Jump to content

Doktor arkadaşlar, bu soruma bu forumda mantıklı cevap vericek babayıgıt var mı?

Recommended Posts

10 minutes ago, husnu said:

Adalet sistemide aynı.

Avukatlar aşırı ücret alıyorlar.

Devlette aşırı ücret alıyor basit başvuru dilekçeleri için.

Paran varsa yaşa yoksa öl.

Avrupa insan haklarına  basit bir dilekçe bile 3000 tl civarında tutuyordu. Şimdi kaç lira bilmiyorum.

Sende aşırı ücret al, olsun bitsin. 

Fakirliği, kalitesiz hayatı olması gereken olarak görüyorsunuz. Balkanlardan doğuda görülen acayip bir hastalıktır bu. Gidin, Atıyorum, floransaya, görkemi, şaşaayı, şatafatı ve zenginliği görürsünüz. Sokaklardan akar resmen. Ama sizde cevap hazırdır, kahrolsun emperyalizm, batsın ameriga, halkı sömürüp..... Evet, halklarını sömürmüşler, çok doğru. Ama sonuçta, göz kamaştıran şatafatı getirmişler. Mevzu, doğudakilerde halkını sömürmüş, geri kalmamış, ama sefaletten başka bir şey bırakmamışlar. Bir bakın topkapı sarayına, bir de versailles sarayına...

İşte olayınız bu. Sefalet içinde, açlık sınırı ile yaşamayı, kalitesiz olmayı hak ve şart görüyorsunuz. Atıyorum, mercedese binilemez, olamaz. Atıyorum, havyar yenemez. Aman aman, 10 yıllık şarap mı içilirmiş? Bir mağara 2 yıl dinlendirilmiş et yemek mi, töbe haşa... Elbise mi, aman aman, üç günde arası aşınıp götünüz açıkta gezmiyorsanız, o elbise olamaz, di mi?

Bu kafadan kurtulursanız, sizde, aşırı ücret alır, kurtarmıyor ağa der, kazanırsınız. Ama kazanma hırsınız da, kabiliyetiniz de yok, ancak kazananlara laf sokuyorsunuz, onları tu kaka ilan ediyorsunuz.

Doktor dahil, hiç kimsenin sizin bişeyinizi yapmaya mecburiyeti falan yok. Sizin de, gidip avukata iş gördürmeye, doktora muayeneye falan mecburiyetiniz yok. Eee, hapse girecem ama, mezara girecem ama, nasıl mecburiyet yok diye sayıklarsınız şimdi. Düşün bakalım, görebilecek misin nasıl olmadığını? Eğer yaşamak istiyorsan, ki bu bir hak değil aslında, bu hakedilmesi gereken bir kaynak tüketme süreci, doktora o parayı vereceksin. Yada paran kıymetli ise, vermeyecek, yerinde oturacaksın. Kimse, senin gidip zakkum kaynatıp kendini tedavi etmene engel değil. Ha, zakkum kaynatıp kanserden kurtulacağım diye ölen çok oldu, hatırlatayım. 

Olması gereken, fırsat eşitliğidir. Bu varsa, insanların sızlanması abesle iştigaldir. Yani, siz çooook yanlış yerden bakıyorsunuz.

Bu topiği açan sıçılmış bokta, zaten utanmaz yalancının biri, rezil bir kepaze. Ona itibar etmemek herkesin menfaati icabıdır. 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, husnu yazdı:

Adalet sistemide aynı.

Avukatlar aşırı ücret alıyorlar.

Devlette aşırı ücret alıyor basit başvuru dilekçeleri için.

Paran varsa yaşa yoksa öl.

Avrupa insan haklarına  basit bir dilekçe bile 3000 tl civarında tutuyordu. Şimdi kaç lira bilmiyorum.

Hangi adalet? ben adalete hiç bir zaman inanmadım, BENİM İÇİN GERÇEK ADALET İÇİMİZDEKI VİCDANDIR.. ADALET KAVRAMINI ASLA AMA ASLA MADDELER İLE SINIRLANDIRAMAYIZ BU ADALETE EN BÜYÜK İHANET DEMEKTİR..ÇÜNKÜ ADALET  SADECE VİCDANIN SESIDIR.. DAHA FAZLASI DEĞİL.. MANTIK HİÇ DEĞİL .ADALET MANTIK KURALLARINI İHLAL EDER.. 

haklısın, kısa ama nokta atışı yapmışsın,

adalet parayla olucaksa biz adaletten bahsedemeyiz tıp parayla olucaksa insan hayatını kurtarmak parayla olucaksa, 

biz doktor olamayız biz tıbba ihanet etmiş oluruz. hiç kimse ama hiç kımse tıbbı kötü amaçlar için kullanamaz kullanıyorsa,

artık doktor değil bir sahtekar olmuş demektir..  ve sahtekarlık modern hayatın en tatlı işidir.. 

cigdem gok on Twitter: ""En mükemmel adalet, insanın kendi vicdanıdır"demis  Hugo.Vicdanı olanları kastettiği belli, olmayanları görüyoruz..  https://t.co/mOWN44Bl0C"

tarihinde Ignostik kahin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...