gibiydi.

ben tartışmayı sevmem seviyeli bilgi alışverişini severim,

bence zeki insanlar,  tartışmaz, sürekli bilgi edinir ve kendini geliştirir,

Bunları yazmak için biraz geç kaldın, çünkü çevir kazı yanmasın görüntüsü vermeye başladı.

Doktorlar bile farklı düşünüyor,

sana da ilginç! gelmiyor mu?

bazı Doktorlar,

tek doz yeterlidir derken, bazıları da  3 doz olunması gereklidir tezini savunuyor.

bu bana çok garip geliyor,

Bunun nesi garip?

Nihayetinde piyasada kullanılan aşılar farklı. Mesela Biontech/Phizer´i üretenler, daha en başından 2 kere aşının gerekli olduğu söylediler. Keza AstraZeneca´nın sadece 60 yaşından büyüklerin kullanması tavsiye ediliyor.  Ayrıca önceden bulaşmış olanlara ise 1 kere aşı olmanın yeterli olduğu tavsiye ediliyor, çünkü bulaşma bir nevi aşı olmak gibi. Yani her aşının kullanılması biraz farklı, bu da gayet normal.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Antikor nerde oluşur?  Önce bunu anlamak gerekiyor,antikor!  vücuda giren antijenleri zararsız duruma getirmek için organizmanın çıkardığı bir madde.

Yani antikor hem bagısıklık sistemınde oluşur hemde aşılardan imal edilir.

2 yolu vardır. peki bagısıklık sistemı nedir? 

Bağışıklık sistemi veya immün sistem, bir canlıdaki hastalıklara karşı savunma mekanizmasını oluşturan, patojenleri ve tümör hücrelerini tanıyıp onları yok eden, vücudu yabancı ve zararlı maddelerden koruyan karmaşık bir sistemdir.

yani bu durumda  rna ile baglantısı yoktur.. kısaca;

mrna aşıları genetik aşılardır, grip aşıları gibi antikor bulundurmaz..

Bağışıklık Sisteminin Yapısı | Bağışıklık

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Nedense bu basit soruya cevap alamadım,

arkadaşlar neden ısrarla ve inatla 8 milyarı aşılamak istiyorlar?

asıl amaç ne? 8 milyar aşılanınca, ne olucak? 

sonsuza dek gripten kurtulucak mıyız?

Her gün binlerce insan ölüyor,

kim bu ölenler?

isimleri neden açıklanmıyor?

hindistanda budist gelenegidir! ölen 

insanlar yakılır, 

hindistanın nüfüsü türkiyenın nüfüsünden onlarca kat fazladır.

tabiki daha fazla insan ölücek, biz buna dogal seleksiyon dengesi adın koyduk.

,her yer yalan haberlerle dolup taşıyor..

sankı histindanda farklı mutasyonlar varmışta bu yüzden hastanelerde yok yokmuşta bu yüzden insanları yakıyorlarmış.,

sonra cahilsiniz diyorum kızıyorsunuz..

hindistanda insanlar gümülmez yakılır... bu bir kanundur..

Binlerce yıl önce de yakılıyor du şimdide bu gelenek devam ediyor bu kadar basit.

(budist gelenegi) 

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Mikropta aynı şekilde bulaşmıyor mu?  hapşırık yolu yani hapşırık neyle oluyor? havayla oluyor değil mi?,

sonuçta hava yoluyla bulaşıyorsa evede girer evde hiç kimsenin maske takmadıgını düşünürsek şimdiye kadar insan nesli çoktan tükenmiş olmalıydı, tekrar ediyorum korona öldürücü bir virüs değildir,

sıradan basit bir grip türüdür.

hava olmazsa bulaşma da olmaz. 

hava her yere girer, maske bez lenflerinin içine rahatlıkla girer bu durumda,

biri yüzünüde maska olsa  bile size hapsirdiginde virüsler size bulaşmış olur. ,

bez maske yerine ,

bez olmuyan özel maskeler var, sadece o maskeler bulaşı engeller., 

havanın oldugu her yerde mikroplarda vardır.

maske ve mesafe anlamını yitirir.

