Jump to content

Dunyanin alayi agnostiktir

Recommended Posts

• İleti 791
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

Tanrı emretti diye kötü diyorlar. Eee?

O zaman o zaten boş tantanadır. Referans bir tanrı ise, o tanrıya inanmayanı zaten bağlamaz. Tipik tanrıcıların insanlığı kardeşlerinin başını başkası tutturma komplosundan ibaret bir kepazelik olur. Düşün, taş gibi kardeşini elinle başkasına ikram eden, bir tür gavat oluyorsun, yaaaaa..... 

Yani, bu öyle söylenmez, bu orada, "Yaaa, demek siz, kendi özbeöz kardeşlerini alıp eller siksin diye ikram eden gavatlar oluyorsunuz, birde bununla övünüyor musunuz? Sizin dininiz size gavat olmayı emrediyor demek..."  böyle söylenir mesela. Tabi anında şut, anında seni tu kaka ilan etmeler, anında hakavet ediyovlar falan.... 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

O zaman o zaten boş tantanadır. Referans bir tanrı ise, o tanrıya inanmayanı zaten bağlamaz. Tipik tanrıcıların insanlığı kardeşlerinin başını başkası tutturma komplosundan ibaret bir kepazelik olur. Düşün, taş gibi kardeşini elinle başkasına ikram eden, bir tür gavat oluyorsun, yaaaaa..... 

Yani, bu öyle söylenmez, bu orada, "Yaaa, demek siz, kendi özbeöz kardeşlerini alıp eller siksin diye ikram eden gavatlar oluyorsunuz, birde bununla övünüyor musunuz? Sizin dininiz size gavat olmayı emrediyor demek..."  böyle söylenir mesela. Tabi anında şut, anında seni tu kaka ilan etmeler, anında hakavet ediyovlar falan.... 

Yani doğru anladıysam siz kardeşinizle yatmaya ahlaki olarak doğal bakıyorsunuz öyle mi?

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, AteistBakish said:

Ne karşılığında inancından vazgeçersin onu soruyorum.

Hiç bir şey...

Zira inançlarından başka hiç bir şey, bunlara gönüllerince sikecek karı kız ayarlayamaz: huriler.

Keşke birde aslı olsa... 

Sitelerde Paylaş

Akılsız atom ahlak kelimesi din referanslı.Sen ahlak kelimesini kullanırken farketmeden tesitliğini ortaya çıkarıyorsun sonrada ben teist değilim diyor sun ki bu papazın müritlerinin biz çok zekiyiz akıllıyız ama kamuya girmek için neden soruları çaldınız sorusuna cevaplarının olmaması misaline benzer.Hatta ahlak kelimesi tesitliği de aşıp direk Kur'an islam kaynaklı bir kavram.
Misal kalem suresinde hulukin azim der.Ahlak kökü hulktur.Hulukin azim büyük ahlak demek.Yani kökü halık halk mahluk ile aynıdır.Halk etmde yaratılış fıtrat huy demek.
Bunlarda din kaynaklı.Yani inan veya inanma üst kısımda insan da birleşiyorsun.İnsanlarında belli ortak noktaları var .Dİn buna fıtrat der.Başkası insanlık der .
Dini referans içermeyen etik kelimesini kullanman daha doğru olur.
Çorba akıl olunca tüm kavramlar çorbaya dönüyor.
Çorba akıllı diye nickte güzel durur.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, AteistBakish yazdı:

Ne karşılığında inancından vazgeçersin onu soruyorum.

Çok saçma bir soru bence bu. Evrenin tesadüf olmadığını, yasaların nerden geldiğini vs. Bütün düzenlilikleri açıklarsanız ve felsefi temelinizde olursa adam zaten tanrıdan vazgeçer. Yoksa birini parayla vazgeçirmek saçma.

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

Yani doğru anladıysam siz kardeşinizle yatmaya ahlaki olarak doğal bakıyorsunuz öyle mi?

Ben sana kaç keredir, ahlak götten uydurmadır diyorum, işte ahlakın götten uydrumalığını bu mevzuda görüyorsun diyorum şimdi.

Ben sana, benim mevzuyu nasıl gördüğüm değil, onların iddia ettiği tanrıcılık, din vs. mevzusunun, kardeş ile yatmayı nasıl gördüğünü izah ediyorum, ben hiç kendi fikrimi yazdım mı?

Eğer, insanın kardeşiyle yatmasında, tanrının beğenmemesi dışında bir yanlış, bir yamuk yoksa, demek ki, tüm kardeşler, otomatik olarak kardeşini başkasına ikram eden, alın sikin diye başkasına veren cuckoldlar, gavatlar olmaz mı? 

