Jump to content

Dunyanin alayi agnostiktir

Recommended Posts

47 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Tanrı falan yok ki zaten dünyaya bak hele şu pandemi sürecinde tanrı tamamen yok artık.

Ona var diyenler var.

Ona var diyenlerin bu ifadeleri yok edilmeli.

İfade özgürlüğü iyi insanların dürüstçe fikir, inanç ve hayallerini dile getirmeleri için.

Organize bir yalancılar korosunun parazit yapmasına izin verilmez.

Bu koro kendine uzay dinine inanıyorum diyenden, tanrıya inanıyorum diyene, allaha inanıyorum diyene, allah var mı yok mu bilinemez diyene, allah var ama başka türlü diyene kadar çok çeşitlilik gösteriyor.

Hepsinin sesinin kesmesi yok olması gerekiyor.

İnsan türü hiç bir şeyi özgürce kullanamıyor bu hastalar yüzünden.

Sözlü iletişim kirlenmiş, yazılı iletişim kirlenmiş, TV kirlenmiş, sanat biraz özgür ama onun da yozlaşmış mversiyonlarını üretiyorlar, fizik ve mühendislik komple özgür sayılabilir çünkü içerisinde soyut saçmalıkları koyacak raf yok. Ama onların da kaynak ve organizasyonu yine delilerin denetiminde.

Evrim sonucunda canlılığın içinde kendi farkındalığının da farkında olan bir tür oluştu. Yani biz.

Ancak bu farkındalığın farkında olmak özelliğine bir parazit yapıştı bırakmıyor.

Bu özelliğin oluşumu ergasterde başladı ve ateşe, aletlere kadar hızlı geçiş oldu. Hem de 3-4 veriyle, ses yelpazesi çok azken.

Şimdi 5 bin yıldır daha yeni enerji kaynakları üretmeye, uzaya gitmeye başlıyoruz.

Hepsi de Rönesans denen 18. yüzyılda dinlerin baskılanmasıyla elde edildi.

Bariz bir virüs bu. Bu virüse ve evrilmesine izin verirsek bizi yok eder. Hepimiz yok oluruz.

O yüzden tanrı ölmeli. Gömülmeli. Adının anılması bile yasak olmalı.

Nasıl cinayeti öldürdük, adının anılmasını yasakladık ve onu seçeni tereddütsüz yok ediyoruz toplum içinden?

İşte öyle olmalı.

Bunu varlamaya çalışamazsın.

BU bir hastalık.

Bir delinin aklındaki pembe tek boynuzlu at bu.

Deliyle onun özelliklerini tartışmaya girişemezsin.

Delinin bilinci kontrolünü kaybetmiştir ve o atı bilincindeki perdede istediği yere yansıtıp duruyor.

Bu şekilde sen ateist falan değilsin.

Sen tanrıyı varlamaya çalışan bir delisin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 791
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

20 saat önce, AteistBakish yazdı:

Sorgulama yapıldı ve bitti

Sorun sizlerin disneyland gibi süslenen bu saçmalığı bırakmamanız.

Tanrı fikri ilk dönem Materyalist filozofları tarafından yok edildi.

Bunu yok ederken pek çok yan ürün de verdiler insanlığa.

Bunu kabullenecek cesaret yok hiç birinizde.

Daha doğrusu tanrının yoklandığı bir düşünce sisteminde var olacak nefes alacak hal yok.

Yakın dönem idealist filozofları bir kez daha saldırmayı denedi yoklanan bu tanrı saçmalığına. 2 bin yıl sonra.

Schopenhauer, Kant falan. Hatta içlerinde Nietzsche de var bunların.

Nietzsche tanrı fikrinin yoklanmasını kabullendi. Onla sorunu yoktu.

Ama kazanamayacağı bir savaş olduğu için her şeyi ateşe verdi tüm varlığı yokladı.

Hiçliğin içine gömdü var olan olmayan her şeyi.

BU sorgulamalar saçmalık.

Nietzsche'nin intihar operasyonu hariç idealistlerin içinde kimse en basit materyalist felsefe ile baş edebilmiş.

Bir tek Nietzsche var idealistlerin içinde.

O da tanrı sorgulamaya girişmedi.

Onun yoklandığını bildiğinden var olan diğer her şeyi bir bilinç düzleminde önemsizleştirip hiçliğe gömdü.