ölenlerde yaşlılar yada kronık hastalar bu hastalar koronadan öncede ölüyordu zaten.

sizin ısrarla anlıyamadınız çok fazla şey var. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Ignostik kahin yazdı:

Mikropta aynı şekilde bulaşmıyor mu?  hapşırık yolu yani hapşırık neyle oluyor? havayla oluyor değil mi?,

sonuçta hava yoluyla bulaşıyorsa evede girer evde hiç kimsenin maske takmadıgını düşünürsek şimdiye kadar insan nesli çoktan tükenmiş olmalıydı, tekrar ediyorum korona öldürücü bir virüs değildir,

sıradan basit bir grip türüdür.

hava olmazsa bulaşma da olmaz. 

hava her yere girer, maske bez lenflerinin içine rahatlıkla girer bu durumda,

biri yüzünüde maska olsa  bile size hapsirdiginde virüsler size bulaşmış olur. ,

bez maske yerine ,

bez olmuyan özel maskeler var, sadece o maskeler bulaşı engeller., 

havanın oldugu her yerde mikroplarda vardır.

maske ve mesafe anlamını yitirir.

ölenlerde yaşlılar yada kronık hastalar bu hastalar koronadan öncede ölüyordu zaten.

sizin ısrarla anlıyamadınız çok fazla şey var. 

Eve nasıl giriyor durduk yere? Havada süzülüp girmez ki 2 insan belli seviyeye kadar yaklaşır veya temas eder göze yüze dokunur o zaman bulaş riski artar.  Öldürücü bir virüs olmadığını yine herkes biliyor zaten:d

Sitelerde Paylaş

Nedense bu basit soruya cevap alamadım,

arkadaşlar neden ısrarla ve inatla 8 milyarı aşılamak istiyorlar?

asıl amaç ne? 8 milyar aşılanınca, ne olucak?

Bu bir pandemi yani yerel bir hastalık vakası değil, çok büyük dünya çapında olan agressif ve bulaşıcı bir hastalık. Şöyle saçma sapan komplo teorileri kurgulayacağına, aşılı insanlar çoğaldıkça, yayılma riskinin de azalacağını bilmen gerekli. Bir nevi sürü bağışıklığı yani. Hatta sen ısrarla aşı olmak istemesen de, aşı olanlar yüzünden senin de günden güne bu hastalığa yakalanma riskin azalıyor.  Yani aşı olan bizlere bir teşekkür borcun var aslında.

sonsuza dek gripten kurtulucak mıyız?

Her canlı sürekli değişim geçiriyor. Bu durum virüsler ve mikroplar için de geçerli. Yani bugünkü aşılar etkili olsalar dahi, 5 sene sonra ortaya çıkacak olan virüslere veya mikroplara pek bir etkisi olmayabilir. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kavak yazdı:

Bu bir pandemi yani yerel bir hastalık vakası değil, çok büyük dünya çapında olan agressif ve bulaşıcı bir hastalık. Şöyle saçma sapan komplo teorileri kurgulayacağına, aşılı insanlar çoğaldıkça, yayılma riskinin de azalacağını bilmen gerekli. Bir nevi sürü bağışıklığı yani. Hatta sen ısrarla aşı olmak istemesen de, aşı olanlar yüzünden senin de günden güne bu hastalığa yakalanma riskin azalıyor.  Yani aşı olan bizlere bir teşekkür borcun var aslında.

Her canlı sürekli değişim geçiriyor. Bu durum virüsler ve mikroplar için de geçerli. Yani bugünkü aşılar etkili olsalar dahi, 5 sene sonra ortaya çıkacak olan virüslere veya mikroplara pek bir etkisi olmayabilir. 

Komploları üretenler genelde müslümanlar oluyordu ama bu kez hayret dinsiz birisi söylüyor bu tarz şeyleri.

Sitelerde Paylaş
19 hours ago, Ignostik kahin said:

Bunu en iyi tıp eğitimi alan,  Doktorlar bilir,  grip aşılarının tek bir görevi vardır,

1: antikor üretirler, nedeni ise zayıf ve kronik rahatsızlıgı olanlar için tasarlanmıştır,

2: grip aşıları  herkese önerilmez sadece  sıkl sık grip olan zayıf ve az antikor üreten hastalar için tasarlanmıştır,

3: grip aşıları antikor sayısını artırır ki;

bireyler hastalığı kolayca atlatır.

