Jump to content

Doktor arkadaşlar, bu soruma bu forumda mantıklı cevap vericek babayıgıt var mı?

Recommended Posts

Çok basit  ama gerçekten çok etkili bir soru, 'sevgili' hipokrat yemini etmiş  Doktorlar  işte soru geliyor,

neden ama neden eğitim aldıgınız tıbbı sırf para kazanmak ve zengin olmak için kullanıyorsunuz?

sizlerin atası olan Günümüzde tıbbın babası olarak kabul edilen Hipokrat (Hippocrates) İsa'dan önce 460 yılında bugün Yunanistan'a bağlı olan Kos adasında doğmuştur. Kendisi hekim Heraklides'in oğludur. Yaşadığı dönem san'atçı ve entellektüellerin ilk kez gerçeği aradıkları zamanlar olan Yunan döneminin altın çağıdır.

bu altın çagda, hipokrat abimiz asla para ile insan hayatı kurtarmamıştır,

o sadece tıbbın insanlık için  bir sans oldugunu savunmuştur,

o asla ve asla bir muayene dükkanı açıp , insanlara para karşılıgında,

yada mal mulk karşılıgında tıb eğitimi vermemiştir.

o herkese örnek biri olmuştur.

tıbbın asla ve asla zengın olmak için kullanılmaması gerektiğini savunmuştur.

malesef günümüzdekı doktorlar hatta prpf ve docentler bile,

para karşılıgında insan hayatı nı kurtarmayı öngörmüştür.

her yıl milyonlarca parasız insan ya böbrek nakli yada farklı nakıller yüzünden ölmüş ve bu ölümler sıradan birer olay haline gelmiştir. 

gerçekten bu arkadaşlarla aynı meslegi paylaştıgım için utanç duyuyorum.. parası olmuyana yaşamamak bile bir hak olarak öngörünmüş daha ne anlatım kı? yazık çok yazık..

Hangi ameliyata kaç para ödersiniz? | Medimagazin Sağlık Haber Portalı |  Sağlık Personeli Haberleri

tarihinde Ignostik kahin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tıbbın evrimsel,zaman çarkında paraya dönüşmesi  ve  para karşılığı bir ticaretmiş gibi meslekı gruplar olarak lanse edilmesi inanın bana tıbba yapılmış en büyük ihanettir.!!

insan hayatı kurtarmak para ile olmamalı, saglıgın ticareti olmaz, saglıgın pazarlıgıda olmaz,saglık para ile yapılıyorsa, ve bu sistem normalmış gibi lanse ediliyorsa, zaten tartışıcak birşeyimiz kalmamış demektir. yazık çok yazık..

SGK'lı hasta daha fazla pay ödeyecek - Memurlar.Net

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, husnu yazdı:

Sende mi doktorsun? :)Dolaşımdaki tüm hücreler kemik iliğindeki hemopoietik kök hücrelerin bölünmesiyle oluşurlar. Alyuvarlar da ilk aşamada kemik iliğinde bölünen bu hücrelerden oluşan retikülosit halinde dolaşıma katılır. Retikulositler dolaşımda 1-2 gün içerisinde eritrosit haline gelirler

Sevgili 'husnü' ALYUVARLARIN görevini sanırım anlatmama gerek yok,   azıcık tıbbı terimler kullanıcam, müsadenle,

Kırmızı kan hücreleri (alyuvarlar, eritrositler)

Bir mikrolitre (bir litrenin binde biri) kanda 4-6 milyon eritrosit bulunur. Alyuvarların en önemli görevi, akciğerlerden aldıkları hayati önemi olan oksijeni kan damarları aracılığıyla vücudun doku ve organlarına taşınaktır

bu ne demek biliyormusun?

alyuvarlar  yok edilirse nefes alamaz ve ölürüz, 

ayrıca alyuvarlar,  yaniii, alyuvar oluşturmak için kemik iliği nakli şart!! buda çok zor bulunan bir nakil..

bu yüzden korona aşılarında saglıklı insanlar ölmüyor,

ölenlerin % 100 ü  koah- astım veya yaşlılardan oluşuyor, çok nadir olarak gençlerde kronik hastalık varsa ölebiliyor ...ama çok nadir bu yüzden, her zaman söylüyoruz bu aşılar sadece 60 yaş üstü için tasarlandı çok acele edildi ve gerçekte ise,  pizer biontek ve sinovack aşıları test aşamalarının tamamınında kullanılmadı yanı üzgünüm ama sizler birer atom bombası kulanıyorsunuz grip aşılarının testi en az 6 yıl sürer  1 yıl değil ..