Yani sorgulamalar bitti tanrı saçmalığı konusunda.

Nietzsche'yi dinle. İdealistlerin bir lideri olsa o da Nietzsche olurdu.

Ama o bile o haliyle en basit Materyalist felsefe karşısında ilkel goril kalır.

Sorgulama bitmez. Bitseydi bugün tanrı fikrinden konuşamazdık. Bana kanıtlayın o zaman tanrı yokluğunu. Hadi buyurun, meydan bizim nasılsa. Yalnız karşınızda bir Müslüman olmadığını bilerek yapın bunu yoksa sadece bir şeyleri sürekli söylersiniz. 

Diğer bir nokta da felsefeden girdik madem, o zaman şunu da unutmayın ki eğer sorgulama diye bir şey bitmiş olsaydı felsefe olmazdı. Eğer dediğiniz gibi tanrı olayı bitirilmiş olsaydı 2000 yıl sonra hala bunlar konuşulmazdı. 

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Tanrı manrı yok bunlar hayal ürünü!! Oh işi çözdüm.

Önceki soruna cevap vermemiştim senin değil mi ben? Geçmişvegelecek haberleri alıyorum öte dünyalardan oradan biliyor olabilirim. :D 

Neyse sende tanrı varlığını kanıtla bana madem geldin. Hadi tanrı gerçekten varsa kim? Nerede ve nasıl bir tanrı? 

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, bayşapka yazdı:

Tanrı yok diyen pek yok. "Sana inanmıyorum" diyen daha çok. "Tanrı yok" diyenlere de ateist deniyor diye ateist değilim diyorsan o zaman Kaşpaş ol. 

Yani benim o yazıma bunu diyorsanız bence siz böyle devam edin. İnanmak ayrı yok demek ayrı şeylerdir. İnan ya da inanma beni ilgilendirmez ancak yok diyorsanız argümanları duymak hakkım. Bunu da sorgularım her daim. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, pica pica yazdı:

Önceki soruna cevap vermemiştim senin değil mi ben? Geçmişvegelecek haberleri alıyorum öte dünyalardan oradan biliyor olabilirim. :D 

Neyse sende tanrı varlığını kanıtla bana madem geldin. Hadi tanrı gerçekten varsa kim? Nerede ve nasıl bir tanrı? 

Vay senin nickin neydi anti de?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, pica pica yazdı:

Sorgulama bitmez. Bitseydi bugün tanrı fikrinden konuşamazdık. Bana kanıtlayın o zaman tanrı yokluğunu. Hadi buyurun, meydan bizim nasılsa. Yalnız karşınızda bir Müslüman olmadığını bilerek yapın bunu yoksa sadece bir şeyleri sürekli söylersiniz. 

Diğer bir nokta da felsefeden girdik madem, o zaman şunu da unutmayın ki eğer sorgulama diye bir şey bitmiş olsaydı felsefe olmazdı. Eğer dediğiniz gibi tanrı olayı bitirilmiş olsaydı 2000 yıl sonra hala bunlar konuşulmazdı. 

Köken, olayların başlangıcına dair ne kadar az şey bilinirse, dedikodu ve bilgi kirliliği yapanlar da o kadar çok olur.

Sen de biliyorsun kukuletalı adamları kılıçlı manyaklarla tanrı fikrine doğru uzanan evrilen tüneldeki hiç bir şeyin doğrulanmayacağını.

Sana tarihin doğru tarafında yer alma şansı veriyorum.

80 yıllık ömrünü aptallarla yan yana yer almış ve onlara inanmış biri olarak tüketme.

Üstelik 100 bin yalan söylemiş sabıkalılar hepsi.

Ben sana üstten üstten kibirli nezaketsiz konuşabilirim.

Ama haklıyım.

Seçimini sen yap.

Bu anlamsız hayatta tereddütsüz belki de yapacağın tek doğru şey bu.

Korkma, ölünce karşına bir tanrı çıkınca bütün kanıtlar yokluğunu gösteriyordu, sana var diyenler de çocuk skenlerdi, itibar etmedim onlara doğrudan yaktım seni dersin. :)

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, AteistBakish yazdı:

Köken, olayların başlangıcına dair ne kadar az şey bilinirse, dedikodu ve bilgi kirliliği yapanlar da o kadar çok olur.

