Jump to content

Dunyanin alayi agnostiktir

Recommended Posts

6 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

Akılsız atom Kur'an kelimesini bile yazmaktan acizsin ama bol bol Kur'an'dan referanslar veriyorsun.

Ben Arapça bilen biriyim hele Allah'ın önceden bilmediğini zamanda  olduğunu söyleyen ayetleri yazı verde benimde cehaletim izale olsun

Haydi aydınlat beni.

Dini bilgisi olmayanları kandırmak kolay tabii.

Rum olayında 3-9 yıl deyip tam tarih vermiyor. Hızır kissasında çocuğu öldürme olayı için korktuk ifadesi var. Tam olarak korkulan şey nedir burada? Eğer ilim ezeli olarak kesin diyorsanız ateistlere açıklama yaparsınız artık.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 791
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 saat önce, sieg im krieg yazdı:

Sana bir soru; Tanrı aynı anda hem her şeyi bilip hem de her şeye gücü yetebilir mi?

Üçgen bir kareyi biz biliyoruz üzerine konuşabiliyoruz, tanrı da öyle olmalı.

Ayni anda her şeyi bilir ve her şeye gücü yeter. Her şey ise; imkansız olanları yapmak anlamında değil. İmkanlı olan her şeyi yapabildiği için her şeye gücü yeter diyorum.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, sieg im krieg yazdı:

Sana bir soru; Tanrı aynı anda hem her şeyi bilip hem de her şeye gücü yetebilir mi?

Üçgen bir kareyi biz biliyoruz üzerine konuşabiliyoruz, tanrı da öyle olmalı.

Ayni anda her şeyi bilir ve her şeye gücü yeter. Her şey ise; imkansız olanları yapmak anlamında değil. İmkanlı olan her şeyi yapabildiği için her şeye gücü yeter diyorum.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Her "şey" e iyi bakmak lazım. İmkansızlık anlamında değil bunlar. Mümkün olanları bilir ve Mümkün olan her "şeye" gücü yeter.

Bizim tanrı dediğimiz varlık üçgen bir beşgenden haberdar mı?

Sağlıklı bir tanrı inanırı "Tanrı her şeyi bilir (mümkünler, imkansızlar) ve her şeye gücü yeter (mümkünler)" dediği anda kendisinin çelişki içinde olduğunu anlar.

Tanrı bildiği bir şeyi yaratamıyor bu açıktır.

Dolayısıyla tanrı her şeye gücü yeten değildir.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sieg im krieg yazdı:

Bizim tanrı dediğimiz varlık üçgen bir beşgenden haberdar mı?

Sağlıklı bir tanrı inanırı "Tanrı her şeyi bilir (mümkünler, imkansızlar) ve her şeye gücü yeter (mümkünler)" dediği anda kendisinin çelişki içinde olduğunu anlar.

Tanrı bildiği bir şeyi yaratamıyor bu açıktır.

Dolayısıyla tanrı her şeye gücü yeten değildir.

Tanrı olmayan şeyi bilmez. Üçgen bir kare imkansızdır. Mantık tanrının özüdür diyorum ben. Mantık yaratilmiş değildir.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Tanrı olmayan şeyi bilmez. Üçgen bir kare imkansızdır. Mantık tanrının özüdür diyorum ben. Mantık yaratilmiş değildir.

Bir varlığın aynı anda hem üçgen hem de kare olmasını anlarsın, iki zıt özelliğe aynı anda sahip olmuştur.

Bu varlığın mantık ilkelerine ters olduğu bilgisine sahibiz.

Tanrı mantık ilkelerine ters olduğunu bildiği bir şeyi yaratamıyor.

Demen lazım..

tarihinde sieg im krieg tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, sieg im krieg yazdı:

Bir varlığın aynı anda hem üçgen hem de kare olmasını anlarsın, iki zıt özelliğe aynı anda sahip olmuştur.

Bu varlığın mantık ilkelerine ters olduğu bilgisine sahibiz.

Tanrı mantık ilkelerine ters olduğunu bildiği bir şeyi yaratamıyor.

Demen lazım..

Tanrı mantık ilkelerine ters olduğunu bildiği şeyi yaratamiyor.

Sitelerde Paylaş

mantık felsefe gibi insan aklı ürünü.

matematikte böyle bilimde böyle.

insanın sınırlı akıl ürünleri ile sonsuz ve mahiyeti bilinmeyen şeyi tartmak nasıl bir mantık hala anlamadım.

aristo ikili mantığından bulanık mantığa quantum mantığına geçildi

bunlar paradigmadır değişir.

üçgen dörtgen sınırlı öklit iki boyut uzayında şekiller.

bunlar mükemmel şekiller tabiatta insan kafası tam küremi dünya tam küre mi?

hayır hikmet gereği nasıl bir şekil ise o dur.

Sitelerde Paylaş
On 31.07.2021 at 15:47, nogodbutAllah said:

mantık felsefe gibi insan aklı ürünü.

matematikte böyle bilimde böyle.

insanın sınırlı akıl ürünleri ile sonsuz ve mahiyeti bilinmeyen şeyi tartmak nasıl bir mantık hala anlamadım.

aristo ikili mantığından bulanık mantığa quantum mantığına geçildi

bunlar paradigmadır değişir.

üçgen dörtgen sınırlı öklit iki boyut uzayında şekiller.

bunlar mükemmel şekiller tabiatta insan kafası tam küremi dünya tam küre mi?

hayır hikmet gereği nasıl bir şekil ise o dur.