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, kavak yazdı:

Sence doktor olan birisi böyle imla katliamı yaparak boş beleş sayıklar mı?:D

VAY BE, BU FORUMDA NE KADAR ZEKİ İNSANLAR VARMIŞ, AMA İNANIN BANA, DAHA ZEKİLERİ VAR,

EMİN MİSİN? YAPMAZ MI YANİ? 

https://www.indyturk.com/node/192276/haber/yaptığı-imla-hatası-nedeniyle-eleştiri-alan-bakan-koca-bizimkisi-sosyal-mesafe

Fahrettin Koca (d. 2 Ocak 1965, Kulu), Türk hekim, bürokrat ve siyasetçi. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde çocuk sağlığı ve hastalıkları ihtisası yaptı.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Ignostik kahin yazdı:

VAY BE, BU FORUMDA NE KADAR ZEKİ İNSANLAR VARMIŞ, AMA İNANIN BANA, DAHA ZEKİLERİ VAR,

EMİNMİSİN? YAPMAZ MI YANİ? 

https://www.indyturk.com/node/192276/haber/yaptığı-imla-hatası-nedeniyle-eleştiri-alan-bakan-koca-bizimkisi-sosyal-mesafe

Fahrettin Koca (d. 2 Ocak 1965, Kulu), Türk hekim, bürokrat ve siyasetçi. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde çocuk sağlığı ve hastalıkları ihtisası yaptı.

Senin kadar geri zekalı olmadığımız kesin ki o örneğini verdiğin  kişinin de senden kalır tarafı yok. Yani başkalarının saçmalıklarının arkasına saklanmak, sana bir şey kazandırmaz.

Ayrıca büyük harfle yazmak, bağırmak anlamına gelir. Düzgün yaz; karşında kerizler yok!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, kavak yazdı:

Senin kadar geri zekalı olmadığımız kesin ki o örneğini verdiğin  kişinin de senden kalır tarafı yok. Yani başkalarının saçmalıklarının arkasına saklanmak, sana bir şey kazandırmaz.

Ayrıca büyük harfle yazmak, bağırmak anlamına gelir. Düzgün yaz; karşında kerizler yok!

Tezini anında çürüttüm diye mi? hakaret ediyorsun? inan bana çok şey kazanıyorum.. Senın yorumlarınıda gördük, 

'TDK' seninle gurur duyuyor..

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Ignostik kahin yazdı:

Bağlaçlar arasına virgül işareti koyan, sıradan bir vatandaş değil, koskoca üstelik,

'cerrahpaşa' mezunu aynı zamanda uzman doktor diplaması olan bir zat.

TDK bu ülkede her eve uğramıyor ne yazikki burası amerika değil..

Şimdi, Ignostik kahin yazdı:

Tezini anında çürüttüm diye mi? hakaret ediyorsun? inan bana çok şey kazanıyorum.. Senın yorumlarınıda gördük, 

'TDK' seninle gurur duyuyor..

Bir şey çürüttüğün yok, bunlar senin hüsnü kuruntuların. Türkiye´de 20000´in üzerinde Prof. ünvanlı kişi var. Bunların çoğundan anca senin gibi cacık olur.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Ignostik kahin said:

Sevgili 'husnü' ALYUVARLARIN görevini sanırım anlatmama gerek yok,   azıcık tıbbı terimler kullanıcam, müsadenle,

Kırmızı kan hücreleri (alyuvarlar, eritrositler)

Bir mikrolitre (bir litrenin binde biri) kanda 4-6 milyon eritrosit bulunur. Alyuvarların en önemli görevi, akciğerlerden aldıkları hayati önemi olan oksijeni kan damarları aracılığıyla vücudun doku ve organlarına taşınaktır

bu ne demek biliyormusun?

alyuvarlar  yok edilirse nefes alamaz ve ölürüz, 

ayrıca alyuvarlar,  yaniii, alyuvar oluşturmak için kemik iliği nakli şart!! buda çok zor bulunan bir nakil..

bu yüzden korona aşılarında saglıklı insanlar ölmüyor,

ölenlerin % 100 ü  koah- astım veya yaşlılardan oluşuyor, çok nadir olarak gençlerde kronik hastalık varsa ölebiliyor ...ama çok nadir bu yüzden, her zaman söylüyoruz bu aşılar sadece 60 yaş üstü için tasarlandı çok acele edildi ve gerçekte ise,  pizer biontek ve sinovack aşıları test aşamalarının tamamınında kullanılmadı yanı üzgünüm ama sizler birer atom bombası kulanıyorsunuz grip aşılarının testi en az 6 yıl sürer  1 yıl değil ..

