Jump to content

Dunyanin alayi agnostiktir

Recommended Posts

• İleti 791
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

Neden belki belli amaçlarla belli etmiyor kendini bize.

Tabi tabi, elçiler yollayıp ayı ikiye bölüyo falan onun yerine.

Boş terane üstündesiniz sen ve gerizekalı beynin. Bir yerlerde demedik mi, uydurursan götünden bişey, o şey herşeyi yapabiliyor oluverir. Elbette gene götten uydurma olarak. Sende işte götten uydurma tanrının götten uydurma saklambaç oyununu osuruyorsun şu an, hepsi bu.

Bunlar hepsi boktur, sıçmıktır, osuruktan ibarettir. Tanrı var diyorsan, gösterirsin, olur biter. Bana gidip kaf dağının arkasını tarif etmeden, nerde lan bu tanrı? 

Gösteremiyorsan yoktur, tıpkı süper zenci gibi, anladın sen onu di mi?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, anibal yazdı:

Tabi tabi, elçiler yollayıp ayı ikiye bölüyo falan onun yerine.

Boş terane üstündesiniz sen ve gerizekalı beynin. Bir yerlerde demedik mi, uydurursan götünden bişey, o şey herşeyi yapabiliyor oluverir. Elbette gene götten uydurma olarak. Sende işte götten uydurma tanrının götten uydurma saklambaç oyununu osuruyorsun şu an, hepsi bu.

Bunlar hepsi boktur, sıçmıktır, osuruktan ibarettir. Tanrı var diyorsan, gösterirsin, olur biter. Bana gidip kaf dağının arkasını tarif etmeden, nerde lan bu tanrı? 

Gösteremiyorsan yoktur, tıpkı süper zenci gibi, anladın sen onu di mi?

Göstermek derken dolaylı göstermekte dahil mi? Örneğin; karanlık enerji bizzat gözlem yok ama ölçüm olarak karsimiza çıkıyor.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Göstermek derken dolaylı göstermekte dahil mi? Örneğin; karanlık enerji bizzat gözlem yok ama ölçüm olarak karsimiza çıkıyor.

Karanlık enerjiden sadece karanlık enerji çıkar, başka bişey çıkmaz. Yok, "ıkınırım ben, yedim kuru fasulyemi de" dersen, ıkınsan da çıksa çıksa süper zenci çıkar, ancak, anladın sen onu.

O dediğin ölçüm olarak falan teranesi var ya, hah işte, o, gözlem denen şeyin, görmenin ağa babası oluyor tam olarak. 

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, anibal yazdı:

Karanlık enerjiden sadece karanlık enerji çıkar, başka bişey çıkmaz. Yok, "ıkınırım ben, yedim kuru fasulyemi de" dersen, ıkınsan da çıksa çıksa süper zenci çıkar, ancak, anladın sen onu.

O dediğin ölçüm olarak falan teranesi var ya, hah işte, o, gözlem denen şeyin, görmenin ağa babası oluyor tam olarak. 

Yani size göre tanrı varsa ölçüm olabilmeli. Tanrı evrenin içindeki madde gibi ise; maddeden farkı ne oluyor size göre?

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Yani size göre tanrı varsa ölçüm olabilmeli. Tanrı evrenin içindeki madde gibi ise; maddeden farkı ne oluyor size göre?

Sen embesillikte kendini aşmak niyetindesin de, benim sana daha sayacak vaktim var mı acaba?

Tanrı varsa, vardır, oturulur bakılır, aha şusu varmış, böyleymiş falan denir, tespit edilir. Mesela betelgeuse, kaç bin yıldır tepemizde parlıyor, bakıyoruz, patlamak üzere olan, ölmesine ramak kalmış falan görüyoruz, tespit ediyoruz. İşte tarnıtaya da bakılır, görülür. 

Ama olmayan şeye fark, zart, zurt vs. hiç bir sıfat, ölçüm vs gösteremezsin, ancak götünden uydurur, sallarsın. Dikkat et, hiç bir şey, tanrı hakkında söyleyeceğin her şey, ancak ve ancak götten uydurma olacaktır, osuruktan teyyare olacaktır, hepsi o kadar. 

Dilersen, süpermenin, men'den farkı nedir, bir anlat ha, görsün herkes?

Sitelerde Paylaş

Dikkat et, hiç bir şey, tanrı hakkında söyleyeceğin her şey, ancak ve ancak götten uydurma olacaktır, osuruktan teyyare olacaktır, hepsi o kadar.