Bunu diyen dümbük, mesela inek eti yer ki, hintlilerin kutsalıdır mesela, neden onu iplemez de, benim bunu iplememi bekler? 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

Akılsız atom ahlak kelimesi din referanslı.Sen ahlak kelimesini kullanırken farketmeden tesitliğini ortaya çıkarıyorsun sonrada ben teist değilim diyor sun ki bu papazın müritlerinin biz çok zekiyiz akıllıyız ama kamuya girmek için neden soruları çaldınız sorusuna cevaplarının olmaması misaline benzer.Hatta ahlak kelimesi tesitliği de aşıp direk Kur'an islam kaynaklı bir kavram.
Misal kalem suresinde hulukin azim der.Ahlak kökü hulktur.Hulukin azim büyük ahlak demek.Yani kökü halık halk mahluk ile aynıdır.Halk etmde yaratılış fıtrat huy demek.
Bunlarda din kaynaklı.Yani inan veya inanma üst kısımda insan da birleşiyorsun.İnsanlarında belli ortak noktaları var .Dİn buna fıtrat der.Başkası insanlık der .
Dini referans içermeyen etik kelimesini kullanman daha doğru olur.
Çorba akıl olunca tüm kavramlar çorbaya dönüyor.
Çorba akıllı diye nickte güzel durur.

Dangalak herif! Felsefede tartışılan şekliyle soruyorum. Ahlak kelimesini her kullanan teist mi oluyor? Din Felsefesine bakmadın herhalde hiç? 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Ben sana kaç keredir, ahlak götten uydurmadır diyorum, işte ahlakın götten uydrumalığını bu mevzuda görüyorsun diyorum şimdi.

Ben sana, benim mevzuyu nasıl gördüğüm değil, onların iddia ettiği tanrıcılık, din vs. mevzusunun, kardeş ile yatmayı nasıl gördüğünü izah ediyorum, ben hiç kendi fikrimi yazdım mı?

Eğer, insanın kardeşiyle yatmasında, tanrının beğenmemesi dışında bir yanlış, bir yamuk yoksa, demek ki, tüm kardeşler, otomatik olarak kardeşini başkasına ikram eden, alın sikin diye başkasına veren cuckoldlar, gavatlar olmaz mı? 

Bunu diyen dümbük, mesela inek eti yer ki, hintlilerin kutsalıdır mesela, neden onu iplemez de, benim bunu iplememi bekler? 

Bende sana diyorum ki gel burada artık sabit kişiler var sabit hususlar dile getiriliyor. Bu kanalların yorumlarında görmek için rica da bulunuyorum sizden. Amacım belli karşı tarafın ilerisi için neler söyleyebileceğini bilemediğim için bundan sonrasını savunmam zor. Ama benim savunamıyor olmam. Sizin bu sorularınızın mutlak olarak cevabı yoktur anlamına gelmez herhalde? Misal olarak bir enis doko Allahsiz ahlak diye kitap yazdı bilirsiniz! Bunlara bakmak gerekmez mi?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, nogodbutAllah yazdı:

bu papazın sığırı akılsız atom algılamıyor konuşmanın faydası yok.

felsefe ahlak demez etik der be işkembe sahibi çift tırnaklı geviş getirici fetö robotu.

Asgari din bilgin yok mantık ve felsefede yok. 

ancak seninle anibal tartışabilir:)o senin dilinden anlıyor.

Ulan zırtapoz ahlak bilindik manada olduğu için konuşuyoruz. Sorun iyi kötünün temeli ise ve bu herkes tarafından anlaşılıyorsa. Amanda ahlak kelimesi din kaynaklı zirvalarina mı gireceğiz? Hadi etik diyelim ne değişti? Etik kurallarının ve haliyle iyi kötünün temelinin ateizm neye göre belirtiyor sorusunu yine sormuş olurum.

Hem sen kimisinde feto robotu gibi ithamlarda bulunuyorsun. Kendini bilmez herif? Adam gibi fikrin varsa yaz. Yoksa saçma sapan ithamlarla fikir belirtmiş olmuyorsun.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

bu papazın sığırı akılsız atom algılamıyor konuşmanın faydası yok.

felsefe ahlak demez etik der be işkembe sahibi çift tırnaklı geviş getirici fetö robotu.

Asgari din bilgin yok mantık ve felsefede yok. 

ancak seninle anibal tartışabilir:)o senin dilinden anlıyor.

Çok itham etmeyi seviyorsan numaranı ver insan gibi konuşalım. Zerre hakaret ve küfür olmadan olur mu arkasında dur laflarının?

