Jump to content

Dunyanin alayi agnostiktir

Recommended Posts

• İleti 791
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

Sonlu ise ona neden tanrı diyoruz? O da yaratılmaya muhtaç varlık olur.

Vah vah sonsuz olmazsa koskoca evreni yoktan var edecek süper güçleri olan zavallı hakir bir varlık olur değil mi? 

Şaşkınlıkla izliyorum şu forumu. 

Şu da çok ilginç. Sonlu şeyler yaratabiliyor, ama diğer tüm özellikleri sonsuz olmalı. Ama "kozmos" özelliği sonlu. O özel bir özellik. O bizi sınav için özellikle sonlu hale getirilmiş bir özellik. Buna safsata dilinde yanlı savunma deniyor. Bir yanını savunup, onunla çelişen diğer yanını da savunuyorsun, sebebin de "öyle daha mantıklı". Epistemolojik bir metodun yok hikaye geliştikçe uydurma var. Ve utanmaz arlanmaz bir uydurma. 

Sitelerde Paylaş
On 22.07.2021 at 22:38, akılsızşuursuzatom yazdı:

Ayak falan yapmıyorum merak etme dostum. Ben pratikte ateistim fakat bir agnostik ateist negatif ateist arası olduğum için tanrı meselesini sık sık gündeme getiriyorum çünkü netlik ve kesinlik yok kendimde. Karar verme süreci herkeste aynı işlemiyor demek ki. Bir de bu meseleleri ve felsefesini seviyorum bir sebebi de bu olabilir.

Evet kesin öyledir. İnandım. 

Sitelerde Paylaş
On 22.07.2021 at 23:14, Geta yazdı:

tanrı, insanın zihnindeki boşlukları doldurmak için kullandığı bir aparattır.

çok kullanışlıdır.

kitleleri bu aparatla rahatlıkla yönetebilirsiniz.

mutluluk pompalarsınız.

umut verirsiniz.

motive edersiniz.

gerçekleri çarpıtırsınız.

bir fakire, aslında sen çok zenginsin hissini uyandırabilirsiniz.

her şey sonlu ama insanlar sonsuza kadar var olacaklar yalanını milyarlarca insana yutturabilirsiniz.

yani çok işlevseldir bu tanrı aparatı.

yalnız bu tanrı aparatının en büyük özelliği görünmez oluşudur.

işin sırrı da buradadır.

Yalnız siz bana dinlerin anlattığı tanrıyı söylediniz. Ben size din dışı tanrıyı soruyorum. "Nedir?" diye bir soru sordum dikkat ederseniz "Kimdir?" demedim.

Sitelerde Paylaş
On 14.07.2021 at 20:23, akılsızşuursuzatom yazdı:

Ben ateistim bro agnostiklik sadece pozisyon olarak konuşmalarda kullanılabilir ancak.

Öncelikle şunları neyleştirelim. 

- sen Ateist te, agnostik te, Deist te, panteist te değilsin. işine geldiğinde bu tanımlardan birinin arkasına saklanmaya çalışan bir Teistsin (ki 2 yıl önceki hatırladığım yazılarından çıkarımım Müslüman olduğun) 

- Agnostikliği senin "sadece konuşmalarda (sıkışınca döneklik aracı) pozisyon almak için" kullanman agnostikleri Bağlamaz. Bu sadece senin dönek ve Şarlatan olduğun anlamına gelir.

10+- yıldır Kendimi Agnostik olarak adlandırırım ama 1 kez olsun senin şuradaki saçmalıklarına başvurma gibi bir ihtiyacım olmadı. Olsaydı zaten ateist-teist-deist-vs. olur, sen gibi şarlatanlık peşine düşmezdim. Yani bu ateistlerde de ne sabır varmış senin şarlatan bir Müslüman olduğunu bilmelerine rağmen aynı sorulara binlerce farklı yol ile yanıt vermeye çalışıyorlar hayret! 

Bir insan Bilgi edinebileceği platformlarda yıllarca aktif olup, farklı düşünen insanlar ile yıllarca sohbet etmesine rağmen hala aynı soruları neden sorar? 

