Jump to content

Dunyanin alayi agnostiktir

Recommended Posts

• İleti 791
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 dakika önce, kavak yazdı:

Anlamadığını nereden biliyorsun?:D

Bilim başlığında tanrı yoktur demesinden. :D Anlasaydı sanmıyorum bu kadar uğraşacağımı. 

3 dakika önce, kavak yazdı:

O balyoz yöntemini kullanıyor ancak keçi inadı olanlarda pek etkisi olmadığının henüz farkında değil.

Haahhaa beni de tanır, öğrenir merak etme. Ama anlayabilir mi ondan emin değilim işte. :D 

@AteistBakish dedikodunu yapıyoruz diyeceğim de pek sayılmaz ha, ne dersin? :D 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, AteistBakish yazdı:

Panteizmden beteri de mi var?

Parçacıklı tanrı korusun!

Yok bunu severdin diye düşünüyordum da önce panteizm konusunda düşündüğümü anla. Hayırdır ateistim ayaklarına parçacıklı tanrıya mı inanıyorsun yoksa? Cıkcıkcıkcık yakıştıramadım. :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
Şimdi, pica pica yazdı:

Yok bunu severdin diye düşünüyordum da önce panteizm konusunda düşündüğümü anla. Hayırdır ateistim ayaklarına parçacıklı tanrıya mı inanıyorsun yoksa? Cıkcıkcıkcık yakıştıramadım. :0_80cbc_37a71a73_L:

Panteizm bir cevap değil.

Gerçek değil o saçmalıklar.

O saçmalığa vakit ayırana kadar Doctor Who izle daha iyi.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, pica pica yazdı:

Sen açıkça şu anki görüşünü belirtirsen, sanırım makarnaları hep beraber soslu yiyebiliriz.:D 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, AteistBakish yazdı:

Panteizm bir cevap değil.

Gerçek değil o saçmalıklar.

O saçmalığa vakit ayırana kadar Doctor Who izle daha iyi.

Bak şimdi, ben bilim insanı olma yolunda ilerleyen biriyim. Eğer bir aksilik çıkmazsa 10 yıla umarım akademide olacağım. Yani demem o ki bir şeyi kesinlikle belirtiyorsan, yani vardır ya da yoktur diyorsan bana kanıt sunmalısın. Bir şeye yok demek için bile kanıt gerekiyor. İhtimal dahilinde de konuşmadığına göre bende sana kanıtlarını göreyim diyorum. Eğer yoksa boşa uğraşma birbirimize sataşır, eğleniriz en fazla. Onun dışında kanıt sunamayacaksan ya da argümanlarını anlatamayacaksan ve sorgulamama ve sorularıma hazır değilsen kesin konuşma. En azından bana kesin konuşma. 

Not: Kesin konuşma derken kesinlik belitrtiyorum. 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, kavak yazdı:

Sen açıkça şu anki görüşünü belirtirsen, sanırım makarnaları hep beraber soslu yiyebiliriz.:D 

Ondan sonra da ateistimiz gelsin bunu da anlamasın dimi? :D Sen biliyorsun şimdilik yeter. Eğer bir gün o ateisti bulursam güzel olacak. Gerçi arkadaşım var ama henüz konuşamadık onunla :D 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, pica pica yazdı:

Bak şimdi, ben bilim insanı olma yolunda ilerleyen biriyim. Eğer bir aksilik çıkmazsa 10 yıla umarım akademide olacağım. Yani demem o ki bir şeyi kesinlikle belirtiyorsan, yani vardır ya da yoktur diyorsan bana kanıt sunmalısın. Bir şeye yok demek için bile kanıt gerekiyor. İhtimal dahilinde de konuşmadığına göre bende sana kanıtlarını göreyim diyorum. Eğer yoksa boşa uğraşma birbirimize sataşır, eğleniriz en fazla. Onun dışında kanıt sunamayacaksan ya da argümanlarını anlatamayacaksan ve sorgulamama ve sorularıma hazır değilsen kesin konuşma. En azından bana kesin konuşma. 

Not: Kesin konuşma derken kesinlik belitrtiyorum. 

Yokun kanıtını istiyorsun.

Tamam al sana kanıt

"Valla yok bak!"