Sen de biliyorsun kukuletalı adamları kılıçlı manyaklarla tanrı fikrine doğru uzanan evrilen tüneldeki hiç bir şeyin doğrulanmayacağını.

Sana tarihin doğru tarafında yer alma şansı veriyorum.

80 yıllık ömrünü aptallarla yan yana yer almış ve onlara inanmış biri olarak tüketme.

Üstelik 100 bin yalan söylemiş sabıkalılar hepsi.

Ben sana üstten üstten kibirli nezaketsiz konuşabilirim.

Ama haklıyım.

Seçimini sen yap.

Bu anlamsız hayatta tereddütsüz belki de yapacağın tek doğru şey bu.

Korkma, ölünce karşına bir tanrı çıkınca bütün kanıtlar yokluğunu gösteriyordu, sana var diyenler de çocuk skenlerdi, itibar etmedim onlara doğrudan yaktım seni dersin. :)

Kanka şimdi napıyorsun? Benim yazdığım cevap var ya hani, bunu okuyacaksın. Gözleri bir sola kaydır sonra tekrar yaz. Profil ismimin hemen altında bir şey yazıyor. Hayır yazdığımdan anlamamışsın bari "SADECE ATEİSTLER GRUBU" üyesi olduğumu gör ya da yazdım bak bunu anla. Umarım anlarsın tabi. 

Sen önce yazılanları anlamaya bak da sonra üstten bakarsın çok istiyorsan. Ama önce yazdıklarıma bak ve anlamaya çalış. 

Benim dediklerimle senin dediklerin arasında uçurum var. Şu uçurumu bir kapat anlamaya çalışarak. Hala Müslüman sanıyorsun beni. Şaka gibi. Bence önce yazılanları anla sonra tartışalım. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, pica pica yazdı:

Kanka şimdi napıyorsun? Benim yazdığım cevap var ya hani, bunu okuyacaksın. Gözleri bir sola kaydır sonra tekrar yaz. Profil ismimin hemen altında bir şey yazıyor. Hayır yazdığımdan anlamamışsın bari "SADECE ATEİSTLER GRUBU" üyesi olduğumu gör ya da yazdım bak bunu anla. Umarım anlarsın tabi. 

Sen önce yazılanları anlamaya bak da sonra üstten bakarsın çok istiyorsan. Ama önce yazdıklarıma bak ve anlamaya çalış. 

Benim dediklerimle senin dediklerin arasında uçurum var. Şu uçurumu bir kapat anlamaya çalışarak. Hala Müslüman sanıyorsun beni. Şaka gibi. Bence önce yazılanları anla sonra tartışalım. 

O sadece ateistler grubunu önerenlerden biri de bendim.

Orada tüm itirazlarıma rağmen agnostik, panteist, apateist, şüpheci ateistler olduğunu biliyorum.

Benim nikimi sen oku :)

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, AteistBakish yazdı:

O sadece ateistler grubunu önerenlerden biri de bendim.

Orada tüm itirazlarıma rağmen agnostik, panteist, apateist, şüpheci ateistler olduğunu biliyorum.

Benim nikimi sen oku :)

E tamam gitmeleri gereken yerlerden biri orası. Gerçi benimki hemen oldu. Neyse...

Ehh, önce neyi tartıştığımızı algıla sonra düşüncemi açıklarım belki. Ben ateist değilim ve olmam böyle giderse de çok zor. Malum tüm ateistler senin gibi saldırıyor. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, pica pica yazdı:

E tamam gitmeleri gereken yerlerden biri orası. Gerçi benimki hemen oldu. Neyse...

Ehh, önce neyi tartıştığımızı algıla sonra düşüncemi açıklarım belki. Ben ateist değilim ve olmam böyle giderse de çok zor. Malum tüm ateistler senin gibi saldırıyor. 

Non-Teistsin

Teist eğer delinin altına sıçanıysa sen delinin altına sıçmayanısın :)

Pante duruyor mu oralarda?

Milyonlarca boncuğa bölünmüş tanrı da bu boncuklar her yere yayılmış teorisini savunuyordu :) 

tarihinde AteistBakish tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, AteistBakish yazdı:

Non-Teistsin

Teist eğer delinin altına sıçanıysa sen delinin altına sıçmayanısın :)

Pante duruyor mu oralarda?