Boş tantana ediyorsun....

Sen hangi ilaç gönüllüsünü 6 yıl takip ettin, hangi grip aşısı denenmiş kişi 6 yıl takip edilmiş? Grip aşıları 3 ay vs. içinde denenir biter. Kaldı ki, korona grip değil zaten, senin götün anlamaz aradaki farkı.

Alyuvarlar ile korona aşısının alakası ne, sallamışsın götünden.

BU aşılar 60 yaş üzeri için falan tasarlanmadı zaten. Böyle tasarlanabilecek bir tıp teknoloji yok ortada. Aman efenim 60 yaş üzerind eiyi netice versin falan diyemezsin hiç bir ilaç için.

Sen götüne fazla mesai yaptırıp aşıları boklamaya uğraşana kadar koronadan milletin ölmemesi, sakat, kısır falan kalmaması için yapacak bir şeyin varsa onu söyle. Yoksa hadi klozetine, marş marş...

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Ignostik kahin said:

Tıbbın evrimsel,zaman çarkında paraya dönüşmesi  ve  para karşılığı bir ticaretmiş gibi meslekı gruplar olarak lanse edilmesi inanın bana tıbba yapılmış en büyük ihanettir.!!

insan hayatı kurtarmak para ile olmamalı, saglıgın ticareti olmaz, saglıgın pazarlıgıda olmaz,saglık para ile yapılıyorsa, ve bu sistem normalmış gibi lanse ediliyorsa, zaten tartışıcak birşeyimiz kalmamış demektir. yazık çok yazık..

O kadar meraklıysan, 10 ene kendin oku, kokmuş cesetleri kes biç, milletin bokuyla sidiğiyle haşır neşir ol falan. Sonra da git bedavaya milleti iyileştir, buyur, tutan var mı seni? 

Ama bunu yapana kadar sana denecek tek laf şudur:

bak şurdan siktir git - ekşi up

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, anibal yazdı:

Boş tantana ediyorsun....

Sen hangi ilaç gönüllüsünü 6 yıl takip ettin, hangi grip aşısı denenmiş kişi 6 yıl takip edilmiş? Grip aşıları 3 ay vs. içinde denenir biter. Kaldı ki, korona grip değil zaten, senin götün anlamaz aradaki farkı.

Alyuvarlar ile korona aşısının alakası ne, sallamışsın götünden.

BU aşılar 60 yaş üzeri için falan tasarlanmadı zaten. Böyle tasarlanabilecek bir tıp teknoloji yok ortada. Aman efenim 60 yaş üzerind eiyi netice versin falan diyemezsin hiç bir ilaç için.

Sen götüne fazla mesai yaptırıp aşıları boklamaya uğraşana kadar koronadan milletin ölmemesi, sakat, kısır falan kalmaması için yapacak bir şeyin varsa onu söyle. Yoksa hadi klozetine, marş marş...

ANİBAL  h-1-n-1. aşı testi 5 yıl sürdü azıcık , birşeyler öğrenmeye bakın, yazdıkça batıyorsunuz... 

sürekli hakaret etmek hoşuna gidiyor galiba, egonu kasma lütfen, beni hiç etkilemiyorsun, dogru bilgiler vermiyorsun, senin tıp eğitimi aldıgından bile şüpheliyim..  çok amatörsün çook..

haaa unutmuşum bunu bir doktora asla söyleme , senınle dalga geçerler,  3 ay içinde grip aşısı  test mi olur yahu?  bence bazen susmak en büyük erdemdir. ama sen bunu anlıyacak kadar gelişmemişsin. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Ignostik kahin said:

ANİBAL  h-1-n-1. aşı testi 5 yıl sürdü azıcık , birşeyler öğrenmeye bakın, yazdıkça batıyorsunuz... 

Boş boş sıçıyon hala. Ne sürmüş 5 sene? Utanmaz arlanmaz yalancı. Hani, aşıyı yapanların içinde ben de olmasan yiycem bu rezilin lafını. 

2009 senesiydi. Temmuz gibi klinik testlere başladık, ABD'de. Yılbaşı gibi de milleti aşılamaya başladılar, hatta başkan aşı seferberliği başlattı falan. Göt sahibi, mevcut aşılara bok atacam diye utanmadan yalan söylüyor oradan.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, anibal yazdı:

Boş boş sıçıyon hala. Ne sürmüş 5 sene? Utanmaz arlanmaz yalancı. Hani, aşıyı yapanların içinde ben de olmasan yiycem bu rezilin lafını. 