şimdi beyler,

burda sorulması gereken asıl soru ise,

a:neden inatla ve ısrarla herkesi aşılamaya çalışıyorlar?

b: neden saglam ve antikor sayısı yuksek olan kişileri aşılıyorlar?

nedeni ise açık ve net!

sizlerin;

Bunu doktorlar söylüyor, 

sağlam bir bünye çok yüksek bağışıklık seviyesine sahiptir.

dahada önemlisi hangi mutasyon olursa olsun,

hasta olduğunda anında  bağışıklık kazanır,   hiç tanımadığı mikroba karşı, mucizevi şekilde, ve antikor üretmeye başlar,

bu durumda, tekrar söylüyorum,

'sağlıklı'  insanların aşılara ihtiyacı yoktur,

nedeni ise, bağısıklık sistemi aşıdan binlerce kat daha fazla antikor üreticek mekanizmaya sahip olmasıdır.,

bu durumda ise,

aksine aşı olursanız ciddi anlamda ilerki yıllarda yaşlandıgınızda,

sık sık hasta olucaksınız demektir.,

aşılar antikor üretmediği gibi, sadece bununla kalsa iyi,

saglam bir bünyeyi bile kronıkleştirir, örnegın 80 yaşında değilde, 70 yaşında ölürsünüz, yada hayatınızı , bir hastanede geçirirsiniz.

makınalara baglı olarak..

Elbette. Şu yazdıklarına bakarak senin geri zekalı olduğun söylenemez. Görünen o ki, sen, geri zekalı değil, zekasız, beyinsiz, bok kafalı dangalağın tekisin. Üzgünüm, evrimini hızlandırıp seni akıl sahibi bir insan yapacak teknolojimiz henüz yok.

Beyler, bu bok kafalıyı sallayında, olay şöyle bir şeydir. Eğer birisi, lafa, "Amanda doktorların çok iyi bildiği gibi", "doktorların dediği gibi", "herkesin bildiği gibi" falan diye başlıyorsa, emin olun ki, ardından sıçacak ve sıvayacaktır, ardından yazacaklarının, diyeceklerinin osuruktan öte hiç bir anlamı olmayacaktır. Burada da konu mankeni olan bok beyinlimiz, amanda grip aşısı antikorları çoğaltmak görevi falan diye sayıklamış, osurmuş zort zort. 

Basitçe, grip dahil hiç bir aşının antikor çoğaltmak falan gibi bir görevi yoktur. Pek çok aşıdan sonra vücutta ilgili hiç görülmeyedebilir falan, karışık mevzu. Bu bok beyinlilere itimat etmemeniz, menfaatiniz icabıdır. 

İlerki yıllarda ne bok olacağını, olsaydı zeus, olmadı belki odin, hatta belki arap putçuğu allah falan bilebilirdi. Ama bunlar sadece masal olduğu için, ilerki yıllarda ne olacağını kimse de bilemez. Bu teraneyi edip duran bu bok beyinliler için şunları sormak isterim:

1. Lan sibop, senin korona virüsüyle anlaşman mı var, sana bulaşıp, kanına girdikten sonra, 5 yıl sonraki etkilerinin ne olacağından, hiç bir şey olmadığından bu kadar eminsin? 

2. Sen covid virüsünü sen gibi bok beyinli bir zibidi mi sanıyorsun, girdiği her bünyede değişir ve milyar kez çoğalrıken, ondan insanları uzak tutabileceğini mi düşünüyorsun?

3. Sen müneccim bokumu yedin ki, hiç bir uzun vadeli etki yapması beklenmeyen, bunu yapacak hiç bir emare göstermeyen aşının, 5 yıl falan sonra bir etkisinin olacağını nerden iddia ediyorsun, boklu götün bu kadar maharetli mi?

Sitelerde Paylaş
19 hours ago, Ignostik kahin said:

Çok ilginç! bir forum burası,

neden her üye ön yargılı davranıyor?

bu bana ilginç! geliyor,

ben ise, sadece sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum, 

'ateistler' zeki insanlardır,

araştırır, sürekli irdeler,

'teistler'  gibi bir kitaba bağımlı değildir,

ateistler zihnen özgür insanlardır,

ateistler ön yargıdan önce eleştirmek yerine , 

zihnen olaya şüpheci yaklaşır,

azıcık septiktirler,

bu onlar için iyi birşeydır.

en sevdiğim söz nedir? ,sokratesinde dediği gibi,

'sorgulanmayan hayat ve kaderler yaşanmaya değmez.

eğer birşeyin kanıtı yoksa, orda mutlaka cehalet! vardır..

Eğer gerçekten korona olsaydı ve bu kadar hızlı yayılsaydı, ne aşı nede maske hiç bir işe yaramazdı,

bunu anlamak çok mu zor?

insan nesli çoktan tükenmiş olurdu..( hava yoluyla yayılan virüs komedisi,)

E48ZLpdXEAIK-SN.jpg

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...