Jump to content

Başınıza gelen her musibet kendi yaptıklarınız nedeniyle midir?

Recommended Posts

• İleti 237
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, deadanddark yazdı:

Burayi cok sevdim ara ara gelecegim diye yazmis avere.

Bence gelecek. Ortam güzel cünkü hersey gercek. 

Ateistin herseyi gercektir. Dürüsttür.

Ateistin küfürü bile bir baska güzel. Dindarlar iltifat olarak görür. Bu yüzden yine gelecek, iltifat duymak icin.

Hacı bu konular normalde felsefi yönü olan seyler değil mi?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, pica pica yazdı:

Ben de adamakıllı fikir tartışması ve güzel sorular beklerken tartışma bile olamamış. Bu ne yav? O kadar heyecanlandık boşunaymış. 

Aynen averroes hakaret ederek falan başladı hemen daha ilk mesajında. Adam düzgünce cevap vermek yerine. Hakaret etti.

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Demek ki safsataya başvurarak başladığınızı kabul ediyorsunuz güzel. Keşke safsata kılavuzunu okuyup geldeydiniz be hocam. Bu arada aslında tartışma falan olmadı henüz daha kimse hiç bir şey konuşmadı.

eh, sana gerizekalı dediydik di mi?

Tartışma aslında bitti. Ama sen görmekten acizsin, hepsi bu. Safsata olan taraf falanda yok zaten, o da senin sayıklaman.

Hazır başlamışken sana sorayım? Neden dincilerin vs. argümanlarını kati hakikat olarak kabul etmemiz gerekiyor? neden onların zırvaları hep bir en harbi hakikat olmak zorunda? sana, dün, evvelki gün demedim mi, ahlak denen şey osuruktan teyyaredir diye? Niye bir osuruktan teyyare ile, bir zırvalıkla, bir safsata ile gelen dinci masum oluyorda, biz tu kaka oluyoruz?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

Aynen averroes hakaret ederek falan başladı hemen daha ilk mesajında. Adam düzgünce cevap vermek yerine. Hakaret etti.

Anibal de suçlu Averroes da. İki tarafta da suç var. Anibal biraz sert girdi evet. Ancak ben orada hakaret görmedim. Bir gerçeği söyledi, yalan yok. Hee bende rahatsız oldum sert girmesinden ama cevap verdi. Averroes de sadece aklı sıra dalga geçerek küçümsemeye çalıştı. Bana kalırsa küçümseyeceğine bir fikir ortaya atıp en azından cevap verseydi daha iyi olurdu. Soruyla gitmemesi gerekirdi en azından ki sonradan soruları da aklı sıra değiştirdi. Bu taktikler genelde böyle başlar. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Tartışma aslında bitti. Ama sen görmekten acizsin, hepsi bu. Safsata olan taraf falanda yok zaten, o da senin sayıklaman.

Hazır başlamışken sana sorayım? Neden dincilerin vs. argümanlarını kati hakikat olarak kabul etmemiz gerekiyor? neden onların zırvaları hep bir en harbi hakikat olmak zorunda? sana, dün, evvelki gün demedim mi, ahlak denen şey osuruktan teyyaredir diye? Niye bir osuruktan teyyare ile, bir zırvalıkla, bir safsata ile gelen dinci masum oluyorda, biz tu kaka oluyoruz?

Bilerek öyle davranıyor. Aklı sıra bizim gibi davranarak bizi çürütecek. Yoksa gayet de iyi anlıyor da bunun taktiği zayıf kalıyor sadece hocasına göre. Hocası dediğim bizim başka bir forumdan tanıdığım kişi. Bilgelikyolunda idi adı da bilgelik yolunda pek değildi kendisi. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Ben bilmem felsefe.

Bunlar tamamen gercek.  Ateistin sevgisi saygisi karsiliksizdir.Gercektir. Iyilik yapar denize atar. 

Digerleri ne yapar, sadaka, zekat, kurban eti, kuyu acma, büyü bozma falan fistan.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, pica pica yazdı:

Bilerek öyle davranıyor. Aklı sıra bizim gibi davranarak bizi çürütecek. Yoksa gayet de iyi anlıyor da bunun taktiği zayıf kalıyor sadece hocasına göre. Hocası dediğim bizim başka bir forumdan tanıdığım kişi. Bilgelikyolunda idi adı da bilgelik yolunda pek değildi kendisi. 

Nasıl yani o bilgelik yolunda mı idi?

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Aslında değil...

Bu mevzu, aslen geniş çapta biyolojinin konusu. Temel olarak antropoloji ve tıp diyelim, ama olayı anlamak ve işlemekt için evrimsel biyolojinin diğer dallarına da gerek var.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, anibal yazdı:

Valla karşı taraf argümanını koymadığı için ben haliyle kim ne dedi anlamadım. Siz tartışmayı başlamadan bitirmek istediniz anladım ama. Boyle olması iki taraf içinde yararlı olmadı. Şu an önemli olan siz hodri de tartışacak mısınız?