Bunun tercümesini diplomatik bir düzeyde yazacak olursak:  Bugüne kadar tanrının özellikleri/sıfatları vs. ile ilgili ne söylenmişse, ne iddia edilmişse...hepsi biz insanlara ait. Bizlerden bağımsız hiçbir tanrı tasviri yoktur, olmamıştır. Hepsi bize ait. Durum bundan ibaret ancak insanlar hayal etmesini oldum olası severler. Zamanla hayal ve gerçek birbirine karışır ve harbiden karıncanın Süleyman ile konuşacağına bile inanır hale gelir.

Sitelerde Paylaş
18 hours ago, rahip said:

Bak şimdi sen dünyada yaşıyorsun dünya dediğimiz yer sonu olan ve içindeki her şeyin sonu olduğu bilinen bir yer. 

Dolayısı ile sonsuz merhamet var ama bu dünya için diğer sıfatlarını kullanabilmesi ve sınav ortamının da oluşması için sınırlı kullanmak zorunda. Az çoğun delilidir. 

Bak işte kafanı kumu gömen yoğurtlu bir ğıyar olduğun olduğun nasılda ayyuka çıkmış oldu. 

Bir daha yazıyorum:

T "Sonsuz merhamet var"

A "Nereden biliyorsun?"

T "E dünya sonlu o yüzden sonsuz merhamet var ayrıca deve kuşusun geri zekalısın falan"

Bu sensin. Utanmadın mı hâlâ ?

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, bayşapka yazdı:

Bir daha yazıyorum:

T "Sonsuz merhamet var"

A "Nereden biliyorsun?"

T "E dünya sonlu o yüzden sonsuz merhamet var ayrıca deve kuşusun geri zekalısın falan"

Dediğiniz ortam var zaten sonsuz yansıdığı ortam: cennet.

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, rahip yazdı:

Bak şimdi sen dünyada yaşıyorsun dünya dediğimiz yer sonu olan ve içindeki her şeyin sonu olduğu bilinen bir yer. 

Dolayısı ile sonsuz merhamet var ama bu dünya için diğer sıfatlarını kullanabilmesi ve sınav ortamının da oluşması için sınırlı kullanmak zorunda

Dudagi boyarken fazla tasirmamak gerekir sonra göz yakan cirkin bir görüntü ortaya cikar. Rahip bu videoda nasil dudak boyanir göstermis. Helal sana rahip.

https://twitter.com/___asefuz078/status/1418108658974593027?s=20

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

Dediğiniz ortam var zaten sonsuz yansıdığı ortam: cennet.

NE alaka?

Cennet denen osuruktan teyyareyi var kabul edelim bir an. Ne var orada? Her sikişmede bakire olan tomurcuk memeli huriler. Ben demiyom valla, mübarek hocalar diyor:

Facebook

Ve cennette göreceğin de yukardaki tipler işte. Ve bak daha ne olacak:

cennette 72 huri verilmesi #1157629 - uludağ sözlük galeri

Şimdi buyrun, o hurilere merhamet nerde? Düşünün, akşama, tanımadığı, bilmediği, isteyip istemediği sorulmayan şöyle tipler sikecek onları. Nerde bunun merhamet falan?

3303851_of90c.jpg

Ben allah denen tanrıda, pezevenklikten başka bişey göremiyom. Ücreti adam kesme, karı dövme, köle etme, oruç, namaz, niyazla ödenen bir kerhane kurup, adına cennet demiş, hepsi bu. 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, bayşapka yazdı:

Bir daha yazıyorum:

T "Sonsuz merhamet var"

A "Nereden biliyorsun?"

Okuduğunu anlamıyor musun ?

Dünya sonlu olduğu için sonsuz varsa bile dünyada geçerli olamaz. Sonsuz olsa bile biz algılayamayız. 

Sonsuz merhamet sınav ortamında olamaz. Neredeyse bütün dinlerde ve inançlarda ''sınav'' vardır sınavın olabilmesi için zaten sonsuz merhamet falan olmamalı. 

Ne yazsam anlamayacaksın çünkü kafanız sabit. Sabitin dışına çıkamıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

NE alaka?

Cennet denen osuruktan teyyareyi var kabul edelim bir an. Ne var orada? Her sikişmede bakire olan tomurcuk memeli huriler. Ben demiyom valla, mübarek hocalar diyor:

Facebook

Ve cennette göreceğin de yukardaki tipler işte. Ve bak daha ne olacak:

cennette 72 huri verilmesi #1157629 - uludağ sözlük galeri

Şimdi buyrun, o hurilere merhamet nerde? Düşünün, akşama, tanımadığı, bilmediği, isteyip istemediği sorulmayan şöyle tipler sikecek onları. Nerde bunun merhamet falan?