Hadi sordun ve anlamadın diyelim de adama sorarlar "Yahu madem anlamıyorsun, neden aynı soruyu onlarca kez sorduğun ve cevabını net aldığın konuları terk edip tekrar tekrar tekrar başka konuda tekrar soruyorsun? Anlamadı isen cevabı aldığın konuları terk etmeyip oradan devam et. Ama olmaz dimi oralarda köşeye sıkışıyorsun ve başka konularda da sıkışana kadar aynı laflar ile tebliğ görevini yerine getirmen gerek" 

Yukarıdaki aynı sorudan kastım şu, 2 yıl önce bana da ahlak temeli gibi bir laf etmiştin ve cevabını almıştın. Konuya da bir Daha uğramamıştın. 

Ceza-Ödül sistemi ile çalışan kozmik bir süper güce inanmayan insanların ahlak temeli seninki ile aynıdır. Sadece bunun farkında değilsin ama bu problemini tekrar çözmek için geldim. 

Senin Ahlak temelin nedir? ceza-ödül sistemi ile çalışan üstün-kozmik ve bilinçli bir gücün seni takip etmesi mi? 

Eğer öyle ise cevap ver ki psikolojik sorunun şıp diye hallolsun. 

Soru1) insan ile iletişime geçmeyen ve değişmez ahlak kurallarının kendince tanımlarını yapmamış bir tanrı hangi zaman ve hangi toplum ahlak kurallarına aykırı davranışları cezalandıracak? Bu bilginin kaynağı nedir! 

Soru2) Siz (yada sen gibi anlık dönüşler ile bir ateist bir agnostik bir deist olduğunu söyleyen ama aslında dindar olan) dindarların ceza-ödül sistemi ile ilgilenmeyen varlıklar tarafından yaratıldığınızı veya hiç bir yaratıcı olmadığına düşünmenizin saati geçmeden en yakınınızdakilere çocuk-yaşlı-akraba vs demeden tecavüz edip 37 yerinden bıçaklamamak için nedeniniz ne olurdu? Tek neden kolluk kuvvetleri tarafından yakalanma korkunuz mu olurdu? 

Bu 2 soruya net cevaplar verebildiğin takdirde emin ol bir daha bu soruları sormayacaksın. Yıllar önce bu gibi sayıkladığın konulardan kaçmayıp yüzleşseydin yıllarca aynı yerde Saymamış olacaktın. 

Genele= ilginçtir ki eski kullanıcı ismim ile giriş yapamıyorum ve yönetime mail atmamama rağmen hiç cevap gelmedi diye bu kullanıcı ile giriş yaptım. Herkese selamlar. 

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Agnostik84 yazdı:

Öncelikle şunları neyleştirelim. 

- sen Ateist te, agnostik te, Deist te, panteist te değilsin. işine geldiğinde bu tanımlardan birinin arkasına saklanmaya çalışan bir Teistsin (ki 2 yıl önceki hatırladığım yazılarından çıkarımım Müslüman olduğun) 

- Agnostikliği senin "sadece konuşmalarda (sıkışınca döneklik aracı) pozisyon almak için" kullanman agnostikleri Bağlamaz. Bu sadece senin dönek ve Şarlatan olduğun anlamına gelir.

10+- yıldır Kendimi Agnostik olarak adlandırırım ama 1 kez olsun senin şuradaki saçmalıklarına başvurma gibi bir ihtiyacım olmadı. Olsaydı zaten ateist-teist-deist-vs. olur, sen gibi şarlatanlık peşine düşmezdim. Yani bu ateistlerde de ne sabır varmış senin şarlatan bir Müslüman olduğunu bilmelerine rağmen aynı sorulara binlerce farklı yol ile yanıt vermeye çalışıyorlar hayret! 

Bir insan Bilgi edinebileceği platformlarda yıllarca aktif olup, farklı düşünen insanlar ile yıllarca sohbet etmesine rağmen hala aynı soruları neden sorar? 

Hadi sordun ve anlamadın diyelim de adama sorarlar "Yahu madem anlamıyorsun, neden aynı soruyu onlarca kez sorduğun ve cevabını net aldığın konuları terk edip tekrar tekrar tekrar başka konuda tekrar soruyorsun? Anlamadı isen cevabı aldığın konuları terk etmeyip oradan devam et. Ama olmaz dimi oralarda köşeye sıkışıyorsun ve başka konularda da sıkışana kadar aynı laflar ile tebliğ görevini yerine getirmen gerek" 

Yukarıdaki aynı sorudan kastım şu, 2 yıl önce bana da ahlak temeli gibi bir laf etmiştin ve cevabını almıştın. Konuya da bir Daha uğramamıştın. 

