Jump to content

Başınıza gelen her musibet kendi yaptıklarınız nedeniyle midir?

Recommended Posts

Just now, Averroes said:

Basit 3 soru sordum 1 saattir cevap yerine hakaret isitiyorum.

Valal cevap alamayan bizi bizzat... Gene böyle ucuz dinci yalanlarına saklanacaksanız bilelim. Ahlak turşu bidonudur dedik, dalga geçtin, kabul etmedin. Ahlak  ventromedial prefrontal korteksin fonksiyonudur dedik, ona da gık demedin. Biz sana sorduk, nerden öğreneceğiz ahlakın ne olduğunu, amsatanlardan mı, ona da cevap veremedin.

Evet, şu anda cevap verememiş olan sensin, apaçık şurada.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 237
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 minute ago, husnu said:

Soruyu ateistlere sormuşsun.

Ahlak toplum içinde yaşarken uyduğumuz kurallardır.

Bana yapılmasını istemediğim birşeyi başkasına yapmamaktır.

Panteist olduğum için doğa diyorum.

Evet. 

Örneğin açlıktan ölmek korkusu olmasaydı, acı vermeseydi, açlıktan ölürken yardım edilmesini istemezdim.

Çift cinsiyetli olmasaydık, cinsel içerikli küfür edemezdik. Zina tecavüz gibi suçlarda olmazdı.

Yani, bir pasif çift taraflı geyin gelip seni bafilemesi, ahlaklı bir davranış mı olacak? Malum, kendisine yapılmasını istediği şeyi sana yapmış olacak, o halde?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Eh, biliyorum. Ama heyecenlı oluyoooo ?

Ben müslümanları sosyal olarak da inceledim.

Nezaket zayıflıktır onlarda.

Karısına kapı açmak, sandalyesini çekmek, çiçek almak ayıp davranışlar.

BU yüzden hep Avrupaya saldırılar.

Avrupa'nın nazik olduğunu bilirler.

ABD ve İsrail veya Çin gibi tepkisi sert olacak ülkelere hep temkinli ve sinik yaşarlar.

O yüzden bu nezaket tartışmalarının bir anlamı yok.

Nezaketi zayıflık gördükleri için travmatik davranılmalı.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Averroes yazdı:

Ateistbakis diyor ki "muslumanlara nazik olmayalim! çullanalim suna..."

Doğrusu daha felsefi düzeyi iyi tartışma bekliyordum bende şaşkınım. Şöyle bir durum var; bu hodri meydan değil bir de daha. Araya birileri giriyor henüz.

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, anibal yazdı:

O hüsnüyü bağlar, bizi değil. 

Adminlerden birini çağır veya senin yetkin varsa uygula ve bu yavşakla ona kefil olan diğer yavşağı at gitsin.

Bu insanları tanımıyorsunuz.

Birbirlerinin kopyası embesil hepsi.

Forumda yaptığı flood'u ve buraya yazmasını bile Ateistlere karşı şöyle zafer kazandık böyle zfare kazandık diye lanse ediyorlar.

Sitelerde Paylaş

Kendi çıkardığı fırtınadan kurtaran allahın, kendisine boyun eğilmeyince, demek benden yüz çevirirsiniz, üzerinize fırtına göndermeyeceğimden, sizi suda boğmayacağımdan emin misiniz diyerek tehdit etmesi benim ahlakıma ters değildir. (Mümin)

Denizde bir tehlikeyle karşılaştığınız zaman, O'ndan başka bütün yalvarıp yakardığınız şeyler, sizi yüzüstü bırakarak yok olup giderler, ancak O kalır. Sizi kurtarıp, sağ salim karaya çıkarınca, hemen yüz çevirip unutuverirsiniz O'nu. Çünkü insanoğlu gerçekten nankördür. İsra 67

Onun karada da, sizi yere batırmasından veya başınıza taş yağdırmasından güvende misiniz? Sonra kendinize bir koruyucu da bulamazsınız. İsra 68

Yoksa sizi tekrar denize döndürüp, üzerinize ortalığı yıkan bir fırtına gönderip, inkarlarınızdan ötürü sizi suda boğmasından güvende misiniz? O zaman bize soru soracak bir yardımcı da bulamazsınız. İsra 69

Sitelerde Paylaş
Şimdi, AteistBakish yazdı:

Adminlerden birini çağır veya senin yetkin varsa uygula ve bu yavşakla ona kefil olan diğer yavşağı at gitsin.

Bu insanları tanımıyorsunuz.

Birbirlerinin kopyası embesil hepsi.

Forumda yaptığı flood'u ve buraya yazmasını bile Ateistlere karşı şöyle zafer kazandık böyle zfare kazandık diye lanse ediyorlar.

Arkadaşım neyin kafası bu kimse dediğinizi düşünmüyor. Ben bu forumda 3 yıldır varım zaten. Ne atmasından bahsediyorsunuz. Benden daha bilgili bir kişi olarak gördüm. Bir teistti onunla tartıştık youtubede bende bu konuda daha iyi bir konuşma olir diye rica ettim buraya geldi. Normalde tanımam etmem. Siz ise tuhaf tuhaf laflar ediyorsunuz rica ediyorum. Seviyeli bir tartışma olsun demek yerine bunları atın demek sizi ne objektif yapar ne iyi bir insan yapar ne de başka bir şey.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...