Bu konuyu da çözdük parçalı şükürler olsun.

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Az önce Averroes nickli bir üyeyi onayladım, artık üye. Bahsettiğiniz arkadaş galiba o.

Hodri Meydan'da tartışacaksanız yetki verip başlık açmak gerekiyor. Bana neden özel mesaj yazamadığını bilmiyorum ama buradan nickimi etiketleyerek yazarsan da görür, işlemleri yaparım. kavak etiketlemiş mesela, başlığı ve konuyu öyle gördüm.

Önce Hodri Meydan'da mı yoksa din forumunda mı tartışacağınıza karar verin, Hodri Meydan olursa bildirin.

Hocam hodri meydan olursa daha iyi olur karışma ve müdahale olmamasını istedi özellikle üye olan kişi.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, AteistBakish yazdı:

Uğruna cenneti bırakıp seve seve cehenneme gireceğin biri veya bir kavram var mı ki?

Mesela evladım cennete giremiyorsa ben de gelmiyorum diyebilir misin Allaha?

Ya da evladına işkence yapıyor diye yenemeyeceğini bilsen de Allahla kavgaya tutuşur musun?

BU soruları sormamın nedeni bir akrebin yavrularına elini uzatsan da öleceğini işkence göreceğini bilse de çelik gibi yılmaz şekilde, rüşvet almaz bir kararlılıkla yöneten sevgi gibi bir motivasyon nasıl senin içinde yok oluyor ve Allah denen bir tanrı için her şeyi satıyorsun? Bunu anlamaya çalışıyorum.

Evladını ve sevdiklerini Allah denen bir tanrının çarkına bırakıp "bana ne yaaa" dedirtiyorsa bilincin sana, sen iyi bir insan değilsin. Kesin bu yani.

Belki de sınavın terstendir ha?

Kim evladı uğruna dimdik savaşa kenetlenecek diye bakıyordur Allah ha?

Milyar milyar sevgisinin ruhunun ve fedakarlığının satışını yapıp ölen sürü beklememiştir belki Allah.

Hikayenizdeki sınavınız en şerefli ve onurluyu seçmeye odaklı değil.

Satışta, rüşvette, anasını babasını evladının bile üstüne basıp  cennete ulaşma yarışında en önde gideni seçmeye odaklı.

Komedi gibi :) 

Sen şimdi benim mesajımı neden alıntıladın benim yazdıklarım ile ne alaka?

Kafanda hazır bulunan bu şablonu yazmak için ne diye ne karşılığında dininden vaz geçersin gibi komik sorular soruyorsun.

Zeka seviyeniz mi düşük nedir anlamıyorum. Alakasız cevaplar veriyorsunuz. 

Bre andaval bunu direk yazsana buraya ne diye beni alıntılayarak bu kadar uzatıyorsun baştan yazsaydın ya bu sıçmıkları. 

tarihinde rahip tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, kavak yazdı:

Yapmıyoruz.

Yemiyoruz.

İyi davranıyoruz.

Aileme, eşime ve çocuğuma gül gibi bakıyorum.

Bunları teget geçiyoruz, çünkü bizler tapınmayız.

Buna da elbette kocaman bir hayır. Hayali zımbırtıların peşinden gitmeyi bırakalı epeyi oldu. Hem de çok iyi oldu.

Eee, şimdi ben bu durumda kötü biri miyim?

Bu durumda kötü olmazsın, sen seni yaratana asi olursun. Ben asiyim tanrı tanımam diyorsan o zaman beni neden yakacakmış gibi saçma sorular sormayacaksın. 

Tapınmam tanrı tanımam diyorsun sonra beni neden yakacakmış. Gerçekten algınızda sorun var sizin. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, rahip yazdı:

Sen şimdi benim mesajımı neden alıntıladın benim yazdıklarım ile ne alaka?

Kafanda hazır bulunan bu şablonu yazmak için ne diye ne karşılığında dininden vaz geçersin gibi komik sorular soruyorsun.

Zeka seviyeniz mi düşük nedir anlamıyorum. Alakasız cevaplar veriyorsunuz. 

Bre andaval bunu direk yazsana buraya ne diye beni alıntılayarak bu kadar uzatıyorsun baştan yazsaydın ya bu sıçmıkları. 