Ceza-Ödül sistemi ile çalışan kozmik bir süper güce inanmayan insanların ahlak temeli seninki ile aynıdır. Sadece bunun farkında değilsin ama bu problemini tekrar çözmek için geldim. 

Senin Ahlak temelin nedir? ceza-ödül sistemi ile çalışan üstün-kozmik ve bilinçli bir gücün seni takip etmesi mi? 

Eğer öyle ise cevap ver ki psikolojik sorunun şıp diye hallolsun. 

Soru1) insan ile iletişime geçmeyen ve değişmez ahlak kurallarının kendince tanımlarını yapmamış bir tanrı hangi zaman ve hangi toplum ahlak kurallarına aykırı davranışları cezalandıracak? Bu bilginin kaynağı nedir! 

Soru2) Siz (yada sen gibi anlık dönüşler ile bir ateist bir agnostik bir deist olduğunu söyleyen ama aslında dindar olan) dindarların ceza-ödül sistemi ile ilgilenmeyen varlıklar tarafından yaratıldığınızı veya hiç bir yaratıcı olmadığına düşünmenizin saati geçmeden en yakınınızdakilere çocuk-yaşlı-akraba vs demeden tecavüz edip 37 yerinden bıçaklamamak için nedeniniz ne olurdu? Tek neden kolluk kuvvetleri tarafından yakalanma korkunuz mu olurdu? 

Bu 2 soruya net cevaplar verebildiğin takdirde emin ol bir daha bu soruları sormayacaksın. Yıllar önce bu gibi sayıkladığın konulardan kaçmayıp yüzleşseydin yıllarca aynı yerde Saymamış olacaktın. 

Genele= ilginçtir ki eski kullanıcı ismim ile giriş yapamıyorum ve yönetime mail atmamama rağmen hiç cevap gelmedi diye bu kullanıcı ile giriş yaptım. Herkese selamlar. 

Ben teist değilim onu biliyorum. Siz sadece bir ateistin deistin agnostikin teizmi veya deizmi savunmasını anlamlandıramıyor olabilirsiniz ama bu tamamen yanlı bakmaktır. Sırf ateizmi veya agnostizme dayalı kanıtları biriktirmek ama teizmin hala ne dediğini veya deizme dair kanıtların ne dediğini veya cevapları var mı oluyor mu diye bakmayıp İnançta saplantılı olmaktır. Bir teisti eleştirirken biraz özgür ol aklını kullan derken, aynısını siz yapıyorsunuz sanıyorum. Ben kimseye inanç güzellemesi yapma derdinde değilim. İstediğin şeye inan istersende inanma ateist ol saygı duyarım ama çok katı da olunmaması gerektiğini düşünüyorum sadece. Mesela rum suresin mucizesi dedikleri şeyle ilgili yeni bir fikir öğrendim yazdım. Belki bir inançlı kişi onu okuyup farklı bakacak inancına veya belki bir ateist öyle bakacak. İnsanların fikirlerinin değişmesinin normal olduğunu düşünüyorum. Sizin yanlış anladığınız veya asla anlamadığınız şey ben bir şeyi savunurken o şeyi benimsedigim için savunmam. Savunulabilecek yönleri varsa uğraşırım en sonunda savunabildigim kısmın haricindeki kısmı ise kendime eleştiri malzemesi yaparım. Siz de sazan gibi vay be bu Müslüman deyip kızarsınız. Bir diğer sebep 2 farklı fikir tartışıyor olduğunda karşıt fikirler daha hoş ortaya çıkar. Mesela bir önceki konuda ben savunmaya çalıştım karşı taraf beni eleştirdi gibi gibi. 

Ahlak konusunda ise ödül ceza korkusuna gerek yok. Sadece bir kişiye göre bir kişiye tecavüz etmek iyi bir şeyse siz ateist olarak suçlayamazsınız herhalde onu? Ahlaki olarak suçlamaktan bahsediyorum. Sen ahlaksızlık yaptın dersen adam da sana ; sen neye dayanarak buna kötü diyorsun diyecek sen ne diyeceksin?