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

Bende sana diyorum ki gel burada artık sabit kişiler var sabit hususlar dile getiriliyor. Bu kanalların yorumlarında görmek için rica da bulunuyorum sizden. Amacım belli karşı tarafın ilerisi için neler söyleyebileceğini bilemediğim için bundan sonrasını savunmam zor. Ama benim savunamıyor olmam. Sizin bu sorularınızın mutlak olarak cevabı yoktur anlamına gelmez herhalde? Misal olarak bir enis doko Allahsiz ahlak diye kitap yazdı bilirsiniz! Bunlara bakmak gerekmez mi?

Sen yaz, buraya kimdirler, necidirler, ama en önemlisi, nerdedirler, gidip yazacak olan bulunur eminim. 

Öncelikle, cevap vermesi gereken ateistler değil. Cevap vermesi gerekenler, o cevabı da götleriyle vermemesi gerekenler dinciler. Bunu bir kafaya koymak lazım.

Dincilerin en büyük taktiği, yalan sorularla ortalığı karıştırıp, kendi istedikleri cevaba ulaşmaktır, bu yüzdne bir dinciye yapacağın, sormaktır. Cevap üretmek gibi bir meziyetleri yoktur dincilerin. Eskiden kılıçları falan sağlammış, kolayca yakıveriyorlarmış soranları. Artık yapamıyorlar malum, götleri açıkta kalıyorlar, soru gelince. 

Sitelerde Paylaş

anibala tuzak kurup aklınca youtube da yem edeceksin ama adam yutmuyor.

Madem sizin robotlar çok donanımlı.

Nick alıp buraya gelip yazısınlar.

Forum yapısı icabı daha detaylı uzun münazaralara daha uygun.

Misal  hodri meydan bölümüne gelsinler.

Allahsız ahlak imiş.

Kabesiz hacc gibi bir şey.Evin etrafında 7 tur at.hacı olursun.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

anibala tuzak kurup aklınca youtube da yem edeceksin ama adam yutmuyor.

Madem sizin robotlar çok donanımlı.

Nick alıp buraya gelip yazısınlar.

Forum yapısı icabı daha detaylı uzun münazaralara daha uygun.

Misal  hodri meydan bölümüne gelsinler.

Allahsız ahlak imiş.

Kabesiz hacc gibi bir şey.Evin etrafında 7 tur at.hacı olursun.

Neden yem olsun. Adam fikrini belirtecek o kadar. Fakat sizin dediğiniz de bugün soracağım oradaki teistlere. Gelen olursa diye.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

ama adam ensest yapanı neye göre suclayacaksin deyince. Cevap veremiyorum. İsterseniz bu soruların dolaştığı youtube kanalını söyleyeyim size orada beraber yazalım?

O youtube kanalına söyle, orada atıp tutmak yerine buyursun o buraya gelsin. Ben niye yorumları silen, işine geleni cevaplayan işine gelmeyeni katledilmesi için hedef gösterme potansiyeli olan, genelde de işine gelmeyen yorumları silen Aptalların takıldığı platformlarda takılayım ki. Bu sence mantıklı mı! 

20 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Ben tanrıya inanmiyorum bundan eminim ama ahlaki temelde bulamıyorum. Teistlet gibi. Gidip elbette ensest yapmıyorum

Ben yüzeysel kelimeler ile yazmıştım ama yukarıdaki 2 eski üye detaylı anlatmış. Hiç birimizi anlamıyor isen yapacak birşey Malesef yok. Sen kendi kendine sor sen neden ensest yapmıyorsun veya ailende birlerini dikizlemiyor yada hırsızlık yapmıyorsun? Neden bulamıyor isen yapmamanın tek nedeni fırsat bulmamış olmandır. 

Bu arada *önemli soru* dediğim sorguya neden cevap vermemişsin? keyfi kafana göre istediğin yerlere cevap verip üzerine vurgu yapılmış şeylere cevap vermemek etik değil bilesin... 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

Sen yaz, buraya kimdirler, necidirler, ama en önemlisi, nerdedirler, gidip yazacak olan bulunur eminim. 

Öncelikle, cevap vermesi gereken ateistler değil. Cevap vermesi gerekenler, o cevabı da götleriyle vermemesi gerekenler dinciler. Bunu bir kafaya koymak lazım.

Dincilerin en büyük taktiği, yalan sorularla ortalığı karıştırıp, kendi istedikleri cevaba ulaşmaktır, bu yüzdne bir dinciye yapacağın, sormaktır. Cevap üretmek gibi bir meziyetleri yoktur dincilerin. Eskiden kılıçları falan sağlammış, kolayca yakıveriyorlarmış soranları. Artık yapamıyorlar malum, götleri açıkta kalıyorlar, soru gelince. 

Altay cem Meriç kanalın ismi. Ateistken musluman olan bir doktormuş. Onun altından bir kişi var tartıştigim ona ulaşmaya çalışıp burada sizinle konuşturabilirsem olur mu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...