2009 senesiydi. Temmuz gibi klinik testlere başladık, ABD'de. Yılbaşı gibi de milleti aşılamaya başladılar, hatta başkan aşı seferberliği başlattı falan. Göt sahibi, mevcut aşılara bok atacam diye utanmadan yalan söylüyor oradan.

Kimin ne kadar sıçtıgını çok net görebiliyorum, anibal,   bak sana bir link vericem, 

senden şunu istiyorum, hakaret etmeden önce oku ve anlamaya çalış,

kendini geliştir,

faz çalışmalara reelde! 10 yıl sürüyor, sen tıp eğitimi aldıgına emin misin?  yoksa sadece hakaret etmek için mi yazıyorsun? 

önce bunu anlıyalım. 

sana daha nasıl kanıtlım kı? 

bir aşının güvenli olması için en az 5 yıl gerekiyor, aksi halde aşıdan sonra yan etkiler yüzünden insanlar ölüyor..

https://tr.euronews.com/2020/09/19/tarihte-asilar-ne-kadar-surede-gelistirildi

Sitelerde Paylaş

Bu göt lalesinin utanmaz sıçmıklarına bakmadan, işin aslı ne iş diyenler varsa.

Aşı veya ilaç testleri pahalıdır. Zor işlerdir, herşeyin başında yeterince gönüllü bulamazsınız. Bu yüzden de zamana yayılır. Onay veren kurumlar falanda, süreye değil, kaç kişide hangi sonuçlar alınmış ona bakarlar. Eğer gönüllü bir şekilde çoksa, hemen yeterince test yapmış olursunuz, ne olacaksa olur, ürüne ok verilir, iptal edilir vs. Bu iş için süre gibi bir kriter teknik olarak söz konusu değildir. Aşı ile verilen bileşenlerin vücuttan atılma süresine göre, o mevzu değişir. Örneğin, kalp pili takıyorsanız, test süresi ömür boyu olur çıkar, çünkü ömür boyu vücutta kalır. Ama mide ilacı ise, 3 gün yeter, zira kana karışmaz, vücuttan hemen atılır.

Virüs aşıları için genel olarak bu süre iki ay gibidir. Yani, aşının son dozundan itibaren 2 ay sonra, test sonucuna bakılır. Bu da eğer elinde yeterince gönüllü, yeterince test kiti, yeterince aşıyı vuracak eleman vs. vs. varsa, taş çatlasın 3 ayda korona aşısı çıkarabilirsin demek olur. Tabi, aşının iş görüyor olması şartıyla. Ama bunun üretim vs. prosedürleri başka hikaye, yıllar sürebilir.

Bugün en azından biontech ve sinovac aşıları için, faz 3 falan tamamen bitmiş, yapılmış durumda. Günlük milyon doz ile denenmiş başka hiç bir aşıda yoktur tıp tarihinde, kayıtlara geçsin. Yani, en azından an itibarıyla, bu aşılar, en az kuduz veya çiçek aşısı kadar güvenilirdir.   

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, Ignostik kahin said:

Kimin ne kadar sıçtıgını çok net görebiliyorum, anibal,   bak sana bir link vericem, 

senden şunu istiyorum, hakaret etmeden önce oku ve anlamaya çalış,

kendini geliştir,

faz çalışmalara reelde! 10 yıl sürüyor, sen tıp eğitimi aldıgına emin misin?  yoksa sadece hakaret etmek için mi yazıyorsun? 

önce bunu anlıyalım. 

sana daha nasıl kanıtlım kı? 

bir aşının güvenli olması için en az 5 yıl gerekiyor, aksi halde aşıdan sonra yan etkiler yüzünden insanlar ölüyor..

https://tr.euronews.com/2020/09/19/tarihte-asilar-ne-kadar-surede-gelistirildi

Hangi faz çalışması 10 yıl sürüyor, bok yığını? Nerde yazıyor 10 yıl sürecek diye? Götün var ya, sallıyorsun boyuna oradan. 

Senin vereceğin bok linkine bakmam zaten. Ama merak ettiysen, bizim ekip, japon ensefalisine aşı yaptı, faz 3, 11 sene sürdü. Ama aynı ekip, H1N1 aşısnı 6 ayda sürdü piyasaya, ama sen gibi boklar bunu yok sayar.