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Siz sadece bir ateistin deistin agnostikin teizmi veya deizmi savunmasını anlamlandıramıyor olabilirsiniz ama bu tamamen yanlı bakmaktır

Bir ateistin teizmi savunması kadar aptalca birşey olamaz diye anlamlandıramıyor olabilir miyiz sence!

Bir teist ateizmi savunabilir mi yahu. 

Yani trollük yapmıyor isen ciddi anlamda ne yazdığının farkında değilsin. 

Bir Müslüman ateizmi din kardeşlerine karşı nasıl ve hangi cümleler ile savunabilir bir örnek sunabilir misin? 

Bak bir ateist teisti savunabilir fakat sen ateistin teizmi savunması gibi absürt bir şey ile geliyorsun. 

Tekrar vurgulayayım; Senin agnostisizm i sıkışınca döneklik yapıp konuyu bulandırmak için kullanılan bir görüş olarak görmen Senin Dönekliğin ve Şarlatanlığın olmak ile beraber agnostisizm i bu yapmaz! Anlaştık heralde burada?

28 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

ben bir şeyi savunurken o şeyi benimsedigim için savunmam

Yahu hangi manyak zihin uyduruk dediği dinin içerisinde tanrısal mucizeler arar? Manyak mısın sen?

Şu an ne yapıyorsun bilmen de yıllar önce her 2 güne bir farklı bir ayetten mucize ile başlık açardın. 

Ateist olacaksın, biri keyfi için insanları istediği gibi kullanmak için uydurmuş diyeceksin ama içinde mucize olduğu kafanı kurcalayacak ve o mucizeyi savunacaksın?

Bu ne anlama geliyor farkına varmıyor musun! 

- ya ciddi anlamda aşırı doz dine mahrum kalmaktan balataları yakmışsın ve o inancı içinden atamıyorsun.

- ya da trollük yapan bir Müslümansın. 

Başka bir açıklaması yok ki bunun! 

35 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Sadece bir kişiye göre bir kişiye tecavüz etmek iyi bir şeyse siz ateist olarak suçlayamazsınız herhalde onu?

Soruma cevap verdiğin zaman yıllardır süregelen ızdırabından kurtulacaksın demiştim ama cevap vermek yerine sorunu açıp tekrarlamışsın??? 

Oysa ki sorumu deistin de, ateistin de, teistin de anlayabileceği formatta sormuştum. 

Ahlak ile ilgili dinsizin neyi nasıl yapacağı konusunda merak ettiğin konunun cevabını beynine kazıyacak sorular yukarıda ama sen her zaman yaptığın gibi sonuca götürecek cevapları vermekten kaçacak isen; derdin merak veya bilgi edinme değildir demektir... 

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, anibal yazdı:

Köpek kulübesi yaratmayı beceremeyen, dünyayı mı yaratacak? VAzgeçtik dünya yaratmaktan, onu bir köpek kulübesi yaratırken bile gören var mı?

Tanrının beni yarattığı falan yok, nerde, sen gördün mü birini yaratırken? Götünden amanda tanrı yarattı diye zortlamaktan başka bir şeyin yok. BUnun bilimsel terimlik falan tarafı yok. 

Buyur, gökleri ve yeri, benim kudretinden sual olunmaz osuruğumun değil de, senin aciz tanrının yarattığının delili nedir? Evet, şüphesiz alemleri yaratan benim kesif kokulu yücelerin yücesi osuruğumdur, var mı itirazın? Osuruğumun kudreti ve dünyayı ve de seni yarattığı inkar edilemez. O halde bu çok hikmetli sözleri dinle ve derhal osuruğuma secde et. 

götünü süper zenci becerdiyse durumun kötü halüsinasyon etkisi yapmış sende. 

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Demokritos  zaten genelde kafasındaki hikayeleri yazan bir tipti. Neredeyse çoğunlukla ondan bir sorunun cevabını alamayacağımı bilirdim. En fazla soruya cevap veren ; teflon ve sütlü kase olmuştur herhalde.

