Jump to content

Dunyanin alayi agnostiktir

Recommended Posts

Şimdi, sağduyu yazdı:

Müebbet ceza bile ölünce son buluyor, bu sapık Allah beni bizzat kendi tasarlıyor, sonra da onun tasarladığı şekilde çalıştığım için sonsuza kadar yakıyor. Bunun neresinde mantık var?

Sende kendine haksızlık etmek evrendeki işleyişi gördüğünü söylüyorsun kardo. Sonra da beni böyle yarattı diyorsun. Ee bi zahmet birileri numaracı olsun birileri de aklını kullanıp gerçekleri görsün. Eğer komple sadist olsaydı baştan herkesi numaracı olacak gibi yapardı kimse cennete gidemezdi dimi? Hani bu sadist idi cennete nasıl gidiyor bazıları?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 791
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, sağduyu yazdı:

İşte bu bilinçli varlık sonsuz geçmişinde ne kadarını hatırlıyor? Geçmişinde en eski anısı nedir?

Geçmiş nedir? Ezeli ve ebedi deyince Geçmiş mi anlıyorsun sen bro? O tüm zamanları tek bir anda kapsar. Haliyle bilmediği bir şey olamaz.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

Sende kendine haksızlık etmek evrendeki işleyişi gördüğünü söylüyorsun kardo. Sonra da beni böyle yarattı diyorsun. Ee bi zahmet birileri numaracı olsun birileri de aklını kullanıp gerçekleri görsün. Eğer komple sadist olsaydı baştan herkesi numaracı olacak gibi yapardı kimse cennete gidemezdi dimi? Hani bu sadist idi cennete nasıl gidiyor bazıları?

Gidenler beni ilgilendirmiyor, ben kendime bakıyorum. Ben numaracı isem Allah beni öyle yarattığı içindir. Beni bizzat tasarlayan oysa ben neden suçlu oluyorum?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Gidenler beni ilgilendirmiyor, ben kendime bakıyorum. Ben numaracı isem Allah beni öyle yarattığı içindir. Beni bizzat tasarlayan oysa ben neden suçlu oluyorum?

Bizzat öyle tasarlasaydı direkt cehenneme atardı. Kafan mı güzel hacım? Neden dünyayla uğraşsın.

Sitelerde Paylaş

Müslüman şeytan tarafından kandırılan adem ile havvanın allah tarafından yaratılan çocuğudur. Var edilişini över, ama şeytana da söver. Senin var edilişinde şeytanlık var be müslüman islama göre. Ama şeytana da karşısın. Nasıl oluyor bu iş? Müslüman tutarsız, oksimoron, zihinsel uyumsuzluk yaşayan kişidir.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

Geçmiş nedir? Ezeli ve ebedi deyince Geçmiş mi anlıyorsun sen bro? O tüm zamanları tek bir anda kapsar. Haliyle bilmediği bir şey olamaz.

Yahu bu tanrı hiç bir eylemde bulunmuyor mu? Eylem olan yerde zaman olur, zaman olan yerde yapılanların bir sırası vardır. Bu tanrı yaptığı eylemleri geriye doğru takip etse nereye kadar takip edebilir?

Bir de madem bu tanrı her şeyi biliyor, buna göre en büyük doğal sayıyı biliyor mudur sence?

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, sağduyu yazdı:

Argümanı sundum zaten. Yazının 2. paragrafını görmedin mi?

Ben de sana onun cevabını verdim zaten cevabımda.

35 dakika önce, sağduyu yazdı:

Enerji ise direkt enerji de o zaman. Tanrı denince akla her şeyi yaratan bilinçli bir varlık gelir.

Enerji bilimle ilgili bir konu ve bunu söylemem direkt karışıklığa sebebiyet verir. Direkt enerji desem tanrı olarak söylediğimi düşünen kaç kişi olur sence? 

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yahu bu tanrı hiç bir eylemde bulunmuyor mu? Eylem olan yerde zaman olur, zaman olan yerde yapılanların bir sırası vardır. Bu tanrı yaptığı eylemleri geriye doğru takip etse nereye kadar takip edebilir?

Bir de madem bu tanrı her şeyi biliyor, buna göre en büyük doğal sayıyı biliyor mudur sence?

Eylem için zaman gerektiğini nereden çıkarttın?

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, pica pica said:

Ben de sana onun cevabını verdim zaten cevabımda.

Enerji bilimle ilgili bir konu ve bunu söylemem direkt karışıklığa sebebiyet verir. Direkt enerji desem tanrı olarak söylediğimi düşünen kaç kişi olur sence? 

Tanrı demene gerek yok, zaten tanrı yok diyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...