Jump to content

Dunyanin alayi agnostiktir

Recommended Posts

3 dakika önce, Agnostik84 yazdı:

O youtube kanalına söyle, orada atıp tutmak yerine buyursun o buraya gelsin. Ben niye yorumları silen, işine geleni cevaplayan işine gelmeyeni katledilmesi için hedef gösterme potansiyeli olan, genelde de işine gelmeyen yorumları silen Aptalların takıldığı platformlarda takılayım ki. Bu sence mantıklı mı! 

Ben yüzeysel kelimeler ile yazmıştım ama yukarıdaki 2 eski üye detaylı anlatmış. Hiç birimizi anlamıyor isen yapacak birşey Malesef yok. Sen kendi kendine sor sen neden ensest yapmıyorsun veya ailende birlerini dikizlemiyor yada hırsızlık yapmıyorsun? Neden bulamıyor isen yapmamanın tek nedeni fırsat bulmamış olmandır. 

Bu arada *önemli soru* dediğim sorguya neden cevap vermemişsin? keyfi kafana göre istediğin yerlere cevap verip üzerine vurgu yapılmış şeylere cevap vermemek etik değil bilesin... 

Hocam ben yapmamanın sebepleri var elbette kendimce ama bunlar bağlayıcı değil. En basitinden kendi ahlaki bakış açımla zina edenlere ahlaksızsin diyemem?

Şöyle açığa kavuşturalım;sizin toplumda bir eyleme bu ahlaksizca veya kötü dediğiniz bir eylem var mı?Tek tek gidelim rica ediyorum. Sonra size geleceğiz meraklanmayın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 791
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Neden yem olsun. Adam fikrini belirtecek o kadar. Fakat sizin dediğiniz de bugün soracağım oradaki teistlere. Gelen olursa diye."

Yahu kadim bilgiler yazılı kitapla gelmiş.

Umum bilimlerde böyledir.

Yüzyüze video da tartışma olmaz.

Zira orda seyirci karşısında top koşturan takımlar gibi ilaki yenmek esas alınır. Ego kibir karışır.

Kimse hakikatin ortaya çıkması için uğraşmaz.

Ancak forumlar tüm bu sübjektif şeylerden uzak asıl düşünce ve fikir beyanı daha rahattır.

papaz ve taifesi showa meraklı yardımlarını göstererek zoom yaparak reklam ederek 1 verip 10 kazanarak yapıyorlardı.

Yıllarca bir afrikalıya istiklal marşı ezberletip ekranda okutup seyredenlerde ahanda ne güzel dilimizi öğretmişler diye bunlara yıllarca yardım yaptı.yardımlar mermi diye millete döndü.

Zerre dürüstlük taşımayan  fırıldaklarda ahkak abidesi kesildi başımıza.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

"Neden yem olsun. Adam fikrini belirtecek o kadar. Fakat sizin dediğiniz de bugün soracağım oradaki teistlere. Gelen olursa diye."

Yahu kadim bilgiler yazılı kitapla gelmiş.

Umum bilimlerde böyledir.

Yüzyüze video da tartışma olmaz.

Zira orda seyirci karşısında top koşturan takımlar gibi ilaki yenmek esas alınır. Ego kibir karışır.

Kimse hakikatin ortaya çıkması için uğraşmaz.

Ancak forumlar tüm bu sübjektif şeylerden uzak asıl düşünce ve fikir beyanı daha rahattır.

papaz ve taifesi showa meraklı yardımlarını göstererek zoom yaparak reklam ederek 1 verip 10 kazanarak yapıyorlardı.

Yıllarca bir afrikalıya istiklal marşı ezberletip ekranda okutup seyredenlerde ahanda ne güzel dilimizi öğretmişler diye bunlara yıllarca yardım yaptı.yardımlar mermi diye millete döndü.

Zerre dürüstlük taşımayan  fırıldaklarda ahkak abidesi kesildi başımıza.

Tamam iste bugün sorayım yoruma dönerse ve anibalde kabul ederse ahlak konusundan güzelce konuşulur bizde cidden bir şeyler görmüş öğrenmiş oluruz.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Agnostik84 yazdı:

O youtube kanalına söyle, orada atıp tutmak yerine buyursun o buraya gelsin. Ben niye yorumları silen, işine geleni cevaplayan işine gelmeyeni katledilmesi için hedef gösterme potansiyeli olan, genelde de işine gelmeyen yorumları silen Aptalların takıldığı platformlarda takılayım ki. Bu sence mantıklı mı!

Buraya gelemezler, çünkü burada kontrol kendilerinde olmayacak.:D

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

Akılsız atom ahlak kelimesi din referanslı

Bu koca bir yalan. Yakışıyor mu eşek kadar adamsın yıllarca bu forumda kaldın ve bu kadar bariz yalan söylüyorsun! 

Ahlak ne demek? Toplumsal ahlak ne demek? 

Mesela bir aslan kendi bölgesine farklı erkek aslanların girmesi durumunda bölgesini koruması aslanın da bir dinsel ahlaki kurallara tabi olduğunu mu gösteriyor? Bu örneği koloni hayatı süren birçok hayvan için kullanabilirsin.

10000 yıl önceki insanların ahlak kuralları neye dayanırdı mesela? 

Çok önemli soru, es geçme= 50 yaşındaki adamın sırf ailesi razı geliyor diye küçük bir kızı alıp odaya kapatıp davul zurna eşliğinde tecavüz etmesi ahlaklı bir davranış mı? 