3303851_of90c.jpg

Ben allah denen tanrıda, pezevenklikten başka bişey göremiyom. Ücreti adam kesme, karı dövme, köle etme, oruç, namaz, niyazla ödenen bir kerhane kurup, adına cennet demiş, hepsi bu. 

Dervişin zikri neyse fikri odur derler.

Senin de aklın fikrin pislikte.

İyi işler yapanlar mükafatlandırılacak işin kısacası. 

Ama senin aklın hep işin pis tarafında olduğu için bunları düşünebiliyorsun. Ben bir kere bile tomurcuk memeli huri düşünmedim ama sen inanmadığın halde hep düşünüyorsun. 

Fakirlere yardım edin, yaşlılara merhamet edin, anne babanıza öf bile demeyin, iyi bir ahlaka sahip olun v.s bir ton iyilik emrediliyor ama sen hep bug bulmuş çocuk gibi açık aramaya çalışıyorsun. 

İnsanın yaratılış gereği acı çekmek, sevinmek, mutlu olmak falan bunlar beyne sinyal ile giden hislerdir. Yaratılış farklı olursa neyin seni mutlu edeceğini neyin sana acı vereceğini farklı algılarsın. 

Ayağına diken battığında bunu aklınla mı biliyorsun ayağınla mı ? Yahu sen sınırlı bir varlıksın ve her şeyi biliyorum edasındasın. Bir tane sinirin görevini yerine getirmediği anda felçsin neyin kibrinde ve büyüklenmesindesin ki sen. 

Hani diyorsun ya tanrı varsa göster inanlım, sende yok olduğunu ispatla biz sana inanalım. Bir kaç uyduruk lafla olmaz ama kesin delil göstereceksin. Yok olan şey ispatlanmaz deme yok diyorsan ispatlayacaksın ahan bu şekilde oluştuk diye kesin kanıt koyacaksın. 

Neyse ben neden kendimi yoruyorum ki. Gerçek hayatta hangimizin ne olduğu belli değil. Gelmiş burada filozofçuluk oynuyoruz. Aslında burada yazanların çoğunu asosyal olduğunu düşünüyorum kendim dahil. 

Bir tür stres atma yeri gibimi görüyoruz burayı bilemedim. 

Şu yazdıklarımızın dışarda hiç bir etkisi yok anca zıt kutuplar burada bir birimize saldırıyoruz. 

Sonuç itibari ile boş işler peşindeyiz hepimiz gibi görünüyor. 

Aslında buraya yazmak iyi geliyor bir taraftan, diğer taraftan buralara ne zaman girip yazı yazsam başıma bir işler geliyor. 

Yanlış mı yapıyorum buraya yazarak bilemedim. 

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, anibal yazdı:

Senin o tanrı dediğin şey kadar aciz bir şey var mı ki, onu bilemesin biri? Şuraya bir köpek kulübesi bile yapmaktan acz içinde o ediğin tanrı, 10 boyut kim, o kim?

Neyse. Sen embesilin, bir türlü anlamadığı şeyi tekrar söyleyeyim sana. Bu evren kaç boyutlu ise, 3 mü, 10 mu, 100 mü, 1 mi, farketmez, insan dahil bu evrendeki her şey, o boyutların tamamında var olacaktır. İnsan eğer bunların sadece 3'ünü görebiliyorsa, o şeyin o 3 boyuta tekabül eden izdüşümünü görebilir, ama her durumda onu görebilir.

Senin embesil kafan, 3 boyutlu dünya küresini, 3 boyutlu göremediği için  iki boyutlu sanıp, amanda dünya düzdür diyen beyinsiz dinci embesillerle aynı kafa. 

Şu odadaki ışığı açıp kapamaktan bile acz içindeki zavallı sıçılmış tanrıya inanacak kadar embesil olan senin, boyut denen şeyin ne olduğunu bilmemen zaten normal.

Tanrı köpek kulübesi ile uğraşmaz. Köpek kulübesinin var olacağı dünyayı yaratır ve o kulübeyi oluşturacak sebepler oluşturur. Sonra seni alır bu dünyanın içine koyar ve sen ona hakaretler edersin ama sonsuz merhametinin damlası miktarında yansımasını sana uygular sende tanrı yok bana bir şey yapmıyor dersin.