Tamam işte aynı kafa aynı taktik. Antidogmatikte bir yazı yazmış kabaca okuyunca bilgili birisi izlenimi oluşturuyor ama anlayarak okursan laf salatası yaparak sadece konuyu sulandırdığını ve dağıttığını fark edersin. 

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, rahip yazdı:

Tamam işte aynı kafa aynı taktik. Antidogmatikte bir yazı yazmış kabaca okuyunca bilgili birisi izlenimi oluşturuyor ama anlayarak okursan laf salatası yaparak sadece konuyu sulandırdığını ve dağıttığını fark edersin. 

Demo, bir hayli bilgi birikimi olan ve ne dediğini bilen birisi idi. Onun arkasından boş beleş dedikodu yapmak sizlere hiç yakışmıyor.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Agnostik84 yazdı:

Bir ateistin teizmi savunması kadar aptalca birşey olamaz diye anlamlandıramıyor olabilir miyiz sence!

Bir teist ateizmi savunabilir mi yahu. 

Yani trollük yapmıyor isen ciddi anlamda ne yazdığının farkında değilsin. 

Bir Müslüman ateizmi din kardeşlerine karşı nasıl ve hangi cümleler ile savunabilir bir örnek sunabilir misin? 

Bak bir ateist teisti savunabilir fakat sen ateistin teizmi savunması gibi absürt bir şey ile geliyorsun. 

Tekrar vurgulayayım; Senin agnostisizm i sıkışınca döneklik yapıp konuyu bulandırmak için kullanılan bir görüş olarak görmen Senin Dönekliğin ve Şarlatanlığın olmak ile beraber agnostisizm i bu yapmaz! Anlaştık heralde burada?

Yahu hangi manyak zihin uyduruk dediği dinin içerisinde tanrısal mucizeler arar? Manyak mısın sen?

Şu an ne yapıyorsun bilmen de yıllar önce her 2 güne bir farklı bir ayetten mucize ile başlık açardın. 

Ateist olacaksın, biri keyfi için insanları istediği gibi kullanmak için uydurmuş diyeceksin ama içinde mucize olduğu kafanı kurcalayacak ve o mucizeyi savunacaksın?

Bu ne anlama geliyor farkına varmıyor musun! 

- ya ciddi anlamda aşırı doz dine mahrum kalmaktan balataları yakmışsın ve o inancı içinden atamıyorsun.

- ya da trollük yapan bir Müslümansın. 

Başka bir açıklaması yok ki bunun! 

Soruma cevap verdiğin zaman yıllardır süregelen ızdırabından kurtulacaksın demiştim ama cevap vermek yerine sorunu açıp tekrarlamışsın??? 

Oysa ki sorumu deistin de, ateistin de, teistin de anlayabileceği formatta sormuştum. 

Ahlak ile ilgili dinsizin neyi nasıl yapacağı konusunda merak ettiğin konunun cevabını beynine kazıyacak sorular yukarıda ama sen her zaman yaptığın gibi sonuca götürecek cevapları vermekten kaçacak isen; derdin merak veya bilgi edinme değildir demektir... 

Ağlamayı bırakında neden yanlış size göre tecavüz eylemi?

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, rahip yazdı:

Evet haklısın. Genelleme yapmayayım ama kafasındakini yazan bir tip. Belki bilgili birisi ona sözüm yok ama konuyla alakasız oluyor. Sizin anti de nickiniz neydi?

Sitelerde Paylaş

akılsızşuursuzatom papazın müridi.Bu kati gibi.Fazla haşhaş çekmekten kafa kayışları kopmuş düşünce çarkları boşa dönüyor.
Gerçekten fiziki bir akıl hastalığıda olabilir.Tanıyan bilen varsa sevabına en yakın akıl hastanesine götürmeli.Bu konuda ciddiyim.Ben de dindarım Kur'anı orjinalinden okuyan biriyim.Ne isem oyum düşüncem açık net ve zülaldir.
Bakın deorganize şizofren tanımında ne der:
https://www.florence.com.tr/sizofreni-nedir