Yada yaptığın dinin şimdiye kadar yaşamış üyelerinin %99,9 unun küçücük kızları eş olarak alıp sikmesi ahlaklı bir davranış mı? "omo onlor yonloş onloyor" dersen ve 2 gr aklın varsa zaten anında dinini terk edeceğin cevap alacaksın Bilesin! 

Din senin tanrının dini oluncaya kadar savaşıp diğer din-görüşlerdeki insanların mallarını mülklerini ve hatta karılarını kızlarını köle-cariye olarak almak ahlaklı bir anlayış ise, bu ahlakı savunmanın da, bu ahlaki uygulayanın da, bu ahlak kurallarını dayatanların da sülalelerindeki aynı girişteki her bireyin en büyüğünden en küçüğüne kadar bereket tanrısı sikerek öldürse haktır. 

Sitelerde Paylaş

Sizinkiler korkaktır.Takiyye yapmadan duramazlar.
Buraya gelirse senin gibi fırıldak gibi dönüp yok ben yine ateist oldum demezse bir şey bilmiyorum.
Ama gelirse ve burda tartışırsa o zaman  düşüncem değişir.
Zira burası arena  gibi.Sizinkiler perde gerisinde saklanıp ateş ederler.Hatta başka birine ateş ettirirler ateş edilen adama da gider timsah göz yaşı dökerler.
Sizin papaz neden tek başına yüksek kürsüye kurulup müritleri yerde diz çökmüş vaziyette.
Hani nerede kıtmir tevazusu.
Her şeyiniz reklam hile hurda.

Ahlak kelimesi etimolojik olarak arapçadır islami referanslıdır.

Arapçanız yoksa fazla ötmeyiniz.

Yıllarımı bu mevzulara verdim.

Öyle mealden ayet cımbızlayıp ahanda  çelişki bulduk tanrıyı yok ettik düzeyinde biri değilim.

Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Altay cem Meriç kanalın ismi. Ateistken musluman olan bir doktormuş. Onun altından bir kişi var tartıştigim ona ulaşmaya çalışıp burada sizinle konuşturabilirsem olur mu?

Neden olmasın ki?

Sitelerde Paylaş

Ahlak kelimesi etimolojik olarak arapçadır.Ha ordan ibraniceden  devşirilerek gelmiş olabilir.

Kur'an-ı orjinalinden bilen biri olarak şunu söylememe müsade edin.Fikriniz sizindir istediğiniz gibi düşünebilirsiniz.

Ancak kavramları doğru düzleme oturtmazsak her şey yanlış gider.

Bakın Kur'an da iyi anlamında bir çok kelime var:

Hayırlı der karşıtı şerrdir.

Salih amel der yani aslı ıslah edici davranıştır.Karşıtı fesadtı.Fesat  bozulma çürüme demektir.

hüsn ahsen geçer güzel demektir.Hatta hüsnü ahlak sui ahlak diye ayrım yapılır.Yani ahlak tek başına mutlak dğeil

başına gelen sıfat ile kötü ahlak iyi ahlak veya güzel ahlak diye nitelenir.

Muhsin muhlis muslih mumin gibi sıfatlar hep iyi  güzel doğru faydalı gibi anlamlara gelir.

Bu konu çok derin.Sonra yazarım.

Ancak ahlak  kelime olarak arapça ve de Kur'ani bir kelimedir.

Günlük hayatta kullanılan ahlak kelimesinin içeriği değişmiştir etik manasında kullanılır hale gelmiştir.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, anibal yazdı:

Neden olmasın ki?

5 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Tamamdır hocam. Yotubeden olduğu için  irtibatım. Dönüş yaptığı anda buraya yönlendireceğim. Mevzu olarak ahlak diyeceğim doğru mudur?

Yalnız bunun için ayrı başlık açın özel olarak da biz de kaçırmayalım tartışmayı. Sanırım burada yapılıyordu o ikili tartışmalar. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, pica pica yazdı:

Yalnız bunun için ayrı başlık açın özel olarak da biz de kaçırmayalım tartışmayı. Sanırım burada yapılıyordu o ikili tartışmalar. 

Hodri Meydan´da tartışma yapılması için Admin yetkili birisi olmalı, çünkü sadece onlar orada konu açabiliyor ve konuya katılacak kişilere izin veriyor.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

Tamam nasıl yapılacağını bilmiyorum onun hocam. 2 li tartışmalar için admin mi ayarlıyor burada?

Anibal halleder onu sanırım. Daha önce de yapılmıştı yanlış hatırlamıyorsam bu tartışmalar. Hatta forumun birinde vardı sanırım. Hodri meydan forumundaymış. Umarım kimse müdahil olmaz tartışmalara. Yoksa konu çok karışır. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, pica pica yazdı:

Anibal halleder onu sanırım. Daha önce de yapılmıştı yanlış hatırlamıyorsam bu tartışmalar. Hatta forumun birinde vardı sanırım. Hodri meydan forumundaymış. Umarım kimse müdahil olmaz tartışmalara. Yoksa konu çok karışır. 

Evet gerekiyorsa ve olursa hodri meydan da yapılamazsa bile sabit bir konuda herkes müdahil olmamaya razıdır diye düşünüyorum.  Burada zaten aktif olan 7-8 kişiyiz.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

Evet gerekiyorsa ve olursa hodri meydan da yapılamazsa bile sabit bir konuda herkes müdahil olmamaya razıdır diye düşünüyorum.  Burada zaten aktif olan 7-8 kişiyiz.

Ehh, baştan söylenirse böyle bir tartışma olacağı ve herkes okursa yazılan olur sanırım. Ben de heyecanla bekliyorum tartışmayı. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...