Jump to content

Başınıza gelen her musibet kendi yaptıklarınız nedeniyle midir?

Recommended Posts

• İleti 237
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ey insanlar! Allah’a muhtaç olan sizlersiniz. Allah ise hiçbir şeye muhtaç değildir ve mutlak kemaliyle hep övgüye lâyık olan O’dur. Fatır 15

Allahın muhtaç edip, aciz bırakıp, sonra da siz bana muhtaçsınız, acizsiniz diyip, kibirlenmesi, övgü ve şükür beklemesi benim ahlakıma ters değildir. Mümin.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Arkadaşım neyin kafası bu kimse dediğinizi düşünmüyor. Ben bu forumda 3 yıldır varım zaten. Ne atmasından bahsediyorsunuz. Benden daha bilgili bir kişi olarak gördüm. Bir teistti onunla tartıştık youtubede bende bu konuda daha iyi bir konuşma olir diye rica ettim buraya geldi. Normalde tanımam etmem. Siz ise tuhaf tuhaf laflar ediyorsunuz rica ediyorum. Seviyeli bir tartışma olsun demek yerine bunları atın demek sizi ne objektif yapar ne iyi bir insan yapar ne de başka bir şey.

Flood yapıyor.

Normal insanlar flood yapmaz.

Sen kefil olduysan, kefaletinle yüzleş.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Averroes yazdı:

Yav buzul kardes ne anlatiyorsun sen? Birazda islam tartisalim diye yanip tutusuyorsun degil mi?

Bu sorularin cevabini sana sakin ortamda tek tek soyleyecegim. Hodri meydanda... seninle ikimiz... ok?

Hodri meydanı bırak, kibirlenmeye karşısın, kibirli el- kebire neden tapınıyorsun hele onu söyle sen. İstediğin kadar ahlak konuş, oksimoronluklarınız, tutarsızlıklarınız, zihinsel uyumsuzluklarınız var. Onlar ne olacak? Onu anlat hele sen.

Sitelerde Paylaş

Eskiden de demiştim bu forumdaki yöneticilere dinlememişlerdi.

Arkadaşım dünyada barışmış diyalogmuş kimsenin umurunda değil.

İsrail küçücük devlet, Filistin sorunuyla ilgili günde en az 100 teklif alıyor oturup konuşmak için

Neden barışa hizmet edip oturmuyor masaya bir düşündünüz mü?

Hayatta kalmak için bazen size atfedilen rolü ve kötülüğü oynamanız gerekir.

Müslümanlarla diyalogda iyilik diyalog rolünü oynayamazsınız.

Onların kafasındaki role hizmet etmelisiniz

Nedir o rol?

Ateist serttir, kötüdür, bilgilidir, her türlü kötülüğü yapabilir.

BU onların korkularıdır.

Buna uygun davranmak zorundasınız.

Davranmazsanız sizi avlayabileceklerini düşünmeye başlarlar.

Böyle tartışma ve saçmalıklara girmek Ateistlere zarar verir.

Ne elde edeceksiniz?

Hem bir müslümanla ahlak tartışmak da nereden çıktı?

Ateist bilgi ile zaten 3 aşağı 5 yukarı ahlakı ortaya koyar.

Tartışmak da nedir?

Buralarda bildiklerinden emin olmayan Ateist mi var ki?

Sitelerde Paylaş

Yaratıcıdır, o yüzden eleştiri dışı olmalıdır, oh ne güzel. Birde kuşaktan kuşağa aktarılan, yaratıcı putuna atfedilen absürtlükleri, yalanları, yanlışları savunuyorlar ve buna da hak diyorlar. Yani düşün bir nefret söylemi yaratıcıya dayandırılınca hak oluyor. Bir absürtlük yaratıcıya atfedilir, kuşaktan kuşağa aktarılır ve yüzyıllar sonra bunu milyarlarca kişi savunur. Sen bir eleştiri getirdiğinde de, ama bunu yaratıcı söylemiş denir. Eeee yani? Yaratıcıdır, boyun eğilmelidir, karşı çıkılmamalıdır, yalaka ve yancılığı yapılmalıdır anlayışı nedir? Gerçek olsun ya da olmasın. Yaratıcıya da karşı çıkarım diyin, onu da eleştiririm diyin, yaratıcı putunu yıkın, geçin, bu mantığı eleştirin.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, Averroes said:

Ahlak= "tursu bidonu". Birseyler ogreniyorum. Bosuna gelmedim aslinda.

Enteresan, öyle değil mi demek? Bu yaşımda bişey daha öğrendim, iyi oldu. Madem ahlak turşu bidonu değil, ne o zaman? Kime soracağız ahlakın ne olduğunu, amsatanlara mı?

Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Hodri meydan olmadığı için anibal mevzuyu ciddiye almadı herhalde. Bana güzel güzel yazıyordu cevap.

Yahu bırak. Kuyruğunu kıstırdı gidiyor işte. Umduğumuzdan fazlası çıkmadı bu elemandan da. 

Ben gayet ciddi ciddi söyledim. Ama eleman elbette anlamamakta ısrara devam. Ben seni biliyorum sayın müsloş, senin varacağın yeri de biliyorum, ama ben zaten senin başladığın yeri iplemiyorum, kabul etmiyorum. İşte ilk olay bu. 

Kaldı ki, bu tartışmanın varacağı yeri sende iyi kötü biliyorsun, di mi? 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...