"· Dezorganize (Hebefrenik) Şizofren Nedir?
Bu tür şizofreni rahatsızlığı bulunan kişilerin konuşmalarında tutarsızlık oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Bu kişiler günlük bazı işlerini yapmakta zorluk yaşayabilirler ve dışarıdan bakıldığında biraz duygusuz, çocuksu görülebilirler."
Genetik fiziksel bir rahatsızlıkta olabilir.
Fazla üzerine gitmemek gerekir.He deyip geçmek gerekir bana göre.
O kadar zıt tenakuz içinde düşünceleri bırak aynı mesajda aynı cümlede dahi rahatlıkla kullanabilir.
Cümle kuruyor.Cümlenin başındaki düşüncesi, cümle bittiğinde değişmiş oluyor.Bu kadar rüzgara karşı hızla dönmek normal değildir.
Bir ara rahmetli oldu bir milletvekili vardı.
Fırıldak deniyordu.Aynı günde 3-4 parti değiştiriyordu.
O kadar fazla parti değişiminden yakası delik deşik olmuş rozet tutmaz olmuştu.
Hatta bir keresinde başka partiye geçerken,eski parti rozetini çıkarmayı unutmuş,yeni parti başkanı kendi rozetini takmadan eski rozeti çıkarıp öyle takmıştı.
Siyaset doğası icabı oy gelsinde nerden gelirse gelsin bir millet vekili gelsinde ne olursa olsun der.
Ancak din bunları kabul etmez.Emevilerle siyasileşen dünyevileşen dinin geldiği nokta papaz cübbesi giymiş imam ve müritleri.

Bir ara osman eğri adında bir fethullah mensubu vardı.Ehlibeyt cem filan deyip alevileri kandırmaya çaılışırdı.

Alevilere konferans için gittiğinde :sen alevi değilsin alevilerde osman adı yoktur diye protesto ettiler ki doğrudur 

Alevilerde 3 halife ismi yoktur.

Akılsızşuursuzatom diye fetö ismi al sonra ateist diye kandır.Yersen.osman eğri sonra fetöden ihraç edildi.

Osman eğri ne kadar alevi ise akılsız da o kadar ateist.

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

akılsızşuursuzatom papazın müridi.Bu kati gibi.Fazla haşhaş çekmekten kafa kayışları kopmuş düşünce çarkları boşa dönüyor.
Gerçekten fiziki bir akıl hastalığıda olabilir.Tanıyan bilen varsa sevabına en yakın akıl hastanesine götürmeli.Bu konuda ciddiyim.Ben de dindarım Kur'anı orjinalinden okuyan biriyim.Ne isem oyum düşüncem açık net ve zülaldir.
Bakın deorganize şizofren tanımında ne der:
https://www.florence.com.tr/sizofreni-nedir

"· Dezorganize (Hebefrenik) Şizofren Nedir?
Bu tür şizofreni rahatsızlığı bulunan kişilerin konuşmalarında tutarsızlık oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Bu kişiler günlük bazı işlerini yapmakta zorluk yaşayabilirler ve dışarıdan bakıldığında biraz duygusuz, çocuksu görülebilirler."
Genetik fiziksel bir rahatsızlıkta olabilir.
Fazla üzerine gitmemek gerekir.He deyip geçmek gerekir bana göre.
O kadar zıt tenakuz içinde düşünceleri bırak aynı mesajda aynı cümlede dahi rahatlıkla kullanabilir.
Cümle kuruyor.Cümlenin başındaki düşüncesi, cümle bittiğinde değişmiş oluyor.Bu kadar rüzgara karşı hızla dönmek normal değildir.
Bir ara rahmetli oldu bir milletvekili vardı.
Fırıldak deniyordu.Aynı günde 3-4 parti değiştiriyordu.
O kadar fazla parti değişiminden yakası delik deşik olmuş rozet tutmaz olmuştu.
Hatta bir keresinde başka partiye geçerken,eski parti rozetini çıkarmayı unutmuş,yeni parti başkanı kendi rozetini takmadan eski rozeti çıkarıp öyle takmıştı.
Siyaset doğası icabı oy gelsinde nerden gelirse gelsin bir millet vekili gelsinde ne olursa olsun der.
Ancak din bunları kabul etmez.Emevilerle siyasileşen dünyevileşen dinin geldiği nokta papaz cübbesi giymiş imam ve müritleri.