Tanrı seni yaratmış ve sana ışığı kapatıp açtırıyor hem de inkar ettiğin tanrı bre zındıkkk ?

Yani sen şu an hem dünyada hem uzayda ve aynı anda bütün gezegenlerde yaşıyor ve algılayabiliyorsun öylemi? 

Şu içtiğinden bana da gönder senin gibi leyla olalım.

Şu bir konudan başka konuya girme tekniklerini de bırak pek etkili bir yol değil. Kafası karışıklar kanıyor o tekniklere. 

demokritos mu demokratos mu nickli bir üye vardı yazma tekniğiniz aynı konuların içine sıçıp dağıtıp bırakıyorsunuz. 

Oda uzun uzun yazar demogoji yaparak içine bir kaç bilimsel terim ekleyerek kafası karışıkları etkilemeye çalışıyordu.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, rahip said:

Okuduğunu anlamıyor musun ?

Dünya sonlu olduğu için sonsuz varsa bile dünyada geçerli olamaz. Sonsuz olsa bile biz algılayamayız. 

Sonsuz merhamet sınav ortamında olamaz. Neredeyse bütün dinlerde ve inançlarda ''sınav'' vardır sınavın olabilmesi için zaten sonsuz merhamet falan olmamalı. 

Ne yazsam anlamayacaksın çünkü kafanız sabit. Sabitin dışına çıkamıyorsunuz.

Bak bir daha yazıyorum.

T "Sosuz Merhamet Var"

A "Nereden biliyorsun?"

T "Ben bütün dinleri biliyorum hepsi benimki gibi ayrıca sonsuz merhamet yok siz sabit fikirlisiniz"

Arkdaşım olmayan şeyi niye varmış gibi anlatıyorsun o zaman? Utanmıyor musun?

Sitelerde Paylaş

Kısa ve öz:

Şu ha bire cennet hayali kuranların, orada sabah akşam sonsuza dek hurilerle cümbüş yapılacağını anlatanların ve onlara aptalca inananların heryeri çük olsa, ne yazar? Evet; n´olur, hergün şeylerini şeye sokup çıkarınca. Böyle yaptıklarında Nirvana´ya ulaşmayı mı planlıyorlar?:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bayşapka yazdı:

Bak bir daha yazıyorum.

T "Sosuz Merhamet Var"

A "Nereden biliyorsun?"

T "Ben bütün dinleri biliyorum hepsi benimki gibi ayrıca sonsuz merhamet yok siz sabit fikirlisiniz"

Arkdaşım olmayan şeyi niye varmış gibi anlatıyorsun o zaman? Utanmıyor musun?

Anlamadınız herhalde şu an sonsuz yansıtmıyor o halde sonsuz değildir denemez. Sonsuz sıfatlara sahip olması gerektiği onun sonsuz olmasıyla alakalı zaten. Fakat ahiret sonsuz dünya sonludur.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, rahip yazdı:

Tanrı köpek kulübesi ile uğraşmaz. Köpek kulübesinin var olacağı dünyayı yaratır ve o kulübeyi oluşturacak sebepler oluşturur. Sonra seni alır bu dünyanın içine koyar ve sen ona hakaretler edersin ama sonsuz merhametinin damlası miktarında yansımasını sana uygular sende tanrı yok bana bir şey yapmıyor dersin.

Tanrı seni yaratmış ve sana ışığı kapatıp açtırıyor hem de inkar ettiğin tanrı bre zındıkkk ?

Yani sen şu an hem dünyada hem uzayda ve aynı anda bütün gezegenlerde yaşıyor ve algılayabiliyorsun öylemi? 

Şu içtiğinden bana da gönder senin gibi leyla olalım.

Şu bir konudan başka konuya girme tekniklerini de bırak pek etkili bir yol değil. Kafası karışıklar kanıyor o tekniklere. 

demokritos mu demokratos mu nickli bir üye vardı yazma tekniğiniz aynı konuların içine sıçıp dağıtıp bırakıyorsunuz. 

Oda uzun uzun yazar demogoji yaparak içine bir kaç bilimsel terim ekleyerek kafası karışıkları etkilemeye çalışıyordu.

Demokritos  zaten genelde kafasındaki hikayeleri yazan bir tipti. Neredeyse çoğunlukla ondan bir sorunun cevabını alamayacağımı bilirdim. En fazla soruya cevap veren ; teflon ve sütlü kase olmuştur herhalde.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...