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Öncül analitik dergisini bilir misiniz?

Bilmem. Ama adına bakarak bilmenin zaman israfı olduğunu düşünüyorum. Evet önyargı. Evet, çok şekilci ve embesilce bir şey bunu yapmak. Ama, gene evet, bana ne bunlardan ve de o dergiden...

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, anibal yazdı:

Bilmem. Ama adına bakarak bilmenin zaman israfı olduğunu düşünüyorum. Evet önyargı. Evet, çok şekilci ve embesilce bir şey bunu yapmak. Ama, gene evet, bana ne bunlardan ve de o dergiden...

Hacı her şeye on yargın varsa bosver kimse konuşmasın seninle bir şey de sormasın naçizane bir şey diyecektim hepsi bu. Gözünü seveyim biraz daha sakin ol. Hiç mi öğrenme isteğin kalmadı artık tamamen oldun mu?

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, anibal yazdı:

Yaratıcı kavramına dayandırıldığı için. Ama tabi yaratıcıya dayandırılan şu islama bakıyorsun içi yalan, yanlış, tutarsızlık, oksimoronluk dolu. Bu yaratıcı kavramı bir illettir.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

Hacı her şeye on yargın varsa bosver kimle konuşmasın seninle bir şey de sormasın naçizane bir şey diyecektim hepsi bu. Gözünü seveyim biraz daha sakin ol.

,Eee, sor sen, bakarsın ben olmam, başkası cevap verir. Ya da  eşref saatime gelir, ben cevap veririm.

Ama önce seni bulmuşken, senle biraz ders çalışmak lazım.

Ahlakın ne olduğunu amsatanlardan mı öğreneceğiz?

Şimdi yukardaki cümle, hakaret mi eder, muhatabı falan kimdir, nedir, ne anlama gelmektedir? Temel Türkçe dilbilgisi 101 sorusu aynen, buyur bir cevap alalım.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

,Eee, sor sen, bakarsın ben olmam, başkası cevap verir. Ya da  eşref saatime gelir, ben cevap veririm.

Ama önce seni bulmuşken, senle biraz ders çalışmak lazım.

Ahlakın ne olduğunu amsatanlardan mı öğreneceğiz?

Şimdi yukardaki cümle, hakaret mi eder, muhatabı falan kimdir, nedir, ne anlama gelmektedir? Temel Türkçe dilbilgisi 101 sorusu aynen, buyur bir cevap alalım.

Adam benim ahlakım amsatanlardan mi dedi? Sana ahlakın temeli nedir ne düşünüyorsun dedi hepsi bu.

Madem konu "ahlak" buyurun o halde! Bir ateiste gore;

Ahlak nedir?

Ahlagin kaynagi nedir?

Dogustan birseyler getiriyor muyuz? 

Anibal bak adam ne sormuş ilk mesajında!

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

Adam benim ahlakım amsatanlardan mi dedi? Sana ahlakın temeli nedir ne düşünüyorsun dedi hepsi bu.

Ben ona veya yukarda, birisine senin ahlakın şuradan, buradan falan diyor muyum? Bu anlamı nerden çıkarıyorsun? Mesela, bir önceki mevzuda, benim herşeye önyargılı olduğumu çıkarmışsın, hem güya ben söylemiş gibi. 

Yani, öncelikle, yazana dikkat et, orada olmayan şeyi oraya sokma. Ve şimdi, nerden çıkarıyorsun benim birine seni ahlakın böyle dediğimi, o cümleden? Buyur, görelim.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, anibal yazdı:

Yani, öncelikle, yazana dikkat et, orada olmayan şeyi oraya sokma. Ve şimdi, nerden çıkarıyorsun benim birine seni ahlakın böyle dediğimi, o cümleden? Buyur, görelim.

Sanırım içine turşu kurulan bidona ahlak deniyor. Öyle değil mi yoksa? 

Yani, sormaktansa, cevap versen önce, daha anlaşılır olmaz mı? 

Neyse, madem sordun, cevpa verelim.

Ahlak nedir? Mesela, karıları toplayıp pazarda satarak am ticareti yapmaktan başlayalım.

cariye_ticareti | gerçek islam aslında ne?

Şimdi, asıl soru şu, ahlak nedir, ne değildir sorusunu, amsatanlardan, amsatan sevicilerden falan mı öğreneceğiz?

( adamın sorduğu ilk soruyu koydum yukarıya madem ahlak nedir diye başlayalım diye başlamıştı.) 

Senin ise son sorun ne ona bakalım demişsin ki; Ahlak nedir  ne değildir amsatanlardan mı öğreneceğiz diye sormuşsun. EĞER ADAM SANA AHLAKİ GÖRÜŞÜYLE İLGİLİ BIR SEY DEMEDİĞİ HALDE HENÜZ. Neden ona amsatanlardan mı öğreneceğiz diye sordun? Amsatan ne alaka adam daha görüşünü bile söylemedi sadece soru sordu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...