Bir ara osman eğri adında bir fethullah mensubu vardı.Ehlibeyt cem filan deyip alevileri kandırmaya çaılışırdı.

Alevilere konferans için gittiğinde :sen alevi değilsin alevilerde osman adı yoktur diye protesto ettiler ki doğrudur 

Alevilerde 3 halife ismi yoktur.

Akılsızşuursuzatom diye fetö ismi al sonra ateist diye kandır.Yersen.osman eğri sonra fetöden ihraç edildi.

Osman eğri ne kadar alevi ise akılsız da o kadar ateist.

Nickimi alıp ne zırvalıyorsun yine hayırdır. Kafandaki kalıba oturtmak amacın ama yemezler. Yok ne olduğu belli değil diyerek. Ben ateistken dinin bütününü mu savunuyorum hiç gördünüz mü din harikadır din gereklidir din kutsaldır dediğimi. Ben belli başlı konularda savunulacak yerler varsa dürüstçe savunmaya çalışıyorum. Mesela dindeki bir çok mevzu konusunda konum var benim burda. Peki ben dinin bütününü kutsal mi görüyorum hayır.  Sadece belli konularda objektif olarak soru ve cevapların ortaya çıkması için uğraşıyorum. Örnek veriyorum sadece örnek konuya girmen için değil;kader konusunda buradaki ateistler eleştiri getirdi bende bildiğimi anlattım veya farklı bakış açısı sunmaya çalıştım diyelim. Senin gibi tek bakışlı kişilere göre ben bir Müslüman oluyorum hemen. Fakat orada ben dürüstçe bir fikirde müdafaa edilebilecek şeyler varsa ederim. Edemediğimiz kısım ise; artık çözüme ulaşamadığımız kısım olur. O yüzden ben burada tanrı eleştirisi de yaptım tanrı konusunda savunularda. Bu benim ateist olmadığımı yahut agnostik vs olmadığımı göstermez.

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, rahip said:

götünü süper zenci becerdiyse durumun kötü halüsinasyon etkisi yapmış sende. 

Zavallı...

Süper zenci bana, tıpkı diğer götten uydurulmuşlar gibi, yani senin tanrın falan gibi, hiç bir etkide bulunamaz.

Ama senin, süper zenciye iman etmen ve sülaleni götten siktiğini kabul etmen elzem. Allah denen bir osuruktan teyyare inanıyorsan, süper zenciye de inanacaksın, kaçarın yok.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, akılsızşuursuzatom said:

Nickimi alıp ne zırvalıyorsun yine hayırdır. Kafandaki kalıba oturtmak amacın ama yemezler. Yok ne olduğu belli değil diyerek. Ben ateistken dinin bütününü mu savunuyorum hiç gördünüz mü din harikadır din gereklidir din kutsaldır dediğimi. Ben belli başlı konularda savunulacak yerler varsa dürüstçe savunmaya çalışıyorum. Mesela dindeki bir çok mevzu konusunda konum var benim burda. Peki ben dinin bütününü kutsal mi görüyorum hayır.  Sadece belli konularda objektif olarak soru ve cevapların ortaya çıkması için uğraşıyorum. Örnek veriyorum sadece örnek konuya girmen için değil;kader konusunda buradaki ateistler eleştiri getirdi bende bildiğimi anlattım veya farklı bakış açısı sunmaya çalıştım diyelim. Senin gibi tek bakışlı kişilere göre ben bir Müslüman oluyorum hemen. Fakat orada ben dürüstçe bir fikirde müdafaa edilebilecek şeyler varsa ederim. Edemediğimiz kısım ise; artık çözüme ulaşamadığımız kısım olur. O yüzden ben burada tanrı eleştirisi de yaptım tanrı konusunda savunularda. Bu benim ateist olmadığımı yahut agnostik vs olmadığımı göstermez.

Hala aynı boş tantana ile zaouli dansı yapmaya devam ediyorsun.

Tüm olay şurada, hala düşmedi mi senin jeton: Nerde lan bu tanrı?

O tanrı olmadığı sürece, ötesi boş tantana, boşa oksijen israfı. Ok?

Sana, deep space 9 izlemeni öneriyorum. İzle, bitir, ondan sonra konuşuruz. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...