Olmayan şeyin neyini tartması? Tartacak bişey yok ki, sıfır artı sıfır, elde var sıfır, hepsi bu. 

Sitelerde Paylaş
On 13.07.2021 at 02:40, Sexy Huri yazdı:

Agnostik olan bir kimse Allahin varligina inanamaz ve onu agnostik yapanda odur. Cunku varligini bilmedigi bir seye inanmasi mumkun degildir. musluman bir kisi Allahin varligina kafasinda istedigi kadar inanabilir ama gercekte bilemez ve o yuzden agnostiktir. 

Bu adamın felsefeye kafası eskiden de basmazdı hala kendini geliştirmemiş. İnanç bilgi eksikliğinden doğar, bilmediğin için inanır veya inanmazsın. Varligini bildiğin şey hakkında İnanç beslemen mumkun degildir.

Sitelerde Paylaş
On 13.07.2021 at 15:53, husnu yazdı:

Agnostik olan agnostik olup olmadığınıda bilemez.?

Agnostiklik gozu kapalı her mevzuya bilinmezcilik demek değildir. Tanrı veya hangi şeyse mevzu, onun tanımı yapılır ve ona mutlak bilgi ile nihai hükmü verip veremeyeceğimiz bu bilgiler üzerinden değerlendirilir.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, SUPERULLAH said:

Niye saçma olsun? Birsey senin bilgi edinme kapasiteni aşıyorsa, bunu bilemeyiz diyeceksin ne var bunda..

Salaklıkta kendini aşmaya devam, tam gaz...

Şu ettiğin laf, boyundan büyük sıçan veya kaldıramayacağı taş yaratmış ve başında düşünen tanrı tribi gibi komik derecede salakça, farkında mısın?

.O şeyin kapasiteni aştığını ne bileceksin, bilebiliyorsan, demek ki, bilebiliyorsun işte, daha ne?

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, anibal yazdı:

O şeyin kapasiteni aştığını ne bileceksin, bilebiliyorsan, demek ki, bilebiliyorsun işte, daha ne?

İçinde bulunduğun gercekligin, gercekte bir çocuğun dönem ödevinden ibaret olmadığını nereden bileceksin?

Beyninin rüyada iken gerçekliği ayırt edemediğini deneyimledin, gercekligin beynine gelen verilerin yorumlanmasiyla oluştuğunu söylüyorsun.

Mutlak doğruya ulaşıp onu referans aldığından emin olacak kapasitenin olmadığını biliyorsan, bundan yola çıkarak oluşturulmuş tüm ihtimaller hakkında bilinemez diyeceksin haliyle.

Kafanız buna basıyor ama bir turlu kabullenip haklısınız diyemiyorsunuz dinciler gibi...

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, SUPERULLAH said:

İçinde bulunduğun gercekligin, gercekte bir çocuğun dönem ödevinden ibaret olmadığını nereden bileceksin?

Beyninin rüyada iken gerçekliği ayırt edemediğini deneyimledin, gercekligin beynine gelen verilerin yorumlanmasiyla oluştuğunu söylüyorsun.

Mutlak doğruya ulaşıp onu referans aldığından emin olacak kapasitenin olmadığını biliyorsan, bundan yola çıkarak oluşturulmuş tüm ihtimaller hakkında bilinemez diyeceksin haliyle.

Kafanız buna basıyor ama bir turlu kabullenip haklısınız diyemiyorsunuz dinciler gibi...

İşte gene dön baba dönelim, kıvırtmaca, oryantal... Ohhhh, yandan, yandannnnn, kıvır, kıvır...

Bak zavallı zibidi, bu dediğin sibop kaçırması tıslamaları da tartışılır, o ayrı. Ama mevzunun bir şeyin bilinemezliğinin arkasınsa saklanması ayrı ve şu anki mevzu.

Yani, sen sibopluğa aynen devam....

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, anibal yazdı:

Ama mevzunun bir şeyin bilinemezliğinin arkasınsa saklanması ayrı ve şu anki mevzu.

Kalın gelince kiviran her zamanki gibi sensin, burada bana "bildiğin sey nasil bilinemez oluyor" diye soru soran sensin, sana onun cevabını verdim. Buradaki konuyu açan zaten yanlış bir tespit sicmis, bilemediği icin inanamaz diye, konu oda değil.. 

Amanda bilinemezligin ardına saklanan diye aglayip konuyu istedigin yere kıvıran sensin.

Sen mutlak gerçekliği bilebiliyor musun bize onu anlat gevelemeden bakalım...

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, SUPERULLAH said:

Kalın gelince kiviran her zamanki gibi sensin, burada bana "bildiğin sey nasil bilinemez oluyor" diye soru soran sensin, sana onun cevabını verdim. Buradaki konuyu açan zaten yanlış bir tespit sicmis, bilemediği icin inanamaz diye, konu oda değil.. 

Amanda bilinemezligin ardına saklanan diye aglayip konuyu istedigin yere kıvıran sensin.

Sen mutlak gerçekliği bilebiliyor musun bize onu anlat gevelemeden bakalım...

Zavallı oryantal...

Mutlak gerçeklik aha şudur:

image.jpeg.810381c57140020050aa37fa69747bad.jpeg

Şimdi kesin bu en bir harbi hakikat olan mutlak gerçekliğe de kıvırırsın sen....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...