Milyonlarca boncuğa bölünmüş tanrı da bu boncuklar her yere yayılmış teorisini savunuyordu :) 

Çok şükür anladın. Umarım unutmazsın daha sonrasında. 

Aslında evren-tanrı modeli bana göre hatalı. Eğer çok merak ettiysen söyleyeyim evet bildin. Pantei.... diyecekken şunu diyeyim sadece bun daha düzgün anlamaları için diyorum. Yoksa panteizmde de boşluklar var bence. Enerji tanrıdır desem de o zaman enerji nasıl var oldu? Hadi buyur buradan yak. Emin ol bende senin kadar keskinlikte ateistim demek isterdim ama mantığıma yatmıyor. Pratikte ateist olabilirim ancak yokluk delili nedir ya da delil olmasa da olanaksızlık vs ne diyorsanız bunu açıklaman lazım. Ben de biliyorum ateistim demeyi yoksa. 

İşte sorgulamak burada önemli oluyor ki bir düşünceyi karşıt olduğu için değil kendi düşüncen olsa da sorgulamalısın. Karakterim yüzünden agnostik olamam yoksa gerçekten agnostik diyebilirdin bana ama o da değil. Yeni düşünce sistemime isim bulursam o zaman söylerim. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, pica pica yazdı:

Çok şükür anladın. Umarım unutmazsın daha sonrasında. 

Aslında evren-tanrı modeli bana göre hatalı. Eğer çok merak ettiysen söyleyeyim evet bildin. Pantei.... diyecekken şunu diyeyim sadece bun daha düzgün anlamaları için diyorum. Yoksa panteizmde de boşluklar var bence. Enerji tanrıdır desem de o zaman enerji nasıl var oldu? Hadi buyur buradan yak. Emin ol bende senin kadar keskinlikte ateistim demek isterdim ama mantığıma yatmıyor. Pratikte ateist olabilirim ancak yokluk delili nedir ya da delil olmasa da olanaksızlık vs ne diyorsanız bunu açıklaman lazım. Ben de biliyorum ateistim demeyi yoksa. 

İşte sorgulamak burada önemli oluyor ki bir düşünceyi karşıt olduğu için değil kendi düşüncen olsa da sorgulamalısın. Karakterim yüzünden agnostik olamam yoksa gerçekten agnostik diyebilirdin bana ama o da değil. Yeni düşünce sistemime isim bulursam o zaman söylerim. 

Pante bu sen misin gerçekten?

Senin beni hatırlaman lazım.

3 öğün parodi iletilerimde sana da değiniyordum o aralar hep :)

Sitelerde Paylaş

Pante bu sen misin gerçekten?

Senin beni hatırlaman lazım.

3 öğün parodi iletilerimde sana da değiniyordum o aralar hep :)

Yok ben Pante değilim. Pante derken panteistsin demek istediğini sandım. Benim burada ilk bulunuşum daha. O dediğin kişiyi de ilk defa duydum. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, pica pica yazdı:

Yok ben Pante değilim. Pante derken panteistsin demek istediğini sandım. Benim burada ilk bulunuşum daha. O dediğin kişiyi de ilk defa duydum. 

Pante sizlerin şeyhidir. :) 

Panteidar sanırım bloğunun adı.

Ondan sonra buralarda bir evrensel insan diye ne dediğini kimsenin anlamadığı biri çıktı.

Sanırım sizlerden bazıları onun etkisindesiniz

Bu tarzı tanıyorum

Sitelerde Paylaş

Pante sizlerin şeyhidir. :) 

Panteidar sanırım bloğunun adı.

Ondan sonra buralarda bir evrensel insan diye ne dediğini kimsenin anlamadığı biri çıktı.

Sanırım sizlerden bazıları onun etkisindesiniz

Bu tarzı tanıyorum

Öyle miymiş? Bilmiyorum. O forumu bir arkadaş söylemişti, biliyorum ama artık girişe kapalı maalesef. Tarzımı bilemem kime benzettin ama ben daha önce bir panteistle tanışmadım, konuşmadım. Anlayacağın pek etkilendiğim yok. Zaten etki sebebiyle olsaydı bugün ateist olurdum panteist değil. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...