Jump to content

Dunyanin alayi agnostiktir

Recommended Posts

Just now, akılsızşuursuzatom said:

Hareket ezeli olabilir mi peki? Sonuçta saymaya başlanıldiginda sonsuza kadar gidemeyecek bir durum bu. Harekette eksi sonsuza kadar gidemeyeceğine göre çünkü; eksi 1 eksi eksi 3. Hareket diye bir şey olamayacağına göre bunun bir başlangıç hareketi olmalı bu da devam etmekle beraber sonsuz sayıya ulaşamaz. Demek ki bu hareketin başlangıcı olmak zorunda olmaz mı hacım?

Bilinçli bir tanrı nasıl ezeli olabiliyor peki? Mesela bu tanrı geçmişe doğru ne kadarını hatırlıyor? Geçmiş hatıralarının tamamına ulaşabilir mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 791
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah nasıl öyle yarattı kainatı ve işleyen sistemi görmüyor musun yazı yazmayı biliyor ve görüyorsun etrafındaki işleyen sistemi mi görmüyorsun:dd

Göremiyorum, Allah kalbimi mühürlemiş işte, ne yapayım? Şimdi bunu göremiyorum diye sonsuza kadar yakılmalı mıyım?

Sitelerde Paylaş

Evet gayet makul bence. Bu kadar numaracı olanı bende olsam kaziga oturturdum:d

Sen sadist bir manyaksın, yaparsın da hiç bir şeye ihtiyacı olmayan, merhameti sonsuz, adil bir tanrı bunu neden yapmak gereği duyuyor, onu soruyorum.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Sen sadist bir manyaksın, yaparsın da hiç bir şeye ihtiyacı olmayan, merhameti sonsuz, adil bir tanrı bunu neden yapmak gereği duyuyor, onu soruyorum.

Merhameti sonsuz ile sonsuz adaletli karıştırılıyor burda. Sonsuz merhametine takılıyor millet. Adamın bir de sonsuz adaleti var. Senin gibi numaracılara da merhamet etmesin bi zahmet hacı:d

Sitelerde Paylaş

Merhameti sonsuz ile sonsuz adaletli karıştırılıyor burda. Sonsuz merhametine takılıyor millet. Adamın bir de sonsuz adaleti var. Senin gibi numaracılara da merhamet etmesin bi zahmet hacı:d

Sonsuz adalet benim sonsuza kadar yakılmamı mı gerektiriyor? Sen adaletin ne olduğunu biliyor musun?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Sonsuz adalet benim sonsuza kadar yakılmamı mı gerektiriyor? Sen adaletin ne olduğunu biliyor musun?

Hak edene hak ettiğini vermek adalettir. Sen numaracı olduğun için ve hayatını buna göre devam ettiğin için böyle cezayı hak ediyorsun. Mesela bazı suçlar 3 yıl bazıları müebbet cezayı hak eder. Demek ki Allah hazretleri de aklını kullanmama ve numara yapma cezasını daimi kılmış.

Sitelerde Paylaş

Yedi katlı göğün üstündeki meleklerce taşınan tahtında oturan, yıldızlarla şeytan taşlayan, kendi ile uğraşanlara yıldırım atan, alev toplarıyla cin vuran allah gerçeklenen bir şey mi de inkar ediliyor? Şu açık ki müslüman yalancı ve küstah kişidir. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

Hak edene hak ettiğini vermek adalettir. Sen numaracı olduğun için ve hayatını buna göre devam ettiğin için böyle cezayı hak ediyorsun. Mesela bazı suçlar 3 yıl bazıları müebbet cezayı hak eder. Demek ki Allah hazretleri de aklını kullanmama ve numara yapma cezasını daimi kılmış.

Müebbet ceza bile ölünce son buluyor, bu sapık Allah beni bizzat kendi tasarlıyor, sonra da onun tasarladığı şekilde çalıştığım için sonsuza kadar yakıyor. Bunun neresinde mantık var?

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Tamam ezeli ve bilinçli bir varlığın nesi sorun. Esas sorun o ezeli olmazsa; ezeli bir madde veya enerjinin bilinçsiz olması evreni nasıl yarattın?

İşte bu bilinçli varlık sonsuz geçmişinde ne kadarını hatırlıyor? Geçmişinde en eski anısı nedir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...