Seni satışçı seni. :)

Evladı yok say Allah'ın cennetini yok sayma ha?

Önde gideni :) 

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, rahip yazdı:

Bu durumda kötü olmazsın, sen seni yaratana asi olursun. Ben asiyim tanrı tanımam diyorsan o zaman beni neden yakacakmış gibi saçma sorular sormayacaksın. 

Tapınmam tanrı tanımam diyorsun sonra beni neden yakacakmış. Gerçekten algınızda sorun var sizin. 

Gerçekten var olan kibirli el-kebir mi, el- kebir adıyla sende kendini göstermektedir, yoksa senin kibrin mi uyduruk tanrında tecelli etmektedir? Her iki durumda da kibirlenmeye karşıyım demen de, oksimoronca bir durumdur elbette. Kibirlenmeye karşı olan müslüman söylemi oksimoron bir söylemdir anlayacağın.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz ona muhtaçsınız, siz acizsiniz, sizi yediren, içiren o, ona şükür edin, ona boyun eğin, yalvarın, yakarın, ona karşı çıkmayın, onu eleştirmeyin.

-Peki ona nasıl muhtaç olundu ki?

Yoksunluk yaşayan, muhtaç bedenini var etti, seni gereksinim gidermek durumunda bıraktı, sana açlık, susuzluk yaşattı, sana bu sorunu dayattı. Seni kendine muhtaç etti.

-Muhtaç edip, aciz bırakıp, siz muhtaçsınız, acizsiniz diyen, yalvarıp, yakartmak için muhtaç eden bu pişkin, kibirli, küstah anlayışı eleştiriyorum.

Vay kibirli zalim kafir vay.

Yani düşünün. İslama göre bu kibirli, küstah, pişkin anlayışa karşı çıkmak kibirdir. Bu kavramı garabet bir hale getirip, içine eden bir anlayışla karşı karşıyayız. 

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 hours ago, rahip said:

Bence de senin insanlık, vicdan ve adalet anlayışında sorun var. Yahu hiç inanmıyor diye insan mı yakılır? Bu nasıl çarpık bir mantık?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, sağduyu yazdı:

Bence de senin insanlık, vicdan ve adalet anlayışında sorun var. Yahu hiç inanmıyor diye insan mı yakılır? Bu nasıl çarpık bir mantık?

İslam'da çocuklara tecavüz insanı dinden çıkarmıyor ama Allah yok demek anında cayır cayır yaktırıyor.

EN büyük günahları şirk ve inkar

Çocuk tecavüzü normal bir şey. Tövbe et affedebiliyor Allah. Ve senin Müslüman unvanın çocuğa tecavüz ettin diye kaybolmuyor 

Sitelerde Paylaş
On 25.07.2021 at 23:30, Agnostik84 yazdı:

Neden? Yani neden kafanızda Agnostisizm in bilinemez dediği tanrı teist tanrı gibi madde-enerji dışı bir varlık olmak zorunda? Böyle bir zorunluluk mu var? 

Tekrar edeyim. 

Agnostisizm konumuz olmamak ile beraber, Agnostikler sizin kafanızda kurguladığınız tanrı modellerine "asla bilinemez" demek zorunda değil ki demiyorlar da.

On 25.07.2021 at 23:54, AteistBakish yazdı:

İnsanlar için kolay olması bakımından daha açık anlatayım.

BU evren denen akvaryumda, kendi ürünü olmayan, içerideki parçalardan oluşmayan hiç bir şey yok.

Eğer bu yönde bir beklenti içindeysen bırakmanı öneririm.

Selamlar.

Size yazdığım mesajda açıklayıcı olduğumu düşünüyorum fakat saat geç olduğundan yada bilmediğim (belki de hiç bilemeyeceğim) nedenden dolayı mesajımın bazı bölümlerini görmeyip 3 farklı cevabınızı da yanlış temeller üzerine kurmuşsunuz. Yani ben zaten bir şeye X olmak zorunda da değil demişken beni ve tüm agnostikleri X olmak zorundayı savunuyormuş gibi mesajlar atmışsınız. 

Rica ediyorum mesajımı sakin bir anda tekrar okuyun. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...