Yarı ömrü 1 hafta civarında olan bir şey, özellikle bir aşı yüzünden, kimse 3 ay sonra ölmez, onu sen gibi bok atmak için kasan sıçan götler sayıklar ancak. Aşıyı vurulursun, en fazla 2 ay içinde maraz çıkar, çıkacaksa, tedaviydi, yoğun bakımdı vs. ile yaşatırlarsa, ancak öyle olur o iş. Ama, hiç kimsede, 3 ay sonra bir dert görülmesi mümkün değil, bilim sizin gibi götüyle işlemiyor, götlerle çalışmıyor, hepsinin hesabı var.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, anibal yazdı:

Hangi faz çalışması 10 yıl sürüyor, bok yığını? Nerde yazıyor 10 yıl sürecek diye? Götün var ya, sallıyorsun boyuna oradan. 

Senin vereceğin bok linkine bakmam zaten. Ama merak ettiysen, bizim ekip, japon ensefalisine aşı yaptı, faz 3, 11 sene sürdü. Ama aynı ekip, H1N1 aşısnı 6 ayda sürdü piyasaya, ama sen gibi boklar bunu yok sayar.

Yarı ömrü 1 hafta civarında olan bir şey, özellikle bir aşı yüzünden, kimse 3 ay sonra ölmez, onu sen gibi bok atmak için kasan sıçan götler sayıklar ancak. Aşıyı vurulursun, en fazla 2 ay içinde maraz çıkar, çıkacaksa, tedaviydi, yoğun bakımdı vs. ile yaşatırlarsa, ancak öyle olur o iş. Ama, hiç kimsede, 3 ay sonra bir dert görülmesi mümkün değil, bilim sizin gibi götüyle işlemiyor, götlerle çalışmıyor, hepsinin hesabı var.

Kısa vadede olanlar tespit edilebilir ama örneğin kanser  yapma olasılığı için 10 sene bile az.
En az 30 sene diyorlar.

30 sene yaşayacağımızın  garantisi   yok zaten. :)

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Ignostik kahin yazdı:

Adalet sistemide aynı.

Avukatlar aşırı ücret alıyorlar.

Devlette aşırı ücret alıyor basit başvuru dilekçeleri için.

Paran varsa yaşa yoksa öl.

Avrupa insan haklarına  basit bir dilekçe bile 3000 tl civarında tutuyordu. Şimdi kaç lira bilmiyorum.

tarihinde husnu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, husnu said:

Kısa vadede olanlar tespit edilebilir ama örneğin kanser  yapma olasılığı için 10 sene bile az.
En az 30 sene diyorlar.

30 sene yaşayacağımızın  garantisi   yok zaten. :)

Öyle bir şey yok, göt sahiplerinin sıçıp sıvaması bunlar.... İnsanın ağzını bozduruyorlar, öyle arsız, edepsiz laflar ederek insan hayatına saldırıyorlar ki, bu rezillere insan, akılllı falan demek mümkün olmuyor.

Bazı şeyler, vücutta toplanır, birikir. Vücuttan atılmaları çok sürer. En iyi örnek, kurşundur. Az biraz alırsan, baya alır çiğner yutarsan, hemen hemen bir şey olmaz, vücuttan doğal yoldan çıkar, ama hepsi değil. Çok az kısmı kemik iliğinde birikir. Eğer almaya devam edersen, birikir, birikir ve baya öldürücü bir zehir oluverir. Kanser vs. cabası. 

Ama bunun için, kurşunu sürekli alman gerekir. Yani bir kere alırsan, birikir, fakat geçte olsa, atıyorum 1 yıl içinde vücudundan her durumda atılır. 

Bu aşılarda, bu şekilde biriken ağır metal vs. vs yok. Eski aşılarda, koruyucu olarak civa vardı. Ağır metal. O da aynı şekilde birikir. Ama sen her gün gidip aşı olmadığın için, uzun vadede atılır zaten vücuttan. Tedbiren kullanımı yasaklandı, ama o civa yüzünden olduğu gösterilmiş tek vaka dahi yok. Gelgelim güncel aşılarda, ağır metal dahil, vücutta biriken, atılmayan, vücutta aylarca, yıllarca kalabilecek hiç bir şey yok. 

Başka bir şey ise, aşı vücudunda bişeyleri kalıcı olarak değiştirebilir. KAsık siğili virüsü bunu yapar, o siğiller uzun dönemde kansere dönüşen değişimlerdir. Ama o değişen şey, görülür, bilinir. Kaldı ki, bağışıklık sistemi bilhassa o şeyleri süratle yok eder zaten.

Kısaca, uzun dönem dedikleri, bir yıl ve ötesi herhangi bir sorun yaratma ihtimali yok bu aşıların. Dikkat et, yok, kesin olarak yok. Çünkü, bu aşıdan 6 ay sonra sende hiç bir şey kalmıyor ki geriye, çok zaman bağışıklık dahil, sana müspet/menfi bir şey yapabilsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...